Нові книги березня 2024

Вірр, Пол. Роботи та ШІ / П. Вірр ; іл. Г. Расселл ; пер. з англ. Н. Ісаєнко. - Київ : Yakaboo Publishing, 2023. - 63 c. : іл.

Ця книга наповнена найцікавішими фактами про роботів та штучний інтелект. Прочитавши її ви станете справжнім розумником, який знає: які брудні та страшні завдання можуть виконувати тільки роботи, як наноботи можуть боротись із шкідниками всередині людського організму та чому самокеровані автомобілі рятують життя.

Шиманська, Анна. 501 факт, який треба знати з ... історії України / А. Шиманська, А. Шиманський ; іл. Я. Мозіль. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2023. - 254 с. : фотоіл.

Історія України від мамонтів до сьогодення у 501 факті? Чому б і ні! Цікаві, важливі, часом кумедні, іноді трагічні, а найчастіше - доленосні: не всім цим фактам знайшлося місце у шкільних підручниках, але саме завдяки їм історія стає живою і динамічною.

Лівін, Марк. Космос, прийом / М. Лівін ; іл. С. Мудрої. - Харків : Видавництво "Vivat", 2024. - 237 с. : іл. - (Серія "Художня література").

Зоря витрачає всі заощадження на пошук батька, про якого багато років поспіль затято мовчить уся родина. Дівчина вирушає на пошуки чоловіка, причетного до її появи на світ, - і опиняється на порозі дому батька, який вважає себе ветераном міжгалактичної війни… Це зворушлива історія про дорослішання, людські байдужість і небайдужість, дружбу, ментальне здоров’я та маленькі кроки назустріч людям, яких любиш.

Саліпа, Ольга. Таємниця замку-корабля / О. Саліпа ; іл. Г. В. Мейсон ; худож. оформ. О. А. Гугалова-Мєшкова. - Харків : "Фоліо", 2023. - 205 с. : іл.

Унікальний замок-корабель на Тернопільщині вже кілька століть приховує свої таємниці. Місцеві кажуть: він живий і сам диктує долі тим, хто до нього приходить. Чотирнадцятилітня Ліна Блажневич приїздить у Сидорів з прифронтового Лисичанська на канікули та наважується шукати скарби Струсів, які, за переказами, заховані в замку. Але той скарб, який вона знаходить, - значно цінніший!

Перконос, Катерина. Смачного! / К. Перконос ; намал. І. Рутило. - Київ : Kalamar, 2023. - 17 с. : іл.

Місія книги: прищепити любов до книги, через тактильні рельєфні елементи розвинути дрібну моторику, а також увагу, уяву, спостережливість; вивчати кольори, форми та дізнаватися про улюблену їжу кожного члена родини.

Ісерн, Сусанна. Емоціємір інспектора Дила. Розпізнавай, вимірюй та керуй своїми емоціями / С. Ісерн ; іл. М. Карретеро ; з ісп. пер. О. Забара. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2023. - 95 с. : іл.

Навчись легко та весело розпізнавати, вимірювати й керувати своїми емоціями. А допоможуть тобі в цьому емоціємір, інспектор Дил та Емі. Варто лише привести в дію емоціємір, і почнеться твоя захоплива мандрівка у світ емоцій.

Лавренішина, Анастасія. Ласкаво просимо на пошту. Як це насправді працює / А. Лавренішина ; іл. Н. Шерстюк. - Харків : Видавництво «Vivat», 2024. - 79 с. : іл. - (Серія "Щось цікаве").

Як написати свого першого листа? Що таке марки? Чому важливо писати листи на фронт? Як мандрують листи й посилки? І як зробити так, щоби святий Миколай неодмінно відповів? Усе-усе - від перших поштарів до пошти майбутнього - на сторінках цієї книжки!

Венгринюк, Христя. Малючки. Емма та Ліза / Х. Венгринюк ; іл. А. Вільчинської. - Чернівці : Книги - XXI, 2023. - 32 с. : іл.

Як ви думаєте, що відбувається в домі двох маленьких активних близнючок? Звісно, повне шаленство, від якого втомлюються не лише батьки, а й самі дівчатка. Але ж як весело і цікаво! Познайомте діток з малючками Еммою та Лізою - гарний пригодницький настрій усім гарантовано!

Горянська, Мар'яна. Хочу на Марс! / М. Горянська ; іл. О. В. Ковалєвський. - Харків : Видавництво "Ранок", 2023. - 23 с. : іл . - (Серія "Хочу стати…").

