Зі святом вас, читачі дитячих книжок!

02.04.2015 07:08
Зображення для новини 'Зі святом вас, читачі дитячих книжок!'

Міжнародний день дитячої книги був заснований з метою популяризації кращих зразків дитячої літературу і графіки для молодого читача. Святкується щорічно, 2 квітня, в день народження Ганса Християна Андерсена. Щороку інша країна приймає у себе в цей день, проектує та розповсюджує плакат з девізом.

Господарем цьогорічного Міжнародного дня дитячої книги є Об'єднані Арабські Емірати, плакат створила художниця Nasim Abaeian, автор повідомлення - Marwa Obaid Rashid Al Aqroubi.

 

Багато культур - одна історія

 

«Ми говоримо на різних мовах і відрізняємось за походженням, але розповідаємо одні й ті ж історії. І хоча вони промовляють до нас різними голосами, і мають різний колір, одне є незмінним: початок дії, фабула і кінець. Є історії, які ми всі знаємо і любимо. Ми слухали їх різними мовами, вони розповідались у різний спосіб. Завжди серед героїв є принцеси і лиходії, чорні і білі характери, які складають нам товариство протягом століть. Вони повертаються до нас у мріях, заколисують нас, коли ми лягаємо спати. І хоча їхні голоси поступово замовкають, вони живуть у наших серцях, супроводжують нас до країни таємниць і фантазій. Саме так різні культури зливаються в Єдину Історію.»

Автор тексту, Marwa Obaid Rashid Al Aqroubi, є одною з головних фігур в світі дитячих книжок в Об’єднаних Арабських Еміратах, є президентом національної секції IBBY. Вона закінчила університет в Дубаї, працює директором  Департаменту з розвитку бізнесу. Він бере участь в організації та проведенні літературної премії  Etisalat та в кампанії «Читаю, мрію, творю»,  вона також пише книги. Є членом Консультативного комітету Fundacji Sharjah, яка займається підтримкою читання дітей, що постраждали внаслідок війни або катастроф у Центральній Азії та Північній Африці. ДО значних досягнень цієї фундації належить відкриття бібліотеки з фондом майже 3000 прим. в таборі для сирійських біженців в Йорданії.

Художниця Nasim Abaeian народилася в Ісфахані (Іран), провела своє дитинство в Італії, в Генуї, потім вчилася на факультеті візуальної комунікації в університеті Шарджі. Продовжила свою освіту в США,  у Школі мистецтв і дизайну в Савані. В даний час працює в університеті Заєд в Дубаї, також є  ілюстратором.

Наші партнери

Логотип 'Освітня ГО «ЛАД»'

Освітня ГО «ЛАД»