Нові книги грудня 2023

Коллє, Жеральдіна. Краплинка чарів і королівський бал / Ж. Коллє, Л. Паке ; пер. з фр. К. Пітик ; дизайн обкл. С. Кривошей. - Харків : Видавництво "Vivat", 2023. - 62 с. : іл. - (Раз, два, три ... Принцеси!).

Хоч скільки насіння висаджували Роза, Лілі та Стелла у своєму садку, воно все ніяк не проростало. Засмучені принцеси вирушають до чарівного королівства, щоб попросити допомоги у феї природи. Але несподівано потрапляють на урок чарівного садівництва. А згодом - на королівський бал. Тож тепер їм потрібно знайти собі до пари лицаря… і не загубити туфельку!

Коллє, Жеральдіна. Юні ветеринарки і веселкове лоша / Ж. Коллє, Л. Паке ; пер. з фр. К. Пітик ; дизайн обкл. С. Кривошей. - Харків : Видавництво "Vivat", 2023. - 61 с. : іл. - (Раз, два, три... Принцеси!).

Вибір професії - справа відповідальна. Роза хоче стати або ветеринаркою, або космонавткою, але ніяк не може визначитися. На щастя, принцесам випадає нагода спробувати себе в ролі ветеринарок. У кабінеті лікарки Сойки Роза, Лілі та Стелла приймають пацієнтів: котика, папужку, вивірку. Та чи вдасться подругам їх вилікувати? І що вони робитимуть з лошатком, коли його мама, веселкова єдиноріжка, захворіє?

Кордерой, Трейсі. Вторгнення чужих. Шифті та Сем / Т. Кордерой ; іл. С. Лентон ; пер. з англ. Ю. Джугастрянської. - Київ : Kalamar, 2023. - 127 с. : іл.

В книзі аж 3 захопливі пригоди улюблених героїв. Добрі, цікаві історії, сповнені гумору з дрібкою таємниці. Хто махлює на конкурсі піщаних фігур? Що не так у новій кав'ярні, яку полюбили містяни? Чого прагнуть прибульці? Разом з головними героями дітлахи поринуть у перепетії загадкових подій, які стаються навкруги.

Коржик, Тоня. Сім рудих історій : лагідна книжка / Т. Коржик ; намал. І. Рутило. - Київ : Видавництво "Моя книжкова полиця", 2022. - 79 с. : іл. - (Серія "Круті знання для пізнання").

Мила книжка з історіями про Лисенятко. Затишна, немов обійми. Кожне маленьке лисенятко впізнає себе і ще раз згадає про те, як сильно його люблять. Цілих сім рудих історій про дещо звичайне, проте з надзвичайною любов'ю, адже перший велосипед завжди важливіший за другий. Турбуватися про рідних завжди приємніше, ніж про себе, поганий настрій завжди приборкають обійми, а вдома завжди краще, ніж у будь-якій подорожі.

Лаві, Орен. Ведмідь, якого не було / О. Лаві ; іл. В. Ерльбруха ; пер. з англ. Є. Вишневського. - Харків : Видавництво "Крокус", 2023. - 43 с. : іл.

Це історія для дітей і дорослих, для тих, хто іноді підморгує дзеркалу і любить тихі прогулянки в лісі. Дуже позитивний Ведмідь нагадає про наших давніх друзів - Вінні-Пуха та Паддінґтона, а ілюстрації славетного Вольфа Ерльбруха нікого не залишать байдужим.

Лун, Уш. Таємна майстерня : казкова повість / Уш Лун ; пер. з нім. І. Вовченко ; намал. А. Рет. - Київ : Видавництво РМ, 2023. - 203 с. : іл. - (Серія "Пригодам час").