«Хочу на Марс!» - це експеримент на основі співпраці людини та штучного розуму, чиїм можливостям за останній час ми неодноразово дивувалися. Так, ШІ викликав справжню бурю – усі кинулися перевіряти його здібності та вміння, а одразу після цього перелякалися. Адже ШІ вміє писати тексти, відповідати на запитання, робити доповіді, малює. Цю книжку створили, щоб перевірити, чи зможе ШІ замінити головних творців книги - автора й художника.

Ґудснук, Крістен. Мисливці на монстрів / К. Ґудснук ; мал. Н. Віттл ; пер. з англ. М. Янюк. - Харків : ARTBOOKS, 2023. - 76 с. : іл. - (Серія "Мій комікс").

Кахіра та Оріон - двійнята, мисливці на чудовиськ і вихованці Сенана Досконалого. Під час запеклої битви із зачаклованим висушувачем, їхній учитель став поживою для монстра, і двійнята залишилися самі. Мисливці вирушають слідами моба, аби повернути вчителя, й здобувають несподіваного союзника у своїй місії.

Деніелс, Люсі. Різдвяні олені і снігова пастка / Л. Деніелс ; іл. Джо Енн Девіс ; пер. з англ. А. Комісарової. - Харків : Видавництво "АССА", 2023. - 188 с. : іл. - (Серія "Читай та відкривай").

Напередодні Різдва Амелія та Сем неабияк хвилюються. Ще б пак, адже цього року заплановане найпишніше святкування за всю історію. Урочиста хода із Сантою та ельфами і справжні північні олені на радість малечі! Утім свято під загрозою: Семів песик Мак отруївся, а потужні снігопади знерухомили місто й заблокували дороги, отож єдиний спосіб доправити Мака до «Ковчега» - саньми.

Джей, Елісон. Бджола і я / Е. Джей. - Харків : Видавництво "Жорж", 2022. - 34 с. : іл. - (Серія "Час із книгою").

«Бджола і я» - це зворушлива історія в малюнках про справжню дружбу та любов до природи. Вона надихає на щирі почуття і добрі вчинки та нагадує нам, що ми можемо змінити цей світ на краще. Дивовижні ілюстрації дають можливість простежити, як зароджується і виростає дружба між бджолою, дівчинкою та її самотнім сусідом у багатоповерхівці.

Джіо, Сара. Усі квіти Парижа / С. Джіо ; пер. з англ. Ю. Максимейко. - Харків : Видавництво "Vivat", 2023. - 318 с. - (Серія "Художня література").

Керолайн прокидається в паризькій лікарні, нічого не пам’ятаючи про своє минуле, і з подивом дізнається, що жила нецікавим життям у просторій квартирі на березі Сени. Пам’ять повільно повертається, але вона не може позбутися відчуття, що їй загрожує небезпека. В одній із шафок Керолайн знаходить листи жінки із 1943 року. Їх авторка Селін - молода вдова, яка жила в окупованому нацистами Парижі. У цих листах - історія її непростого життя, сповненого страху смерті, історія вибору, на який колись зважилася Селін заради порятунку найдорожчої людини у своєму житті.

Ді Фіоре, Маріанджела. Верхи на єдинорогах / М. Ді Фіоре ; іл. Л. Айсато ; пер. з норв. Н. Іваничук. - Чернівці : Чорні вівці : Книги - ХХІ, 2023. - 53 с. : іл.

У Вільї рак. І хоч життя складається інакше, коли важко хворієш, усе ж у лікарні трапляються звичайні і веселі події. Найвеселіше бавитися зі Сіндре. Найприкріше те, що старший братик Вільям не надто радо провідує Вілью. Та, може, він таки прийде на її день народження?

Дойч, Ліббі. Щоденні мандрівки звичних речей. Від мобільного зв'язку до їжі, від поштових відправлень до випорожнень ... Як насправді влаштований світ / Л. Дойч ; іл. В. Керттули ; пер. з англ. В. Кучменко. - Київ : Видавнича група КМ-БУКС, 2023. - 47 с. : іл.

Як вода потрапляє у кран? Що відбувається під час телефонного дзвінка? Як виготовили папір для цієї книжки? Власне, який шлях здолала сама книжка, перш ніж потрапити до тебе?

Єгорушкіна, Катерина. Історії друзів із Горішкових Плавнів / К. Єгорушкіна ; намал. П. Угарова. - Харків : Видавництво "Vivat", 2023. - 77 с. : іл. - (Серія "Розваги для розумахи").

