Нові книги травня 2023

Ітурбе, Антоніо. Бібліотекарка з Аушвіцу. Надзвичайна історія мужнього подвигу та надії: засновано на реальних подіях / А. Ітурбе ; пер. з ісп. І. Шевченко. - Харків : Видавництво "Vivat", 2023. - 492 с. - (Серія "Художня література").

Аушвіц, 1943 рік. Чотирнадцятирічна єврейка Діта Адлерова опиняється в сімейному блоці табору смерті, де панують біль, бруд, голод та розпач. Попри свої шрами, в’язні табору змогли перетворити це все на броню. Діта дізнається про підпільну бібліотеку, створену в’язнями. Вона отримує завдання: переховувати від нацистів 8 видань, які вдалося зберегти для навчання малечі. Якщо члени СС дізнаються про це, на кожного причетного чекає розправа.

Карлайл, Річард. Життєствердні історії та пригоди поні Тоні & його друзів / Річард та Еліза Карлайл. - Київ : Видавництво "Саміт-книга", 2023. - 155 с. : іл.

Герой розповіді - п’ятикласник поні Тоні, який має вирішити цілий ряд непростих для свого віку проблем: подолати булінг, знайти спільну мову з кривдником, допомогти своїй подружці подолати страхи та невпевненість, допомогти собі з тим самим (що ще складніше)… І Тоні успішно з ними справляється! Проте не лише в казці, а й у житті на складні питання коли-не-коли знаходяться дуже прості відповіді. Головне - шукати та вірити!

Ліщинська, Наталка. Пригоди Хоробрика / Н. Ліщинська ; іл. В. Пертії. - Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, 2023. - 76 с. : іл.

Рудий непосидючий дракончик Хоробрик не вміє жити без пригод. Він росте, вчиться літати, дружити, допомагати і перемагати. Завдяки цікавості, кмітливості, щедрості, чуйності та родині й друзям Хоробрик виходить із халеп трошки мудрішим, сильнішим. Симпатичний дракончик не здається навіть тоді, коли йому бракне сил. Яскравий веселий Хоробрик завжди готовий допомогти тому, хто в біді, тому всюди знаходить нових друзів. А гуртом перемогти зло легше!

Луцкова, Світлана. Бабуся Калинівна : вірші для дітей / С. Луцкова ; іл. О. Завітайло. - Київ : Саміт-Книга, 2022. - 63 с. : іл.

Життя - це радість, а рідна мова - це чарівна глина, із якої можна ліпити нові слова і розмальовувати їх кольорами емоцій. В книзі зібрано понад шістдесят кумедних і цікавих історій про наш світ, яких бабуся Калинівна навчає маленьких світлячків. Тут знайдуться віршовані казочки на різний смак: і для малюків, що вчаться правильно вимовляти звуки, і для молодших школярів, які можуть гарно потренуватися у виразному читанні.

Павлюк, Ігор. Абетка маленьких переможців / кол. авт. Ігор Павлюк та ін. ; авт. ідеї та керівник проєкту І. Степурін ; іл. О. Завітайло. - Київ : Креативна агенція "Артіль", 2022. - 36 с. : іл.

«Абетка переможців» - перша книга з проєкту «Слова Перемоги», видана за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України. Наша мова - мова перемоги та переможців. За цей рік з’явилося багато нових слів: Байрактар, Джавелін, Чорнобаївка - наша малеча їх чудово знає. До кожної літери української абетки вірші написали відомі сучасні українські письменники, а проілюструвала видання яскравими малюнками художниця Олена Завітайло.

Пермяков, Андрій. Залізна евакуація. Історії війни від Укрзалізниці / авт.-упоряд. А. Пермяков. - Київ : Креативна агенція "Артіль", 2022. - 103 с.

Перед вами книжка задокументованих історій війни, свідчень та відчуттів, пов'язаних з роботою Укрзалізниці, яку сьогодні вже називають другою армією України. За час повномасштабного наступу росії на Україну, Укрзалізниця евакуювала більше чотирьох мільйонів громадян, серед них - близько мільйона дітей. Автор проводив інтерв'ю з кожним героєм, щоб втілити їх історії в оповідання з відвертими емоціями персонажів та авторським художнім поглядом на кожну подію. Саме тут фіксувалися дані історії.

Даррелл, Джеральд. Три квитки до Пригоди / Дж. Даррелл ; пер. з англ. О. Леська ; обкл. О. Кіналя. - Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, 2022. - 204 с. : іл.

