Нові книги червня 2023

Андрес, Крістіна. Мишаче літечко, ведмеже щастя / К. Андрес ; [іл. автора] ; пер. з нім. О. Сидор. - Харків : Видавництво «Крокус», 2023. - 48 с. : іл.

Ведмідь і мишка вирушають на озеро. Зрозуміло, що мишці для цього потрібно багато-багато всього. І відомо, кому доведеться нести наплічник... Чому тітка корова, плаваючи в озері, щораз зменшується? І чому її купальник перетворюється на «мочальник»? Найкращий у світі ведмідь дуже терпляче відповідає на всі запитання. А мишка вистежує зухвалих викрадачів смаколиків!

Берегиня лісу : за мотивами мультфільму «Мавка. Лісова пісня». - Харків : Видавництво «Ранок», 2023. - 192 с. : іл.

Текст та ілюстрації книги створено за мотивами мультфільму "Мавка. Лісова пісня". Ці події відбулися багато десятиліть тому на українській землі, за Темною Горою у прадавньому Магічному Лісі, сповненому таємниць і містичних загадок. Завдяки авторам сучасного неймовірного мультфільму, маємо можливість ознайомитись з дивовижною історією за мотивами твору Лесі Українки та української міфології.

Єгорушкіна, Катерина. Наш підліжковий космос / К. Єгорушкіна ; іл. П. Угарової. - Харків : Видавництво «Vivat», 2023. - 76 с. : іл.

Чи зазирали ви колись у підліжковий космос? Чи зустрічали там іншопланетян чи хоча б динозаврів? Якщо ні, то не переймайтеся. Ромчик із Даринкою зробили це за вас і з радістю поділяться своїми відкриттями. Окрім того, ви дізнаєтеся, як полагодити батьків, натренувати сміливість, нагодувати батарею, улаштувати оркестр із баняків і на якому режимі варто прати вертольоти.

Кертін, Джуді. І знову Еліс / Дж. Кертін ; іл. В. Фокс ; пер. з англ. Б. Синякевич. - Львів : Урбіно, 2023. - 238 с. : іл.

Здається, на Меґан чекають найкращі канікули в житті! Попереду — чудовий тиждень у Дубліні з найкращою подругою Еліс! Дівчатка досхочу балакатимуть, ходитимуть по крамницях, ласуватимуть гарячим шоколадом у найзатишніших кав’ярнях, підуть у кіно… Та схоже, що всі ці розваги відкладаються. Адже в Еліс знову проблеми! І вона знову щось вигадала і розробляє справді блискучий план. От тільки — чи витримає це все Меґан? І чи витримає їхня дружба?

Кертін, Джуді. Моя сусідка Еліс / Дж. Кертін ; іл. В. Фокс ; пер. з англ. Я. Івченко. - Львів : Урбіно, 2023. - 197 с. : іл.

Найкращі друзі мають бути завжди разом. Згодні? А от дорослі часто вважають інакше. Ба більше, їм просто це байдуже! Після розлучення батьків Еліс переїздить у велике місто, проте дуже хоче повернутися до Лімерика! І ладна будь-що зробити, аби знову опинитися у своєму колишньому домі. Друзі вигадали план, як Еліс повернутися додому. Та чи вдасться їм його втілити?

К'юб Кід. Щоденник нуба (закреслено) воїна / К'юб Кід ; іл. Саботена ; пер. з фр. О. Макарова. - Київ : Книголав, 2021. - 306 с. : іл.

Захоплююча та весела пригода про 12-річного Мінуса, який мріє бути героєм, а не фермером, ковалем, м’ясником, як більшість мешканців його села. Він прагне долати ворожих мобів, які постійно нападають на їхнє поселення. Тож коли він дізнається, що п’ятеро найкращих учнів отримають можливість тренуватися як воїни, то сповнюється рішучості стати одним із них. Конкуренція буде жорсткою, але Мінус готовий на все, щоб довести: він більше не нуб!

К'юб Кід. Щоденник нуба (закреслено) супервоїна / К'юб Кід ; іл. Саботена ; пер. з фр. О. Макарова. - Київ : Книголав, 2022. - 229 с. : іл.

