Нові книги червня 2021
Андрусяк І. Морськосвинський детектив / І. Андрусяк ; іл. А. Майти. — Харків : Видавництво "Vivat", 2020. — 92 с. : іл.

Коли стаються таємничі злочини, усі тварини з довколишніх будинків неодмінно звертаються до морського свина — детектива Жерара. Однак він знаний ласун, тож береться за справи тільки за умови смачненького гонорару. Разом із Жераром ти дізнаєшся: хто поцупив котячий сніданок, тікатимеш від голодних хижаків, з’ясуєш геть усе про невідоме страшидло, а найголовніше — навчишся миттю ловити зловмисників, застосовуючи дедукцію й логіку.
Бердник Г. Знаки карпатської магії. Таємниця старого мольфара / Г. Бердник ; іл. А. Стефурак. — Львів : Видавництво Terra Incognita, 2019. — 216 с. : іл.

В основу книги лягли розмови зі справжнім “непрОстим” – мольфаром Нечаєм, доповнені роздумами Громовиці Бердник про карпатське мольфарство як складову світової шаманської традиції. Робота над цією книгою поклала початок багатолітній дружбі авторки з карпатським мольфаром.
Бічуя Н. Шпага Славка Беркути / Н. Бічуя. — Львів : Видавництво "Апріорі", 2020. — 143 с.

Дорослішати весело і важко водночас, а подекуди навіть страшно, адже на школярів-семикласників Славка Беркути, Юлька Ващука, Лілі Теслюк та інших чекають справжні випробування на чесність, людяність, міцність дружби, на осягнення людського призначення. В повісті показано протистояння правди і брехні, стосунки між школярами, а також їхні стосунки з батьками та вчителями; проглядаються перші паростки кохання та проблема вибору.
Вдовиченко Г. Містельфи / Г. Вдовиченко ; іл. А. Ломакіна. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2020. — 142 с. : іл.

У середмісті Львова на дахах живуть крихітні крилаті дівчата і хлопці — містельфи. Це міські ельфи. У кожного з них — своя вежа, своя робота і спільні розваги в повітрі. Проте одного дня їхній безтурботності настане кінець. Міські підземелля захоплять щури-мутанти, які загрожуватимуть усьому місту. Захищати себе доведеться не лише людям, але й містельфам.
Гадсон К. Забагато моркви / К. Гадсон ; пер. А. Коник. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. — 30 с. : іл.

Кролик обожнює моркву. Він зносить її до своєї нори, аж доки там не залишається місця і для нього самого. Друзі гостинно кличуть його пожити в себе, але Кролик скрізь тягне за собою моркву! Тож хатка-панцир Черепахи, гніздо Пташки і хатка Бобра не витримують морквяної навали — і руйнуються. Що ж тепер робити бідолашним звірятам?
Керамічний код Івана Левинського в естетичному вимірі українця кінця ХІХ - початку ХХ ст. / авт: А. Клімашевський, О. Герій, А. Колупаєва [та інші] ; за ред. А. Клімашевського. — Львів : Інститут народознавства НАН України ; Харків : Раритети України, 2020. — 254 с. : іл.

Альбом сформований за результатами резонансної виставки «Керамічний код Івана Левинського». Репродуковані у книзі понад 500 пам’яток ужиткової і будівельної кераміки кінця ХІХ — початку ХХ ст. дають уявлення про виняткове мистецьке явище, створене підприємницьким талантом українського архітектора Івана Левинського.
Лаюк М. Ківі Ківі / М. Лаюк ; іл. Р. Попський. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2020. — 61 с. : іл.

Ківі народився в неволі, бо раніше птахолови упіймали його батьків у Новій Зеландії — на їхній батьківщині. І це не перешкоджає втекти йому із зоопарку. Адже в нього міцні ноги і він надзвичайно прудкий. Життя на свободі може бути веселим і небезпечним. Ківі — перспективний футболіст, один із найкращих у команді птахів. Але чи вдасться йому з друзями перемогти в матчі команду щурів?
Ліан Т. Аліса Андерсен не плаває : повість / Т. Ліан ; пер. з норв. Н. Іліщук ; іл. Н. Гайда. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2020. — 180 с. : іл.

«Аліса Андерсен не плаває» — друга книжка з серії норвезької письменниці Турюн Ліан про сором’язливу восьмирічну дівчинку, яку чекають найкращі й найзатишніші канікули в її житті. Принаймні, так вона гадає, поки тато не оголошує, що цього літа Аліса мусить навчитися плавати. Попри страх перед водою вона несподівано відкриває для себе розмаїтий і барвистий підводний світ моря та отримує від нього в подарунок найцінніший скарб.
Малетич Н. Привид, який не міг заснути / Н. Малетич ; іл. Н. Чорної. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2020. — 31 с. : іл.

У покинутому будинку на околиці міста живе собі привид. Він страшенно самотній, оскільки довкола немає людей, яких можна було б навідати увечері. Загасити нічну лампу тому, хто заснув з книжкою, вкрити дитину ковдрочкою. А потім, повернувшись додому, солодко спати цілісінький день. Проте одного разу все змінюється. Адже в будинок-з-привидом переїздить молода сім’я з дівчинкою…
Смаль Ю. Лесеві історії. Експериментуй і дізнавайся / Ю. Смаль ; іл. Н. Олійник. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. — 136 с. : іл.

