Нові книги квітня 2023

Вудфайн, Кетрін. Загадка мальованого дракона / К. Вудфайн ; пер. з англ. Н. Валевської. — Львів : Урбіно, 2022. — 357 с.

Лондон, 1909 рік. Софі, як і раніше працює у відділі капелюшків універмагу, проте прагне займатися справжніми детективними справами. Але нічого складнішого, ніж повернення літній леді її зниклого кота, поки не трапляється. Аж ось вона, нова нагода! З унікальної виставки картин в універмазі «Сінклер» зникає найцінніше полотно — картина з колекції, яка зображує зеленого дракона. Чи вдасться юним детективам вивести на чисту воду справжнього злочинця? І — найголовніше: за чиїм наказом діяв викрадач?

Ґліорі, Дебі. Буремної ночі / Д. Ґліорі ; з англ. пер. Г. Осадко. — Харків : Читаріум, 2022. — 28 с. : іл.

Книга про найважливіше у світі: про щиру материнську любов, яка долає всі перешкоди. Про те, що в маминих обіймах не страшно навіть у найстрашнішу і найбуремнішу ніч, коли за вікном вирують шторми, а небо помережане лихими блискавками. Про що ця віршована історія?! Звичайно, про материнську любов, яка сильніша від усіх лих, бур та бід.

Ґріффітс, Енді. 65-поверховий будинок на дереві / Е. Ґріффітс ; іл. Т. Дентона ; пер. з англ. С. Стець. — Київ : ARTBOOKS, 2022. — 383 с. : іл.

Енді та Террі живуть у 65-поверховому будинку на дереві. Тепер там є перукарня для тварин, поверх, де можна щодня святкувати день народження, кімната з вибуховими очима, крамниця з льодяниками, яма з сипучим піском, мурашина ферма й машина часу... яка дуже знадобиться хлопцям, бо Террі напартачив (знову) і будинок на дереві не пройшов інспекції систем захисту. Чи зважаться Енді й Террі на неймовірну подорож у часі, щоб урятувати свій дім?

Ґріффітс, Енді. 78-поверховий будинок на дереві / Е. Ґріффітс ; іл. Т. Дентона ; пер. з англ. С. Стець. — Київ : ARTBOOKS, 2022. — 377 с. : іл. — (Серія "Читати - класно!").

Енді та Террі живуть у 78-поверховому будинку на дереві. (Він раніше був 65-поверховим, але вони добудували ще 13 поверхів.) Тепер там є наскрізна експрес-автомийка, зала суду з роботом-суддею, писулькова галерея, стадіон для УСІХ НА СВІТІ спортивних ігор з м’ячем та відкритий кінотеатр із мегагігантським екраном...який скоро дуже згодиться, адже Террі хоче стати кінозіркою! Тим часом до будинку пробирається стадо хитрих корів-шпигунок, які хочуть викрасти всі ідеї і сюжети цікавих історій...

Ґроссман, Лев. Срібна стріла / Л. Ґроссман ; іл. Т. Н. Бішоп ; пер. з англ. С. Орлової. — Харків : Видавництво "Vivat", 2022. — 235 с. — (Серія "Художня література").

Кейт — звичайна 11-річна дівчинка. У неї є брат Том, а ще — загадковий дядечко Герберт, з яким вони ніколи не бачилися. Та одного разу на день народження Кейт отримує від дядька неочікуваний подарунок: чарівний потяг, що зветься «Срібна стріла». І відтоді в житті Кейт і Тома відбуваються фантастичні події. Бо діти вирушають у мандрівку. І до світу пригод їх мчить «Срібна стріла». А ще ця мандрівка — це нагода врятувати цілий світ…

Девідсон, Занна. Монстри у темряві / З. Девідсон ; іл. М. Вільямсон ; пер. з англ. М. Янюк. — Київ : Artbooks, 2022. — 76 с. : іл. — (Серія "Читати - класно!").

Біллі вирішує: треба не спати вночі, і тоді моторошні монстри до нього не прийдуть. Аж раптом він чує який тихий писклявий голос, а тоді помічає дивні фіолетові сліди. А ще хтось напав на його бутерброд! І в шафі пахнуть зовсім не його шкарпетки… Смішна історія для найменших читачів, що допоможе боротися із дитячими страхами. Бо всім відомо: найкраща зброя проти страху – це сміх!

Девідсон, Занна. Монстри у школі / З. Девідсон ; іл. М. Вільямсон ; пер. з англ. М. Янюк. — Київ : Artbooks, 2022. — 71 с. : іл. — (Серія "Читати - класно!").

Друга книжка у серії пригод Біллі та малих монстрів! Монстрики дуже раді, що тепер у них є новий друг — можна щодня бешкетувати й більше не боятися, що він їх помітить! Але Біллі щодня ходить до школи, і малечі теж хочеться туди потрапити. Раптом їм вдасться не тільки побачити нову цікаву місцину, а й допомогти Біллі впоратися із головним шкільним забіякою?

