Нові книги травня 2024

Мартинюк, Віктор. Тихо! Триває репетиція / В. Мартинюк ; іл. О. Драчковської. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2023. - 35 с. : іл.

Книжка-картинка, яка знайомить із складом оркестру та музичними інструментами, а також запросить до гри - відшукати музиканта серед перехожих.

Ленг, Сюзанна. Похмуре мавпеня / С. Ленг ; іл. М. Ленга ; з англ. пер. Б. Мартиненко. - Харків : Читаріум, 2024. - 32 с. : іл.

Книга розповідає про Джима Панзе, який одного дня прокинувся без настрою. Його друзі просто не розуміють: як він може бути не в гуморі у ТАКИЙ чудовий день! Вони радять йому припинити горбитися, усміхнутися та пропонують різні заняття, щоб почуватися краще. Але Джиму не допомагають ці поради… і він навіть ТРОХИ зривається на всіх. А можливо, йому просто потрібно деякий час побути без настрою?

Правда, Марія. Бабуся та рак / М. Правда ; іл. А. Сурган. - Чернівці : Чорні вівці : Книги - XXI, 2023. – 31 с. : іл.

Уявіть бабусю, до якої вчепився рак. І то так міцно, що став забирати в неї всі-всі сили. Не дивно, що маленькій онуці захотілось якомога скоріше знайти його та попросити відчепитися. Але що робити, якщо час минає, а рак усе ховається? Звичайно, вигадати блискучий план, для якого потрібні літо й річка!

Дерманський, Сашко. Лізла жаба : лічилки-жмурилки і загадки-шаради / С. Дерманський ; намал. Н. Чорна. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2023. - 47 с. : іл.

У збірку увійшли вірші, сповнені гумору і мовної гри. Лічилки-жмурилки дуже легко запам’ятовуються і обов’язково знадобляться дітям у грі в хованки. А от у загадках-шарадах слова заховалися самі, і їх там доведеться іще пошукати.

Пінчук, Ольга. Особлива традиція / О. Пінчук ; намал. М. Рудюк. - Чернівці : Видавництво "Парасоля", 2023. - 23 с. : іл.

«Особлива традиція» - це історія про хлопчика Богдася, який шукав подарунок на День матері і з дідусевою чарівною лупою вирушив у подорож різними країнами. Подорожуючи з Богдасем, маленькі читачі познайомляться з традиціями святкування маминого свята у Великій Британії, Іспанії, Фінляндії та Туреччині.

Бедрик, Юрій. Динозавромовки : вірші для дітей будь-якого віку / Ю. Бедрик ; намал. А. Хомич. - Тернопіль : Видавництво Богдан, 2023. - 31 с. : іл.

Запрошуємо маленьких читачів у веселу і сповнену дивовижних пригод мандрівку з найрізноманітнішими динозаврами - як популярними, так і рідкісними, про яких мало знають навіть учені. А хвацькі скоромовки, які супроводжують кожен вірш, допоможуть вам навчитися легко вимовляти навіть найзаковиристіші динозаврячі імена!

Кочубей, Саша. Н̶е̶ розкрита справа Говорухи : повість / С. Кочубей. - Тернопіль : Видавництво Богдан, 2023. - 141 с. : іл.

Андрійко Говоруха на прізвисько Андроїд поринає у справжнє детективне розслідування. Підозри і пристрасного допиту не уникне ніхто - ні мама, ні вчителька, ні кіт-йог Монстр, ні гризунка-чихуанка Лея Орґана-Соло-Говоруха, ні люта піранья Ганнібал Лектер, ані навіть татова нога... От нізащо не здогадаєтеся, де подівся друг Хомка, пошуками якого займався детектив Андроїд! Він і сам неабияк здивувався.

Мельниченко, Настя. Ярчик і дев'ять собак / Н. Мельниченко ; іл. С. Томіленко. - Київ : Yakaboo Publishing, 2023. - 102 с. : іл.

Неймовірно тепла історія про те, як хлопчик Ярослав потрапив до своєї родички та її дев’ятьох собак. День у день Ярчик знайомиться з кожним чотирилапим другом. Завдяки інформативним блокам у книжці і він, і читач дізнаються про особливості породи, догляд, фізичне та психічне здоров’я, годування, медичний супровід собак.

