Нові книги березня 2023

Кінні, Джеф. Щоденник дивовижного друзяки. Нотатки Роулі Джеферсона / К. Джеф ; з англ. пер. В. Ракуленко. — Київ : Видавнича група КМ-БУКС, 2022. — 223 с. : іл. — (Щоденник дивовижного друзяки).

До вашої уваги — новий автор у серії «Щоденник слабака» — Роулі Джеферсон! Ґреґ Гефлі, найкращий друг Роулі, списав тринадцять щоденників, нотуючи свої пригоди в середній школі... і не збирається на цьому зупинятися. Роулі описує власний досвід і погоджується заодно зіграти роль Ґреґового біографа. Проте виявляється, Роулі — не найкращий вибір для такої справи, його «біографія» перетворюється на кумедний безлад. Але хто захоче проґавити можливість поглянути на світ «Слабака» з іншого ракурсу?

Феофанова, Ірина. Чужа-своя-рідна : коротка проза / І. Феофанова ; обкл. В. Черняхівської. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2023. — 162 с.

Героїні збірки новел — звичайні українські жінки, життя яких перевернулося догори дриґом із початком повномасштабного вторгнення держави-агресора росії на територію України. Ірпінь, Буча, Ізюм, Херсон, Маріуполь — це міста, звідки героїні самі, з малими дітьми або й цілими родинами утікають у пошуках притулку й спокою. Про їхні переживання, часто затаєні для найближчих, авторка розповідає щиро і співчутливо, часом з нотками легкого гумору й суму.

Ґріффітс, Енді. 52-поверховий будинок на дереві / Е. Ґріффітс ; іл. Т. Дентона ; пер. з англ. С. Стець. — Київ : ARTBOOKS, 2022. — 331 с. : іл. — (Серія "Читати - класно!").

Неймовірний будиночок, що постійно розширюється! Тепер він має 13 нових поверхів, включаючи кімнату для розколювання кавунів, хвильову машину, реальну версію настільної гри «Змії та сходи» зі справжніми сходами та справжніми зміями, реактивний морквомет… І знову нові фантастичні захопливі пригоди двох друзів, яких ви вже дуже добре знаєте!

Ґріффітс, Енді. 39-поверховий будинок на дереві / Е. Ґріффітс ; іл. Т. Дентона ; пер. з англ. С. Стець. — Київ : ARTBOOKS, 2021. — 347 с. : іл. — (Серія "Читати - класно!").

Продовження захопливих пригод двох вже знайомих вам друзів Енді й Террі у їхньому 39-поверховому будиночку на дереві! Ого! Вони запрошують дітей пострибати на найвищому у світі батуті, підсмажити зефір на активному вулкані, поплавати у шоколадному водоспаді, погладити динозаврів, політати на реактивному двигуні з поворотним кріслом… Бракує тільки машини, яка працюватиме, поки Террі й Енді безтурботно веселяться. А якщо ця машина підніме повстання?

Мероник, Андрій. 24.02 / А. Мероник. — Чернівці : Видавництво 21, 2022. — 325 с.

«24.02» – це щоденник війни. Книжка розповідає невигадану історію про компанію молодих людей, які опинилися посеред війни без власного на те бажання. Про те, як кожного з них «морозило» чи то від страху, чи то від холоду, коли десь поруч влучала ракета й лунав потужний вибух, який вибивав шибки та вмикав сигналізації. Як кожен із них намагався бути корисним країні, як розвивалися їхні страхи та сумніви. Книжка про наших із вами сучасників.

Кокотюха, Андрій. Потаємні двері : фантастичні історичні пригоди / А. Кокотюха ; обкл. І. Сулими. — Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2023. — 219 с. : іл.

Одного не надто прекрасного для себе дня, школяр Арсен Гірник потрапляє з Києва на Волинь. Нібито нічого дивного, але потаємні двері ведуть із київського підвалу просто у волинські ліси. У часи, коли українські повстанці чинили опір російським окупантам... Аби потаємні двері для нього знову відчинилися, Арсенові треба свідомо обрати «своїх» у нерівній боротьбі й допомогти упівському командирові Зозулі здолати підступного й кровожерного ворога. І головне — знайти ключ до розгадки таємниці власної родини, яку приховували від нього...

Русіна, Оля. Абрикоси зацвітають уночі : повість / О. Русіна ; обкл. К. Сад. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. — 142 с.