Пригоди у країні Майнкрафтії продовжуються. Тепер 12-річний Мінус мріє стати супервоїном. Йому з друзями доведеться пройти різноманітні випробування, наприклад, зустрітися із страшнючими зомбі, одягненими в бронежилети. Хлопця ще й почне переслідувати у школі дивна дівчина, куди б він не пішов, вона теж там з’являється. Але згодом з’ясується, що у неї немає злих намірів, зрештою, вони стануть союзниками, щоб захистити свою школу від нападу мобів.

Лаґеркранц, Рус. Усього по два / Р. Лаґеркранц ; [іл.] Р. Лаґеркранц ; пер. зі швед. Г. Кирпа. - Харків : Крокус, 2022. - 105 с. : іл.

Непроста, проте життєствердна, а часом і дотепна казка про віддану і зворушливу дружбу на тлі важких життєвих переживань. Це Елі і Лулі - двоє дітей з єврейських родин. Вони живуть у маленькому трансильванському містечку, де всього по два: дві річки, дві великі вулиці, два кладовища. На жаль, війна розділяє їхнє життя теж на два. Та чи може любов компенсувати те жахіття? Напевно, так.

Лучані, Брижіт. Історії старого дерева. Т. 1. Як жити дружно / Б. Лучані, Е. Тарле ; пер. з фр. А. Поритко. - Львів : Видавництво «Ірбіс Комікси», 2021. - 64 с. : іл.

Лисичці Руді з мамою довелося залишити власну нору, яку зруйнували мисливці. На щастя, сім’я борсуків готова потіснитися і прийняти лисиць до себе. От тільки сусідство виявилося зовсім не простим: борсукам та лисицям важко ужитися разом. Адже лисиці полюбляють безлад, а борсуки понад усе цінують порядок. Лисиці — швидкі та метушливі, а борсуки — повільні та розважливі. Тож чи вдасться їм порозумітися?

Лучані, Брижіт. Історії старого дерева. Т. 2. Разом ми сім'я / Б. Лучані, Е. Тарле ; пер. з фр. А. Поритко. - Львів : Видавництво «Ірбіс Комікси», 2022. - 64 с. : іл.

Лисичка Рудя та її мама Маргарита, а також борсученята Кусь, Гризь і маленька Ягідка та їхній тато Едмон живуть однією сім’єю після того, як лисячу нору зруйнували мисливці. І хоча лисиці й борсуки дуже різні — це не заважає їм ставитися з повагою одне до одного. Цей комікс — про дружбу між дітьми, про бажання співпраці та порозуміння, про те, як важливо не лише залишатися собою, а й уміти почути інших.

Лущевська, Оксана. Триматись за руки, сестричко / О. Лущевська ; іл. А. Сурган. - Харків : Видавництво «Крокус», 2022. - 32 с. : іл.

Десятирічні сестрички Віта і Злата діляться одна з одною своїми мріями: досхочу ходити до лісу, плавати в річці, лежати в траві горілиць і роздивлятися хмари. Вони також хочуть вивчити кілька замовлянь, щоб на Землі запанував мир, проте чарам місце тільки в казках... Натомість, ця добра і дбайлива книжка розповідає, що в житті є дещо могутніше за чари. Наприклад, бути поруч зі своїми близькими та триматися з ними за руки.

Маґнасон, Андрі Снайр. Історія про Блакитну планету / А. С. Маґнасон ; іл. А. Йоунсдоттір ; пер. В. Кривоноса. - Харків : Видавництво «Крокус», 2023. - 94 с. : іл.

У далекому закутку космосу, на Блакитній планеті, живе сила-силенна дітлахів, які ніколи не підростають. Вони дбають самі про себе і насолоджуються життям, аж поки якось один непроханий гість не висаджується з грюкотом у них на березі. І тут починається чарівна пригода, яка веде дітей через темні ліси, глибокі долини та блакитне небо.

Мензатюк, Зірка. Відчайдушні вершники : пригодницька повість / З. Мензатюк ; обкл., титул Г. Олійко. - Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2023. - 221 с.

Перед вами продовження гостросюжетних повістей «Таємниця козацької шаблі», що увійшла до шкільної програми. Цього разу сім’я Руснаків мандрує Подніпров’ям, де натрапляє на історичний Чорний шлях, опиняється в нічному Чорному лісі та на березі Чорного озера, наймістичнішого з українських озер. Омріяний спокійний відпочинок перетворився на цілий каскад пригод і дивних витівок, коли виявилося, що новому знайомому Наталочки потрібно врятувати його незвичайного друга. Втручання головної героїні лише ускладнять ситуацію, а витівки принесуть геть неочікуваний результат.

