ФАХОВІ ПЕРІОДИЧНІ ВИДАННЯ З ФОНДІВ
ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ БІБЛІОТЕКИ ДЛЯ ДІТЕЙ
Фонди Львівської обласної бібліотеки для дітей налічують чимало періодичних видань, серед яких є 9 назв професійних журналів та 1 газета. Ми пропонуємо Вашій увазі анотований список фахової періодики, який надасть вам можливість обрати для самоосвіти потрібний журнал, і забезпечить формування цілісного уявлення про стан і розвиток бібліотечного обслуговування в Україні та за кордоном, об′ємного, панорамного бачення проблем, знаходження шляхів їх вирішення. Адже нові знання завжди порушують традиційний хід думок, сприяють розвитку вміння креативно і критично мислити, виробляти власну думку, аргументовано відстоювати її.
Отже, представляємо:
ФАХОВІ ПЕРІОДИЧНІ ВИДАННЯ УКРАЇНИ:
БІБЛІОТЕЧНИЙ ВІСНИК –
Науково – теоретичний та практичний журнал, що виходить 6 разів на рік. Засновник – Національна Академія Наук України, Національна бібліотека України ім. В. Вернадського.
Це найвідоміше в Україні науково – професійне видання, координатор фахової наукової думки країни. Висвітлює комплекс наукових і теоретичних проблем книги; організації бібліотек і питання бібліотечного життя сьогодення. На сторінках журналу відбувається моніторинг нових ідей і напрямів розвитку бібліотечно – інформаційної та книговидавничої галузі. Суттєва увага приділяється висвітленню історії, сучасного стану та перспективам розвитку Національної бібліотеки імені В. Вернадського.
Журнал розрахований на викладачів, студентів, бібліотекарів.
БІБЛІОТЕЧНА ПЛАНЕТА –
Науково – виробничий журнал, що виходить щоквартально. Засновник – Національна парламентська бібліотека України.
Поєднуючи науку і практику, висвітлює актуальні питання бібліотечної справи, практичне їх застосування та удосконалення. Виправдовуючи свою назву, подає досвід бібліотек України, Західної Європи, Польщі, Росії, Білорусі. Читачі знайдуть тут матеріали за такими тематичними напрямками: розвиток інформаційних ресурсів регіону; портрети бібліотек, їхніх колективів, окремих особистостей; діяльність бібліотек в умовах регіонального самоврядування; взаємодія з владними органами, громадськими організаціями; виконання загальноукраїнських та регіональних програм; структурні зміни в управлінні і функціонуванні, інноваційна діяльність; повідомлення про найбільш цікаві події в бібліотеках. Словом, тут друкуються такі практичні матеріали, які можуть зацікавити бібліотекаря.
Журнал розрахований на бібліотекарів, студентів, викладачів.
БІБЛІОТЕЧНИЙ ФОРУМ УКРАЇНИ –
Інформаційно-професійний журнал, що виходить щоквартально. Засновник – науково– виробниче підприємство «Ідея».
Концепція журналу базується на багатоплановому висвітленні актуальних проблем в роботі бібліотек, надає можливість обговорювати різні питання, оцінювати ситуації. Інформує про найбільш цікаві конференції, семінари. Є також хорошою юридичною підмогою для керівників бібліотек. На відміну від інших журналів, статті тут носять проблемний характер, а не просто описують заходи, що відбулися в бібліотеці.
Автори статей одержують гонорари.
ВІСНИК КНИЖКОВОЇ ПАЛАТИ –
Науково – практичний журнал. Єдине фахове видання в Україні, що виходить щомісячно. Засновник – державна наукова установа «Книжкова палата ім. І. Федорова.
Хоча соціологічні дослідження професіонального читання бібліотекарів за останні 5 років свідчать про те, що бібліотекарі більше цікавляться не теоретичними публікаціями, а інформацією для практичного застосування, цей журнал викликає неабиякий інтерес фахівців – практиків. Для бібліотекарів тут є багато цікавих публікацій: про нову модель сучасної бібліотеки, про хід реалізації стратегічного напрямку розвитку в 2000 – 2009 роках. Корисною буде інформація про якісні параметри національного книговидання дитячої художньої літератури. Викличуть інтерес рубрики «Бібліографія», «Інформаційні ресурси», «Видатні діячі та визначні події», «Конференції. Конкурси» та «Бібліотечна справа».
СВІТ ДИТЯЧИХ БІБЛІОТЕК –
Науково – методичний журнал, що виходить щоквартально. Засновник – Національна бібліотека України для дітей, Українська асоціація працівників бібліотек для дітей.
Бібліотеки постійно розвиваються, тому потребують змін, нововведень, впровадження нових інноваційних форм роботи. Читаючи рубрики : «Кращі з кращих», «Сторінка методиста», «Відкриття. Нововведення. Досвід», Ви дізнаєтесь чим живуть колеги–бібліотекарі, як правильно визначити пріоритети подальшого вдосконалення діяльності, оцінити пройдений шлях. Заявити про себе, розповісти про нову стратегію розвитку бібліотеки, маєте можливість в рубриці «Новини з регіонів». Помічним буде матеріал з рубрики «Горизонти бібліографії».