Високо в небі над Донбасом літав безпілотник, а потім він зустрів хлопчика Устима і його собаку Жменьку. Життя поблизу окупованих територій, де живе хлопчик, — незвичне, але й там можна зустріти справжнього друга, побачити світ іншими очима і знати, що на твоїй вулиці неодмінно цвістимуть абрикоси.

Михед, Олександр. Котик, Півник, Шафка : повість / О. Михед ; іл. студії "Сері/граф". — Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. — 67 с. : кол. іл.

Котик, Півник і Шафка наче й казкові, але водночас дуже справжні – врятовані й збережені у зруйнованій російськими обстрілами Бородянці під Києвом. Готові боротися і попереджати про небезпеку, втілюючи силу й незламність, бережуть рід і дарують надію. Це надія на майбутнє, у якому рани будуть заліковані, але пам’ять про скоєне зло житиме у віках. У майбутньому, після нашої перемоги.

Живка, Зоряна. Пес Патрон : маленька історія про велику мрію / З. Живка ; намал. Б. Бондар. — Львів : Видавництво "Свічадо", 2022. — 57 с.

Пес Патрон – улюбленець дітей та дорослих, талісман Державної служби України з надзвичайних ситуацій, єдиний у світі пес доброї волі дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ. Ця книжка – своєрідна автобіографія Патрона. Автори підготували для українських дітей переклад із собачої мови на людську – і з цього вийшла ось така історія. Вона надихає мріяти, вірити й перемагати!

Вольмер, Ґеорґ. Совуня Еллі / Ґ. Вольмер ; іл. П. Ґертенбах ; пер. із нім. Є. Даскал. — Харків : Видавництво "Vivat", 2022. — 54 с. : кол. іл. — (Серія "Маленьке диво").

Десь там, у дереві на гіллі, відпочива совуня Еллі. І все б у її житті було пречудово, та тільки ніяк не вдається малій знайти собі друга. Вночі, коли саме час для совиних забавок, усі навколо сплять. А щойно сходить сонечко, Еллі смачно позіхає й солоденько засинає… Аж одного разу совуня таки зустрічає, кого шукала, — кажаничку Тею, яка теж самотньо блукала темрявою. Відтоді ці двоє ставлять нічне життя лісу догори дриґом. І навіть різниця в поглядах не зможе розлучити їх.

Лущевська, Оксана. Триматись за руки, сестричко / О. Лущевська ; іл. А. Сурган. — Харків : Видавництво "Крокус", 2022. — 32 с. : іл.

Десятирічні сестрички Віта і Злата діляться одна з одною своїми мріями, вони також хочуть вивчити кілька замовлянь, щоб на Землі запанував мир, проте чарам місце тільки в казках... Натомість ця добра і дбайлива книжка розповідає, що в житті є дещо могутніше за чари. Наприклад, бути поруч зі своїми близькими та триматися з ними за руки. А якщо разом із вами ще й пудель Бука, який вміє сміятися хвостом, то це вже справді шалено!

Дерманський, Сашко. Маляка і Навіжений Дракон : казкова повість / С. Дерманський ; намал. В. Богданюк. — Харків : Видавничий дім "Школа", 2023. — 155 с. : кол. іл. — (Серія "Маляка").

У цій книзі тривають неймовірні пригоди Маляки та її друзів — Драґо й Пиптика. Перед ними постало нелегке завдання: як подолати велетенського Навіженого дракона, який… ковтає бабусь? Насамперед треба виступити проти нього гуртом, вигадати щось хитромудре й застосувати всю сміливість. Тож гайда на допомогу — і перемога не забариться!

Денисенко, Лариса. Діти повітряних тривог / Л. Денисенко ; іл. О. Лондон. — Київ : Видавництво, 2022. — 48 с. — (Серія "для дітей").

Зловісні ракети — артилерія російського лихосилля — перетворили нас на дітей повітряних тривог. Укриття, втечі, бомбосховища, інші міста і країни — наша нова реальність. Але ми вбережемося, переможемо та обов’язково перетворимося на дітей повітряних поцілунків. Тут, під однією обкладинкою, — тривожні дитячі досвіди війни та надії.

Гримич, Марина. Лара : роман / М. Гримич ; дизайн обкл. А. Шум. — Київ : Нора-Друк, 2022. — 302 с.

«Лара» – триквел до відомого роману Марини Гримич «Клавка». Лара – це вже Клавчина внучка. Образ цієї обдарованої, але дуже своєрідної дівчинки розкривається, знову ж таки, через спостереження, переживання, роздуми Клавки, якій доводиться вести сімейний корабель крізь часи Чорнобильської катастрофи. Лара – донька Юри і кримської татарки, і їй у романі випаде зробити свій перший серйозний вибір.

