4 квартал 2014

1. Яссон, Туве, Маліла, Самі. Рецепти Мумі-мами  /  Туве Яссон; Самі Маліла; пер. зі швед. Наталі Іваничук. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2014. – 136 с.

У книжці рецептів  Мумі-мами зібрані улюблені рецепти з Долини Мумі-тролів. Поміж інших, ви тут знайдете похідний супчик Нюхмумрика, картопляну запіканку голодних Мумі-тролів і медові банани Маленької  Мю.  У книжці опубліковано приблизно сто п’ятдесят рецептів салатів, супів, сніданкових страв, десертів, їжі для пікніків, солодкого й несолодкого печива, м’ясних, рибних і овочевих страв. Частина рецептів – це легкі базові рецепти, інші потребують більших зусиль – на випадок, коли захочете влаштувати таке свято, як в Долині  Мумі-тролів.  Книжка ілюстрована малюнками Туве Янссон й помережана цитатами з оповідей про Мумі-тролів.


2. Кулідж, С. Невгамовна Кейті в школі. – Львів: Видавництво Старого Лева,  2013. – 191 с.

У попередній частині ми попрощалися з Кейті Карр саме тоді, коли вона, перемігши важку недугу, повернулася до звичного життя. А проте саме життя ну ніяк не хоче стояти на місці й готує для Кейті нову несподіванку: вона разом з сестричкою Кловер  їде до школи! Та ось запитання – як поведеться дівчаткам у цьому новому та невідомому світі? І чи зможе юна Кейті серед усіх шкільних радощів і прикрощів залишитися тією ж веселою, мудрою і невгамовною Кейті, якою ми її знаємо?


3. Денн, Бен, О’Браєн, Е. Космос. – К.: Перо, 2013. – 48 с. : іл. – (Дитяча енциклопедія)

Ця цікава книга, призначена насамперед  для дітей молодшого та середнього шкільного віку, може служити прекрасним довідником для усіх, хто цікавиться космосом. У ній наведено цікаві факти про планети і зірки, комети і астероїди, використано найновішу інформацію та відкриття астрономів всього світу. Книга доповнена спеціально підібраними адресами сайтів в Інтернеті, щоб читач міг поглибити свої знання, а також скопіювати в комп'ютер ілюстрації, що містяться на її сторінках.


4. Уманські, Кей. Тхнусія. Відьма з брудними звичками. – Х.: Ранок, 2014. – 192 с. 

Тхнусія, відьма з брудними звичками, щойно переїхала до нової печери, і в неї одразу ж з'явилися проблеми: сусідами виявилися напрочуд галасливі гобліни. Зовсім скоро відьмі урвався терпець, і вона попро­сила свою найкращу подругу, відьму Гадюсію, допомогти знайти якесь житло. Саме тут і починаються серйозні негаразди... Дуже смішна історія з додаванням грязюки, багна та надзвичайно брудних звичок.


5. Шквиря, Ж. Ю. Чарівні нитки. – Донецьк, 2013. – 64 с.: іл. – (Чарівна майстерня. Мої перші шедеври)

Нитки — чудовий матеріал для творчості. З ниток в'яжуть іграшки, які згодом набивають ватою, поролоном чи іншою набивкою. Нитки також лежать в основі мистецтва макраме. Ми ж пропонуємо вам зробити саморобки, які зачарують вас своєю простотою і оригінальністю. Освоївши набір петель, ви зможете створювати прекрасні квіти, зробити ялинку або баранчика. Трохи терпеливості — і у ваших руках білі нитки перетворяться на милого сніговика. Немає часу, але хочеться творити? Зробіть рибку або гриб — ці моделі з'являться дуже швидко, і вони настільки прості, що з ними впорається навіть шестирічна дитина. Бажаємо вам успіху у ваших творчих починаннях! Нехай ця книга не тільки принесе вам задоволення, але й підштовхне до створення власних унікальних моделей!


