Нові книги січня 2023

Epic Games. Official Fortnite. Куди подівся Джонсі? Шукай і знаходь / Epic Games ; іл. Джомік Тегідо ; пер. з англ. Олени Науменко. — Київ : Artbooks, 2021. — 24 с. : кол. іл. — (Серія "Книжка-гра").

Пошуки пригод замовляли? Ми знаємо, як здивувати фанатів FORTNITE! Віммельбух, що кишить улюбленими персонажами, серед яких потрібно знайти головного героя — Джонсі. Кожен день — новий розворот і нова шалена пригода на острові!

Адамс, Том. Молодь діє. 50 дітей і підлітків, які сколихнули світ / Том Адамс ; іл. Сара Волш ; пер. з англ. М. Черник. — Харків : Видавництво "Ранок", 2021. — 112 с. : кол. іл., фотоіл.

Діти помічають у світі дивовижне, а не лише пересічне. Діти впевнені, що своїми діями спроможні щось змінити, і мають велике бажання робити це. А віра у власні сили – це вже запорука успіху. Саме так, звичайні діти здатні на надзвичайне! Це збірка біографічних історій про талановитих підлітків, які надихають однолітків своїм прикладом.

Алчанова, Олена. Час для всього / Олена Алчанова. — Харків : Видавництво "Ранок" : Літературна агенція "BaraBooka", 2022. — 152 с.

Тобі п’ятнадцять, твоє життя нецікаве, ти живеш у маленькому містечку й чекаєш на літо, коли можна не бачити однокласників і бути наодинці з собою та кількома «друзями». І от з’являється ВІН — і ти закохана й шалено чекаєш на взаємність. Але водночас приходить ВОНА — старша за тебе, дещо схожа й несхожа на тебе саму. Помічниця, порадниця, відьма чи провідниця в дорослість? Повість розповідає про одне літо 15-річної Соні — самотньої та замкнутої дівчини, що опиняється перед вибором, переживає першу закоханість і шукає своє місце в житті.

Альварез, Лорена. Нічні вогники / текст та іл. Лорена Альварез ; пер. з англ. Микита Янюк. — Київ : Artbooks, 2021. — 51 с. : кол. іл. — (Серія "Мій комікс").

Щоночі у спальні Сенді з темряви виринають маленькі вогники. Дівчинка ловить їх і створює чарівних істот, з якими бавиться перед сном, а зранку оживлює у вигадливих малюнках. Коли у школі з'являється Морфі — загадкова новенька, — малюнки Сенді вперше знаходять свою поціновувачку... але захоплення талантом швидко переростає у щось лиховісне.

Андрусяк, Іван. Жерар-партизан / Іван Андрусяк ; іл. Анни Майти. — Харків : Видавництво "Vivat", 2022. — 46 с. : іл. — (Серія "Мрійники").

У час, коли ворожі танки насуваються на хутір Витівку, протистояти їм збирається відважний звірячопартизанський загін. Колишній детектив, а тепер безстрашний захисник, Жерар разом із мишачою теробороною, котами Степаном і Тимком та іншими місцевими мешканцями готуються задати жару московським зайдам. Кляті орки ще не знають, із ким доведеться мати справу. Бо від Жерара та ЗСУ ніхто не втече!

Андрусяк, Іван. Звірські вірші / Іван Андрусяк ; намал. Олена Квітка. — Харків : Видавничий дім "Школа", 2022. — 78 с. : кол. іл. — (Серія "Найкращі вірші для дітей").

До збірки поезій автора увійшли трохи пустотливі, іноді задумливі, часто веселі, не зрідка повчальні та неодмінно по-справжньому звірські вірші. Тут маленькі читачі зустрінуться з незвичайною чупакаброю і родиною бабаїв, дізнаються, як дружити з бегемотом та помандрують звірячою абеткою, де на кожну букву припадає свій звір.

Артеменко, Марія. Туалетна справа. Цілком таємно / Марія Артеменко ; намал. Максим Паленко. — Київ : Мала Академія, 2022. — 66 с. : кол. іл.