Журнал розрахований на бібліотекарів, які займаються обслуговуванням читачів – дітей.
БІБЛІОТЕЧНІ ЖУРНАЛИ РОСІЙСЬКОЮ МОВОЮ:
БИБЛИОТЕКА –
Загальноросійський масовий професійний журнал, що виходить щомісячно.
Це вісник універсального змісту про бібліотечну справу. Виконує функцію відкритої трибуни професійного спілкування. Основні рубрики: «Формування особистості», «Інформаційні технології», «Статус: дитяча», «Фонди», «Колонка систематизатора» тощо.
Орієнтований на бібліотекаря.
БИБЛИОТЕЧНОЕ ДЕЛО –
Видання, яке адресовано професіоналам. Виходить 2 рази в місяць. Видавець – ООО «Агенство «Інформ – Планета».
Редакційну колегію представляють працівники Російської Національної бібліотеки, представники РАН, бібліотекарі російських бібліотек.
Один номер місячного випуску журналу виходить у публіцистичному форматі, другий - тематичний, проблемно – орієнтовний.
В журналі розкриваються цікаві теми: просування читання, організація культурно – інформаційного простору, розвиток бібліотечного краєзнавства . Пропонуються нові форми роботи з книгою, піднімаються питання організації та моделювання інноваційної діяльності бібліотек.
Бібліотекарі знайдуть тут поради як бути щасливими, жити і працювати легко, що повинен знати дитячий бібліотекар, чим відрізняється дитячий бібліотекар від дорослого тощо.
Журнал розрахований на працівників бібліотек всіх систем і відомств.
ЖУРНАЛИ ДЛЯ БІБЛІОТЕКАРІВ ШКІЛЬНИХ БІБЛІОТЕК:
ШКІЛЬНА БІБЛІОТЕКА –
Щомісячний журнал. Засновник та видавець – ТОВ «Редакція газети «Позакласний час».
Журнал пропонує шкільним бібліотекарям рубрики: «Освіта і культура в бібліотечному просторі», «Досвід зарубіжних колег», «Технології роботи шкільної бібліотеки», «Школярі у світі книжкової культури», тощо. Це авторитетне видання для фахівців, містить повну актуальну інформацію, розкриває таємниці майстерності, презентує ідеї, творчі роботи колег – сценарії бібліотечних заходів, бібліотечні уроки. Рубрика «Хрестоматія школяра» дає можливість поповнити фонд шкільної бібліотеки книгами зі шкільної програми. Отже «Шкільна бібліотека» - журнал для тих, хто шукає і хоче досягнути позитивних змін.
ШКОЛЬНАЯ БИБЛИОТЕКА –
Професійний інформаційно – методичний журнал. Друкований орган Російської шкільної бібліотечної асоціації. Виходить 10 номерів на рік (в липні та серпні не виходить).
Цей журнал подає матеріали російською мовою. Піднімає важливі питання бібліотечного обслуговування, розкриває особливості реалізації проекту «Модельні бібліотеки» на прикладі шкільних бібліотек Костромської області, ознайомлює з технологією читацького розвитку, розкриває секрет спокуси читача хорошими книгами.
На сторінках журналу друкуються консультації методиста, сценарії, досвід колег– бібліотекарів.
«ШКІЛЬНА БІБЛІОТЕКА ПЛЮС» -
Професійна газета для бібліотекарів і методистів з бібліотечних фондів, а також допомога вчителям в інформаційному забезпеченні навчального та виховного процесу. Виходить двічі на місяць за сприяння Міністерства освіти і науки України та державної НПБУ ім. В. Сухомлинського.
На шпальтах газети друкуються: офіційні документи в галузі освіти та бібліотечної справи; інструктивно – методичний матеріал для шкільних бібліотек; розробки виховних годин, сценарії свят, ігрові програми, бібліотечні уроки; досвід, повідомлення про конференції, семінари, практикуми.
Мета професійної газети – розкрити шляхи і методи залучення школярів до книги і читання.
Бібліотечна робота є творчою. Вона постійно примушує міняти себе, змінювати життя навколо себе. А читання професійної преси дозволить Вам, шановні колеги, розвивати вміння знаходити оригінальне рішення, створювати принципово нові ідеї, підвищувати свій соціальний статус і самооцінку. Ознайомитися і попрацювати з ними Ви можете у відділі науково – консультативної підтримки бібліотек, соціології, інновацій та маркетингу Львівської обласної бібліотеки для дітей, а також в Інтернет – центрі бібліотеки. Читайте, шукайте, експериментуйте, втілюйте в життя і щиро діліться досвідом!
Приходьте, дзвоніть:
Наша адреса:
79008, м. Львів, вул. В. Винниченка, 1.
Працюємо щодня – з 9 до 18 години.
Вихідний день – субота, неділя.
Телефон: 235 – 87 – 48.