Жак Жаб'є

Зображення для новини 'Жак Жаб'є'

Жак Жаб'є  - львівський дитячий письменник, повне ім'я - Олег Мстиславович Жовтанецький.

Народився 3 жовтня 1976 року у Львові. Шкільні роки провів у Івано-Франківську, де брав участь у художній самодіяльності, серед іншого, як читець гумористичних текстів.

Закінчив економічний факультет Львівського національного університету ім. І. Франка. У студентські роки займав активну громадську позицію. Зокрема, у 1998 році пройшов стажування у Львівській обласній державній адміністрації у рамках Програми стажування молоді у Верховній Раді України, заснованої Асоціацією колишніх членів Конгресу США та Верховною Радою України. 

Є одним з ініціаторів створення у Львові «Парку науки та креативності». У 2018 році став експертом Громадського руху «Дамо дітям рухатись!». В рамках соціальної кампанії цього руху, у Видавництві «Ґвара Медіа» вийшла друком книга Олега Жовтанецького «Таліта кум» — «дитино, встань і йди, або як зрушити з мертвої точки реформи шкільної освіти» у співавторстві із Володимиром Закалюжним. 

Перша збірка дитячих віршів Жака Жаб’є «Баранцеві сниться лука» з ілюстраціями львівської художниці Ольги Кваші побачила світ 2015 року й отримала ІІ місце серед найкращих україномовних видань львівських видавництв премії Львівської міської ради в номінації «Дитяча література».

У 2017 році Жак Жаб’є спільно із львівським художником Тарасом Кебом створив артбук «Що у татка в бороді?». А вже 2019-го в київському видавництві «Маміно» вийшла друком поетична книжка «Людина-восьминіжка» з яскравими й веселими ілюстраціями львівської художниці Наталі Кащак (Кудляк). За мотивами твору, у Музеї Андрія Шептицького у Львові, Центр музичного розвитку «Темпо» уже встиг поставити однойменну інтерактивну музично-літературну казку. Твір отримав музичний супровід, перетворившись на дитячу пісеньку.

Книги письменника

  • Жаб'є, Жак. Баранцеві сниться лука /  Ж. Жаб'є ; іл. О. Кваші. — Львів : Апріорі, 2015. — 31 с. : іл.
  • Жаб'є, Жак. Людина-восьминіжка / Ж. Жаб'є ; намал. та обкл. Н. Кудлак. — Київ : Видавничий дім "Маміно", 2019. — [31] сторінка : іл.
  • Жаб'є, Жак. Правдиві історії про піратів / Ж. Жаб'є. - Харків : Видавництво "АССА", 2022. - 255 с. : іл.
  • Jabie, Jacgues. La battaglia nell’orecchio = Бій у вусі / J. Jabie ; пер Н. Гетц. - Italia : deComporre Edizioni, 2022.
  • Жаб'є, Жак. Ми з татом летимо в космос / Жак Жаб'є ; іл. М. Рудської. - Харків : Видавництво "Vivat", 2023. - 30 с. : іл.