Мешканці Горішкових Плавнів готуються до зимівлі. Хтось із них спатиме до весни, хтось зустрічатиме Новий рік, ліпитиме снігосов, снігобілок і снігоконей, а хтось помандрує зимувати до Нової Ґвінеї. Звірята такі не схожі одне на одного, тому мають різні звички, потреби та страхи. Однак це не заважає їм дружити й через дружбу пізнавати себе та тих, кого вони люблять.

Жаб'є, Жак. Ми з татом летимо в космос / Ж. Жаб'є ; іл. М. Рудської. - Харків : Видавництво "Vivat", 2023. - 30 с. : іл., фото. - (Серія "Мрійники").

Космос зачаровує своїми загадками! Треба поспішати в мандрівку ним, адже скоро йти в перший клас, і зʼявиться купа інших турбот. Тим паче, що команду зібрано й зореліт на подвірʼї чекає відбуття. Залишилося тільки заправитися варениками з вишнями. Далі за планом - Марс!

Живка, Зоряна. Ангел на ймення Грушка : дітям про Голодомор / З. Живка ; іл. І. Ключковської. - Львів : Видавництво Свічадо", 2023. - 32 с. : іл.

Ця книжка створена на допомогу батькам і педагогам. Вона порушує важливе питання: як говорити з дітьми про національну трагедію - Голодомор і колективізацію. Побудована на родинних переказах, автобіографічна оповідь врешті набуває вимірів притчі, де надія та правда перемагають велике Лихо.

Ілюха, Юлія. Зеро / Ю. Ілюха. - Харків : Видавництво «Ранок» : Літературна агенція "BaraBooka", 2023. - 220 с.

Героїні роману Лілі 15 років, вона мешкає з мамою в селі на Донеччині. Шкільне життя напружене, стосунки з начебто найріднішою людиною складні, та й загалом буття дівчини не надто позитивне. Вона мріє зустріти рідного батька, який зник ще до її народження, та змінити своє життя.

Йігітер, Олена. Як подолати страхи? : корисні казки / О. В. Йігітер ; іл. М. П. Дешко. - Київ : Видавництво "Crystal book", 2023. - 32 с. : іл. - (Серія "Перша кольорова книжка").

Ця книжка не звичайна, вона повчальна. Ти знайдеш у ній історії про маленьких звіряток та їхні страхи: левеня боялося стригтися, порося митися, а слоненя - йти до лікаря. Боятися - це нормально, проте побороти страх легко! Наші маленькі герої зрозуміли це й змогли упоратися зі страхом.

Кавагуті, Тосікадзу. Доки кава не охолоне : роман / Т. Кавагуті ; пер. з англ. Н. Гоїн. - Харків : КСД, 2023. - 236 с.

У цій невеличкій кав’ярні вже понад століття подають найсмачнішу каву. Тут можна посидіти за філіжанкою цього гірко-солодкого напою, відволіктися від буденних проблем і… вирушити в подорож у часі. Щоб зустрітися з коханим, з яким вас колись розлучили кілометри. Чи отримати лист від чоловіка, який забув про вас через хворобу. У кожного свої причини побувати в минулому. Проте є умова: встигнути повернутися в майбутнє, доки кава не охолоне…

Казенов. Сестри. Т. 5. Яка мила! / Казенов ; худож. Вільям ; автор сценарію Казенов і Вільям ; пер. з фр. А. Поритко. - Львів : Видавництво "Ірбіс Комікси", 2023. - 48 с. : іл.

Наші читачі знову зустрічаються з двома милими сестричками: молодшою Марін та старшою Венді. Як-то кажуть: якби кізка не скакала, то би ніжку не зламала. І цього разу Марін таки доскакалася. Але виявляється, що і в гіпсі є свої переваги. По-перше, всі про тебе дбають. По-друге, гіпс - гарна схованка. По-третє, іноді можна покататися верхи на сестрі. От тільки добиратися назад додому доводиться власними силами. Та все ж коли настає час нарешті позбавлятися гіпсу, - це навіть якось сумно.

Камінська, Лариса. Янгольська скрипка / Л. Камінська. - Київ : Видавництво РМ, 2023. - 44 с : іл. - (Серія "Чарівні історії").

Славко завжди з нетерпінням чекає на Різдво, щоб весело колядувати з друзями з музичної школи та з маленькою сестричкою Яринкою. Але цьогоріч хлопець зовсім не має різдвяного настрою, адже Яринка в лікарні, і їй лише гіршає… Напередодні Святвечора Славкові сяйнула ідея, як подарувати сестрі свято, а може, навіть допомогти одужати. План просто чудовий… але, здається, все летить шкереберть! Що ж робити хлопцеві? Його останній шанс - звернутися по допомогу до старого скрипкового майстра.