6. Шевчук, Валерій. Чотири романи: романи і повісті. — К.: АБА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2013. – 768 с. – (Перлини сучасної літератури)

До нової книжки видатного сучасного українського письменника увійшли чотири широковідомі романи і повісті. Дія цих творів охоплює п’ять століть. Роман "На полі смиренному" змальовує події ХІ–ХІІ ст., "Око прірви" — події ХVI ст., "Мор" — про чуму у Львові в 20-ті роки ХVII ст., "Сповідь" — про події ХVIII ст. Позаяк у сучасній літературній практиці розмежування на романи і повісті не дуже виразне, наше видання для зручності має назву "Чотири романи". У романі-притчі "На полі смиренному" — одному з найважливіших творів письменника — простежено епоху молодого українського християнства в його протиборстві з язичництвом на тлі болісних суперечностей між церковними догмами і реальним життям. "Око прірви" — роман-антиутопія, що був написаний після розпаду СССР.


7. Мезантюк, Зірка. Як я руйнувала імперію. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2014. – 271 с.

«Як я руйнувала імперію" – перша українська повість для підлітків про останні роки радянської імперії. Як жили радянські люди? Як ганялися за дефіцитними товарами? Кого боялися? І чого прагнули? Герої повісті – підлітки, котрі дружать, сваряться, хуліганять, часом навіть вдаються до чарів, а при тому опиняються у вирі суспільних змін. Читач зрозуміє, чому були неминучими й наступні потрясіння, що їх зазнала Україна. Чому розвалився Радянський Союз? І – найголовніше – хто його розвалив?


8. Нікітінський, Ю. В. Про Юлю і Юру. – К.: Майстер-клас, 2013. – 48 с. : іл. – (Рекомендуємо прочитати)

Юрій Нікітінський написав коротенькі, але веселі історії про незвичайні пригоди Юлі та Юри в Африці, у школі, в темній кімнаті, на риболовлі та у казці, до якої вони так і не потрапили. Історії написані, щоб розважити дітей цікавою та веселою книгою, навчити їх розуміти гумор. Початок форми


9. Арєнєв, Володимир. Бісова душа, або Заклятий скарб.  - Київ: Києво-Могилянська академія, 2013. – 220 с.

Скарби зазвичай шукають. Інколи за них ладні заплатити власним життям, частіше — життям когось іншого. А от Андрію Ярчуку, козаку-характернику, його життя колись подарували — тож тепер він змушений віддячувати благодійникові. І для цього треба скарб заховати… та не просто заховати — заклясти так, як тільки один Андрій і вміє.

Але ж — ви пам’ятаєте? — скарби зазвичай шукають. Цей шукають також. І ціну за нього ладні заплатити чималу…  щонайменше — Андрієве життя.


10. Вік, Волтер. Шукач таємниць : книга загадок у картинках. – К.: Companion Group, 2013. – 37 с.

«Шукач таємниць» – це нова книга популярної серії «Шукач». Вона відкриває дітям захопливий світ пошуку таємниць у своєму ж будинку – в дитячій кімнаті, на горищі, на підвіконні з квітами. Які таємниці приховує у собі нібито звичайна коробка з іграшками? Які пригоди готує святкування довгоочікуваного Дня народження? Ця книга вчить дитину бачити дрібниці реального життя, вглядатися в предмети, відкривати щось унікальне зовсім поруч.


11. Ґаллаунер, Ліза. Гаф – пайп – старт Леона- новачка: оповідання. - К. : Дж. Дж. Агенція ГМБХ Україна, 2013. – 96 с.  – (Бібліотека в рюкзаку)

У своємо новому класі Леон - справжній цап-відбувайло. Всі ввіжають його зубрилом. Проте після того, як він отримав у подарунок на свій день народження чудовий скейтборд, всі дивовижним чином почали змінюватися...


12. Лущевська, Оксана. Про кита. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2014. -32 с.

Книга «Про кита» Оксани Лущевської, яку проілюструвала Віолета Борігард– це збірка коротких віршиків для найменших читачів. Вони не лише оповідають про кумедних мешканців моря (восьминіг, черепашатка, рибка-барабулька та інші), а й у ігровій формі допомагають дитині освоїти правильну вимову "складних" звуків, приміром, р, ш, ч. Загалом, це чудова книга, яка вдало поєднує розважання і навчання.


13. Монтгомері, Люсі-Мод. Енн із Шелестких Тополь : роман. – Львів: Урбіно, 2014. – 288 с.