Флорентіна хоче знайти своє місце в новій школі: потрапити до футбольної команди, потоваришувати з однокласниками. Однак це виявляється не так легко. На щастя, на допомогу дівчинці приходить загадкова Ліллі, дракон мосьє Арчибальд, балакуча черепаха Ву і швець-чарівник дядечко Клеменс. І все було б добре, якби біля будинку Ліллі не з’явилися шпигуни. Невже новим друзям Флорентіни загрожує небезпека?

Лун, Уш. Услід за світляками : казкова повість / Уш Лун ; пер. з нім. І. Вовченко ; намал. А. Рет. - Київ : Видавництво РМ, 2023. - 203 с. : іл. - (Серія "Пригодам час").

Северин мріє про власного песика, а поки що допомагає доглядати за собаками у притулку. Тим часом проблеми сипляться на його голову одна за одною: батьки не розуміють, у школі проблеми з однокласником, ще й якась лиходійка хоче забрати собі улюбленицю хлопчика хорта Роню. Добре, що в житті Северина з’являються нові друзі: загадкова Ліллі, дракон мосьє Арчибальд, балакуча черепаха Ву і швець-чарівник дядечко Клеменс. Вони обіцяють хлопчику допомогти впоратися з усім. Але чи встигнуть? Адже Северин мимоволі наводить ворогів Ліллі на її слід.

Лущевська, Оксана. Триматись за руки, сестричко / О. Лущевська ; іл. А. Сурган. – Харків : Видавництво "Крокус", 2022. - 32 с : іл.

Десятирічні сестрички Віта і Злата діляться одна з одною своїми мріями: досхочу ходити до лісу, плавати в річці, лежати в траві горілиць і роздивлятися хмари. Вони також хочуть вивчити кілька замовлянь, щоб на Землі запанував мир, проте чарам місце тільки в казках. Натомість ця добра і дбайлива книжка розповідає, що в житті є дещо могутніше за чари. Наприклад, бути поруч зі своїми близькими та триматися з ними за руки. А якщо разом із вами ще й пудель Бука, який вміє сміятися хвостом, то це вже справді шалено!

Маґнасон, Андрі Снайр. Історія про Блакитну планету / Андрі С. Маґнасон ; іл. А. Йоунсдоттір ; пер. В. Кривоноса. - Харків : Видавництво "Крокус", 2023. - 94 с. : іл.

У далекому закутку космосу, на Блакитній планеті, живе сила-силенна дітлахів, які ніколи не підростають. Вони дбають самі про себе і насолоджуються життям, аж поки якось один непроханий гість висаджується з гуркотом у них на березі. І тут починається чарівна пригода, яка веде дітей через темні ліси, глибокі долини та блакитне небо.

Малетич, Наталка. Абетка / Н. Малетич ; іл. Н. Чорна. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2023. - 34 с. : іл.

Хочете дізнатися, як акула проковтнула всі літери і навіщо фея фіалок розмальовує спинки білим овечкам, чи здужають гномики видертися на Говерлу і чи подолає юний юнга найсолоніший у світі Атлантичний океан? А також - чому норка в ондатри нору відбирає, де живе чорничне чудовисько і яку шапку сплела мама шиншилі? Про все це - у новій «Абетці» Видавництва Старого Лева.

Марущак, Анатолій. Африканські пригоди Яшки Негоди / А. Марущак. - Харків : Белкар-книга, 2023. - 47 с. : іл. - (Серія "Читаю сам").

Ця книга - для дітей, які роблять перші кроки в самостійному читанні. Маленькі читачі познайомляться з казковими пригодами другокласника Яшки Негоди на західному узбережжі Африки. Опинившись у скрутному становищі, він знаходить нових друзів та завдяки своїй сміливості, винахідливості та кмітливості долає всі труднощі, рятує тварин, що потрапили у біду та стає справжнім героєм.

Миргородська, Лариса. Повчальні пригоди Медунчика : майже невигадані історії / Л. Миргородська ; іл. Є. Шевченко. - Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, 2023. - 61 с. : іл.