Карп'юк, Василь. Довбуш. Гідність або забуття : роман / В. Карп'юк. - Харків : КСД, 2023. - 238 с.

Україна, XVIII століття. Серед польської шляхти ширяться панічні настрої, адже в Карпатах - повстання невдоволених селян. Поляки називають їх розбійниками, а для українців це справжні народні герої. Очолює повстанців невловимий Олекса Довбуш, проголошений самими поляками князем Чорногори.

Клюн, Т. Дж. Дім у волошковому морі / Т. Дж. Клюн ; з англ. пер. М. Побережник. - Київ : BOOKCHEF, 2023. - 398 с.

Управління магічної молоді відстежує усіх дітей із надприродними здібностями, намагаючись їх контролювати, утримуючи в притулках подалі від пересічного люду. Один із таких найзагадковіших притулків причаївся на острові Марсіяс серед неозорого океану. Саме сюди командирують Лайнуса Бейкера з інспекцією найвищого рівня секретності.

Ключ, Юрій. Таємниці, розкриті рудим мафіозі : читанка-детектив із завданнями / Ю. Ключ. - Харків : Видавнича група "Основа", 2023. - 63 с. : іл. - (Серія "Веселий тренажер").

Читання - це не лише вміння з’єднувати літери в склади, склади в слова, а слова в речення. Це розуміння змісту прочитаного, уміння виділити ключові моменти, аналіз вмісту, який допоможе зробити висновки. Саме таку мету ставлять перед собою дорослі, які хочуть допомогти дитині подружитися з текстами та книгами. Перед вами читанка для дітей 8-9 років. Усередині ви знайдете детективну історію - пригоди дівчинки Люсі та рудого кота на ім’я Мафіозі.

Кокотюха, Андрій. Печера Чорного Кальмара : морський детектив / А. Кокотюха ; іл. та обкл. П. Ромашевської. - Харків : Видавництво Ранок, 2023. - 47 с : іл. - (Серія "Детективи звідусіль").

Юрась - не простий карась. Він якось призвичаївся жити в морській воді. І ось вам, будь ласка, - наш герой потрапляє в затишну морську бухту. Але затишок та спокій тільки сняться! Спершу ця сутичка з бійцівськими рибками. Потім знайомство з мудрим вугром Ігорем. І нарешті таємниця Чорного кальмара: до його печери можна заплисти, та не можна повернутися.

Кольцова, Саша. Зубна поліція / С. Кольцова ; намал. М. Кізілова. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2023. - 15 с. : іл.

Малюк уже вклався спати, але зненацька до нього навідується зубна поліція. Виявляється, в малого героя виріс новий зубчик, а він не поставив його на сигналізацію. Разом з героєм маленькі читачі навчаться доглядати за першими молочними зубчиками і дбати про їхнє здоров’я. А у віконечках картонки малюки знайдуть кумедних героїв, які там заховалися.

Крижанівський, Роман. Покинуті. Кн. 1 / Р. Крижанівський ; іл. Д. Волощук, Р. Крижанівський. - Гайсин : ТуТ, 2023. - 302 с. : іл. - (Серія "Вінсент Медісон").

У книжці розповідається про дітей-безпритульників, вірніше, про Покинутих дітей. Про їхнє дитинство, яке закінчилося зовсім рано, про те, як вони опинилися в Цитаделі, як вчилися жити заново й виживати на вулиці. Про їхню дружбу та любов... Але автор звертається в ній до дорослих, тому що саме вони відповідають за дітей. Саме від них залежить, чи буде дитина щасливою в цьому житті.

Крижанівський, Роман. Покинуті. Кн. 2 / Р. Крижанівський ; іл. Д. Волощук, Р. Крижанівський. - Гайсин : ТуТ, 2023. - 282 с. : іл. - (Серія "Вінсент Медісон").

Продовження та заключна частина дилогії про пригоди дітей-безхатченків, які так чи інакше втратили своїх батьків, але попри це не загубили віру у життя.

Архів

Нові книги липня 2024

Нові книги червня 2024

Нові книги травня 2024

Нові книги квітня 2024

Нові книги березня 2024

Нові книги лютого 2024

Нові книги січня 2024

Нові книги грудня 2023

Нові книги листопада 2023

Нові книги жовтня 2023

Нові книги вересня 2023

Нові книги серпня 2023

Нові книги липня 2023

Нові книги червня 2023

Нові книги травня 2023

Нові книги квітня 2023

Нові книги березня 2023

Нові книги лютого 2023

Нові книги січня 2023

4 квартал 2022

3 квартал 2022

2 квартал 2022

1 квартал 2022