Закінчивши навчання в коледжі, Енн Ширлі влаштовується на посаду директриси школи в містечку Саммерсайд. Вона винаймає житло в старовинному, оповитому романтикою домі Шелесткі Тополі. Попереду улюблена робота й очікування на одруження з коханим. Усе було б чудово, якби не ворожість численної й шанованої родини Прінглів, через яку Енн уже подумує покинути Саммерсайд. Та несподівано вона не лише примиряється із Прінглами, а й знайомиться зі своєю маленькою сусідкою Елізабет і знаходить у ній рідну душу. Це четверта книжка циклу про Енн Ширлі, який складається з восьми романів.


14. Петренко, Микола. Десант в Лихоборі : вірші для дітей. – Львів: СПОЛОМ, 2013. – 32 с. 

Ця книжечка присвячена двом чарівним дівчаткам – Анні та Марії, які живуть у далекому Манчестері. Щороку вони легко і невимушено стають Аннусею та Марічкою, коли збираються в довгоочікувану подорож до України, де народилась і виросла їхня мама. Сідають у швидкоплинний повітряний лайнер і разом з батьками висаджуються десантом у дивно прекрасному карпатському селі Лихоборі. Тут на них вже давно чекають бабуся з дідусем, а потім сюди злітається вся родина зі Львова та Києва – і всі разом милуються неповторною красою гір і ущелин, потоків і полонин, могутніх правічних дерев.


15. Скоттон, Роб. Закоханий Сплет. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2014. – 38 с.

У День святого Валентина Сплет підготував особливу валентинку для дуже особливої істоти. Її звати Кицюня. Вона навчається зі Сплетом в одному класі й подобається йому навіть більше, ніж рибні палички чи морозиво. Та от біда, Кицюня, здається, геть байдужа до Сплета. Часом навіть знущається з нього: то хвоста у вузлик зв’яже, то штурхне у кругленьке пузце… А ще ж і суперник у Сплета є – не хто інший, як Спайк. Чи допоможе Сплетові святкова й щира валентинка завоювати лапку та серце Кицюні?… Про це дізнаєтеся, прочитавши чудову історію про перше кохання від неперевершеного Роба Скоттона.


16. Уманські, Кей. Тхнусія і пантоміма. – Х.: Ранок, 2014. – 207 с.

Тхнусії і відьмам край потрібні гроші, але їм набридло збирати їх у звичний спосіб. І тут Тхнусії сяйнула думка: відьми можуть продати квитки і поставити пантоміму! Хіба щось може зіпсувати виставу? Кумедна історія, до якої намішані баговиння, каламуть і дуже брудні звички.


17. Шквиря, Ж. Ю. Кумедні тваринки. 3D-квілінг. – Донецьк, 2013. – 64 с.: іл. – (Чарівна майстерня. Мої перші шедеври)

Об'ємний квілінг — новий напрямок у мистецтві кручення паперу, що виник завдяки винаходу нових матеріалів та інструментів, зокрема «гарячого» пістолета та гофрокартону. Такий квілінг цікавий і хлопчикам, і дівчаткам. У книзі представлено безліч оригінальних композицій. Ви можете поїхати в село, заглянути на пташиний двір або переміститися в казку, де сміливий лицар бореться з драконом. Заняття об'ємним квілінгом — прекрасний засіб добре провести вільний час і зблизитися з дитиною, він прекрасно розвиває творчий потенціал, а це чудовий старт у доросле життя!


18. Андрусяк, І. Третій сніг : повість. – К. : Фонтан казок, 2014. - 64 с.: іл.

Ця книжка - нова казка про лісову школу (навіть не одну) та її кмітливих, пустотливих і до всього цікавих учнів. А водночас ця книжка — хвацько «закручений» дитячий детектив зі справжнім злочином (навіть не одним) і справжнім розслідуванням, яке веде неймовірно розумний і хижий учитель. Але й цього мало — бо «Третій сніг» також про те, як реагують сучасні діти на гострі, актуальні, болісні проблеми в житті нинішньої України... Насправді ж це історія про все найважливіше, що в житті завжди поруч і про що неодмінно треба говорити з дитиною. Але говорити не просто, а відповідально, доступно, з добром і любов’ю — так, як уміє це робити один із найулюбленіших письменників сучасної української дітвори Іван Андрусяк.


19. Бачинський. А. Детективи в Артеку, або команда скарбошукачів. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2014. – 191 с.

