Нові книги січня 2024

Саймз, Саллі. Про сон перед сном / С. Саймз ; іл. Е. Ґраймз ; пер. з англ. В. Наріжна. - Харків : Читаріум, 2023. - 191 с. : іл.

«Чому потрібно спати?», «Як сплять акули?», «Чому ведмеді сплять всю зиму?», «Яке ліжко найбільше?», «Чому не всі вночі лягають спати?». Відповіді на ці та багато інших запитань про сон є у даній книжці.

Рюкгофф, Сібілле. Конрат - супергерой підземелля. Небезпечна ніч / С. Рюкгофф ; пер. Н. Іваничук ; іл. Е. Брудер. - Харків : Читаріум, 2023. - 122 с. : іл.

Щур на ім’я Конрат дуже любить затишок своєї каналізації, де можна поніжитися в рідному ліжечку. Зовні - суцільні небезпеки та неподобства! Однак, час від часу все ж доводиться йти їм назустріч, бо треба щось їсти!

Шмахтль, Андреас Г. Білчик і Ведмідь. Купа справжніх лісових пригод / А. Г. Шмахтль ; пер. Н. Ваховська. - Харків : Читаріум, 2023. - 204 с. : іл.

Головними героями є двоє друзів - Білчик і Ведмідь, які проводять усі дні разом без нудьги. Вони ходять на риболовлю, разом з кроликами навчаються хоровим співам, купаються в річці, кидають виклик бурі та багато чого іншого.

Яценко, Петро. Роботу зробить робот. Якщо захоче / П. Яценко ; намал. М. Шутурма. - Київ : Мала Академія, 2022. - 49 с. : іл.

Із першої ж сторінки ви дізнаєтесь, що Петро Яценко - інженер зі Львова, зібрав з кухонного блендера й старого планшета робота зі штучним інтелектом та назвав його Чіпкою Варениченком. Власне ці два літературні герої формують основний сюжет: інженер переповідає історію розвитку роботів, а Чіпка – слухає, перепитує, перебиває, коментує, смішить… Інженерові доводиться щоразу відповідати на запитання-ремарки Чіпки про його різноманітних «родичів».

Стус, Таня. Таємні історії маленьких і великих перемог : оповідання та казкові історії з терапевтичним ефектом / Т. Стус ; іл. М. Кошулінської. - Київ : Книголав, 2023. - 86 с. : іл. - (Серія "Дитяча полиця").

«Таємні історії маленьких і великих перемог» - це десять оповідань із терапевтичним ефектом про досвід проживання дітьми подій російсько-української війни. Кожна історія складається з двох частин: реалістичної та казкової. В оповіданнях обережно та делікатно зображуються теми втрати дому, переїзду, адаптації, емоційних переживань, агресії, суму за рідними, очікування на перемогу.

Роберрехт, Тьєррі. Велика, як слон, брехня / Т. Роберрехт та Е. Менс ; пер. з фр. Г. Шиліної. - Дніпро : ТОВ "Видавництво "Абрикос", 2022. - 25 с. : іл.

В історії від Тьєррі Роберрехт та Естель Менс братик Лукас розбив вікно на кухні м'ячем, а вказав на сестру Елеонору. Його, на перший погляд нешкідлива брехня, розрослася до розмірів величезного слона. Вона заважала йому гратися, їсти, спати, навчатися. Як позбутися "слона"? - потрібно сказати правду.

Тихозора, Катерина. Дім / К. Тихозора, О. Продан. - Харків : Ранок, 2023. – 38 с. : іл. - (Серія "Сторінка за сторінкою").

Ця книга розповідає історію хлопчика, який був вимушений полишити свій дім, зруйнований через початок повномасштабного вторгнення росії в Україну. Оповідь ведеться від імені хлопчика й описує його відчуття дорогою до безпечного місця - іншої країни. Чи стаєш ти бездомним, якщо твій дім зруйновано? Що таке дім і де його шукати, якщо зненацька втратив?

Korek, Renata Teresa. Zaczarowane podwórko / R. Teresa Korek ; ilustracje Krzysztof Zdanowski. - Gdańsk : Wydawnictwo Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, 2023. - 111 с. : іл.

«Чарівний дворик» — книга про дружбу дітей, дорослих і тварин.

Акерлі, Ібен. Літо, коли все трапилось / І. Акерлі ; пер. з норв. Н. Іліщук ; обкл. Є. Гудкової. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2023. - 181 с.

