Нові книги квітня 2024

Купріян, Ольга. Панна Софія / О. Купріян ; мал. М. Шутурма. - Харків : Ранок, 2023. - 116 с. : іл. - (Серія "@panna").

Перша в серії книжок про трьох подружок – Софію, Олю й Діану. Дівчата дуже різні, і якби не випадковість – навряд чи стали близькими подругами. Однак тепер у них є спільне дітисько – блог @panna, який усі троє бачать по-різному. Софія мислить себе головною редакторкою і весь час конкурує з Олею. Діана не хоче вплутуватися в їхні суперечки. Перші несміливі закоханості, перші непорозуміння з батьками і перший великий концерт улюбленої групи – про все це розповідає Софія.

Лазірко, Катерина. Біжи, доки світить сонце / К. Лазірко ; мал. й обкл. І. Шевело. - Чернівці : Чорні вівці, 2023. - 103 с. : іл.

Якщо ви зараз заплющите очі, то чи зможете відчути прохолоду кришталевих водоспадів, які таємниче ховаються у глибинах карпатських пралісів? Адже десь там, між крутими гірськими схилами, в самій гущі різнобарв’я лісових дерев, мешкає головний герой цієї історії – Дарій. Він разом з іншими охоронцями щодня має бігти швидше стрімкого вітру, щоби за час, доки світить сонце, встигнути оббігти всі Карпати і принести віковічному дубові живильну краплину.

Лазуткіна, Юлія. Корсар, або Пухнаста історія з кігтями / Ю. Лазуткіна ; іл. О. Кочури. - Золотоноша : Видавництво Раіни Н., 2023. - 59 с. : іл. - (Серія "Нова українська казка").

Історія чорного-пречорного кота з грізним ім’ям та вразливим серцем. Наскільки непростою може бути доля кота, Корсарові випало дізнатися сповна. Спершу терпів знущання у цирку. А згодом мав скуштувати ще й гіркого безпритульного життя. Щоб вижити, Корсар мусить забути про свого внутрішнього пухнастика і «відростити пазурі». Він стане найзухвалішим котом у місті…

Ліндґрен, Астрід. Діти з Гамірного : повісті / А. Ліндґрен ; пер. з швед. О. Сенюк. - Київ : Видавництво РМ, 2023. - 276 с. : іл. - (Серія "Шедеври дитячої літератури").

Повісті про дітей із хутора Гамірного – ніби освітлені зсередини теплим сонцем дитинства, проведеного у спілкуванні з природою. На хуторі лише три садиби, але шестеро дітей, які живуть там, не мають часу нудьгувати. Ти дізнаєшся, як вони розважаються, як допомагають батькам, як готуються до свят і ще багато цікавих та веселих історій.

Ліпскомб, Ден. Minecraft. Математика : офіц. посіб. / Д. Ліпскомб, К. Пейт ; пер. з англ. А. Цимбал. - Київ : АРТБУКС, 2022. - 100 с. : іл. - (Серія "Книжка-гра").

На сторінках цього посібника ваша дитина порине у світ Minecraft з його калейдоскопом пригод і вражень, водночас відточуючи свої математичні навички. З його допомогою ваша дитина перенесеться у захопливий світ, де на неї чекатимуть ігрові персонажі – Джейкоб і Калі, а також будівництво споруд і пошуки скарбів.

Ліщинська, Наталка. Нагострені леза : роман / Н. Ліщинська. - Тернопіль : Видавництво «Богдан», 2023. - 203 с.

Два світи, реальний і віртуальний, у майбутньому живуть поряд у складних взаєминах. У старому реалі начеб усе гаразд, у новому теж – розвиток і щастя мешканців, про яких дбає нібито ШІВ, могутній і чудовий штучний інтелект вірти. Однак усе не зовсім таке, навіть зовсім не таке, яким бачиться, ковзаючи поглядом поверхово. Куди все рухається, що за невблаганна сила загрожує людству двох світів?

Ловлесс, Джим. Іди туди, де страшно. І матимеш те, про що мрієш / Дж. Ловлесс ; з англ. пер. Т. Микитюк. - Київ : BOOKCHEF, 2023. - 317 с.