Герої повісті – тендітна юна скрипалька Оленка та її друзі – Антон, Сашко і Сергій. Під час відпочинку у таборі на березі Чорного моря ­вони випадково дізнаються про таємницю захованих неподалік коштовностей славнозвісної Міледі, героїні роману про трьох мушкетерів. Уночі друзі таємно вирушають на пошуки скарбу, але потрапляють у вир захопливих пригод. Їм доведеться здійснити небезпечну подорож у печеру контрабандистів, а також вступити у справжній двобій з викрадачами музейних цінностей.
Хто переможе в одвічному двобої зла і добра – підступність і ненависть, чи щирість і дружба?


20. Віршики до свят. – К. : Час майстрів, 2014. – 32 с. : іл. – (Найкраще – дітям)

Який же українець не любить святкувати? Пропонована збірка містить вірші найкращих дитячих авторів, присвячених різним святам календаря, а також перлини народної творчості - колядки, щедрівки, засіванки.


21. Гузєєва, Наталя. Капітошка і найсправжнісінький-Новий-Рік / пер. з рос. О. Кавуненка. – К.: Майстер-клас, 2013. – 32 с.: іл. – (Найкраще – дітям)

Нові пригоди улюбленого Капітошки в новій книзі Наталі Гузєєвої подарують вам гарний і веселий настрій!


22. Йде до діток Миколай: вірші, колядки, щедрівки, оповідання. – К.: ПП Голяка В. М., 2013. – 48 с. : іл.

Ця книга для всієї родини містить вірші та легенди українських                      письменників про святого Миколая.


23Качмар, Маряна. Дива в лісі. – Львів : Свічадо, 2013. – 12 с.

Книжечка для наймолодших. Чи тільки до дітей приходить добрий, щедрий святий Миколай? Читайте у книжечці про дива, що трапляються у лісі чарівної ночі, коли землею мандрує улюблений святий української малечі й не тільки.


24. Курков, Андрій. Маленьке левеня і львівська мишка : казка. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2014. – 31 с. : іл.

Казка, яку написав відомий у всьому світі прозаїк Андрій Курков, вийшла «дуже львівська», адже головними її героями є маленьке левеня, що народилося у Львівському цирку, і мишка, мешканка однієї з львівських вулиць. Це казка про те, що той, хто боїться, завжди здається меншим, аніж є насправді, і навпаки: той, хто безстрашно рятує друга, відразу виростає у очах інших. Ілюстрував казку Мар’ян Пирожок, художник, який давно і зі смаком малює Львів. Отож книга стане своєрідною прогулянкою закапелками Львова.


25. Маар, Пауль. Машина для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу. –  Вінниця : Тезис, 2014. – 188 с.

Саме в суботу повертається Суботик – маленька істота з п'ятачком і яскраво-рудим волоссям. Істота, яку так полюбив пан Пляшкер, ще як Суботик приходив уперше. На щастя, Суботик не змінився аніскілечки, хіба що зараз він знає геть усе про машину для здійснення бажань. Що ж уміє робити та машина? А що завгодно! Як-от напхати повнісіньку шафу вермішелі, виростити посеред кухні яблуню, на величезній швидкості в'їхати на авто у сусідній будинок, і ще чимало неймовірно зухвалих речей. Уперше перекладено українською.


26. Мерлін і лицарі Круглого столу / іл. Тоні Вульфа. – Х. : Ранок, 2013. – 48 с. – (Світова класика – дітям)

Книга пропонує вам казкову версію дивовижних пригод лицарів Круглого Столу. Легенди про короля Артура і рицарів Круглого Столу дійшли до нас із Британських островів, а коріння цих чарівних оповідань приховане в кельтських народних переказах і найдавніших хроніках. Захопливі історії розповідає Мерлін, славетний мудрець і чарівник. Книга запрошує юних читачів у країну цікавих пригод, в епоху магії і лицарських подвигів.


27. Ніцой, Лариса. Ярик і рогатий Мі. – Х.: Клуб сімейного дозвілля, 2013. – 24 с.: іл.

Добра сімейна казка про дружбу та хоробрість, написана яскравою простою мовою, сподобається малюкам. Ярик дуже боявся Місяця, який заглядав до нього у віконце, але потім... подружився з ним!


