4 квартал 2015

Гуцало, Євген. Зайці в полі варять борщ. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2014. – 43с.: іл.

За своє життя Євген Гуцало написав майже п’ять десятків книжок, його оповідання, повісті, романи стали класикою сучасної української літератури. І хоча більшість творів письменника адресовані дорослому читачеві, однак найбільше Євген Пилипович любив писати для дітей. Можливо тому, що й сам тоді перетворювався на веселого, вигадливого, а часом бешкетного хлопчика, котрий щодня по-новому відкриває для себе світ і хоче поділитися цими неймовірними відкриттями з нами.

Кінні, Джеф. Щоденник слабака : роман . – К.: КМ Publishing, 2014. – 224 с.

У «Щоденнику слабака» йдеться про пригоди двох товаришів – школярів Ґреґа Геффлі й Роулі Джефферсона. Ґреґ схиблений на комп’ютерних іграх і постійно втрапляє в неприємності. Нині серія щоденників Ґреґа нараховує вісім книжок, також дві книжки («Слабак: зроби себе сам» і «Слабак: кінощоденник») вийшли поза серією.

Монтгомері Люсі-Мод. Енн з Інглсайду : роман. – Львів : Урбіно, 2015. – 304 с.

Дев'ять років минуло після переїзду Енн та її невеличкої сім'ї з милого Дому Мрії в нове житло – просторий і сповнений веселих та сумних історій Інглсайд. Енн стає щасливою матір'ю шістьох дітей, дружних і дуже різних особистостей. Тут вони, оточені щоденною любов'ю й турботою, ростуть, мріють, бавляться, вигадують нові світи, знаходять і втрачають друзів та вчаться відрізняти правду від облуди. Енн тим часом готується відпустити їх одного дня в чужий, і бентежний, але надзвичайно цікавий світ, вчиться на власних помилках і вкотре усвідомлює свою любов до найдорожчих людей у житті. Книжки легендарної канадської письменниці Люсі-Мод Монтгомері (1874–1942) вже понад століття користуються величезним успіхом у всьому світі. Це шоста книга із циклу про Енн у чудовому українському перекладі Анни Вовченко.

Мухарський, Антін. Легенда про квітозавра : правдива казка для дорослих дітей. - Х. : Фоліо, 2015. - 207 с. : іл.

Ця книга стала втiленням мрiй автора. Подii вібуваються в Києві, коли цвiте бузок та свiчки каштанiв. Не обiшлося в казцi без динозаврiв, захоплюючих подорожей галактикою, зустрiчей з iншопланетними iстотами та, звичайно ж, кохання...

Оксеник, Сергій. Лісом, небом, водою : Кн. 3. Інженер : пригодницько-фантастичий роман. – К.: Смолоскип, 2014. – 344 с.

От уже ніби й довідалися, що то за страшна сила, яка прагне знищити всіх людей і взагалі всіх живих істот на Землі, а як її здолати – так нікому й не відомо. Безнадійний, жахливий, авантюрний план Лисого не сподобався нікому – ні Лелі, ні Марічці, ні Бороді... Та усі вони й навіть півень на ймення Сокіл беруться допомогти. Страшно й подумати, до чого це може призвести. І все ж – звідки ця темна підземна сила взялася? Чому вона така ворожа до людини? На ці запитання, можливо, відповість доля зовсім іншого персонажа, який назвав себе Інженером. Остання книга трилогії “Лісом, небом, водою” так само сповнена фантастичних пригод і пригодницької фантастики, як і дві попередні: “Лисий” і “Леля”.

Ось як це працює. – Х.: Чайка, 2014. – 64 с. : іл. – (Найцікавіше про…)

Життя сучасної людини наповнене різноманітними приладами-помічниками. Вона користується ними майже постійно, часом, навіть не замислюючись. Усім нам, особливо в дитинстві, цікаво знати - а що ж там всередині, і як це працює? Давайте з’ясуємо...

Скоттон, Роб. Баранчик Рассел / Р. Скоттон ; пер. К. Міхаліциної. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. - 30 с. : іл.

Це – баранчик Рассел. Він не завжди й не все робить так, як решта овець у його отарі. А сьогодні у нього безсоння: всі сплять, а він – ні. Як тільки не намагався Рассел приспати сам себе, нічого не допомагало. Чи вдасться Расселові здолати капосне безсоння? Хутчій перегорніть сторінку, щоб про все дізнатися.

Травіна, Ірина. Домашні улюбленці. – К. : Перо, 2014. – 32 с. - (Найперша енциклопедія)

Ця чудова серія пізнавальних книг для наймолодших читачів відповість на безліч питань про навколишній світ. Найперша енциклопедія — це корисний посібник для занять з дітьми, доступно викладені захопливі розповіді, яскраво ілюстровані цікаві факти про наших домашніх улюбленців

Усачов, Андрій. Розумна собачка Соня. – К. : Школа, 2015. – 80 с.