Книга Джима Лоулесса про те, як подолати свій страх, незалежно від того, чого саме ви боїтеся: пірнути на глибину, піти на співбесіду чи освідчитися в коханні. Десять правил, запропоновані автором у книзі, дадуть вам змогу прогнати внутрішніх тигрів і зробити крок уперед, а відтак знайти внутрішню силу для будь-яких звершень.

Лущевська, Оксана. Як у казці / О. Лущевська ; іл. Н. Максемець. - Київ : Залізний тато, 2023. - 37 с. : іл.

Непросто шукати невідомого родича, загубленого десь у світі. Хтось може сказати, що двом дівчаткам годі впоратися із таким непростим завданням. Але тим, хто так каже, просто бракує уяви! У сестричок Шусика й Саші з уявою все гаразд. Тому дівчатка без вагань вирушають на пошуки свого зниклого брата.

Мак, Юлія. Толіки. Про тих, хто перемотував касету олівцем / Ю. Мак ; обкл. О. Слободянюк. - Київ : Лабораторія, 2023. - 230 с.

«Толіки. Про тих, хто перемотував касету олівцем» – роман про перипетії дорослішання, юні закоханості, що з роками набули абсолютно інакших відтінків. І слід дитинства, який з нами на все життя – не важливо ким ви стали і як далеко опинилися від місця, де живе ваше дитинство.

Макарик, Віталіна. Кеди в небі / В. Макарик ; обкл. В. Кучми. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2023. - 166 с.

У житті восьмикласниці Лесі настав час справжніх випробувань, боротьби з болем, образами і новими викликами. Але все може змінитися в одну мить. Червоні кеди – маленький секрет, стіна сили, за якою вразлива юнка відкриває у собі нове вміння – долати шлях без остраху і вагань.

Мелє, Ларс. Страшний крокодил / Л. Мелє, Л. Рудеб'єр ; пер. з англ. Г. Яновської. - Харків : Видавництво "Ранок", 2023. - 45 с. : іл. - (Серія "Друзяки-динозаврики").

Сьогодні Расмус прокинувся і зрозумів: настав найневезучіший день у році! Динозаврик точно або наб’є ґулю на лобі, або понаставляє собі синців щойно вставши з ліжка. Ба більше, на Расмуса точно чекають пригоди… в Болотяному лісі! Його друг Тіммі чув, що там виросла щаслива конюшина з чотирма листочками. І вона може врятувати цей день! Однак… у тому ж лісі щойно бачили величезного крокодила. Тож тепер Расмусові та Тіммі знадобиться неабияка удача!

Мелє, Ларс. Як гуляли Гелловін / Л. Мелє, Л. Рудеб'єр ; пер. з англ. Г. Яновської. - Харків : Видавництво "Ранок", 2023. - 45 с. : іл. - (Серія "Друзяки-динозаврики").

Цьогоріч Расмус і Тіммі вирішили як слід відсвяткувати Гелловін. Друзі вдягли особливі костюми, аби налякати інших динозавриків. Проте Расмус уже не в захваті від цієї ідеї: всі у страшних костюмах і масках… бррр. До того ж Расмусові не до вподоби сюрпризи та розіграші, які чекають на кожному кроці.

Мовчун, Леся. Космічні пухнастики вчать українську / Л. Мовчун ; намал. Н. Кудляк. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2023. - 112 с. : іл.

Мовні явища – абстрактні, тож дорослим буває непросто пояснити малечі, у чому відмінність між звуком і літерою, що таке значення слова, як відрізнити головні члени речення від другорядних чи навіщо нам відмінки. Завдяки цій книжечці, написаній у формі коротких пригодницьких історій про кумедних друзів-інопланетян, батьки зуміють дохідливо розтлумачити дітям складні мовні поняття, а вчителі зможуть образно й цікаво пояснити учням програмні теми.

Носенко, Дар'я. День змін Сірого Вуса / Д. Носенко ; намал. Х. Лукащук. - Київ : Видавничий дім "Маміно" : Носенко. Носії добра, 2022. - 31 с. : іл.

