1 квартал 2016
Альошичева, Анастасія. Поні Фіалка і чарівний колодязь : казка про доброту. – Х. : Пелікан, 215. – 32 с. – (Маленьке диво).

Героїня казки поні Фіалка у свій другий день народження — найголовніший у житті кожної конячки — має загадати одне-єдине бажання, яке, за давніми переказами, обов’язково здійсниться. Що тут почалося! Кожен із друзів поні заповзявся їй допомагати, та що ж обере іменинниця? Цікавий сюжет, добрий гумор та непередбачуваний фінал — ось що чекає на читача на сторінках цієї яскраво ілюстрованої книжки.
Береза, Тарас. Гарна мова – одним словом : словник вишуканої української мови. – Львів : Апріорі, 2015. - 240 с.

Словник вишуканої української мови – данина великій мовній спадщині, яку у різні часи з нами щедро розділяли майстри художнього пера. Автор опрацював кращі твори української та світової літератури, вибрані уривки з яких слугують докладними ілюстраціями до цього видання. Від Пантелеймона Куліша до Мирослава Дочинця, від Даніеля Дефо до Джеймса Паттерсона, - таким є безмежжя авторського лету упродовж XVIII – XXI століть. Понад 1500 словникових одиниць дозволяють користувачам поглибити знання рідної мови, збагатити активний словниковий запас, розмовляти і писати українською мовою якнайвишуканіше.
Караванська, Оксана. Стильна книжка для панянки. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2015. – 139 с. : іл.

Як доречно одягнутися на дискотеку, весілля, до школи, з чим носити вишиванку і як правильно використовувати аксесуари? Як додати шарму своєму образу і водночас почуватися невимушено? Чи мусять кольори торбинки та взуття бути ідентичними? Чому не варто зловживати косметикою, якщо ти – дівчинка-підліток? На ці та інші дівочі запитання відомий модельєр Оксана Караванська дає відповіді у своїй «Стильній книжці для панянок». А водночас розповідає про цікавинки з історії моди та кумедні епізоди власного дитинства.
Князевич, Мар’яна. Шустрик. – Львів : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015. – 23 с. : іл.

Мама Лиска завжди застерігала маленького Шустрика: «Ніколи-ніколи не виходь з дому сам, адже в лісі, а надто за лісом, де живуть дволапі, повно небезпек...» Але хіба лисеня, яке назвали Шустриком, може всидіти вдома, коли довкола така краса? Допитливий Шустрик, прагнучи зробити мамі приємну несподіванку, втрапляє у велику халепу... У захопливій і повчальній казці, яку написала Мар’яна Князевич за участі Сашка Дерманського, ви також познайомитесь з песиком Ривком, гусаком Ціцероном, великим сімейством Зайкоцьких та іншими героями. А намалював книжку Іван Сулима — можливо, наймайстерніший з ілюстраторів нової хвилі, династійний художник у третьому поколінні.
Моргунова, Клавдія. Сучасна витинанка. – Донецьк : СКІФ, 2015. – 64 с. : іл.

Кожна людина хоч раз у житті вирізала сніжинки з паперу. Але мало хто знає, що такі вироби є лише невеликою частиною можливостей популярного декоративного мистецтва – витинанки. Освоївши тонкощі даної техніки, ви зможете зробити листівку, ажурну серветку, карнавальну маску, ляльку, подарункову коробку, а також об’ємні й напівоб’ємні фігурки тварин і птахів. Хочете спробувати? Автор книги «Сучасна витинанка» – майстер народної творчості України по витинанці – готова розкрити вам усі секрети цього мистецтва. У першій половині видання містяться поетапні інструкції та кольорові фотографії процесу виготовлення кожної представленої моделі. У другій половині книги ви знайдете заготовки майбутніх виробів, які залишається тільки скласти по пунктирних лініях та вирізати відповідно до рекомендацій автора (при виготовленні об’ємних фігурок деякі деталі необхідно ще й склеїти). «Сучасна витинанка» допоможе прикрасити ваше життя!
Нордквіст, Свен. Фіндус іде з дому. – Тернопіль: навчальна книга – Богдан, 2015. – 28 с. : іл.

Петсон втомився прокидатися щоранку о четвертій годині. Річ у тім, що так рано його будив Фіндус, коли заходжувався гарцювати на ліжку. Петсон просить кота, щоб той перестав гарцювати, інакше їм доведеться перенести ліжко десь в інше місце. Фіндусові сподобалась така ідея. Адже там він зможе гарцювати на ліжку скільки заманеться. Але чи добре все-таки жити самому? Либонь, страшнувато, як уявити собі, що надворі скрадається лис...
Папанов, Алекс. Останній лицар, або дуже довгі канікули. – Х. : Юнісофт, 2015. – 448 с.: іл. – (Фантастичні пригоди).

Звичайний підліток Миколка, життя якого тільки й складалося, що з комп’ютерних розваг, потрапляє в зовсім інший світ. Щоб вибратися з незнайомої планети, йому доведеться очолити війну гномів проти цілої держави тролів, вийти на двобій із великим Роком. Він стане останнім Лицарем, здатним набувати сили Дракона. Лицарем, що отримає здатність зробити кращим і свій власний світ...
Ролінґ, Джоан. Квідич крізь віки. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015. – 96 с.

Якщо ви коли-небудь цікавились, звідки взявся золотий снич, як з'явилися бладжери і чому на мантіях «Комет із Віґтауна» зображено м'ясні тесаки, то «Квідич крізь віки» саме для вас. Юні шанувальники квідичу мало не щодня гортають сторінки цієї безцінної книжки, консультуючись із нею.
Скрябін, Кузьма. Я, Шонік і Шпіцберген. – Х. : Фоліо, 2015. – 122 с. - (Графіті).

Кузьма Скрябін (справжнє ім’я - Андрій Кузьменко) народився в місті Самбір Львівської області 17 серпня 1968 року. Закінчив музичну школу за класом фортепіано. У 1989 році записав першу пісню у складі музичної групи «Скрябін». З того часу став відомим як співак, автор музики і текстів багатьох десятків пісень, а також ще і як талановитий письменник. У видавництві «Фоліо» вийшли друком його книжки «Я, “Побєда” і Берлін» (українською та російською) і «Я, Паштєт і Армія». 2 лютого 2015 року Кузьма Скрябін загинув в автомобільній аварії. У повісті «Я, Шонік і Шпіцберген», а також у піснях 2006—2014 років, що увійшли до видання, якнайкраще розкривається яскравий талант Кузьми з його іскрометним гумором, тонким ліризмом, чіткою громадянською позицією.
Фарбаржевич, Ігор. Казки Маленького Лисенятка. – Х. : Пелікан, 2015. – 176 с. : іл. – (Мрійники).

Добрі чарівні казки про маленького кумедного Лисенятка, яке мешкало в Казковому лісі разом зі Старим Лисом. Лисеня кожного дня знаходило нових друзів, веселі пригоди, нові розваги та враження. І навіть коли в нього нічого не клеїлося, йому вдавалося знайти чудове рішення завдяки дружнім лісовим мешканцям. А ще воно було інакшим і зовсім не бажало полювати.