Булгакова, Ганна. Скелети і кістки / Г. Булгакова ; намал. А. Лагода ; дизайн та обкл. О. Романова. - Харків : Видавництво "Ранок", 2023. - 12 с. - (Серія "Енциклопедія з віконцями").

«Скелети і кістки» - це страшенно цікава енциклопедія-розкладайка про черепи, щелепи, хребці, фаланги, зуби й дзьоби. Тут спраглі до знань читачі дізнаються безліч «кістлявих» фактів.

Орлова, Олександра. Мандрівка шоколаду / О. Орлова ; намал. О. Дікая. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2023. - 63 с. : іл.

Молочний, чорний чи білий? Пористий або з начинкою? Шоколад буває різний на смак і вигляд, а його історія почалася ще понад 3000 років тому! За нього купували речі, ним ласували королі й древні народи, та й сам шоколад неодноразово змінював свою форму і, навіть, колір. Факти і легенди, наука і магія, захопливі таємниці і смачні рецепти.

Барабах, Роман. Тустань. Історія співіснування людини і скелі / Р. Барабах, С. Рябчук, В. Рожко. - Харків ; Львів : Видавець Олександр Савчук, 2023. - 16 с. : іл.

«Тустань: історія співіснування людини і скелі» - це захоплива розповідь про минувшину древньої твердині серед гір з часів Середньовіччя і до сьогодення. Побудова фортеці та її розквіт, оборона та занепад, Тустанські скелі зараз - про все це ви дізнаєтесь з ілюстрованих оповідей, вміщених у книзі.

Чернінька, Олена. Лемберґ. Мамцю, ну не плач / О. Чернінька ; обкл. А. Старко. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2024. - 222 с.

«Він - той, хто символізує собою покоління. Розумний, талановитий, сміливий. Цим хлопцем можна пишатися», - говорить про Лемберґа один із військових. Олена Чернінька ділиться своїм досвідом мами Воїна, який на час написання цієї книжки - зниклий безвісти. Вона ділиться досвідом переживання, болю, переосмислення, пошуку сенсів, світла і віри. У цій книжці, за словами авторки, немає жодного вигаданого слова. Лише відкрита правда, як відкрита рана. І велика віра в життя.

Лі, Кай-Фу. Штучний інтелект 2041 : 10 передбачень для майбутнього / Кай-Фу Лі, Чень Цюфань ; з англ. пер. Анна Райчук. - Київ : Bookchef : Форс Україна, 2022. - 459 с. : іл.

Ні в кого не виникає сумніву, що в майбутньому саме штучний інтелект змінюватиме наше життя. Але також усіх цікавить, яким чином це відбуватиметься, чи буде цей вплив визначальним. Саме на ці питання відповідають колишній президент Google у Китаї Кай-Фу Лі та письменник-фантаст Чень Цюфань.

Почкай, Марина. Нерозлучні шкарпетки Ромчика / написала та намал. М. Почкай. - Золотоноша : Видавництво Раіни Н., 2022. - 43 с. : іл.

Шкарпетько Правий та Шкарпетько Лівий - улюблені шкарпеточки хлопчика Ромчика, бо приносять йому удачу. Вони близнюки, хоч мають зовсім різні мрії та прагнення. А ще вони досі ніколи не розлучалися. Аж ось Лівий безслідно зникає у пральній машині! Просто перед важливою подією для Ромчика.

Пратчетт, Террі. Зимар : роман / Т. Пратчетт ; пер. з анг. О. Бєлової ; обкл., оформ. серії Р. Романишин та А. Лесіва. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2023. - 366 с. - (Серія "Дискосвіт").

Як так сталося, що Тіфані Болячка помінялася місцями з самою Володаркою Літа? А все тому, що не слухала старших, точніше, свою наставницю пані Зрадоньку. Та що вона могла вдіяти, якщо ноги самі затягли її у темний морріс денс й витанцьовували так, що у неї закохався стихійник Зимар?

Ран, Юліта. Дзеркало бажань / Ю. Ран ; худ. оформл. В. Мельничук. - Харків : Видавництво "АССА", 2023. - 155 с. : іл. - (Серія "Книжкові мандри").

Мілана - звичайна дівчинка, яка мешкає у Харкові, полюбляє малювати та обожнює пригоди. Але все змінюється, коли одного дня до реставраційної майстерні Міланчиного татка вдова колекціонера Ворсинського приносить старовинне дзеркало. За легендою, воно виконує бажання. І хоча дівчинка та її найкращий друг Назар не вірять у магію, проте артефакт таки працює! Але… трохи на власний розсуд.