Дюма, Александр. Кегельний король / А. Дюма ; пер. з фр. С. Бірюльова ; іл. О. Мазур. — Львів : Видавництво "Апріорі", 2022. — 125 с. — (Серія "Апріорі - дітям").

Це перше українськомовне видання казок видатного французького письменника Александра Дюма. У світі, де живуть королі, знатні та звичайні люди, є місце для магії та див, які дають змогу героям досягати своїх цілей або, навпаки, збивають їх з правильного шляху. Автор розповідає ці історії як справжній француз, витончено та з гумором, описуючи перетворення чудесних тварин, що говорять людською мовою та допомагають людям залишатися людьми, зберігаючи честь, гідність, віру в себе і свою мрію.

Еліо, Жоан. Віллі та Фенріс проти Ордену Шестерні / Ж. Еліо ; пер. з фр. В. Космідіс. — Харків : Видавництво "Vivat", 2022. — 78 с. : іл.

Віллі — білий тигр з магічними здібностями. Юний чаклун покинув рідне селище, де його переслідували за незвичний колір шерсті. Тож тепер він вирушив до великого міста зі скла та криці. Доля звела Віллі з Фенрісом — вовком-воїном. Вони зненавиділи один одного з першого погляду. Але їм треба об’єднати зусилля й навчитися довіряти, бо тільки разом вони зможуть дати відсіч злу та зберегти мир між їхніми народами.

Єгорушкіна, Катерина. Мої вимушені канікули / К. Єгорушкіна ; іл. С. Авдєєвої ; післямова С. Ройз. — Харків : Видавництво "Vivat", 2022. — 48 с. : іл.

Коли настають канікули, школярі відпочивають або подорожують. Та цього разу канікули у Віри не звичайні, а вимушені: спричинені війною. Разом із батьками й меншим братиком дівчинка переїжджає у підвал своєї багатоповерхівки, ховаючись від обстрілів. Сім’я намагається пристосуватися до нової реальності. Здається, звичний світ руйнується і відбудувати його можна лише в уяві чи комп‘ютерній грі. Шукаючи в собі світло, до якого не долітають ракети. Підтримуючи тих, хто поряд.

Живка, Зоряна. Півник / З. Живка, О. Гайдамака. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. — 35 с. : іл.

Самотня жінка купила собі на схилі літ курчатко. Воно було сумне й слабке, але жінка любила й доглядала його — і виріс із того курчатка красень-півень. Та не простий! Ніхто й гадки не мав, що коли вороги візьмуть місто в облогу, саме півень зможе порятувати його жителів. Як саме? Читайте!

Запека, Віталій. Полінка / В. Запека ; іл. Н. Олійник. — Харків : Видавництво "Vivat", 2023. — 171 с. : іл. — (Серія "Мрійники").

Полінці рочків — «без пальчика долоня»: саме виповнилося чотири. Вона гостює у дбайливої бабусі й дідуся-витівника, який, попри свій вік, страшенно любить бешкетувати, улаштовувати капості, пригоди й навіть організовувати пошуки скарбів. Завдяки дідусевим вигадкам дівчинка не тільки полюбить їсти кашу й подружиться із сусідським хлопчиком, а й навчиться читати й рахувати, дістане купу подряпин і подарунок від зубної феї.

Міст, Магнус. Маленька зла книжка / М. Міст ; іл. Т. Гуссунґ ; з нім. пер. А. Колодніцька. — Київ : BookChef, 2021. — 116 с. : іл.

У цієї маленької книги є велика мрія — вона жадає стати найзлішою та найстрашнішою у світі! Прагне розповідати жахливі історії, від яких завмирає серце і холоне кров у жилах. Заманювати у пастки любителів пригод та хоче випробувати відчайдухів на мужність. Але все це неможливо без тебе! Ти готовий розв'язати усі задачі, пройти хитромудрі квести? Ладен виплутатися з пасток і лабіринтів? Любиш найстрашніші жахастики? Тоді... ну ж бо! Розгорни цю книжку й поринь у неймовірні пригоди.

Подоляк, Олександр. Диктувала це сорока, а записував їжак / О. Подоляк ; намал. К. Рейда. — Харків : Видавництво "Крокус", 2022. — 31 с. : іл.

Ця книжка жива і коїть усе, що їй заманеться. Тут слова, яких ніби й не існує, виявляються цілком зрозумілими, а ті, що давно всім відомі, - дивують несподіваними витівками. Тут персонажі історій при першій нагоді тікають на сусідні сторінки, а букви й рядки підстрибують і сновигають.

Роздобудько, Ірен. Знак потраплянців / І. Роздобудько ; намал. Ю. Ганик. — Харків : Видавництво "Vivat", 2023. — 188 с. : іл. — (Серія "У вирі пригод").