Ті, хто не на словах знає, що таке свобода, – підказують до неї шлях Сірому Вусу, головному герою цієї красивої мудрої книжки. А ви готові до знайомства з оновленим мешканцем українських лісів, його чудернацькими вусами та пригодами, які вчать жити щасливо?

Нюлунд, Майкен. Просто Рікка Forever : повість / М. Нюлунд ; іл. К. Сандмель ; пер. з норв. Н. Іваничук. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2023. - 110 с. : іл.

Життя Рікки починає летіти шкереберть, коли Ліза, її найкраща подруга, раптово закохується. Цього Ріцці тільки й бракувало! Сама вона зовсім не почувається закоханою, аніскілечки. До того ж у неї є аж дві сім’ї: мамина і татова, з якою вона проводить щодругі вихідні, а ще молодші сестрички та братик. Рікка почувається поміж них зовсім-зовсім самотньою. Дівчинка хоче бути просто собі Ріккою, а не «донькою-бонусом», і щоб все було, як раніше... Одна надія на те, що її родина і новий сусідський хлопчик допоможуть зрозуміти, наскільки вона насправді крута.

Петерс, Фредерік. Блакитні пігулки / Ф. Петерс ; пер. з фр. О. Макарової. - Київ : Видавництво, 2022. - 190 с. : іл. - (Серія "коміксів").

Одного літнього вечора на вечірці Фред зустрів Каті. Хоча вони майже не розмовляли, він добре запам’ятав її витонченість і відстороненість. За багато років вони перетинаються знову, і цього разу між ними миттєво спалахує зв’язок. Але коли стосунки серйознішають, знервована Каті каже йому, що і вона, і її трирічний син ВІЛ-інфіковані. Надзвичайно красиво та ощадливо Петерс простежує розвиток їхньої близькості та їхніх стосунків із лікарем, чия прихильність і відвертість дозволяють їм повністю усвідомити свій пристрасний зв’язок.

Пилипчук, Катерина. Війна, яка змінила нас : збірка новел і нарисів / К. Пилипчук ; іл. Є. Драч. - Харків : Видавництво "Відкриття", 2022. - 128 с. : іл.

«Війна, яка змінила нас» – це нариси і новели Катерини Пилипчук, написані у перші пів року активної фази війни. У такий спосіб авторка фіксує не тільки те, що відбувається особисто з нею, а і з усіма нами. Маріуполь. Чорнобаївка. Ізюм. Звільнення Херсону. Українці за кордоном. Тільки з часом розумієш, наскільки це важливо - говорити, свідчити у свій спосіб про злочини росіян, про війну, про те, як ми це вигрібаємо.

Пластик : Рятуй Землю / Daco's Confetti ; іл. Ф. Фаббіан ; пер. з італ. Н. Валентир. - Київ : Kalamar, 2023. - 24 с. : іл. - (Серія "Рятуй Землю").

З цією книгою діти зрозуміють, як наші дії впливають на довкілля і навчаться екологічно поводитися з пластиком. На кожній сторінці за допомогою інтерактивних коліс діти робитимуть вибір й наочно бачитимуть його вплив на планету.

Крук, Галина. Хто завгодно, тільки не я / Г. Крук ; худ. В. Печеник. - Харків : Видавництво "Vivat", 2023. - 187 с. : іл. - (Серія "Художня література").

У збірці оповідань Галини Крук воєдино сплетені ніжні, інтимні, а часом і моторошні переживання. Герої книжки десь бродять поміж нас, однак лиш на цих сторінках ми зможемо прочитати їхні думки. Тут і карантинні хроніки зі справжніми тривогами та розрадами, які довелося пережити кожному з нас.

Архів

Нові книги травня 2024

Нові книги квітня 2024

Нові книги березня 2024

Нові книги лютого 2024

Нові книги січня 2024

Нові книги грудня 2023

Нові книги листопада 2023

Нові книги жовтня 2023

Нові книги вересня 2023

Нові книги серпня 2023

Нові книги липня 2023

Нові книги червня 2023

Нові книги травня 2023

Нові книги квітня 2023

Нові книги березня 2023

Нові книги лютого 2023

Нові книги січня 2023

4 квартал 2022

3 квартал 2022

2 квартал 2022

1 квартал 2022