Ририх, Катажина. Буду як Патрон / К. Ририх ; іл. та обкл. К. Садовської ; пер. з пол. О. Мамчич. - Харків : Видавництво "Vivat", 2023. - 60 с. : іл. - (Серія "У вирі пригод").

Невеличкий джек-рассел-тер’єр, якого назвали Героєм, вимушений ховатися від бомб у підвалі. Та ворожий снаряд вщент руйнує сусідній будинок, а під завалами залишаються люди… Гострий нюх і спритні лапки - завдяки ним Герой натрапляє на слід і допомагає врятувати Бабцю Дашу. То що ж пов’язує песика зі славнозвісним Патроном?

Ріордан, Рік. Дочка безодні / Р. Ріордан ; пер. С. Зубченко. - Харків : Видавництво "Ранок", 2023. - 427 с. - (Серія "Sci-Fi").

Наприкінці першого року навчання на студентів чекає складне морське випробування, яке змушує тремтіти всіх без винятку: і тих, кого з Академією пов’язують давні сімейні зв’язки, як Істер Гардінг, і звичайних підлітків, як Ана Даккар. Але чи насправді іспит аж такий жахливий? Чи може буте щось страшніше? Прямуючи на навчальний корабель, першокурсники стають свідками жахливої катастрофи, що зводить нанівець усе: і навчання, і майбутнє, і безпечне життя.

Савка, Ірина. Від снігів до спілих вишень / І. Савка ; обкл. І. Шкоропад. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2023. - 222 c. : фотогр., порт.

«Від снігів до спілих вишень» - історія життя одного незвичайного чоловіка, яку розповідає його дружина. Це роман у спогадах про знайомство, любов і спільну дорогу, тривалістю в життя, чесна й відверта книга про Ореста Савку, про театр як справу життя і про лаштунки, за якими кохання, родина, країна.

Саліпа, Ольга. Без права повернення : роман / О. Саліпа. - Харків : КСД, 2023. - 365 с.

1960 рік. Брати Петро і Семен Луцики звільнилися з таборів ГУЛАГу, проте й далі скніють у спецпоселенні в Сибіру як «мінусники». Прагнучи повернутися на батьківщину, до дружини Сабіни та дітей, Петро з двома товаришами вирішують утікати. Однак спроба втечі виявилася невдалою. Чи міг Семен зрадити й підставити брата, адже поміж чоловіками задавнена недовіра.

Світ, Ярослав. Троє проти зла. Ч. 3 / Я. Світ: ідея, персонажі, сценарій ; Т. Ярмусь: контур ; обкл.: Т. Ярмусь, К. Йоєнко. - Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2022. - 192 с. : іл.

«Троє проти Зла» - веселий український комікс про двох друзів - Антона і Ореста, які вирушили у казковий світ, щоб врятувати свого третього друга Романа. У першій та другій частині порятунок їм не вдався, тому ви тримаєте в руках третю частину квадрології.

Секер, Луїс. Казна-які історії школи Абияк / Л. Секер ; іл. Т. Гайтца ; пер. з англ. С. Стець. - Київ : ARTBOOKS, 2023. - 174 с. : іл. - (Серія "Читати - класно!").

Історії про шкільні пригоди завжди відгукуються маленьким читачам, бо діти легко можуть співвіднести себе з персонажами цих історій. У кого в класі не було хлопчика, який ну ніяк не міг втриматися, щоб не смикнути сусідку за коси? Або дівчинки, яка більше за все на світі любила морозиво? Оповідання про школу Абияк сповнені гумору й трохи фантастичні, але водночас вони дуже щирі й повчальні.

Архів

Нові книги червня 2024

Нові книги травня 2024

Нові книги квітня 2024

Нові книги лютого 2024

Нові книги березня 2024

Нові книги січня 2024

Нові книги грудня 2023

Нові книги листопада 2023

Нові книги жовтня 2023

Нові книги вересня 2023

Нові книги серпня 2023

Нові книги липня 2023

Нові книги червня 2023

Нові книги травня 2023

Нові книги квітня 2023

Нові книги березня 2023

Нові книги лютого 2023

Нові книги січня 2023

4 квартал 2022

3 квартал 2022

2 квартал 2022

1 квартал 2022