На канікулах у когось з'явився новий друг, у іншого — яскраві враження від поїздки на море, а у Клави та Рено — дивні плями на зап'ястках. Натрапивши на третій елемент малюнка, у який складаються всі символи на руках, дівчата оговтуються на кілька століть раніше. І розуміють, що вони потраплянці — мандрівники в часі! Захоплива, прониклива й водночас пізнавальна книжка для всіх, хто любить пригоди та пошук істини.

Розлуцький, Назар. Українці у світі. 33 правдиві історії / Н. Розлуцький ; іл. Я. Егве [та 17 інших]. — Харків : АССА, 2022. — 140 с. — (Серія "Читай та відкривай").

Ця книжка розповідає про видатних українців, яких знають і шанують у всьому світі. Але часто світова спільнота навіть не здогадується про їхнє походження. Наші герої проживали та уславилися в інших країнах. З-поміж них є військові, політики, мандрівники, науковці, винахідники, художники, письменники, кінозірки, музиканти, космонавти, дружини королів та султанів. Прочитайте всі тридцять три історії успіху та дізнайтеся, чому імена цих людей досі не дуже відомі на Батьківщині.

Ситнік, Віоліна. Маски чужих ролей : повість / В. Ситнік. — Київ : ВЦ "Академія", 2022. — 159 с.

Денис, Ярина, Іванка та Єгор дуже різні, але є між ними й спільне: усі вони — не ті, за кого себе видають. Усім їм важко зрозуміти себе і знайти свій шлях. Вони помиляються і побоюються, що колись їх таки викриють. Зустрічі зі своєю реальністю не вдалося уникнути нікому з них.

Скицька, Уляна. Ми з України. Історії про людей, якими захоплюється світ / У. Скицька. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. — 310 с. : іл.

Тут зібрані історії про непересічних людей: українців за походженням чи місцем народження, людей, яких визнав увесь світ, які змінили хід історії, чиї досягнення дивують і вражають. Серед героїв книжки є як добре знані, так і ті, хто стане для читачів справжнім відкриттям. Ці люди надихають, і часом їхні біографії настільки дивовижні, що виникає думка: «Так буває лише в кіно».

Томпсон, Ліза. Хлопчик Золота Рибка / Л. Томпсон ; пер. з англ. Г. Лелів ; іл. Є. Гудкової. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. — 366 с. : іл.

Дванадцятирічний Метью Корбин тижнями не був у школі. Через страх мікробів хлопець змушений дивитися на світ крізь вікно своєї ідеально чистої кімнати, за що діти у дворі прозвали його Хлопчиком Золотою Рибкою. Єдина безпечна розвага для нього — спостерігати з вікна за сусідами і все про них занотовувати. Однак коли безслідно зникає сусідський малюк, стає зрозуміло, що Метью — останній, хто його бачив, і, можливо, єдиний ключ до розгадки. Але чи під силу це Хлопчикові Золотій Рибці?

Фалькович, Григорій. Абу Каракамбада ; Колискова для Мішелі / Г. Фалькович ; намал. С. Томіленко. — Харків : Видавництво "Крокус", 2022. — 29 с. : іл. — Книга-перекрутка (алігат).

Під обкладинкою цієї книжки вас чекає мандрівка направду унікальним світом несподіваних сюжетів, справжньої музики слова, яскравих образів та прихованої мудрості. Книжка — двостороння, ділиться рівно навпіл. Перша частина розбурхує читацьку уяву, вигадку та фантазію й запрошує до веселої гри. А от вірші з другої частини — заколисують та заспокоюють, запрошуючи у чарівні сни.

Шойнеманн, Фрауке. Полювання на крадіїв / Ф. Шойнеманн ; з нім. пер. М. Вачко. — Київ : BookChef, 2022. — 189 с.

Скандал у школі Кіри: хтось вкрав сейф із контрольними роботами! Але як злодії потрапили до замкненого приміщення? Це пахне новою справою для кота Вінстона! Маючи гострий, як для тварини, розум, неабиякі слідчі навички та підтримку своїх двоногих і чотирилапих друзів, Вінстон вирушає на пошуки розкрадачів сейфів.

Архів

Нові книги липня 2024

Нові книги червня 2024

Нові книги травня 2024

Нові книги квітня 2024

Нові книги березня 2024

Нові книги лютого 2024

Нові книги січня 2024

Нові книги грудня 2023

Нові книги листопада 2023

Нові книги жовтня 2023

Нові книги вересня 2023

Нові книги серпня 2023

Нові книги липня 2023

Нові книги червня 2023

Нові книги травня 2023

Нові книги квітня 2023

Нові книги березня 2023

Нові книги лютого 2023

Нові книги січня 2023

4 квартал 2022

3 квартал 2022

2 квартал 2022

1 квартал 2022