Люди схильні замовчувати тему туалетів, а дарма. Вбиральні – важлива частина нашого побуту, через яку можна оповісти історію людства, пізнати різні цивілізації та культури, подивуватися цікавинкам, посміятися з принагідних жартів. Тож гайда читати цю пізнавальну й веселу книгу.

Ауер, Маргіт. Світло згасло! / Маргіт Ауер ; іл. Ніни Дуллек ; літ. пер. К. В. Бучіна. — Харків : Видавництво "Ранок", 2021. — 166 с. : іл.

Едді стає наступним, хто отримує чарівну тварину. Відтепер кажаниха Євгенія стає приводом для заздрощів майже всіх, у кого ще й досі немає друга. Геть усі дітлахи тільки й мріють про маленького улюбленця. І лише одна дівчинка не хоче мати поряд істоту, яка вміє розмовляти. Але ж у містера Моррісона свої плани щодо розподілення улюбленців, тож невдовзі пухнастий кіт Караян знаходить нову оселю… А тим часом у школі наближається ніч читань. Чи так це безпечно для дітей? І чи вдасться чарівним тваринам урятувати своїх друзів зі страшного «підвалу жахів»?

Барзотті, Елеонора. Дива планети Земля : дитяча енцикл. / текст Елеонори та Ренцо Барзотті ; іл. Е. Барзотті, М. Мантовані, Ф. Каппеллі ; пер. з італ. Олени Борової. — Харків : Пегас, 2022. — 63 с. : кол. іл. — (Серія "Улюблені автори". Виховуємо особистість).

Загадкова й таємнича наша Земля… Як вона з’явилась у космічному просторі? Які процеси відбувалися, щоб сформувати планету, придатну для існування живих організмів? Який вигляд має поверхня Землі сьогодні та що лежить в неї всередині? Науковці дослідили багато цікавих фактів і про те йдеться у цій енциклопедії.

Барзотті, Елеонора. Тіло людини : дитяча енцикл. / Е. Барзотті, В. Ґуїді та А. Далларі ; іл. Е. Барзотті, М. Мантовані, Ф. Каппеллі ; пер. з італ. Олени Борової. — Харків : Пегас, , 2022. — 63 с. : кол. іл. — (Серія "Улюблені автори". Виховуємо особистість).

Енциклопедія стане гарним посібником для кожного, хто цікавиться анатомією людини. Доступною мовою книжка розповість, як працює людське тіло, що відбувається всередині і навіщо нам потрібно їсти, пити, спати або виконувати інші дії, щоби бути здоровими та міцними.

Барзотті, Іларія. Дивовижний світ тварин : дитяча енцикл. / І. Барзотті ; зобр. І. Севастьянової ; обкл. Марини Магомедової ; пер. з італ. Олени Борової. — Харків : Пегас, 2022. — 63 с. : кол. іл.— (Серія "Улюблені автори". Виховуємо особистість).

Фантастичні (але цілком реальні) тварини і де їх шукати – ця книжка розповість про звірів, птахів, комах та інших істот у середовищах їхнього існування. Читачі дізнаються, як різні представники фауни виживають у пустелі, серед крижин і на морських глибинах, кому подобається блукати наодинці, а кому краще триматися гурту.

Барклем, Джилл. Дітки Маківки / Джилл Барклем ; пер. з англ. О. Орлової. — Харків : Читаріум, 2022. — 32 с. : кол. іл. — (Ожиновий живопліт).

Був початок літа в Ожиновому Живоплоті. Навколо млина все здавалося тихим і мирним, але всередині панував хаос. Немовлята Маківки плакали, Пилько шумів за працею, і хмари борошняного пилу наповнювали повітря. Це місце не підходило для виховання. Але що робити? Миші з Ожинового Живоплоту миттєво придумують план, і навіть Миросю вдається тримати його в таємниці від Маківки, щоб у неї був чудовий сюрприз у День Наймення немовлят.