У цій книжці відомий зоолог, письменник Джеральд Даррелл з притаманним йому гумором описує подорож до Британської Гвіани. У пошуках тварин для англійських зоопарків він разом зі своїми друзями відвідає селище із заманливою назвою Пригода, простору гвіанську савану й дивовижний Річковий край. Із його розповіді, просякнутої любов’ю до дикої природи, ви довідаєтеся про звички лінивця, лови на мурахоїда й каймана, та ще багато цікавого про звіроловецьке ремесло.

Джонсон, Боріс. Фактор Черчилля. Як одна людина змінила історію / Б. Джонсон ; пер. з англ. Ю. Гірича. - Харків : Видавництво "Vivat", 2022. - 400 с.

Книжка Боріса Джонсона докладно розповідає про життя колишнього прем’єр-міністра сера Вінстона Черчилля. Аналізуючи досягнення й помилки, а також міфи, які супроводжували цю видатну постать, Джонсон зобразив Черчилля як незрівнянного стратега, людину надзвичайно сміливу, красномовну й глибоко гуманну. Життя цього чоловіка є доказом того, що одна людина - відважна, геніальна, визначна - може впливати на світовий лад.

Желязни, Роджер. Цей безсмертний : роман / Р. Желязни ; пер. з англ. Д. Дьоміна ; обкл. О. Кіналь. - Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, 2022. - 155 с.

Уявіть-но малолюдну, богами забуту «планету розваг», куди прилітають гульнути й оглянути старожитності зарозумілі космічні чужинці. Таке-от майбутнє Землі після Триденного інциденту. Що не загидила радіація, пішло під курорти, де тубільці - прислуга. Більшість не проти, але дехто затявся: «Земля - для людей!». Захопливі пригоди, дотепна іронія, дещиця політичного детективу, епічна героїка в дусі грецьких легенд і теологічні загадки вже чекають на читача.

Лукащук, Христина. Казка про світло / Х. Лукащук. - Харків : Видавництво "Жорж", 2022. - 31 с. : іл. - (Серія "Художня література").

«Казка про Світло» дає нам можливість пройти шляхом створення української землі через найтемніші роки і до остаточної перемоги у війні над злом та знайти важливі відповіді для себе та своїх дітей. Дороговказами у цій подорожі слугуватимуть глибинні образи-символи, які здавна були джерелом гармонії і внутрішньої сили кожного українця. Джерелом потужного Світла, що несуть у собі українська історія, культура й мова. І це Світло не знищить жоден ворог!

Ординців-Кострицький, Михайло. Запорожці в Сараґосі / М. Ординців-Кострицький ; пер. М. Гординської ; іл. І. Щуров. - Львів : Видавництво "Апріорі", 2022. - 164 с. : іл.

В пригодницькій повісті «Запорожці в Сараґосі» вперше в художній літературі описано участь козаків у війні з Іспанією на боці Франції. Відтворені у повісті традиції і звичаї запорозького козацтва, уміло закручена інтрига довкола головного героя, таємниця його походження і любовна лінія не залишать байдужим і сучасного читача.

Пілкі, Дейв. Людопес / написано й проіл. Дейвом Пілкі від імені Джорджа Бірда і Гарольда Гатчинса ; розмал. Х. Гарібальді ; з англ. пер. О. Захарченко. - Київ : Видавнича група КМ-БУКС, 2022. - 231 с. : іл.

Джордж і Гарольд створили нового борця зі злочинністю - з головою собаки і тілом людини. Героїчний Людопес копирсається в обмані, хапає шахраїв, завзято кидається на грабіжників і гасає за білками. Чи зможе він протистояти поклику природи, щоб відповісти на поклик обов’язку?

Пілкі, Дейв. Людопес. Нестримний / написано й проіл. Дейвом Пілкі від імені Джорджа Бірда і Гарольда Гатчинса ; розмал. Хосе Гарібальді ; з англ. пер. О. Захарченко. - Київ : Видавнича група КМ-БУКС, 2022. - 215 с.

Людопес продовжує вдосконалювати свою майстерність. Кіт Піті вислизнув із мішка і його злодійська цікавість захоплює місто штурмом. Відбувається щось препогане! Чи зможе Людопес вчасно його зупинити, щоб врятувати місто, чи Піті минуться безкарно його муркотливі злочини?

Лоон, Паул Ван. Вовкулаченя Дольфі : повість / Паул Ван Лоон ; іл. Гюго ван Лоок ; пер. з нідерл. І. Коваль ; обкл. О. Шатохін. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2021. - 146 с.

