Нові книги липня 2019
Байзелл, Шон. Щоденник книгаря = The diary of a bookseller / Шон Байзелл ; пер. з англ. Я. Стріха. - Київ : Наш формат, 2019. - 303 с.

«Щоденник книгаря» описує рік із життя букіністичної книгарні в Шотландії. Перед нами постають безлюдні пагорби, кілометри піщаних пляжів, мальовничі гори й вікторіанські маєтки. Ми опиняємося в крамниці із сотнею тисяч книжок, що ледве зводить кінці з кінцями. Над нею нависає примара всюдисущого Amazon, який ще дужче розростається й витісняє маленькі книгарні. У всьому цьому маневрує Шон Байзелл, який мав шаленство та сміливість придбати крамницю й долучитися до на перший погляд романтичної професії книгаря. Автор розповідає про найцікавіші замовлення, про невпинні суперечки з працівниками, про розмови з найрізноманітнішими клієнтами — буркунами й натхненниками, людьми, які життя не тямлять без книжок, і тими, що шукають привід посваритися.
Баншерус, Юрґен. Справа для Квятковського. Випадок у цирку "Цампано" / Юрґен Баншерус ; пер. з нім. К. В. Бучіної ; іл. Р. Бучкова. - Харків : Ранок, 2018. - 80 с. : іл. - (Справа для Квятковського).

Квятковський — справжній детектив, який полюбляє молоко та жуйки «Carpenter’s». Замість домашнього завдання у нього — нічні засідки, замість дитячих розваг — небезпечні пригоди. Будь-який найзаплутаніший злочин приречений на невдачу, якщо за справу узявся він. На цей раз юному шпику доведеться мати справу з дивним випадком у цирку, який на перший погляд скидається випадковим. Чи вистачить Квятковському фантазії та спритності розплутати хитру комбінацію? Детектив починає розслідування!
Гельсінґ, Леннарт. Трелі та вушка дракона : книжка про інструменти / Леннарт Гельсінґ ; пер. зі швед. Н. Іваничук ; худож. А. Густавссон. - Чернівці : Чорні вівці : Книги -XXI, 2018. - 26 с. : іл.

Який же оркестр без інструментів? Ця книжка про найрізноманітніші інструменти: труби, фаготи, кларнети, флейти, скрипки, контрабаси та багато-пребагато інших. Діти зможуть прочитати дотепні, симпатичні віршики про різні інструменти, про те, з чим чи ким може асоціюватися їхнє звучання, якій порі року і яким настроям, душевним станам найбільше відповідає той чи інший інструмент. Ця книжка про музику і з музикою!
Єнджієвська-Врубель, Роксана. Вередливий настрій Іполита Собакевича / Роксана Єнджієвська-Врубель ; пер. з пол. І. Тучапської ; іл. Ґ. Ріґаль. - Харків : Школа, 2019. - 40 с. : іл.

Вередливішої такси, ніж Іполит Собакевич, годі й шукати. Він то поринає в роздуми, то капризує над мискою, то починає жаліти себе, то... Ох і настрій у цього собаки, хай йому котлета! Нелегко бути його другом. Адже для цього потрібне янгольське терпіння і безмежні запаси спокою. А хто ж їх має? Кіт Алоїз Киціан — вірний друзяка, який миттєво відповість на кожну відчайдушну есемеску, нагодує сарделькою, а ще допоможе відшукати загублений настрій. Мало того, він ладен віддати власну мрію, бо чого ж не зробиш задля дружби!
Залмаєв, Пітер. Довідник (не)молодого батька / Пітер Залмаєв ; обкл. та іл. К. Слонової. - Чернівці : Чорні вівці, 2019. - 32 с. : іл.

Гарним батьком ніхто не народжується, але ним стають. У арт-видавництві «Чорні вівці» вийшла двомовна книжка політолога і телеведучого Пітера Залмаєва, у якій за допомогою дотепних ілюстрацій Каті Слонової, подано ті нечисельні, але фундаментальні принципи, які зроблять виховання дитини успішною та улюбленою справою.
Кольб, Суза. Пірати зі стайні / Суза Кольб ; іл. Н. Дуллек ; пер. з нім. І. Андрієнко-Фрідріх. - Харків : Школа, 2019. - 144 с. : іл. - (Вівсяна банда. Кн. 5).

«Вівсяна банда» — серія кумедних історій про коней і поні. У п’ятій книзі поні Шоко та його друзяки вирушають у довгоочікувану відпустку до рідного Даммбюля — кінської ферми біля Північного моря! Та от халепа: на подвір’ї їх зустрічають не старі друзі, а пихаті новенькі поні — Ганс і Франс, яких Шоко неодмінно має провчити. Прогулянка морем ледь не обернулася справжньою трагедією, а зустріч із велетенським чудовиськом не обіцяла нічого доброго. Але для справжніх піратських поні навіть це не проблема. Чи не так?
Курилов, Слава. Сам в океані : історія втечі / Слава Курилов ; худож. Н. Міцкевич ; пер. з рос. П. Ромка. - Київ : Час майстрів, 2019. - 248 с. : фотоіл. - (Рекомендуємо прочитати).

Сила цієї книжки в тому, що завдяки їй ти отримаєш, відчуєш і навіть трохи переживеш досвід потужного, свідомого життя безпосередньо від щасливої, справді вільної, просвітленої людини, досягнення якої вражають. Такий досвід безумовно допоможе тобі здійснити будь-які твої мрії.
Куцан, Сергій. Зюзя : гуморист. повість / Сергій Куцан ; іл. А. Василенка ; обкл. Н. Каламєєць. - Київ : Фонтан казок, 2019. - 131 c. : іл. - (Книжка про мене).

