2 квартал 2013

Андерсен, Ганс Крістіан. Гидке каченя / Г. К. Андерсен ; пер. з дан. Г. Кирпа ; худож. А. Ломаєв. – К. : Махаон-Україна, 2012. – 48 с. : іл.

Напевно, з усіх історій, написаних данським казкарем Гансом Крістіаном Андерсеном, у «Гидкого каченяти» - найщасливіша розв’язка. Можливо, тому цю казку люблять і діти, і дорослі. Адже не лише хлопчикам і дівчаткам хочеться вірити, що попелюшок чекають прекрасні принци, а з гидких каченят виростають прекрасні лебеді!


Андерсен, Ганс Крістіан. Дикі лебеді / Г. К. Андерсен ; пер. з дан. Г. Кирпа ; худож. А. Ломаєв. – К. : Махаон-Україна, 2012. – 44 с. : іл.

У прекрасному замку в країні, «куди відлітають зимувати ластівки», жила маленька принцеса Еліса та її одинадцять братів. Діти були чисті серцем, красиві й добрі, але це не вберегло їх від прокляття злої мачухи. Вона перетворила хлопчиків на одинадцять лебедів, а Елісу вигнала з палацу. Проте ця казка має щасливий кінець, як і належить найпрекраснішим казкам у світі.


Андерсен, Ганс Крістіан. Стійкий олов’яний солдатик / Г. К. Андерсен ; пер. з дан. Г. Кирпа ; худож. А. Ломаєв. – К. : Махаон-Україна, 2012. – 40 с. : іл.

Казки Ганса Крістіана Андерсена перекладено всіма мовами, видано безліч видань. Їх герої – неодмінні супутники дитинства. Олов’яний солдатик з однойменної казки Андерсена став символом мужності та сили духу. Хоч які випробування приготувала йому доля, він тримався стійко, пройшов крізь вогонь і воду, зберігаючи в серці любов.


Валько. Катастрофа на Ведмежій скелі : казкова історія / Валько. – К. : Махаон-Україна, 2012. – 56 с. : іл.

Ви ще не знайомі із Зайцем-лицарем і Ведмедем-ласуном? Тоді вам неодмінно слід познайомитися! Нудно з ними точно не буде! Із Зайцем та Ведмедем постійно щось трапляється. Цього разу над Ведмежою скелею зазнала аварії повітряна куля. Ведмідь і Маленький зайчик поспішили на допомогу. Ох і намучилися ж вони з пасажиром цього аеростата!


Еники-беники : лічилки та примовлянки до ігор / уклад. Н. Дзюбишина-Мельник. – Львів : Свічадо, 2012. – 56 с.

Гра для дітей – це спосіб існування, а одним із елементів гри є лічилка. Така чудернацька, вона є яскравим виявом дитячого прагнення переінакшувати світ дорослих та створювати власний. І водночас служить для впорядкування стосунків між дітьми. А також є дитячою грою із рідною мовою, аби краще її засвоїти. Отож конче потрібна для гармонійного зростання дитини в національному середовищі.

Визначивши за допомогою лічилки учасників гри – можна й у самі ігри погратися. Тут ви їх теж знайдете, і саме ті, в які гралися ще наші дідусі і бабусі.


Нестлінґер, Крістіне. Маргаритко, моя квітко : роман / К. Нестлінґер ; пер. з нім. О. Сидор. – Львів : Урбіно, 2013. – 416 с.

Чого лише не відбувається в житті Маргарити-Марії Закмайєр, або ж просто Маргаритки! У 14 років наша героїня – звичайна товста дівчинка, а її найбільша проблема – це пережити черговий урок фізкультури! Коли дівчині виповнюється 15, Маргаритине життя стрімко змінюється, бо її батьки розлучаються. Разом з мамою вона переїздить до іншого помешкання, а тато залишається з її молодшим братом Гансиком. Щоправда, коли їй виповнюється 17, родина знову з’єднується. Та в Маргарити назріла нова проблема! Дівчина подобається водночас двом хлопцям, а от кого любить вона сама, красунчика Флоріана, чи розважливого, спокійного Гінцеля?


 

Перро, Шарль. Червона Шапочка / Ш. Перро ; переказав укр. Є. Литвиненко. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2012. – 28 с. : іл.

Казка відомого французького письменника Шарля Перро про пригоди маленької дівчинки, яка пішла навідати хвору бабусю. Добра стара казка у новому оригінальному оформленні.


 

Петріашвілі, Ґурам. Казки дідуся Ґурама / Ґ. Петріашвілі ; ілюстр. Д. Ракова. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2012. – 63 c.

Які твої найнеймовірніші мрії? Хочеш, щоб метелики навчили тебе грати на піаніно? А може бажаєш станцювати на веселці чи збирати прекрасні квіти у своїх снах? Все це стає реальністю в неймовірних «Казках дідуся Гурама». Варто лише повірити, і блакитна квітка мрій завжди житиме у твоєму серці і розквітатиме у твоїх снах щоночі... Білобородий дідусь, котрий приязно та трохи сумно поглядає на тебе з обкладинки, вміє торкнутись душі і маленьких, і дорослих читачів.


 

Шевченко, Тарас. Дитячий Кобзар / Т. Шевченко ; упор. З. Мезантюк ; ілюстр. М. Михайлошина. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2012. – 59 c.

Дитячий кобзар – це не просто збірка найвідоміших віршів Тараса Шевченка, а художнє видання з яскравими ілюстраціями. Картини Марини Михайлошиної підкреслять слова Великого Кобзаря та привернуть увагу як маленьких, так і великих читачів. Тут і українське село з біленими хатами, і козак, що збирається у довгу дорогу, і, звичайно ж, кобзар, що на кобзі грає та пісні про славетне минуле наспівує.

Архів

Нові книги червня 2024

Нові книги травня 2024

Нові книги квітня 2024

Нові книги лютого 2024

Нові книги березня 2024

Нові книги січня 2024

Нові книги грудня 2023

Нові книги листопада 2023

Нові книги жовтня 2023

Нові книги вересня 2023

Нові книги серпня 2023

Нові книги липня 2023

Нові книги червня 2023

Нові книги травня 2023

Нові книги квітня 2023

Нові книги березня 2023

Нові книги лютого 2023

Нові книги січня 2023

4 квартал 2022

3 квартал 2022

2 квартал 2022

1 квартал 2022