Лариса Миргородська - авторка екологічних радіопроєктів, а тому добре володіє темою. В одній з історій не випадково розповідає про шкоду для організму штучних харчових добавок, бо також має фаховий досвід контролю за технологією виготовлення і якістю харчових продуктів. Стиль казкарки - ненудний, сучасний, розповідь перемежовують поезії, які легко запам’ятовуються.

Мілфорд, Кейт. Дім із зеленого скла / К. Мілфорд ; пер. Ю. Підгорної ; іл. А. Войчук. - Київ : Артвидавництво "Небо", 2022. - 382 с. : іл.

До будинку, де родина веде готельний бізнес, на Різдво прибувають постояльці, і Майло починає підозрювати, що це не просто гості - у всіх є таємниці. Наступного дня Майло знайомиться з донькою кухарки Медді й знаходить фрагмент загубленої карти. Разом вони починають справжню пригоду - власне розслідування у формі шпигунської гри «Дивні сліди». Дім перетвориться на загадкове місце, де всі стануть підозрюваними. Та чи впораються Майло та Медді з розслідуванням?

Мілфорд, Кейт. Привиди "Дому із зеленого скла" / К. Мілфорд ; пер. Ю. Підгорної ; іл. А. Войчук. - Київ : Артвидавництво "Небо", 2023. - 468 с. : іл.

Друга книга пригод у відлюдному «Домі із зеленого скла» знову занурює у світ загадкових подій, які відбуваються напередодні Різдва з Майло, його родиною, давніми друзями та дивними незнайомцями, які опинилися в їхньому постоялому дворі. Вам доведеться разом із Майло і його друзями розгадувати складні головоломки, шукати зниклі речі, навчитися переміщатися, як примари, поміж паралельними світами і врешті з’ясувати істину.

Музиченко, Настя. Історія на 14-й колії / Н. Музиченко ; намал. Х. Лукащук. - Київ : Мала Академія, 2022. - 30 с. : іл.

Головний герой - маленький паротяг Грюк - загубився напередодні Різдва на залізничній колії. Там його знайшла ручна дрезина - мешканка Виставки рухомого складу історичних локомотивів та вагонів, що якраз і розміщена на 14-й колії. Коли Грюк потрапив до залізничного музею, то неабияк здивувався. І відразу ж заприятелював зі своїми фактично родичами - старими паротягами, легендарними вагонами-салонами.

Нордквіст, Свен. Де моя сестра? / С. Нордквіст ; пер. зі швед. Г. Кирпа. - Тернопіль : НК Богдан, 2023. - 29 с. : іл.

Як можна встежити за сестрою, що весь час кудись зникає? Вона каже, що світ безмежний, що в ньому стільки нового, що все кортить побачити, мовляв, за одним пагорбом – інші пагорби, ліси, міста... І раптом вона зникає! Але малий братик, либонь, знає, де вона поділася, бо добре знає її вдачу. Та кожен з нас залюбки може приєднатися до пошуків його сестри у тих місцях, про які вона мріє і яких ніхто ніколи не бачив.

Окс'є, Джонатан. Нічний садівник / Д. Окс'є ; пер. Д. Беззадіної ; іл. М. Томер. - Київ : Артвидавництво "Небо", 2023. - 366 с. : іл.

За кислими лісами, у самій гущавині стоїть маєток Віндзорів. Уже багато років ніхто не наважується туди заїжджати. Але Моллі та Кіпу - дітям, які залишилися самі - якнайшвидше потрібен притулок і трохи їжі. Попри всі перестороги та погане передчуття, вони все ж таки наважуються поїхати до маєтку. Дітям вдасться там отримати роботу, але доведеться відкрити страшну таємницю сім’ї та зустріти Нічного садівника - дивного чоловіка, через якого вони не зможуть заснути…

Пагутяк, Галина. Око світу : роман / Г. Пагутяк ; обкл. І. Сулима. - Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2023. - 252 с.