Барклем, Джилл. Морська історія / Джилл Барклем ; пер. з англ. Олександри Орлової. — Харків : Читаріум, 2022. — 32 с. : кол. іл. — (Ожиновий живопліт).

Книжка розповідає про ранній ранок прекрасного літнього дня. Сонце тільки-но починало зігрівати пагорби. Повітря, ще вологе від роси, напоєне свіжістю і запахом зелені. У такий чудовий день не можна втрачати жодної миті, він просто створений для подорожі на вітрильному човні по річці до самого моря. «Морська історія» допоможе зануритися у цікаве життя мишок з Ожинового живоплоту та відправитися з ними у справжню літню пригоду.

Баттерворт, Нік. Після бурі / Нік Баттерворт ; пер. з англ. Ірини Ткачук. — Харків : Читаріум, 2022. — 28 с. : кол. іл.

«Після бурі» входить до яскравої серії «Історії парку Персі». Вона знайомить нас з милим і харизматичним доглядачем старого парку Персі. Він надзвичайно любить свою роботу та товаришує з тваринами, які мешкають по сусідству. Одного разу вночі здійнялася страшна буря. І наслідок її сумний – велике дерево на пагорбі повалене. А найсумніше те, що воно слугувало домом для багатьох тварин. Та Персі не занепадає духом і вирушає з друзями на пошуки нового житла.

Баттерворт, Нік. Таємна стежка / Нік Баттерворт ; пер. з англ. Ірини Ткачук. — Харків : Читаріум, 2022. — 28 с. : кол. іл.

В «Таємній стежці» ми дізнаємось, що одним з обов’язків Персі є догляд за старим лабіринтом. Ось і на цей раз він збирається привести його в порядок, беручи на поміч білку. В цей час звірі, друзі Персі, хочуть над ним пожартувати, гарненько його налякавши. Чи вдасться це їм і чи не заблукають усі вони в заплутаному лабіринті?

Бачинський, Андрій. Примари Чорної діброви / Андрій Бачинський. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. — 173 с.

Роман їде в село на канікули. Там його чекають цікавезні історії про мандри дідуся та друзі. Однак, виявляється, цьогоріч ніхто вже не піде на річку і не плаватиме наввипередки до скелі. Якісь чужинці захотіли вирубати Чорну діброву та знищити ріку. Місцеві мовчать. Вони не вірять, що їм під силу щось вдіяти, ще й обіцянки басейнів і аквапарків такі заманливі… Друзі не можуть стояти осторонь і, озброївшись порадами дідуся Андрія та великого китайського полководця Сунь Цзи, беруть справу у свої руки. Чи вдасться їм завадити великій вирубці?

Бедрик, Юрій. Хвостаті вірші / Юрій Бедрик. — Харків : Видавничий дім "Школа", 2022. — 71 с. кол. іл. — (Серія "Найкращі вірші для дітей").

Ця книжка містить сучасні, дотепні, чудові вірші, які зацікавлять кожну дитину. Ще б пак, адже в них розповідається про тьотю Бегемотю, їжачків-бурундучків, слоника-школярика, про тигрові шкарпетки, замріяних котів та ще багато про кого. У такій кумедній компанії точно буде весело!

Бейлі, Лінда. Якби діти правили світом / Лінда Бейлі ; іл. Девід Гайк ; пер. з англ. Д. П. Святенко. — Харків : Видавництво "Ранок", 2021. — 32 с. кол. іл. — (Серія "Якби діти правили світом").

Якби діти правили світом... Можна було б завести собі будь-яку домашню тваринку. Можна було б одягати все, що тобі до вподоби. I святкувати свій день народження кожного дня! А найкраще те, що ніхто б ніколи не забув, як треба бавитися!

Б'єрбу, Ліса. Страшні дівчата / Ліса Б'єрбу, Юганна Ліндбек, Сара Ульссон ; зі швед. пер. Софія Волковецька. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. — 238 с. : іл.