Нура збирається на найнудніші літні канікули у світі - до бабусі. Дівчинка воліє лишитися вдома, хай навіть мама та вітчим працюватимуть цілими днями, бо й так не має друзів і звикла бути на самоті. Та літо враз перестає бути нудним, коли вона зустрічає Аббаса - хлопця із найзеленішими очима, в яких схована гірка таємниця.

Андріяшко, Ольга. Соломійка в Країні Загублених Ґудзиків : казка / О. Андріяшко ; намал. Л. Бабій. - Тернопіль : Видавництво "Підручники і посібники", 2023. - 30 с. : іл.

Звичайнісінький день для дівчинки Соломійки, яка нудьгувала біля вікна, перетворився на неймовірну пригоду та подорож! Спочатку знайомство з поважним Чорним Ґудзиком та Країною Загублених Ґудзиків, а потім ще одні мандри до Країни Загублених Голок.

Андрусяк, Іван. Жерар на Витівці / І. Андрусяк ; іл. А. Майти. - Харків : Видавництво "Vivat", 2023. - 141 с. : іл. - (Серія "Мрійники").

Сонливий літній відпочинок перервав жахливий гармидер у курячому царстві півня Сулеймана Пишного. Детектив Жерар знає, що зробити з порушником спокою. Але після розкриття першої справи неминуче трапляються і друга, і третя: на Жерара і компанію чигають велике рогате чудовисько, перегони й полювання.

Андрусяк, Іван. Різдвяні справи детектива Жерара / І. Андрусяк ; іл. А. Майти. - Харків : Видавництво "Vivat", 2023. - 109 с. : іл. - (Серія «Мрійники»).

Узимку славетний детектив Жерар нудився. Навіть на Різдво, перебуваючи в Карпатах, він не тільки розкошував і слухав колядки, а й шукав для ведмедика Міська загублену люльку. Бо ніяка він не велика миша, а славетний детектив. І довести це для нього - справа честі!

Атлантова, Соня. Оповідки Загогульських / С. Атлантова ; мал. Г. Осадко. - Харків : Ранок : Літ. агенція "BaraBooka", 2023. - 98 с. - іл.

Якщо хочеться додати у життя веселощів й фантазії - переверніться догори дриґом : і кумедні історії, і химерні розповіді, і карколомно казкові перетворення одразу поринуть у голову. Цей незвичний метод придумала Руся Загогульська, коли розповіла свою першу догоридриґову історію.

Бакман, Фредрік. Тривожні люди : роман / Ф. Бакман ; пер. зі швед. С. Волковецька. - Київ : Книголав, 2023. - 355 с. - (Серія "Полиця бестселер").

Це зворушлива комедія, а водночас психологічний роман про злочин, який ніколи не відбувся. Грабіжник-невдаха бере випадково в заручники вісьмох надзвичайно стурбованих незнайомців, які оглядають квартиру, виставлену на продаж. Під час перебування у цьому помешканні вони поступово починають відкриватися одне одному - і виявляється, у них чимало спільного.

Бурлака, Оксенія. Табу на поцілунки : повість / О. Бурлака. - Київ : ВЦ "Академія", 2022. - 59 с.

… Здавалося, після поцілунку на даху, відносини між Льолею і Стасом налагодилися. Але то були примарні сподівання Льолі. Стас закрився в собі, бо вирішив, що любов робить його слабким, а Льолині почуття до нього - не більше, аніж жалість.

Бушковська, Наталія. Суперїжа для супергероїв / Н. Бушковська ; намал. Л. Чайка. - Харків : Видавництво "АССА", 2023. - 59 с. : іл. - (Серія "Читай та відкривай").

Ця енциклопедія розповість про супергеройські властивості нашої щоденної їжі. Авторка, медична журналістка Наталія Бушковська, дає відповіді на найважливіші запитання : що таке вуглеводи, білки, жири та які вони є; які бувають вітаміни і як правильно їх уживати; як орієнтуватися у світі харчування та обирати корисні продукти?

Венгринюк, Христя. Чорниці для Анді : екоказка / Х. Венгринюк ; мал. Надьожна. - Чернівці : Книги - ХХІ, 2022. - 45 с. : іл.

Зайчик Анді та його рішуча команда звірят беруть на себе місію порятунку світу, в якому живуть. Заєць Андріан, білка Мигдалька, Барханний Кіт, бобер Соломон, такса Карі та багато інших тваринок запрошують дітей до важливої і дуже цікавої розмови-пригоди.

