Активісти IT-спільноти підготували до запуску систему електронної демократії LiquidFeedback

Програмісти, активісти IT-намету, підготували до запуску систему електронної демократії LiquidFeedback. Завдяки їй можна доносити до суспільства та обговорювати ідеї, що можуть сприяти позитивним змінам в Україні. Про це повідомляє ain.ua.

Автор ідеї створення IT-намету Юрій Чайка розповідає, що цю систему вже використовує Громадська Рада Майдану та Рада IT-спільноти. Інші громадські організації також цікавляться системою LiquidFeedback.

«Поки що до системи не прикрутили домен та не зробили головну сторінку, але вона вже запущена», – повідомляє Юрій Чайка.

Аби увійти до LiquidFeedback, потрібно ввести код реєстрації, який можна отримати на сайтіgarazd.org.

Існує три варіанти реєстрації.

1. Анонімна. Для неї необхідний лише e-mail. В такому разі користувач отримує право голосу лише в навчальній спільноті.

2. Реєстрація з паспортом у пунктах реєстрації. За таких умов користувачу надається право голосу в навчальній спільноті, у спільноті «Україна» та в одній обласній спільноті.

3. Реєстрація зі сканованим паспортом (поки що недоступна).

Юрій Чайка пояснює, що таку програму активно використовують уряди Німеччини та інших країн. Максим Кутний адаптував систему під Україну, і вона тепер доступна українською мовою.

Програма може стати зручним інструментом для прийняття рішень на загальнонаціональному та локальному рівні. Детальніше про те, як працює система LiquidFeedback можна подивитися на цьому відео.

Попри те, що IT-намет згорів 19 лютого під час зачистки Майдану, активісти спільноти продовжують свою діяльність.

Наші партнери

Логотип 'Освітня ГО «ЛАД»'

Освітня ГО «ЛАД»