Знаєте, як заховати туман у склянці? А як перетворити яйце на гумовий м’ячик? Для цього не обов’язково бути чарівником. Достатньо кілька інгредієнтів, які можна знайти на кухні, знати правила безпеки, а ще бути відкритими до світу та допитливими, як Лесик — герой цієї книжки. Отож, якщо хочете дізнатися з чого складається наш Всесвіт й готові стати справжніми науковцями, гайда читати захопливі Лесеві історії. Експериментуйте і дізнавайтеся!
Стус Т. Рі(з)дні люди / Т. Стус ; художник М. Кошулінська. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. — 25 с. : іл.

Книжка «Рі(з)дні люди» – про порозуміння, про нашу людську інакшість, яка збагачує та об’єднує малі й великі світи. Можна дивуватися чи навіть остерігатися різноманітності емоцій, вигляду, вчинкам людей. Ця різноманітність не має ставати на заваді близькості в родині й спорідненості в безмежжі культур та традицій.
Томас І. Леонардо да Вінчі / І. Томас ; іл. К. Спітцер ; з англ. пер. Х. Демидюк. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2020. — 63 с. : іл.

Що зробило генієм Леонардо да Вінчі? Він був художником, винахідником, архітектором, інженером, математиком, скульптором та вченим. Намалював найвідоміші у світі твори мистецтва та здійснив креслення 400 машин, які можна конструювати і сьогодні. Відкрийте для себе одного із найяскравіших і найдопитливіших розумників у веселому та барвистому путівнику про його дивовижне життя.
Томас І. Марі Кюрі / І. Томас ; іл. А. Векман ; з англ. пер. Д. Завалій. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2020. — 63 с. : іл. — (Серія "Маленькі історії Великих Людей").

Чому Марі Кюрі вважають суперзіркою науки? Вона стала першою жінкою, яка отримала Нобелівську премію, відкрила два нові радіоактивні елементи: полоній та радій, і це дозволило боротися з такою недугою, як рак. А ще винайшла термін «радіоактивність». Познайомтеся з Марі, яка досі надихає цілий світ, у веселому і барвистому путівнику про її дивовижне життя.
Томас І. Фернан Магеллан / І. Томас ; іл. Д. Аділлон ; з англ. пер. О. Ренн. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2020. — 62 с. : іл. — (Серія "Маленькі історії Великих Людей").

Чому Фернана Магеллана вважають визначним мореплавцем і дослідником? Він організував першу експедицію, щоб проплисти навколо світу, знайшов «неможливий» короткий шлях до Далекого Сходу, дав назву океану і довів, що Земля кругла. Ця захоплива книжка розповідає історію одного з найвизначніших і найсміливіших мандрівників та знайомить із фактами про його сповнене пригод життя.
Томас І. Фріда Кало / І. Томас ; з англ. пер. Т. Щадило ; іл. М. Мадріз. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2020. — 63 с., : іл. — (Серія "Маленькі історії Великих Людей").

Чому Фріду Кало вважають іконою стилю? Після нещасного випадку Фріда багато років була прикутою до ліжка і постійно хворіла. Але вона занадто любила життя, щоб зневіритися чи здатися. Фріда дивувала своєю яскравою зовнішністю, сміливими поглядами, вирізнялася стилем, захоплювалася фотографією та малювала дивовижні картини.
Чіраоло С. Обійми мене / С. Чіраоло ; пер. з англ. К. Міхаліциної. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2020. — 27 с. : іл.

Кожному з нас часом потрібні обійми, чиїсь теплі й міцні обійми! Потрібні вони і юному кактусу Феліпе, але його родичі не схильні до обіймашок. Кактуси — вони такі, часом бувають дуже колючі… Проте один випадковий штрик його не зупинив, і він все ж таки вирушив на пошуки друга.
Шкляр В. Василь Шкляр - дітям / В. Шкляр. — Львів : Видавництво "Апріорі", 2020. — 94 с. : іл.

Це видання презентують наймолодшим читачам два видатні митці – письменник Василь Шкляр та художник Кость Лавро. Дитячий світ – то суцільні дива та неймовірні пригоди. І якими ж яскравими вони постають в оповідках знаменитого автора під пензлем одного з найкращих європейських ілюстраторів.
Шмідт А. Віплала / А. Шмідт ; іл. Філіпа Гопмана ; з нідерландської пер. С. Святенко. — Харків : Крокус, 2021. — 102 с. : іл.

Казка про неймовірні пригоди Віплали і звичайної голландської сім’ї. Віплала — маленький чоловічок. Він не гном, він із роду віплал. І звати його так само — Віплала. Віплала вміє чудувати — це щось схоже на чаклування. Але він постійно забуває, як розчудовувати предмети, які він зачудував. Після того, як Віплала зменшив сімейство Бломів, усі вони поринають у пригоду. Чи повернуться вони коли-небудь до своїх справжніх розмірів?
Байзелл, Шон. Сповідь книгаря / Ш. Байзелл ; пер. з англ. Я. Стріха. — Київ : "Наш формат", 2020. — 324 с.

