Нові книги червня 2024

Пуура, Кайя. Як виховати найщасливіших дітей у світі / К. Пуура ; пер. з фін. І. Малевич. - Київ : Лабораторія, 2024. - 189 с.

Кайя Пуура представляє спостереження за світом дитини через повсякденні приклади. Книжка дає поживу для повсякденного життя, допомагає батькам помітити риси власної поведінки і показує, як діяти по-іншому у складних ситуаціях. Щоб вирости щасливими дорослими, діти потребують любові та кордонів, розвитку емоційного інтелекту та вдячності.

Мельниченко, Настя. Зрозуміти (і здолати) булінг / Н. Мельниченко. - Харків : Видавництво «Vivat», 2024. – 300 с. - Серія «Актуальна тема».

У цій книзі авторка досліджує, які існують види булінгу та які передумови його виникнення. Вона також відповідає на безліч важливих питань про те, як слід говорити з батьками та дітьми про булінг, як мінімізувати негативний вплив від булінгу та якою має стати школа, аби бути вільною від цькувань.

Нестлінґер, Крістіне. Мене називають Мурахоїдом / К. Нестлінґер ; пер. О. Мокровольського ; іл. В. Богданюк. - Тернопіль : Видавництво Богдан, 2024. - 163 с. : іл.

Якщо у дівчинки великий ніс, мишачі очиці і крихітне підборіддя, цього досить, аби постійно чути за спиною глузливе «Мурахоїд!». Через це Тезі вважає своє життя пропащим. Та попри все, ця історія, в якій є зниклі фото, антислинові щити, сусіда-ненажера, п’ятеро котів, дивна бабуся, чорні ворони, зогнилі помідори і побитий однокласник, - ця історія закінчиться просто чудово.

Парр, Марія. Воротар і море : повість / М. Парр ; пер. з норв. Г. Кирпа ; іл. О. Шатохіна. - Харків : Видавництво «Крокус», 2024. - 276 с. : іл.

У повісті «Воротар і море» Лєна й Трілле підросли - їм уже по 12 років. І їхня дружба «підросла», до того ж стала трішечки інакшою. Бо в класі з’явилася нова дівчинка, що приїхала з Нідерландів. А з нею починаються нові пригоди, поміж яких — багато моря, музики, футболу та... різдвяного дощу. Вдосталь і переживань, сміху, радості - як то завжди буває між людьми, що вміють по-справжньому дружити.

Схаап, Аннет. Лампадка / А. Схаап ; пер. з нідерл. І. Коваль. - Харків : Видавництво «Крокус», 2023. - 323 с. : іл.

Це історія про море. Про загадкових морських істот і відчайдушних піратів. Про Чорний Будинок Адмірала, у якому, як подейкують, мешкає почвара. Про маяк і про Лампадку, доньку доглядача маяка, яка щоночі видирається угору по шістдесят одній сходинці, щоб запалити світло. Про шторм, який налітає увечері, коли закінчилися сірники, і все летить шкереберть...

Саліпа, Ольга. Брошка гімназистки / О. Саліпа ; худож.-оформ. М. Мендор. - Харків : Фоліо, 2023. - 315 с. : фото.

Наталія Харюзова, директорка приватного жіночого пансіонату в Проскурові, понад усе мріє, щоб заклад отримав статус гімназії. Бездоганна репутація - запорука успіху в цій справі. Але провокації недругів усе можуть звести на пси. Пансіонат опиняється у центрі політичних злочинів, а сестра директорки тікає від її надмірної опіки з коханим….

Дьйоед, Софі. Ботаніка і чари / С. Дьйоед ; худож. М.-П. Одду ; пер. з фр. М. Марченко. - Дніпро : Nasha idea, 2022. - 127 с. : іл. - Серія «Естер і Мандрагор» ; том 3.

«Даємо тобі час до повного Місяця, щоб зварити магічне зілля. П'ять ночей! І жодної більше». Чаклунки з Великої Ради слів на вітер не кидають. Якщо я не зможу вилікувати Агату, зі світом людей доведеться розпрощатися... Добра і весела історія про дружбу й магію, про співчуття і допомогу іншим.

Дьйоед, Софі. У чаклунській школі / С. Дьйоед ; худож. М.-П. Одду ; пер. з фр. М. Марченко. - Дніпро : Nasha idea, 2024. -125 с. : іл. – Серія «Естер і Мандрагор» ; том 4.

Естер і її кіт Мандрагор повертаються до Школи чаклунок! Ні-ні, вони не виконали свою місію у світі людей і повертаються не назавжди. А так… на якусь мить. Знаєте, для такої короткої зустрічі… Зовсім на трішки. Звісно, всі їхні друзів в захваті! Але мають тримати язики на припоні. Адже Велика рада відьом про це в жодному разі не має дізнатися!

Баум, Ліман Френк. Опудало з країни Оз / Ліман Френк Баум ; пер. з англ. Т. Гнатишин, І. Ільїна, О. Кальниченка ; іл. Дж. Р. Ніла. - Харків : Фоліо, 2023. - 222 с. : іл. - Шкільна бібліотека української та світової літератури.

Нові пригоди Капітана Біла і дівчинки Тротти дарують чудові враження, але й заводять в дивні та небезпечні місця.  Мало не потонувши у вирі, друзі знайомляться з чудовим створінням, яке рятує всіх. Нашим героям доводиться навіть змінюватися в розмірах для безпечної подорожі. Тротта, Капітан Біл і Блискучий Ґудзик прагнуть допомогти своїм новим друзям відновити справедливість.

