Нові книги лютого 2024

Нокс, Меґґі. Обмін на Різдво : роман / М. Нокс ; пер. з англ. Х. Радченко. - Київ : Книголав, 2023. - 332 с.

Близнючки Чарлі та Касс Ґудвіни захоплюються кулінарією та кондитерським мистецтвом. Чарлі мешкає в Лос-Анджелесі та знімається в популярному кулінарному шоу «Солодке та Солоне». А Касс керує сімейною пекарнею «Вудберн» у рідному містечку Старлайт Пік. За 12 днів до Різдва, коли у обидвох сестер найгарячіший робочий період в році, одна з них отримує травму та втрачає смак і нюх. Інша сестра вирушає на допомогу і обмінюється місцями зі своєю близнючкою.

Саліпа, Ольга. Будинок на Аптекарській / О. Саліпа ; худ.-оформ. М. Мендор. - Харків : Фоліо, 2023. - 316 с. : фотоіл.

У Хмельницькому за дивних обставин помирає антиквар. Його донька мимоволі опиняється у вирі кримінальних подій. Усі ниточки злочинів ведуть до старого будинку аптекаря Деревоєда, що жив у місті понад століття тому. Багато років стіни цього будинку приховують таємницю, яка колись змінила хід історії. А той, хто її розгадає, володітиме світом.

Карп'юк, Василь. Кров опиря / В. Карп'юк ; мал. Н. Кудляк. - Брустурів : Дискурсус, 2023. - 116 с. : іл.

Прародитель зла Арідник відправляє кажана-опиря, щоб той відшукав таємний сховок Олекси Довбуша і вразив опришка. Але кажан летить на запах крові і помилково кусає Олексину сестру Параску, маму Павлика. Жінка ризикує загинути або стати опирицею. Врятувати її можуть лише ліки на основі крові іншого опиря. Щоб її роздобути, Павлик вирушає аж у Трансильванію.

Лущевська, Оксана. Оця Майя кіно знімала / О. Лущевська ; намал. О. Васіна. - Київ : Видавництво, 2023. - 60 с. : іл. - (Серія "Для дітей").

Цікава історія про незвичайні пригоди маленької режисерки, акторки і фотографині з Києва. Через антисемітські погроми Майя разом зі своїми батьками змушена залишити рідний дім. Попереду на них чекає Америка, а там - невідомість. Але Майї допомогає її щедра уява і хвацьке вміння помічати оригінальне у буденному. А ще у Майї є нафантазована подруга-кицька, яка веде її до мрії - знімкувати людей і тварин, а згодом і привідкриє справу її життя - кінорежисуру.

Чумарна, Марія. Меч Скалобур : фантаст. повість / М. Чумарна ; іл. О. Кіналя. - Тернопіль : Видавництво Богдан, 2023. - 94 с. : іл.

Герої цієї книжки уже знайомі читачам із серії фантастичних повістей «Пригоди Лумпумчика». Тепер вони стали дорослими - починають реалізовувати свої незвичайні здібності у різних винаходах. Війна змушує їх покинути свої домівки і виїхати на захід України - у місто Галич, де друзі створюють секретну обсерваторію і підключають позаземні цивілізації до виготовлення ефективної зброї проти ворога. Їхня місія - перетворити енергію війни в енергію Правди і Миру.

Кокотюха, Андрій. Комедія жахів у будинку "Вау!" / А. Кокотюха ; іл. В. Печеник. - Харків : Vivat, 2023. - 125 с. : іл. - (Серія "Дім історій").

Якось чарівні істоти стали мірятися силами. Але їхні світи, не витримавши того герцю, розлетілися вщент. Легендарні створіння були змушені рятуватися серед людей, і будинок «Вау!» надав прихисток уцілілим. Телевізійники й режисери не могли оминути увагою дивовижний будинок «Вау!». Тому на якийсь час перетворили його на справжній знімальний майданчик! Русалка стає акулою, змій створює монстра, а вампір бере сценарій занадто близько до серця. І, звісно ж, усім додають клопоту бешкетливі тролі!

Сердюк, Марія. Шептицький для дітей / М. Сердюк ; худ. оформ. М. Смеречинська. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2023. - 78 с. : іл.

Чи знали ви, що Андрей Шептицький дуже любив коней і був єдиним митрополитом, якого можна було зустріти верхи? А що його «справжнє» ім'я, тобто те, яке йому дали при народженні, - ​Роман? Або те, що за освітою він юрист? Ви дізнаєтеся, як жив і працював граф, меценат, інтелектуал, підприємець, митрополит і провідник Української греко-католицької церкви та прочитаєте поради для життя і правила ведення успішного бізнесу від Андрея Шептицького.

Войцехівська, Саша. Варто спробувати! Роздуми про волонтерство / С. Войцехівська ; іл. Н. Грищенко. - Харків : Читаріум, 2023. - 95 с. : іл.

Книга розповідає про те, як кожна дитина може стати частиною позитивних змін у світі через власну активну участь. Ця книга надихає юних читачів на дії та допомагає їм розуміти, що навіть маленькі кроки можуть мати велике значення для інших і для світу в цілому.