«Щоденник книгаря» описує рік із життя букіністичної книгарні в Шотландії. Перед нами постають безлюдні пагорби, кілометри піщаних пляжів, мальовничі гори й вікторіанські маєтки. Ми опиняємося в крамниці із сотнею тисяч книжок, що ледве зводить кінці з кінцями. Над нею нависає примара всюдисущого Amazon, який ще дужче розростається й витісняє маленькі книгарні. У всьому цьому маневрує Шон Байзелл, який мав шаленство та сміливість придбати крамницю й долучитися до на перший погляд романтичної професії - книгаря.
Делорі, Олівер Люк. Вабі-сабі. Пошук краси в недосконалості / О. Л. Делорі ; пер. з англ. Н. Лавської. — Київ : Видавнича група КМ БУКС, 2020. — 160 с. : іл.

Під принципом вабі-сабі розуміють уміння бачити красу в усьому, навіть у недосконалому, швидкоплинному чи, скажімо, незавершеному. Японські монахи описують вабі-сабі як "досягнення почуття вдячності за все, що є по-справжньому значущим у житті та відсторонення від усього, що є неістотним".
Кові, Девід М. Р. Пасткологія: 7 хитрощів для досягнення успіху в житті / Девід М. Р. Кові, Стефан М. Мардікс ; пер. з англ. Л. Гребенюк. — Харків : Видавництво "Vivat", 2020. — 223 с. — (Серія "Саморозвиток").

«Пасткологія» — цінний практичний посібник із подолання семи перешкод, з якими люди стикаються щодня. Прониклива і легка, ця книжка не містить беззмістовних настанов. Натомість ці життєві уроки — потужний заклик до дії для всіх, хто повсякчас втрапляє у пастки.
Стельмашик, Аґнєшка. Веселі випадки котячої громадки / А. Стельмашик ; іл. М. Курчевської ; пер. з пол. І. Шевченко. — Чернівці : Книги - XXI : Чорні вівці, 2020. — 46 с. : іл.

Уявіть собі, що в одному просторі живе вже три котиська і до них приносять ще одного новенького малючка. Чи сподобається це котикам, які вже прижилися в звичній обстановці лише втрьох? Як розвиватимуться їхні цікавезні пригоди? А, може, вони все ж таки подружаться і стануть однією командою?
Міцкевич, Ася. Ася і пластиковий світ / А. Міцкевич ; пер. І. Юреня. — Харків : Моноліт, 2020. — 109 с. : іл.

«Ася і пластиковий світ» — захоплива екологічна енциклопедія для дітей. Книжка простою і зрозумілою мовою від імені дівчинки Асі розповість про екологічну ситуацію, про важливість екологічних звичок, а також: пояснить, як вирішувати на різних рівнях проблеми з використання пластику; наблизить до висновку, що всі ми разом і кожен із нас окремо відповідальні за планету.
Бова, Іра. Хаппі та її суперсила / І. Бова ; іл. Л. Барді. — Харків : Видавництво Талант : Юнісофт, 2020. — 39 с. : іл. — (Серія "Завтра в школу").

Як говорити з дітьми про безпеку в мережі? Письменниця Іра Бова створила для цієї делікатної теми безпечний світ — казкову історію черепашки Хаппі, з якої діти дізнаються надзвичайно важливі речі. Чи можна довіряти незнайомцям? Чи треба розповідати батькам, якщо хтось змушує робити те, чого не хочеш, або вимагає інтимні фото?.. Книга стане добрим стартом для розмов про ситуації, що можуть трапитися в інтернеті.
Дідьє, Анн. Монстрам вхід заборонено / А. Дідьє ; іл. О. Делуа ; пер. з фр. М. Марченко. — Харків : Читаріум, 2021. — 92 с. : іл.

Сюжет «Еміль і Марго» знайомить нас з маленькими принцом і принцесою. Як і звичайні діти: вони граються, навчаються, хворіють і не дуже полюбляють ходити до школи чи прибирати. І нічого б надзвичайного з ними не сталося, якщо б не бешкетливі сусіди. Річ у тому, що у лісі поруч мешкають монстрики. І вони геть не страшні, а навпаки, доброзичливі та веселі. Саме тому кумедні монстри стали вірними друзями Еміля і Марго. А з такими друзями точно не будеш сумувати.
Кешеля-Ісак, Олеся. Непосидючка, який любив бігати / О. Кешеля-Ісак ; іл. О. Дегтярьової. — Київ : Yakaboo Publishing, 2020. — 63 с. : іл.

Це весела і зворушлива історія для дітей про біг, любов, дружбу, підтримку, про пізнання себе та навколишнього світу. Головний герой Тео не вміє сидіти на місці і найдужче любить бігати. Точнісінько, як його мама, для якої біг – невід’ємна частина життя. Тео знає багато про бігунів, та все ж, коли він готується взяти участь у дитячому забігу, в його голові зринає безліч запитань. Що потрібно для того, аби стати чемпіоном?