Розумна й допитлива собачка Соня повсякчас потрапляє в різні дивовижні й кумедні ситуації. Та з кожної ситуації кмітливиця робить висновки на майбутнє. Книжка принесе радість і батькам, і дітям цікавими сюжетами, яскравими малюнками та тонким гумором. Написана для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.

Чуб, Наталія. Де живуть букви? : азбука в картинках, виробах і смішинках. – Х. : Ранок, 2015. – 64 с. : іл.

Незвичайна авторська азбука допоможе малюкам вивчити букви і прочитати свої найперші слова. Діти познайомляться з живими кумедними буквами, швидко завчать напам’ять веселі вірші, відчують себе маленькими творцями, а своїм батькам подарують чудові вироби, розглянуть усі-усі картинки і виконають усі-усі завдання і, звичайно, дізнаються, де живуть букви. Із цією книгою вчити букви легко, цікаво і весело!

Андрусяк, Іван. Сорокопуди, або Як Ліза і Стефа втекли з дому : дівчача повість. – К. : Час майстрів, 2015. – 96 с. : іл. – (Рекомендуємо прочитати).

Є такий стереотип: хлопчики — пустуни й розбишаки, а дівчатка — чемні й слухняні. Чи так це насправді? Певно ж, ні! Кожна справжня дівчинка залюбки вам доведе, що вона нічим не поступається жодному хлопчикові, а може, й перевершує його, особливо коли йдеться про пустощі й добрі капості. І, звісно ж, відомий український письменник Іван Андрусяк усе про це знає, адже повість «Сорокопуди, або Як Ліза і Стефа втекти з дому» він писав про своїх дочок.

Вишневський, Януш. Марцелінка. У пошуках Найважливішого : казка трошки наукова. – К. : Махаон-Україна, 2014. – 96 с. : іл.

Казка для дорослих і дітей від автора культового роману про любов «Самотність у Мережі». Дорослі думають, що знають усе на світі. Хоча діти ставлять стільки несподіваних і каверзних запитань, що розгубиться будь-який дорослий. Марцелінці пощастило, вона зустріла того, хто залюбки відповість на її нескінченні «чому», проведе екскурсію Всесвітом і розповість казку. У цій казці питання виникнення Всесвіту стануть простими і зрозумілими, а величезний космос виявиться сповнений дивовижних відкриттів, і в ньому буде зовсім не самотньо і не страшно.

Гридін, Сергій. Кігтик Ковбаско. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. – 151 с.

П’ятикласникові Олегові життя власного кота Кігтика Ковбаска здається мало не щастям – їж, гуляй і вилежуйся, скільки влізе. Проте одного ранку хлопцеві доведеться прокинутися… котом. А Ковбаскові – піти до школи замість свого господаря. Якими пригодами обернулося це дивне перетворення – читайте у новій книзі Сергія Гридіна.

Захарченко, Олена. Хутір. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. – 235 с.

Христинка оселяється на хуторі в бабусі, коли тата звільняють з роботи в університеті, бо він – за незалежну Україну. Там вона не лише знаходить нових друзів, а й вчиться розуміти мову звірят, птахів і міфічних істот – русалок і мавок. Адже насправді вона – не проста собі дівчинка, а Лісова Князівна. У книзі «Хутір» Олени Захарченко буденність, пригоди, історія та міфологія переплітаються так само тісно, як гілля дерев у таємничому лісі біля села, де ще навіть можна знайти… криївку зі справжнісінькими повстанцями. І допомогти їм розвалити Радянський Союз.

Козлов, Сергій. Їжачок у тумані : казки про справжнє. – К. : Час майстрів, 2015. – 104 с. : іл. - (Найкраще – дітям).

Звичайно, ви бачили мультфільми “Їжачок в тумані”, “Дивовижна бочка”, “Весняна казка”, “Якщо падають зірки”, “Осінні кораблі”, “Трям! Здрастуйте”, “Золота липа”. Усі вони створені на основі казок знаного російського письменника Сергія Козлова. Книга “Їжачок у тумані” містить не лише ці, а й багато-багато інших цікавих казок — надзвичайно ліричних, добрих, проникливих, які вдало проілюстрував відомий художник Святозар Остров. Пригоди Їжачка, Ведмедика, Віслючка і Зайця не залишать байдужими, бо вони були написані з любов’ю, а тому несуть у світ любов та гармонію.

Пруссе, Даніела. Ферма. – Х. : Ранок, 2014. – 36 с. : іл. – (Моя перша енциклопедія в картинках).

У вас удома підростає маленький чомучка, якому цікаво все на світі? Відкрийте цю чудову енциклопедію в картинках і разом із вашим малюком вирушайте на ферму, щоб дізнатися, що росте в полі й де живуть кури, який урожай збирають восени і хто що їсть, як роблять сир і що може трактор. Будьте впевнені: подорож на ферму — це справжня пригода для маленьких дослідників.