Лаґеркранц, Рус. Вісім, скоро дев'ять / Р. Лаґеркранц ; іл. Р. Лаґеркранц ; пер. зі швед. Г. Кирпа. - Харків : Видавництво «Крокус», 2024. - 156 с. : іл.

Ользі вісім років. Вона любить маму, уроки співу та гойдалку і часом пече мафіни з подругою Евеліною. Незадовго до дев’ятого дня народження життя Ольги раптом змінюється. Мама потрапляє до лікарні, тож Ольга тим часом мусить жити у тітки та дядька, звикати до чужого житла й нових правил і ладнати з шестирічною двоюрідною сестричкою, яка зовсім не рада гості…

Терьохіна, Кристина. Слон під ліжком / К. Терьохіна ; худож. Н. Міцкевич ; пер. А. Чердаклі. - 2-ге вид., зі змін. - Київ : Видавництво «Час майстрів», 2024. - 147 с. : іл. - Серія «Рекомендуємо прочитати».

Похмурого дня хлопчик Саня знаходить під ліжком Слона. Слон цілеспрямований, має рідкісне забарвлення й харчується здобою. Разом вони дізнаються, чому трапляється форс-мажор, навіщо для кохання зуби й що кладуть у похідну валізу. Загалом, украй важливі речі. А з ними зрозуміють, як багато значать Турбота й Родина.

Лаґеркранц, Рус. Це моє життя / Р. Лаґеркранц ; іл. А. Фурмарк ; пер. зі швед. Г. Мамчур. - Харків : Видавництво «Крокус», 2024. – 112 с. : іл.

Софія щороку мріє потрапити у літній табір. Їй страшенно подобається бути там з іншими дітьми, але це не завжди легко. Однак цього літа все буде набагато краще - Софії виповнюється чотирнадцять, і тепер вона буде серед старших. Вона почастує усіх тортом і виголосить промову. Софія точно знає, що скаже спочатку...

Подоляк, Олександр. Чом би й ні? / О. Подоляк, О. Шатохін. - Харків : Видавництво «Крокус», 2024. - 47 с. : іл.

«Чом би й ні?» - це збірка віршів про дитинство: про дитячі веселощі, роздуми, запитання, мрії, фантазії та творчість. І трохи - про прикрощі й сумніви, адже без цього не обходиться жодне людське життя, навіть дитяче. Утім, автор Олександр Подоляк зумів про все розповісти легко, грайливо і з гумором. А ілюстратор Олександр Шатохін сонячними барвами і сміливими лініями переказав вірші по-своєму, доповнив власними несподіваними сюжетами.

Пйонтковська, Рената. Китиха / Р. Пйонтковська ; пер. з пол. Б. Антоняк ; іл. К. Колодзей. - Львів : Урбіно, 2024. - 101 с.

Чи може за шкільною партою сидіти китиха? Виявляється, що так! Як живеться Юльці з таким прізвиськом? Звісно, вона іноді ображається, іноді просто не звертає уваги. Для неї найважливіше - це те, що вона гарно грає на флейті й має улюблену вусату тітку Ружу, яка обожнює танцювати вальс у парку й переконує дівчинку: життя прекрасне навіть попри проблеми й прикре прізвисько.

Герцоґ, Аннетт. Маленький борсучок і великий борсук / А. Герцоґ, О. Штробель ; пер. з нім. Є. Даскал. - Харків : Видавництво «Vivat», 2024. - 53 с. : іл. - Серія «Маленьке диво».

Маленький борсучок і великий борсук - найкращі друзі. Вони обожнюють проводити час разом! Тож, коли великий борсук кудись зник, маленький борсучок сильно захвилювався. Попри страх він вирішує знайти й урятувати свого найліпшого друга. Як маленький борсучок упорається із цим завданням?

Венгринюк, Христя. Моя мама - гора / Х. Венгринюк ; намал. М. Кошулінська. - Харків : Видавництво Vivat, 2024. - 51 с. : іл. - Серія «Мрійники».

Зворушлива й терапевтична книжка про те, як віднайти внутрішню силу. Дорослі не завжди бувають непохитними, наче гори. Іноді вони теж бояться, а буває й так, що страх оповиває все туманом. Так сталося з мамою одного хлопчика. І ця історія розповідає про те, як вони разом віднаходять місце сили, про те, як вони досліджують почуття й емоції - і стають одне для одного саме тими непохитними й прекрасними горами, оповитими сонцем любові.

Стретович, Світлана. Ведмежуня мандрує в Карпати / С. Стретович ; намал. Я. Козак. - Харків : Видавництво «Vivat», 2024. - 63 с. : іл. - Серія «Маленьке диво».

Це історія про Ведмежуню, яка живе в Києві, але мріє вибратися на найвищу вершину України. Навіщо? Щоб побачити звідти свою домівку! Але де ж та вершина та як до неї дістатися? З ким доведеться долати виснажливий шлях і що побачить Ведмежуня на горі? І чи не злякається вона таємничих очей, які пильно стежать за нею вночі…

Архів

Нові книги липня 2024

Нові книги червня 2024

Нові книги травня 2024

Нові книги квітня 2024

Нові книги березня 2024

Нові книги лютого 2024

Нові книги січня 2024

Нові книги грудня 2023

Нові книги листопада 2023

Нові книги жовтня 2023

Нові книги вересня 2023

Нові книги серпня 2023

Нові книги липня 2023

Нові книги червня 2023

Нові книги травня 2023

Нові книги квітня 2023

Нові книги березня 2023

Нові книги лютого 2023

Нові книги січня 2023

4 квартал 2022

3 квартал 2022

2 квартал 2022

1 квартал 2022