На день народження бабуся зробила Олесі несподіваний подарунок — унікального пацюка, вирощеного в секретній експериментальній лабораторії. І відтоді життя родини пішло шкереберть: безсонні ночі й насичені карколомними пригодами та битим посудом дні. А потім шкереберть пішло життя цілого будинку. А далі, можливо, й усього міста… У героях неймовірно смішної повісті Сергія Куцана «Зюзя» сучасні українські підлітки зможуть упізнати себе.
Миронюк, Женя. Не бійся монстриків : [для читання з батьками] / Женя Миронюк ; іл. автора. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. - 30 с. : іл.

«Не бійся монстриків» — перша інтерактивна книжка авторства ілюстраторки Жені Миронюк. Хатні монстрики, які ховаються в темряві, можуть бути не лише страшні, але й кумедні, і з ними можна навіть потоваришувати. Дитині видається, що в шафі чи під ліжком хтось зачаївся? Не варто боятися. Краще побавитися з дитиною в «театр тіней», створити свого монстра, вивчити монстринячий алфавіт чи замалювати лихих монстриків, залишивши тільки добрих.
Мовчун, Леся. Рожевий записник детектива Стасика : повість-казка / Леся Мовчун ; худож. М. Рудюк. - Київ : Фонтан казок, 2019. - 94 с. : іл. - (Казка під подушку).

Малюк Стасик випадково знайшов у пісочниці ґудзичок, що виявився іншопланетним прискорювачем розвитку. І наш герой, навіть не встигнувши поміняти памперса, подорослішав так блискавично, що просто з пісочниці пішов до кіоску, купив собі рожевий записник — і став славетним детективом! Класнюча, смішна й вигадлива повість-казка Лесі Мовчун «Рожевий записник детектива Стасика» — переможець конкурсу «Напишіть про мене книжку!»-2018 у номінації «Добрі казки».
Пантермюллер, Аліс. Лотта та її «катастрофи». Сирна лихоманка / Аліс Пантермюллер ; іл. Д. Коль ; пер. з нім. І. Андрієнко-Фрідріх. - Харків : Школа, 2019. - 158 с : іл. - (Лотта та її «катастрофи»).

Відколи розпочався новий навчальний рік, у Лоттиному класі панує нестерпний сморід. І винен у цьому — бутерброд її нового однокласника Ремі, який родом із Франції й постійно їсть хліб із камамбером, чи як там той сир називається. На жаль, Ремі посадили прямісінько між Шаєн і Лоттою. Шаєн він навіть подобається, а ось Лотті — навпаки!!! Адже він щодня приносить їй якийсь подарунок: плюшевих котиків, футболки із сердечками і все таке. Отож, Лотті треба терміново якось позбутися цього Ремі. У кращому разі — за допомогою її блокфлейти.
Пунсет, Ана. Клуб червоних кедів = El club de las zapatillas rojas / Ана Пунсет ; пер. з ісп. О. Забара ; іл. П. Ґонсалес. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. - 271 с. : іл.

Ця книжка іспанської письменниці Ани Пунсет — перша в серії «Клуб червоних кедів». Четверо подруг-семикласниць вирішують створити свій клуб — з власними правилами і знаковими для них червоними кедами, які обіцяють носити повсякчас. Одна з дівчат, на жаль, змушена переїхати з родиною до Німеччини, і подруги неймовірно сумують за нею. Раптом з’являється нагода відвідати її в Берліні, взявши участь у конкурсі. Кому дістанеться перемога: Клубу червоних кедів чи касті Модних? На які капості здатна лідерка Модних, щоб добитися свого — читайте в цій захопливій підлітковій повісті.
Расселл, Гелен. Рік хюґе по-данськи : секрети найщасливішої країни у світі / Гелен Расселл ; пер. з англ. О. Ліпської, дизай обкл. О. Кочка. - Харків : Віват, 2019. - 415 с. - (Дозвілля).

Легка й дотепна історія про переїзд успішної лондонської кар'єристки у данську провінцію, секрети найщасливішої країни світу й пошуки хюґе — комфортного й безтурботного життя. Гелен Расселл досліджує найменші нюанси й відверто пише про плюси й мінуси країни: освіту й виховання дітей, баланс між роботою й дозвіллям, лібералізм поглядів і сексизм, дизайн оселі, смачнючі булочки й навіть правила підіймання прапора. Ця історія надихає на те, щоб скористатися з чужого успішного досвіду й змінити на краще світ і себе.
Рижко, Олена. Король Даркнету : повість-детектив / Олена Рижко. - Київ : Академія, 2018. - 127 с.

У цій повісті є кримінальна інтрига, загадковий сюжет, незвичні персонажі й несподіваний фінал. Усе — як у детективі. А любов із присмаком небезпек — як у психологічній повісті. Яр не встиг нічого відповісти, бо дисплей його смартфона замигав «невідомим номером». Обоє зачаїли подих. Яр увімкнув телефон і побачив уже знайому маску й прикид хакера. Той самий комп’ютерний голос: «Зараз на ваш номер прийде повідомлення. Там будуть лінк, логін і пароль до сайту, де я залишив файли вашого мерця. До руйнування домена — дві години. Час пішов».