Восьмикласниця Тільде навіть уявити собі не могла, що одного дня її фото опиниться на інстасторінці «Страшні дівчата». Дівчині й так доволі складно адаптуватися в новій школі, а ця подія додає ще більше неприємностей. Шкільна красуня Ясмін також не сподівалася, що одну з її фоток можна потрактувати як страшну, але також опинилася під цим хештегом в інсті. І лише Елені, яка володіє аналітичним складом розуму, починає вести своєрідне розслідування, об’єднуючи довкола себе все більше дівчат, щоби викрити анонімного зловмисника. Повість шведських авторок допоможе підліткам навчитися протистояти булінгу, повірити у власні сили та усвідомити свою цінність попри будь-які оцінки зовнішності.

Бірмінгем, Марія. Біометрія та системи, що працюють для твоєї безпеки / Марія Бірмінгем ; іл. Ян Тернер ; пер. Лариса Лебеденко. — Харків : Видавництво "Ранок", 2021. — 48 с. : кол. іл.

Біометрія сьогодні - скрізь! Для підтвердження особи ми дедалі частіше користуємося специфічними даними людини: її голосом, малюнком сітківки, відбитками пальців тощо. Навіть ключі від дверей вже не потрібні, бо систему безпеки можна налаштувати на незламні біометричні дані. Хтось із захватом стежить за новими можливостями, а хтось побоюється, чи не вплинуть новітні технології на приватність нашого життя. Ти будеш вражений, дізнавшись, як багато в тобі унікальних ознак і як їх можна використати для власної безпеки!

Бітті, Роберт. Серафіна і витий посох / Роберт Бітті ; пер. з англ. Т. В. Марунич. — Харків : Видавництво "Ранок", 2020. — 350 с.

Після перемоги над чоловіком у Чорній мантії Серафіна виходить з тіні підвалу до людей. Відтепер дівчинка — повноправна захисниця маєтку. Проте смерть пана Торна, колишнього володаря Чорної мантії, привела до маєтку детектива. Його способи розслідування та питання всім здаються підозрілими. Що замислив чоловік та чи впорається Серафіна з новою небезпекою, що загрожує всім мешканцям Білтмора?

Бітті, Роберт. Серафіна і розколоте серце / Роберт Бітті ; пер. з англ. Т. В. Марунич. — Харків : Видавництво "Ранок", 2021. — 317 с.

Серафіна прокидається у темному місці, у подертому одязі та із загоєними ранами. Щось трапилося з нею, проте Сера не пам’ятає що саме. Блукаючи лісом, дівчинка помічає, що ліс швидко змінюється: річки піднімаються, бурі не вщухають, а повені наносять неабияких збитків. Вона знає: до цього причетна чорна магія. Відтак вона має попередити всіх і зупинити те, що наближається до Білтмора. Та це виявляється не так уже й легко…

Бішоп, Сильвія. Море історій / Сильвія Бішоп ; іл. Педді Доннеллі ; пер. з англ. Марти Сахно. — Харків : Читаріум, 2022. — 82 с. : кол. іл.

Маленька Ру любить гостювати у дідуся. Його хатинка стоїть на самому березі моря. І в ній стільки всіляких речей! Про кожну з них дідусь може розповісти цікавезну історію, бо вони нагадують про пригоди з його минулого. Але деякі спогади та почуття не може вмістити жодна дрібничка, їх не поставиш на полицю на згадку. Як же Ру допомогти дідусеві їх оживити?

Архів

Нові книги червня 2024

Нові книги травня 2024

Нові книги квітня 2024

Нові книги лютого 2024

Нові книги березня 2024

Нові книги січня 2024

Нові книги грудня 2023

Нові книги листопада 2023

Нові книги жовтня 2023

Нові книги вересня 2023

Нові книги серпня 2023

Нові книги липня 2023

Нові книги червня 2023

Нові книги травня 2023

Нові книги квітня 2023

Нові книги березня 2023

Нові книги лютого 2023

Нові книги січня 2023

4 квартал 2022

3 квартал 2022

2 квартал 2022

1 квартал 2022