Радковець, П., Радковець І. Таємниці Львівських Левів. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. – 48 с. : іл.

«Таємниці Львівських Левів» – книжка авторських легенд-казок відомих у Львові гідів – братів Івана і Петра Радковців. Читачі довідаються, чому годинники на вежах і ратуші у Львові показують різний час, як двоє братів шукали на дні львівських ставків скарб свого батька, що сталося зі скупим Мартином та де можна знайти легендарний меч майстра Шварна. А п’єску «Нездійснені бажання» навіть можна поставити на шкільній сцені, і всі дізнаються, чому розсипалися в порох книжки друкаря Олексія.

Рекола, Тейя. Еету та потворна Родзинка. – Х. : ПЕТ, 2015. – 64 с. : іл.

У сім’ї Еету з’явилося немовля. Мама і тато в захопленні від нього, чого не скажеш про Еету. Молодша сестра постійно плаче, привертаючи до себе всю батьківську увагу. Але на боці Еету його Тінь. Вона збільшується щодня. Що робити, якщо пологовий будинок не приймає немовлят назад, а сусідка не рада різдвяному сюрпризу? У книзі «Еету та потворна Родзинка» порушується проблема, з якою стикаються багатодітні сім’ї — ревнощі старшої дитини до молодшої. Живий текст, емоційні ілюстрації наповнені гумором і приносять радість і маленьким, і дорослим читачам.

Содомка, Мартін. Як змайструвати автомобіль. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. – 55 с. : іл.

Двоє друзів, пацючок Арні і горобець Зила, надумали змайструвати автомобіль. До них приєднався жабун Крістіан, який вміє роздобувати все необхідне, тож можна весело братися до роботи. Наші герої живуть на околиці, поблизу старих дворів, майстерень і великого звалища. У такому середовищі меткий розум і гострий язик їм аж ніяк не зашкодять. Читаючи цю історію, сповнену пригод і труднощів, ви зрозумієте, як влаштований автомобіль і як він функціонує. Ви зможете дізнатися, як працюють двигун, зчеплення, гальма, а також – чимало цікавого про машини.

Цілик, Ірина. Таке цікаве життя. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. – 48 с. : іл.

«Таке цікаве життя» Ірини Цілик - справді цікаве і насичене. Читаючи цю книгу ви дізнаєтеся про те, що ґава - дуже розумний птах, що театр починається з вішака, а машиністка київського фунікулера дружить з білками. І про те, чому не можна їсти сніг, хто в музеях слідкує за тим, щоб відвідувачі не кидали обгортки від цукерок і не крали картини, як улітку падають зірки, хто такий Боб Марлі та чому коти розумні, але іноді так і не скажеш. А ще на сторінках «Такого цікавого життя» - безліч веселих малюнків художниці Христини Лукащук, які бавляться в гру «підміни мене» зі словами. Словом, читати цю книжку - не перечитати, дивитися - не передивитися.

Андрусяк, Іван. Зайчикове Різдво – К. : Фонтан казок, 2014. – 16 с.

Різдвяна книжка для ваших малят! Вона запрошує читачів до зимових буднів і свят разом із Зайчиком та його лісовими друзями. Упродовж зимових днів Зайчик сумує за сонцем. Його не тішить сніг, допоки він не отримує сонячний дарунок від Святого Миколая і святкує «найсонячніше» свято в році — Різдво.

Воронько, Платон. Падав сніг на поріг . – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015.

Найвідоміші дитячі вірші улюбленого поета української малечі, проілюстровані популярним українським книжковим графіком Костем Лавром.

Гербіш, Надійка. Одного разу на Різдво. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2014. – 31 с.

У цій дивовижно світлій та домашній казці живе справжній дух Різдва. Родина їжачків - тато, мама та троє їхніх діток - не лише разом готуються до свята, переказують історію про народження Ісуса, а й приймають несподіваних гостей - двох маленьких ховрашат, які заблукали у лісі. Усі разом вони вчаться бути мудрими, розважливими і відкривати серця для доброти. Легкий і проникливий текст Надійки Гербіш, доповнений блискучими ілюстраціями Юлії Пилипчатиної, занурить маленьких і великих читачів у зимову казку, де навіть найбільші дива стають можливими.

Матіяш, Дзвінка. День Сніговика. – Брустурів : Дискурсус, 2014. – 224 с.