28. Новорічна книга казок. – К. : Махаон – Україна, 2013. – 416 с. : іл. – (Батьки читають дітям)

Зворушливі і повчальні історії, що мають обов’язково щасливий кінець, виховають в дитині людину з добрим серцем, розвинуть в нім відчуття прекрасного, навчать жити в гармонії з навколишнім світом.  В книзі представлені казки таких класиків літератури для дітей, як Шарль Перро, брати Грімм, Ганс  Крістіан Андерсен та Вільгельм Гауф.


29.  Ой зима, зима, зима : вірші, оповідання, колядки, щедрівки. – К. : Літера  ЛТД , 2014. – 48 с. : іл.

У книзі вміщені вірші, оповідання про зиму, колядки, щедрівки до зимових свят. Малятам вірші прочитають дорослі, а старші діти зможуть прочитати їх самі, і ті, які найбільше сподобалися, вивчити напам'ять. Ця книжечка стане у пригоді вихователям масових і спеціальних дошкільних установ, логопедам, студентам педагогічних коледжів і вузів, батькам дітей середнього та старшого дошкільного віку.


30. Прийшла Баба Зима : вірші. Колядки. Щедрівки, засіваночки, віншівки. – К. : Літера ЛТД, 2014. – 48 с. : іл.

У книзі представлені вірші, колядки, щедрівки, засіваночки, віншівки до зимових свят. Малятам вірші прочитають дорослі, а старші діти зможуть прочитати їх самі, і ті, які найбільше сподобалися, вивчити напам`ять. Ця книжечка стане у пригоді вихователям масових і спеціальних дошкільних установ, логопедам, студентам педагогічних коледжів і вузів, батькам дітей середнього та старшого дошкільного віку.


31. Пуряєва, Н. Миколайки. – Львів : Свічадо, 2013. – 48 с.

Збірочка оповідань для молодшого шкільного віку присвячена улюбленій темі зимово-різдвяного сезону – святому Миколаєві. Тільки-от герой тут не один, їх навколо... навіть невідомо скільки: це хлопчики, а можуть бути й дівчатка, що живуть поруч і в зимову пору не просто граються та вчаться, а працюють справжніми помічниками улюбленого святого - миколайками. Про те, що таке бути справжнім миколайком та як ним стати і розповідає ця книжка.


32. Роньшин, В. З Новим роком, Діду Морозе! : казкова фантастика в п’ятьох новорічних подарунках. – К. : Майстер-клас, 2013. – 56 с. : іл. – (Книга Нового року)

Подаруйте юним читачам книгу нетрадиційних новорічних казкових історій про дуже незвичайних Дідів Морозів. Адже їх насправді дуже багато на світі, і зустріти їх можна де завгодно! І які лишень історії з ними не трапляються — іноді їм навіть поспівчувати можна! Отже, хочете повеселитися — ласкаво просимо. Хочете читати разом з батьками цікаві книги — Вам сюди ж. А якщо Ви самі батьки і хочете навчити дітей бачити прихований зміст і науку в прочитаних текстах, то звернулися теж за адресою. Химерної доброї фантастики в цій книзі хоч греблю гати.


33. Симоненко, О. Хочу,  хочу подарунків! – К. : Майстер-клас, 2014. – 32 с. : іл.  – (Книжка-картинка)

Історія духовного переродження маленької дівчинки Соломії, що трапилася в переддень свята — дня святого Миколая. Оповідка схожа на маленьке диво, яке стане гарним прикладом і для дітей, і для дорослих.
Книга рекомендована дітям від 4 років, а також їхнім батькам. Вона буде чудовим подарунком маленькій людині, доля якої вам небайдужа.

Архів

Нові книги квітня 2024

Нові книги березня 2024

Нові книги лютого 2024

Нові книги січня 2024

Нові книги грудня 2023

Нові книги листопада 2023

Нові книги жовтня 2023

Нові книги вересня 2023

Нові книги серпня 2023

Нові книги липня 2023

Нові книги червня 2023

Нові книги травня 2023

Нові книги квітня 2023

Нові книги березня 2023

Нові книги лютого 2023

Нові книги січня 2023

4 квартал 2022

3 квартал 2022

2 квартал 2022

1 квартал 2022