Анна-Ольга Михайлівна Канич — українська поетеса-піснярка, педагог, заслужений діяч мистецтв України (2008). Народилася 23 лютого 1928 року у Львові. Виростала майбутня письменниця на вулиці з романтичною назвою Утіха. Про неї, вулицю свого дитинства неодноразово згадувала у своїх творах.
«Утіха моя – мила вулиця Львова,
Зелена – як рута, пряма – як стріла,
Мені дарувала любов, дзвінку мову
І вдачу веселу в придане дала»
Навчалася Анна Канич в українській школі «Імені Князя Лева», яка згодом стала школою № 37. У 1945 році поступила до Львівського національного університету ім. І. Франка, який успішно закінчила у 1950 році. Працювала вчителькою української мови та літератури 38 років, з них 14 — у виправній колонії для неповнолітніх. Про цей період праці письменниця згодом написала у своїй художньо—документальній повісті «Волошки серед терну» (2000).
Анна Канич відома в Україні та поза її межами як талановита поетеса, ім`я якої уже давно увійшло в золотий фонд української пісенної лірики. Тридцять років тому видатний український композитор Анатолій Кос–Анатольський звернув увагу на вірш Анни Михайлівни «Метелиця» і поклав його на музику. Ця пісня, яку першою виконала Марія Байко, народна артистка України, виявилась сонячною ластівкою, яка провістила вічно квітучу пісенну весну Анни Канич, пробудила високі ноти натхнення.
У творчому доробку львівської поетеси та піснярки близько 300 пісень, декілька аудіодисків, а також дев'ять книжок: збірки поезій «Неопалима купина» (1993 р.), «Львівські рапсодії» (2003 р.), «Молюся за Україну» (2006 р.), автобіографічна повість «Волошки серед терну» (2000 р.), поетична збірка для дітей «Пісні серця — юним талантам» (2003 р.), збірка інтимної лірики та пісень «Коли співає тиша» (2005 р.), збірка пісень «Музика рідного краю» та збірка оповідань для дітей «Жовтенька грушка та інші оповідки Нуни» (2008 р.), збірка пісень «Журавлині пісні» (2015 р.).
З 2003 року Анна Канич є членом Національної спілки письменників України.
Декілька рядків з автобіографії письменниці: «Десятки виконавців моїх пісень – лауреати різних пісенних конкурсів, фестивалів. Як і мої виконавці, я теж неодноразовий лауреат. А у 1995 році на міжнародному «Пісенному вернісажі» отримала найвищу нагороду «Гран–прі» за пісню «Соломія», яка була відзначена у чотирьох номінаціях (музика і виконання Марії Шалайкевич). І в майбутньому працюватиму над примноженням духовної скарбниці нашого народу».
Книги письменниці
- Канич, Анна. Волошки серед терну : худож.-докум. повість / А. Канич ; худож. оформл. Г. І. Кадюк. — Львів : Каменяр, 2000. — 133 с. : іл.
- Канич, Анна. Жовтенька грушка та інші оповідки Нуни / А. Канич ; худож. Х. Рейнарович. — Львів : Сполом, 2008. — 103 с. : іл.
- Канич, Анна. Львівські рапсодії : іл. збірка пісень / А. Канич ; ред. А. Волинець ; худож. оформл. Х. Рейнарович. — Львів : Аверс , 2003. — 77 с. : іл.
- Канич, Анна. Молюсь за Україну : збірка пісень / А. Канич. — Львів : Каменяр, 2006. — 94 с. : іл.
- Канич, Анна. Музика рідного краю : пісні / А. М. Канич. — Львів : Сполом, 2008. — 100 с.
- Канич, Анна. Неопалима купина : пісні Анни Канич / А. Канич. — Львів : Каменяр, 1993. — 110 с. : іл.
- Канич, Анна. Пісні серця — юним талантам : іл. збірник / А. Канич ; худож. оформл. Х. Рейнарович. — Львів : Аверс, 2003. — 72 с.