Ніка Нікалео

Зображення для новини 'Ніка Нікалео'

Ніка Нікалео — під таким псевдонімом працює львівська письменниця, громадська діячка та журналістка Вероніка Олександрівна Хідченко. 

Народилася 16 лютого 1973 року у місті Львові в інтелігентній мистецькій родині. Ще у школі захоплювалася музикою та літературою. Музичну освіту здобула у спеціальній музичній школі ім. С. Крушельницької. Закінчила факультет журналістики у Львівському національному університеті ім. І.Франка, згодом продовжила навчання у Комерційній академії на факультеті фінансів.

З 2009 року була автором і ведучою літературних сторінок «Читай з Нікою Нікалео!» та «Вже ранок» на 12 каналі Львівського обласного державного телебачення.   

В літературу Ніка Нікалео увійшла як дитяча письменниця – зокрема, 2007 року світ побачила перша книга для дітей «Марк і Цезар у Зеленоводді», яка надзвичайно сподобалася маленьким читачам та їхнім батькам.

Дипломант конкурсу «Коронація слова-2010» за роман «Dolce Vita». Лауреатка «Коронації слова-2013» у номінації «Вибір видавця» за роман «Любові полум'я». Дипломант Корнійчуківської премії за дитяче фентезі «Небесний острів». У 2018 році авторка отримала відзнаку «Люди Львова» у номінації «Золоте перо» за укладання та авторство серії збірок про Львів: «Львів Кава Любов», «Львів Смаколики Різдво», «Львів Пані Панянки» та ін.

Також Ніка Нікалео є ініціаторкою створення, генератором ідей та «двигуном» Львівського жіночого літературного клубу, що об’єднав багатьох письменниць із різних міст України та з-за кордону. З 2016 року є керівником Благодійного фонду «Розвиток громади».

Книги письменниці

  • Нікалео, Ніка. Марк і Цезар у Зеленоводді /  Н. Нікалео ; іл. А. Терехова ; худож. обкл. М. Москаль. — Львів : Аверс, 2007. — 160 с. : іл.

Ніка Нікалео як укладач

  • Львів. Кава. Любов : збірка / уклад. Н. Нікалео. — Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2016. — 268 с.
  • Львів. Смаколики. Різдво : збірка / уклад. Н. Нікалео. — Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2016. — 253 с.
  • Львів. Шоколад. Кам'яниці : збірка / Т. Белімова [та ін.] ; уклад. Н. Нікалео ; дизайнер обкл. П. Вихорь. — Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2020. — 251 с.
  • Україна в мені = Ukraine within me / уклад. Н. Нікалео ; пер. О. Трухан ; дизайн обкл. В. Максимовича. — Львів : Апріорі, 2015. — 99 с .: фотоіл.
  • Львів. Пристрасті. Таємниці : збірка / Світлана Горбань та ін. ; уклад. Ніка Нікалео ; дизайн обкл. GreaLab. - Харків : КСД, 2021. - 299 с.

gallery