Осінь 1946 року. Село Залокоть у Карпатах, де живе 14-річний підліток Ілько, зв’язковий УПА. У нього дві мрії: вбити енкаведиста-нелюда майора Жбанова і побачити найбільший діамант «око світу», схований на горі Берді, про який написано у старій книжці. Кожен день для цього сільського хлопця - квест, у якому він повинен зробити правильний вибір: життя або смерть, свобода або неволя, людяність чи байдужість. І в цій школі життя, у цій безнадійній боротьбі з московським окупантом він чинить так, як підказує йому серце.

Панасюк, Олена. 10 мелодій, що відкривають Всесвіт / О. Панасюк ; іл. Е. Сафіулліна. - Київ : ІРІО, 2023. - 63 с. : іл.

Видання «10 мелодій, що відкривають Всесвіт» містить цікаві факти з життя відомих композиторів, 10 геніальних музичних творів та яскраві сучасні ілюстрації.

Панянка Жі. Місце сили / Панянка Жі ; іл. О. Завітайло. - Гайсин : Тут, 2023. - 109 с. : іл.

У кожного з нас є місце сили. Для багатьох це батьківщина, рідний дім, де дихається легше й усе таке до болю рідне й знайоме. Що ж робити, коли звичний світ зруйнувала війна? Тільки захищати його до кінця різними можливими засобами, навіть чарівними.

Подоляк, Олександр. Нарвали не плачуть / О. Подоляк ; намал. О. Шатохін. - Харків : Видавництво "Крокус", 2023. - 40 с. : іл.

Ця історія нова й водночас стара, як льодовики Гренландії: у морі далеко на Півночі дорослішає нарвал - звичайнісінький, хоч і дуже рідкісний. Він терпіти не може, коли його звуть малюком, боїться видатися чудним і смішним та любить маму. Перш ніж побороти страх і сумніви, він зустріне різних тварин і багато про них дізнається.

Потапенко, Ірина. Підвальні хроніки / намал. та написала І. Потапенко. - Харків : Видавництво "Ранок", 2023. - 76 с. : іл. - (Серія "ARTBOOK").

«Підвальні хроніки» - це дотепні, жартівливі й сумні, іронічні та мрійливі історії про життя родини з двох людей і п’ятьох хатніх тварин під виття сирен і гуркіт вибухів. Ці тексти відгукувалися багатьом, втамовували біль, дарували маленькі радощі, живили надією і надихали в найтемніші й найстрашніші ночі, підтримуючи віру в перемогу.

Пулман, Філіп. Тигр у криниці. Таємниця Саллі Локгарт / Ф. Пулман ; пер. А. Павловича ; іл. М. Александрова. - Київ : Nebo BookLab Publishing, 2023. - 383 с. : іл.

Головна героїня Саллі нарешті почувається щасливою: прекрасне життя у власному будинку, успішний бізнес, вірні друзі та найдорожча у світі донечка. Однак одного дня все зміниться. До Саллі надходить позов до суду - і їхнє спокійне життя перетворюється на справжнє жахіття. Героїні самотужки доведеться розслідувати власну справу, полишивши всілякі надії на адвокатів та знайомих. Але вона не тікатиме від свого ворога - жінка зустрінеться з ним сам на сам.

Архів

Нові книги червня 2024

Нові книги травня 2024

Нові книги квітня 2024

Нові книги лютого 2024

Нові книги березня 2024

Нові книги січня 2024

Нові книги грудня 2023

Нові книги листопада 2023

Нові книги жовтня 2023

Нові книги вересня 2023

Нові книги серпня 2023

Нові книги липня 2023

Нові книги червня 2023

Нові книги травня 2023

Нові книги квітня 2023

Нові книги березня 2023

Нові книги лютого 2023

Нові книги січня 2023

4 квартал 2022

3 квартал 2022

2 квартал 2022

1 квартал 2022