«День Сніговика» Дзвінки Матіяш за жанром – антиутопія. У Медовому місті живе Ірма, яка дуже хоче стати математиком і вчитися в Особливій математичній школі у Великому місті. Але вона не знає, що там править жорстокий диктатор, який нищить усі дерева, забороняє людям тримати домашніх тварин, бачити сни і – що найгірше – любити сніг, бо за давнім пророцтвом саме це може знищити владу тирана. Ірма володіє особливим даром, а виявити його може «перевірка снігом», яку одного дня проводять в Ірминому місті. І тепер на дівчину чекають випробування, які можна подолати тільки з допомогою друзів та свого особливого дару. Можливо, одного дня на головній площі Великого міста таки виросте Сніговик?

Нові казки під подушку. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2014. – 56 с. : іл.

"Нові казки під подушку" - це вісім чарівних різдвяних історій, розказаних знаними й улюбленими ведучими радіо "Львівська Хвиля" та їхніми друзями, без яких годі уявити собі український музичний та довколомузичний світ. Сашко Лірник, "Піккардійська Терція", Наталка Карпа, гурт "Патриція" та "Антитіла" нагадують нам про те, що музика живе в душі у кожного, добро завжди повертається сторицею, а талант і трошечки впевненості можуть перевернути світ. Доповнені фантастичними ілюстраціями семи художників, кожному з яких притаманний свій стиль і своє відчуття дива, ці історії стануть гарним приводом посидіти у родинному колі затишним зимовим вечором і бодай на трішки поринути в казку.

Пантюк С. Вінчі й Едісон: науково-фантастична повість. — К.: Фонтан казок, 2015. — 96 с., іл.

Братики Вінчі й Едісон та їхня подруга Фійка, бешкетуючи в татовому часольоті, випадково потрапляють у далеке-предалеке минуле і прихоплюють звідти яйце трицератопса. Мрія про «домашню тваринку» збулася – але пригоди, як виявилося, лише починаються… Повість Сергія Пантюка «Вінчі й Едісон» – дебют відомого автора в прозі для дітей – належить до жанру не фентезі, а наукової фантастики, – життя динозаврів описане тут без жодних вигадок, а саме так, як його уявляє сучасна наука. А ось життя юних розбишак цікаве завжди – як би в майбутньому не вдосконалювалися технології!

Прикрашаємо дім до Нового Року. – Х. : Ранок, 2015. – 80 с. : іл

Напередодні свята так хочеться прикрасити дім і зробити подарунки своїм близьким! І в цьому наша книга, в якій запропоновано понад 30 оригінальних і нескладних у виконанні ідей, виявиться незамінним помічником. Для всіх, хто захоплюється рукоділлям.

Різдвяні казки / переказ Віри Наливаної. – К. : Країна Мрій, 2014. – 72 с. : іл.

Зимові свята – улюблена пора не лише дітлахів, а й дорослих, адже кожному дорослому хочеться вірити, що невдовзі всі проблеми зникнуть за помахом чарівної палички. Так і справді буде, якщо в це щиро вірити. Саме про це історії, розміщені в книжці. Для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку.

Скоттон, Роб. Баранчик Рассел і Різдвяне диво. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2014. – 40 с. : іл.

Коли Санта та його зламані сани опинились у Світлячковому лісі, Санта був переконаний, що Різдва не буде. Так воно й сталося б, якби не баранчик Рассел. Адже Рассел поспішає на допомогу! Узявшись за молоток та пилку, Рассел доводить, що кмітливість і наполеглива праця цілком замінюють чари. Познайомившись із Расселом, ви вже ніколи його не забудете, – цей кучерявий баранчик не залишає байдужими ні дітей, ні дорослих.

Тарасова, О. О. Таємничий світ ляльки-мотанки. – К. : Либідь, 2015. – 200 с. : іл.

Запрошуємо всіх охочих до манливого світу ляльки-мотанки, яка є віддзеркаленням прадавньої культури, традицій і світовідчуття наших пращурів. Лялька-мотанка - не лише певний культурний символ. Це й потужний хатньо-побутовий оберіг, і обрядовий атрибут, і забавка для дітей та дорослих, і оригінальний сувенір, і прикраса інтер’єру оселі. Дізнатися про різновиди й призначення ляльок-мотанок, традиції, обряди й звичаї, з якими вони пов’язані, опанувати зовсім не складні способи їх виготовлення й,зрештою, мати напрочуд цікаве й корисне улюблене заняття на дозвіллі вам допоможе пропонована книжечка. Для широкого кола читачів, усіх, хто захоплюється українською народною творчістю.

Архів

Нові книги березня 2024

Нові книги лютого 2024

Нові книги січня 2024

Нові книги грудня 2023

Нові книги листопада 2023

Нові книги жовтня 2023

Нові книги вересня 2023

Нові книги серпня 2023

Нові книги липня 2023

Нові книги червня 2023

Нові книги травня 2023

Нові книги квітня 2023

Нові книги березня 2023

Нові книги лютого 2023

Нові книги січня 2023

4 квартал 2022

3 квартал 2022

2 квартал 2022

1 квартал 2022