Кідрук, Макс. Колонія. Нові Темні Віки / М. Кідрук. — [Київ] : Бородатий Тамарин : Видавець Тетяна Кідрук, 2023. — 897 с. : іл. — (Нові Темні Віки / Макс Кідрук ; книга 1).

2141 рік. Людство на Землі ще не оговталося від хвороби клодис, що призвела до найбільшої за пів століття пандемії, коли з’являється новий патоген, який інфікує винятково вагітних жінок. Група вчених-імунологів намагається з’ясувати, що він таке і чи пов’язана його поява з нейтринними спалахами, зафіксованими довкола планети. «Колонія» — перша книга з фантастичного циклу «Нові Темні Віки» про світ у ХХІІ столітті. Це історія про те, що людина, попри всі її досягнення, не змінюється, й ані збільшення тривалості життя, ні навіть перетворення на двопланетний вид не гарантує людству порятунок.

Кост, Ксав'є. 1984 / Дж. Орвелл, К. Кост ; пер. із фр. К. Пітик. — Харків : Видавництво "Vivat", 2022. — 236 с. : іл. — (Серія "Мальопис").

Нове прочитання класичної антиутопії. Вінстон Сміт — рядовий партійний функціонер у тоталітарній державі, робота якого полягає в тому, щоб переписувати історію, підганяючи її під поточні потреби. Проте прагнення Вінстона до правди змушує його таємно повстати проти уряду. Він заводить заборонений роман з однодумицею Джулією, і вони вступають у Братство – групу опозиціонерів. За парою пильно стежать.

Каленґула, Катріна. Магічні пригоди справжніх друзів / К. Каленґула, Фальтазіус ; пер. В. Космідіс. — Харків : Видавництво "Vivat", 2022. — 77 с. : кол. іл.

Нарешті юна Роуз потрапила до школи. Чому ж дівчина так мріяла про це? Виявляється, це школа магії острова Авалон! Тут кожен учень має чарівного компаньйона — Кота-Чарівника, який допомагає у навчанні. Проте, що ж сталося з Іскрою — Кішкою Роуз? У чарівної тварини раптом виросли крила й вона покинула свою юну ученицю. Роуз із новими подругами та з їхніми Котами-чарівниками вирушає на пошуки своєї наставниці.

Вдовиченко, Галина. Життя іграшкових овечок / Г. Вдовиченко ; намал. О. Шатохін. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. — 107 с. : кол. іл.

Життя іграшкових овечок цікаве у кожну пору року. Взимку вони чекають на таємного Миколая і виглядають снігову овечку, навесні радіють першим вербовим «котикам» і влаштовують велике прибирання під пісню, яку склала овечка Солька. Влітку на всіх чекає велике купання і нова перукарня овечки Найди, а восени можна влаштувати показ мод і робити чудові намети з опалого листя! А ще овечки сваряться і миряться, влаштовують піжамні вечірки, читають книжечки і прибирають рідний ліс від сміття…

Ле Блан, Кет. Місія для трьох шпигунок : казкова повість / Кет ле Блан ; іл. Дж. ді Майо ; пер. з італ. В. Чайковський. — Київ : Рідна мова, 2022. — 118 с.

Боббі, Лола і Жульєт помічають, що браслети на їхніх зап’ястках світяться. Це сигнал: міс Бері має для них нову місію! Троє подруг мчать до смузі-бару, щоб дізнатися завдання. Виявляється, таємничий зловмисник погрожує зірвати престижний конкурс краси «Маленька міс Бонбон». Тож троє агенток мають проникнути до лав амбіційних конкурсанток, провести розслідування і викрити злодія. І, звісно, діяти так, аби не виказати себе!

Архів

Нові книги червня 2024

Нові книги травня 2024

Нові книги квітня 2024

Нові книги лютого 2024

Нові книги березня 2024

Нові книги січня 2024

Нові книги грудня 2023

Нові книги листопада 2023

Нові книги жовтня 2023

Нові книги вересня 2023

Нові книги серпня 2023

Нові книги липня 2023

Нові книги червня 2023

Нові книги травня 2023

Нові книги квітня 2023

Нові книги березня 2023

Нові книги лютого 2023

Нові книги січня 2023

4 квартал 2022

3 квартал 2022

2 квартал 2022

1 квартал 2022