Коул, Кортні. Різдвяна сукня : роман / К. Коул ; пер. з англ. О. Лісевич. - Київ : Книголав, 2023. - 296 с.

Романтична історія про магію Різдва. Меґан Джулліард працює у модному журналі в Нью-Йорку і мріє стати дизайнеркою одягу. Але все змінюється в одну мить, вона змушена повернутися до Чикаго, свого рідного міста і перейняти на себе управління багатоквартирним будинком. Еллі Вейд , яка там давно мешкає, теж не відчуває радості від наближення свята. Вона готується до переїзду в будинок для літніх людей, їй потрібно вибрати ті речі, які вона візьме із собою, а які залишить. Кожна річ викликає якісь спогади, але є одна сукня, яку вона не хоче забирати і яка символізує найкращу та водночас найгіршу ніч у її житті. Пані Вейд подарує її Меґґі і розкаже історію свого кохання. Це надихне дівчину на неймовірні ідеї. Зрештою, це буде найкраще Різдво.

Гуменюк, Надія. Тінь Командора : роман / Н. Гуменюк. - Харків : КСД, 2023. - 236 с.

Для журналістки Рути Ружин знову знаходиться робота. Усе розпочинається з викрадення старого комп’ютера Рути з редакції та бронзової скульптури - з музею. Обидві ці речі не несуть жодної цінності. Місцеві оперативники заходять у глухий кут. Їхня єдина версія - комп’ютер украв якийсь жартівник, а статую забрав скульптор. І лише Рута впевнена, що поліція помиляється, та вперто продовжує розслідування.

Крісті, Аґата. Карибська таємниця : роман / А. Крісті ; пер. з англ. В. Шовкуна ; обкл. А. Марущак. - Харків : КСД, 2023. - 250 с.

Чи може бути дивна смерть на екзотичному курорті замаскована під природну? Може, це лише репетиція наступних вбивств? Міс Марпл упевнена, що так. Леді-детектив змушена йти на ризик і набиратися неабиякої сміливості, щоб вистежити, хто ж причетний до цих злочинів.

Гувер, Коллін. 9 листопада : роман / К. Гувер ; пер. з англ. С. Ковальчук ; обкл. А. Стефурак. - Київ : Видавництво РМ, 2023. - 357 с. - (Серія "Суперроман").

"9 листопада" - це вражаючий роман про першу любов, довіру та відповідальність. Автор Коллін Гувер створює захопливий сюжет, в якому головні герої Феллон та Бен зустрічаються раз на рік протягом п’яти років, розвиваючи свої почуття і долаючи перешкоди.

Винник, Тетяна. Місто на вікні / Т. Винник ; мал. І. Панаріна. - Київ : Mamino, 2023. - 47 с. : іл.

В книзі розповідається про досвід війни очима двох братів. Одного разу в їхнє красиве і спокійне місто увірвалася війна. Тато пішов на фронт, а діти дивилися у вікно на своє колись прекрасне і світле місто, по дорогах якого тепер існували танки, а над ними літали гелікоптери. І лише троянда, яку батько посадив на день народження одного з хлопчиків, видавала настрій дітей, нагадуючи про тата. Проте багато змінюється, коли діти, програючи свій травматичний досвід, знаходять вихід із важкої психологічної травми за допомогою творчості. Вони починають малювати місто своєї мрії - спокійне і світле, як колись.

Давидова, Оксана. Привидуся : повість / О. Давидова ; намал. А. Шавлач. - Тернопіль : Видавництво Богдан, 2023. - 113 с. : іл.

Українське містечко, в якому мешкає Андрій із бабусею Аллою, окупували російські загарбники. Від їхнього свавілля потерпають не лише люди, а й привидка Явдуся, з якою Андрій заприятелював і назвав її Привидусею. Вона допомагає хлопчикові знаходити дрова, щоб бабуся могла приготувати на вогнищі їжу. А відтак Андрій разом із Привидусею навіть умудряються передати ЗСУ таємну інформацію про розташування штабу ворога. Ось лише при цьому Андрій випадково розкриває таємницю того, хто така Явдуся насправді.

Курило, Інна. Неймовірні пригоди Кексика та його друзів : казки / І. Курило ; обкл. Т. Виговська. - Біла Церква : Час Змін Інформ, 2023. - 86 с : іл. - (Серія "Пригоди Кексика і його друзів").

Історію України цікавіше вивчати з казками та легендами. Тож пропонуємо вам саме таку книжку. На прохання сусідських хлопчиків кіт Кекс створює у дворі клуб любителів історії України. У клубі друзі діляться пригодами та розповідають про події, які відбулися на Київщині в перші місяці війни.

Єгорушкіна, Катерина. Пічка / К. Єгорушкіна ; іл. Б. Бондар. - Київ : Портал, 2023. - 33 с. : іл.

У традиційній українській хаті піч займала центральну позицію і виконувала чимало функцій. Її шанували й доглядали, у ній пекли хліб і на ній лікувалися. Навіть коли приходить війна і руйнує все, піч залишається - і довкола неї відроджується життя.