Винничук, Юрій. Алмази з Танжера : роман / Ю. Винничук ; іл. С. Овчаренко. - Харків : Фабула, 2023. - 270 с. : іл.

За детективною історією Юрій Винничук показує панораму життя Львова у перші роки совєтської влади. Тут і партійні чистки, і війна у Фінляндії, і переселення німців. І, звісно, до болю знайомі пропагандистські прийоми, що відтоді майже не змінились.

Вілсон, Карма. Як ведмідь не проспав Різдво / К. Вілсон ; худож. Дж. Чепмен ; з англ. пер. Г. Яновська. - Київ : Видавництво "Час майстрів", 2023. - 32 с. : іл. - (Серія "Найкраще - дітям").

Різдво - найчарівніше зимове свято, яке хочеться зустрічати в колі рідних та близьких. Тож і лісові мешканці прагнуть святкувати разом зі своїм другом ведмедем. І він був би радий разом з усіма веселитися й обмінюватися подарунками, та взимку ведмедів так хилить у сон... То що ж йому робити? Як не проспати Різдво?

Вожжов, Сергій. Лісові комерсанти : українські ділові казки / С. Вожжов ; намал. К. Бранчукова. - Харків : Видавництво "Ранок", 2023. - 95 с. : іл. - (Серія "Розширення світогляду").

Буває, що герої книжки стають персонажами настільної гри, - це поширена історія. Але тут все навпаки: герої завітали на сторінки книжки з настільної гри. Спочатку з’явилась гра «Лісові Комерсанти», а потім народилась історія про лісових героїв. Ці казки особливі. Вони розповідають про життя мешканців Чарівного лісу! Про всілякі пригоди - веселі, дивні й нісенітні.

Войтенко, Ольга. Кожна грудочка землі / О. Войтенко ; іл. С. Томіленко. - Київ : Портал, 2023. - 78 с. : іл.

Чому тато так довго спить у лікарні? Чому мама плаче? Де наш дім і чому довелося роз’їхатися з друзями? Ця зворушлива й глибока книжка - спосіб поговорити з найменшими про війну в сучасній Україні, її особисті й родинні виміри, про спільні цінності.

Войцехівська, Саша. Ну придумай щось, Марку! : збірка оповідань / С. Войцехівська ; мал. О. Ребдело. - Харків : Школа, 2023. - 127 с., 8 с. : іл. - (Серія "Дітям про дітей").

Шестирiчний Марко знає, як зробити цікавою будь-яку справу. Своєю безмежною фантазією він перетворює нуднi збирання в садок на підготовку до подорожі в космос, підслуховує розмови гiлок на дереві й навіть бере участь у кулінарному шоу, уявляючи, як смакує книжкова шафа. Тодi святкує все переможними танцями пiрата, саламандри чи каменя.

Гадсон, Кеті. Ідеальний рецепт до дня народження / К. Гадсон ; пер. А. Коник. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2023. - 32 с. : іл.

Цьогоріч Черепаха, Пташка, Кролик і Білочка хочуть допомогти Боброві спекти торт до його дня народження. Однак той, здається, не в захваті від такої ідеї, адже гадає, що лише він може приготувати ІДЕАЛЬНИЙ святковий торт, суворо дотримуючись усіх приписів особливого рецепту…

Генна, Крістін. Соловей : роман / К. Генна ; пер. з англ. Д. Кожедуб. - Київ : Наш Формат, 2023. - 461 с.

В’янн Моріак - сільська вчителька. Її вісімнадцятирічна сестра Ізабель приєднується до партизанського руху спротиву. Разом зі своїми однодумцями вона вірить, що Франція вистоїть. Поки тисячі французів, скорившись ворогові, намагаються пристосуватися до сумних обставин, тендітна дівчина стає невловимим провідником, що рятує десятки військових пілотів, переправляючи їх таємним маршрутом через Піренеї.

Архів

Нові книги червня 2024

Нові книги травня 2024

Нові книги квітня 2024

Нові книги лютого 2024

Нові книги березня 2024

Нові книги січня 2024

Нові книги грудня 2023

Нові книги листопада 2023

Нові книги жовтня 2023

Нові книги вересня 2023

Нові книги серпня 2023

Нові книги липня 2023

Нові книги червня 2023

Нові книги травня 2023

Нові книги квітня 2023

Нові книги березня 2023

Нові книги лютого 2023

Нові книги січня 2023

4 квартал 2022

3 квартал 2022

2 квартал 2022

1 квартал 2022