Міст, Магнус. Страшенно магічна! / М. Міст ; іл. Т. Гуссунґ ; з нім. пер. Марія Вачко. - Київ : BookChef, 2023. - 152 с.

Гей, ти! Хутко розгорни мене, мені потрібна твоя допомога! Обіцяю, якщо у тобі немає й іскринки магії, то з тобою нічого не трапиться. Та якщо у тобі криються магічні здібності, то це буде найнебезпечніша… ем… найбільша пригода у твоєму житті! Застерігаю: цього разу буде страшенно магічно! То чи наважишся ти мене прочитати попри все?

Мозер, Ервін. Пригоди кота Бориса : книжка для першого читання / Е. Мозер ; пер. з нім. Є. Даскал. - Харків : Видавництво «Vivat», 2021. - 107 с. : іл.

Ця збірка містить 24 ілюстровані пригоди, що відбулися з котом Борисом упродовж чотирьох пір року. Цей бешкетник має автівку з ванни, улаштовує пікнік, читає книжки, підбирає таємниче вбрання до маскараду, заводить дружбу з мишеням — і взагалі в нього купа справ! Щоразу Борис виявляє кмітливість, доброзичливість і допитливість, знаходячи оригінальні способи для виконання повсякденної роботи.

Парр, Марія. Вафельне серце. Лена і я в Крихті-Матильді / М. Парр ; мал. О. Шатохіна ; пер. з норв. Г. Кирпи. - Харків : Видавництво «Крокус», 2022. - 204 с. : іл.

Трілле впевнений, що сусідка Лена Лід — його найкращий друг. Але він не певен, чи й Лена Лід вважає його таким. Обом їм по дев’ять років, вони постійно вигадують щось неймовірне: то стають вуличними музикантами, то шукають Лені тата, то кидаються рятувати Гірську Шкапу, то влаштовують Ноїв ковчег, то... Усі їхні пригоди годі перелічити, і не всі вони веселі, часом діти переживають і дуже сумні моменти.

Подоляк, Олександр. Нарвали не плачуть / О. Подоляк ; намал. О. Шатохін. - Харків : Видавництво «Крокус», 2023. - 40 с. : іл.

Ця історія нова й водночас стара, як льодовики Гренландії: у морі далеко на Півночі дорослішає нарвал — звичайнісінький, хоч і дуже рідкісний. Він терпіти не може, коли його звуть малюком, боїться видатися чудним і смішним та любить маму. Перш ніж побороти страх і сумніви, він зустріне різних тварин і багато про них дізнається. А ще більше про нарвала та його сусідів розповість пізнавальна частина книжки.

Ялом, Ірвін. Ліки від кохання та інші оповіді психотерапевта / І. Ялом ; пер. з англ. Н. Бхіндер ; дизайнер обкл. Ярина Саєнко. - Харків : КСД, 2022. - 415 с.

Зручне крісло у напівзатемненому кабінеті, уважний психотерапевт, який вислухає всі ваші спогади і вирішить усі проблеми. Вас ніколи не цікавило, як це працює насправді? Один з найталановитіших у світі психотерапевтів розповість історії кількох своїх пацієнтів. Доктор Ірвін Ялом шукає особливий підхід до кожного зі своїх підопічних, щораз винаходить новий метод терапії, долаючи психологічні бар’єри, що зводилися роками, шукаючи ту потужну емоцію, яка переможе депресію, невпевненість чи руйнівну злість і змінить життя на краще.

Архів

Нові книги червня 2024

Нові книги травня 2024

Нові книги квітня 2024

Нові книги лютого 2024

Нові книги березня 2024

Нові книги січня 2024

Нові книги грудня 2023

Нові книги листопада 2023

Нові книги жовтня 2023

Нові книги вересня 2023

Нові книги серпня 2023

Нові книги липня 2023

Нові книги червня 2023

Нові книги травня 2023

Нові книги квітня 2023

Нові книги березня 2023

Нові книги лютого 2023

Нові книги січня 2023

4 квартал 2022

3 квартал 2022

2 квартал 2022

1 квартал 2022