Фінберг, Олена. Кіт Бучик у місті Лева / О. Фінберг ; мал. В. Єсіпова-Левіч. - Київ : Дух і Літера, 2023. - 54 с. : іл.

Книга «Кіт Бучик у місті Лева» - продовження розповіді кота Бучика. Він розповідає про відрядження до Львова, про свої враження від шляхетного міста, нові знайомства й пригоди.

Музиченко, Настя. Врятовані хвостики / Н. Музиченко ; намал. М. Шутурма. - Тернопіль : Видавництво Богдан, 2023. - 44 с. : іл.

Кудлатий кіт Борисюк мешкає у Виставковому центрі в Києві у приміщенні льодової арени. Одного ранку він виявляє, що в сусідньому павільйоні волонтери облаштували тимчасовий притулок для тварин, яких евакуювали зі щойно звільнених від російських окупантів територій. Звісно ж, Борисюк іде знайомитися…

Кузьменко, Дмитро. Вечірній вітер / Д. Кузьменко ; іл. І. Кравця. - Харків : Талант : Юнісофт, 2023. - 62 с. : іл. - (Серія "Найкращий подарунок").

Наприкінці осені Мама-Ведмедиця облаштовує Ведмедикові новий барліг. Він уперше зимуватиме сам. Ведмедикові страшно й самотньо, та він з усіх сил прагне навчитися давати собі раду. І коли йому нарешті вдається налагодити самостійне життя, раптом для Ведмедика й усіх лісових мешканців розпочинається інше, набагато серйозніше випробування. Ліс більше ніколи не стане таким, як був раніше. «Вечірній вітер» - це доросла книжка для дітей про дім і дружбу, про сміливість боротися за тих, кого любиш.

Мовчун, Леся. Чому два чоботи - пара? : твій цікавий словник фразеологізмів / Л. Мовчун ; мал. Л. Дубницької. - Київ : Світич, 2023. - 143 с. : іл.

Ця книжка цінна не лише добіркою яскравих фразеологізмів. Хоч укладачка й дуже вдало відібрала питомі влучні українські вислови! Але для їх пояснення подано не лише короткі тлумачення, а й захопливі оповідки про казкових істот, пригодницькі історії про дітей та добрі, світлі ілюстрації.

Діденко, Наталя. Мої друзі емоції : казки про почуття / Н. Діденко ; обкл. Н. Діденко. - Київ : ІРІО, 2023. - 63 с. : іл.

Мої друзі емоції - мандрівка у світ емоцій і почуттів. Кожен з нас - унікальна істота із власними почуттями та емоціями. Важливо навчити дітей розрізняти, розуміти і висловлювати свої емоції. У книзі представлено вісім оповідань, в яких дитина знайомиться з основними емоціями: смутком, радістю, злістю, заздрістю, спокоєм, страхом, любов’ю та вдячністю. Кожна емоція стає важливим героєм, який допомагає маленькому читачеві розібратися у своїх власних почуттях.

Лебедєва, Олена. Листи Катрусі до святого Миколая та бабусі / О. Лебедєва ; іл. авт. - Київ : Час майстрів, 2023. - 39 с. : іл. - (Серія "Книга Нового року").

Маленька Катруся ще не вміє писати. Та це не біда, адже листа можна й намалювати! І не лише святому Миколаю, а й Бабусі, що захворіла й не може приїхати на свята. Дівчинка розуміє котячу мову й вірить, що святий Миколай здійснює заповітні бажання, але ще не знає, що листи, надіслані з любов’ю, приховують у собі дивовижну силу.

Довгопол, Наталія. Стешка, дочка винахідника / Н. Довгопол ; іл. І. Рудої. - Київ : Портал, 2023. - 93 с. : іл.

Стешка живе в Києві разом із батьком-інженером і майже не виходить із дому. Та одного разу тато зникає - кажуть, його викрали люди самого короля. Так починається подорож героїні українськими землями доби бароко.

Перконос, Катерина. Яся Непустуй, видатна дослідниця іграшок / К. Перконос ; іл. К. Борисюк. - Київ : Портал, 2023. - 76 с. : іл.

Міська дівчинка Яся змушена провести літо в селі. Там немає інших дітей, мама вся в роботі, а мамин хлопець - найнудніший у світі чоловік, пан Зануда. Але Яся знайде собі справу навіть у купі мотлоху, а зрештою заснує цілий музей, кухонний музей іграшок минулого століття.

Архів

Нові книги липня 2024

Нові книги червня 2024

Нові книги травня 2024

Нові книги квітня 2024

Нові книги березня 2024

Нові книги лютого 2024

Нові книги січня 2024

Нові книги грудня 2023

Нові книги листопада 2023

Нові книги жовтня 2023

Нові книги вересня 2023

Нові книги серпня 2023

Нові книги липня 2023

Нові книги червня 2023

Нові книги травня 2023

Нові книги квітня 2023

Нові книги березня 2023

Нові книги лютого 2023

Нові книги січня 2023

4 квартал 2022

3 квартал 2022

2 квартал 2022

1 квартал 2022