Дольфі - щасливий, адже йому щойно виповнилося сім! Проте уночі його тіло зненацька вкривається білим хутром, а на руках і ногах виростають пазури, ще й з’являється справжнісінький хвіст. Що ж сталося? Невже він - вовкулаченя? Але він цього зовсім не хоче, проте його брат Тіммі переконує Дольфі, що це круто.

Лоон, Паул Ван. Вовкулаченя Дольфі і повний місяць : повість / Паул Ван Лоон ; іл. Гюго ван Лоок ; пер. з нідерл. І. Коваль ; обкл. О. Шатохін. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. - 182 с. : іл.

Дольфі мріє поїхати з класом у невеличку мандрівку до лісового табору, але його найкращий друг Тіммі захворів. Чи впорається Дольфі сам, без Тіммі, коли настане повний місяць? До того ж у лісі водиться якась загадкова істота, ще й сновигає небезпечний мисливець. Дольфі хвилюється, що однокласники дізнаються про нього правду. Але чи й справді так страшно, що він - вовкулаченя?

Шатохін, Олександр. Жовтий метелик / О. Шатохін. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. - 61 с. : іл.

«Тиха книжка» про життя після війни, розбитої та обмеженої війни. Метелики - це те, що було до війни, ніби душі, ніби місця, які були зруйновані війною. Дівчинка - це власне Україна - та, що тікає і протестує проти обмежень і рабства. Зустрічаючи метеликів, незважаючи на все вільних і яскравих, дівчинка розуміє, що життя буде продовжуватись, свободу метелика неможливо обмежити чи знищити…

Шеперд, Енді. Хлопчик, який вирощував драконів / Е. Шепард ; іл. С. Оґілві ; пер. з англ. О. Ренн. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. - 214 с. : іл.

У саду дідуся юний Томас знаходить дивне дерево із незвичними плодами. Ні про що не здогадуючись, хлопець забирає один плід додому. Яке ж його здивування, коли звідти вилуплюється крихітний дракон! Хто б не мріяв мати найкрутішу у світі домашню тваринку? Та якщо хочете вирощувати драконів, варто знати, у що вплутуєтеся.

Шеперд, Енді. Хлопчик, який жив з драконами / Е. Шеперд ; іл. С. Оґілві ; пер. з англ. О. Ренн. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. - 238 с. : іл.

Відтоді, як в домі Томаса вилупився дракон - життя хлопця дуже змінилося. Як і в його друзів Теда, Кая і Кет, які теж завели собі по вогнедихаючій тваринці. Мати власного дракона - неймовірно, але це не самі лиш забави і підсмажений зефір, а ще й ого-го скільки клопоту! Тож Томасові з друзями доведеться запастися терпінням, а ще подбати про драконове дерево, яке раптом почало марніти...

Шойнеманн, Фрауке. Тихолапий агент / Ф. Шойнеманн ; з нім. пер. Марія Вачко. - Київ : BookChef, 2022. - 235 с.

Життя кота-детектива не надто легке. Замість того, щоб насолоджуватися безтурботним сном і котячими смаколиками, Вінстон змушений розслідувати новий заплутаний злочин. Цього разу трапилося неймовірне: Емілію - однокласницю Кіри - викрали! Але є одна проблема: до Кіри приїхала бабуся, яка невпинно стежить за онукою та її котом. Під таким наглядом дотримуватися секретності ну дуже непросто…

Ясіновська, Наталія. Несподіване кіно : зб. оповід. / Н. Ясіновська ; обкл. Т. Баковська. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. - 154 с.

Дарка й Кет не уявляють свого життя без танців. Оля намагається знайти друзів у новій школі й підтримати тата після розлучення. Олега вже не перший рік мучить головний біль. А Дмитро не знає, що сказати дівчині, яка йому подобається. Життя цих підлітків химерно переплітаються й утворюють дивні комбінації, а часом нагадують кіно: втрачена дружба, токсичні стосунки, спроби повернутися до нормального життя… У цій збірці оповідань є місце радості й суму, дружбі й коханню, сумнівам і підтримці.

Архів

Нові книги червня 2024

Нові книги травня 2024

Нові книги квітня 2024

Нові книги лютого 2024

Нові книги березня 2024

Нові книги січня 2024

Нові книги грудня 2023

Нові книги листопада 2023

Нові книги жовтня 2023

Нові книги вересня 2023

Нові книги серпня 2023

Нові книги липня 2023

Нові книги червня 2023

Нові книги травня 2023

Нові книги квітня 2023

Нові книги березня 2023

Нові книги лютого 2023

Нові книги січня 2023

4 квартал 2022

3 квартал 2022

2 квартал 2022

1 квартал 2022