Ліщинська Наталка

Зображення для новини 'Ліщинська Наталка'

Наталка Ліщинська - сучасна українська письменниця, лауреатка літературно-мистецьких конкурсів «Коронація слова» та «Золота мантикора». Пише у багатьох літературних жанрах від наукової фантастики до дитячого фентезі.

Народилася Н. Ліщинська 1971 року в м. Стрий на Львівщині. Навчалася у ЛНУ ім. І. Франка, де здобула диплом історика.

Пише з 2004 року. Почала з публіцистики, котра з’являлася на сайтах «Українська правда» і «Майдан», а згодом узялася до прози та поезії.

Дебютувала авторка у «великій прозі» 2016 року фантастичною антиутопією «Нова людина» - у жанрі, досить рідкісному для української сучасної літератури. Книга здобула високу оцінку прихильників «жорсткої фантастики».

«Нова людина» - антиутопія, яка ідеально відповідає усім вимогам цього жанру та вміло зазирає в геть не безхмарне майбутнє, показуючи його таким, на яке ми, люди, сьогодні заслуговуємо, якщо не почнемо змінюватися… І змінюватися не колись, а тепер.

Другий роман авторки «Не люди, люди, не люди» - один з найцікавіших взірців сучасного українського фентезі, - побачив світ у 2018 році.

У 2023 році з’явилася книжка для дітей «Пригоди Хоробрика» про руденького непосидючого веселого дракончика Хоробрика, який страшенно любить пригоди.

Також Наталка Ліщинська є авторкою оповідань у кількох десятках збірок 2008-2022 рр., серед яких: «Львів. Вишні. Дощі», «Львів. Пані. Панянки», «Львів. Пристрасті. Таємниці», «Львів. Шоколад. Кам'яниці» (КСД), «Дорожні історії» (КМ-Букс), «Теплі історії» (Брайт-Букс), «Агенція «Незалежність» (Видавництво НК «Богдан»), теж чисельних публікацій у газетах і журналах.

Наталка Ліщинська - лауреатка конкурсів «Коронація слова-2011» у номінації «Твори для дітей», «Коронація слова-2013» у номінації «Пісенна лірика».

Хобі - читання, футурологія, машини, спостереження за живими істотами.

Улюблена цитата (майже девіз) Наталки Ліщинської: «Спочатку було Слово!»

Книги письменниці

  • Ліщинська, Наталка. Нова людина / Н. Ліщинська ; дизайн обкл. Д. Замойська. - Київ : Видавнича група КМ- БУКС, 2016. - 255 с. - (Серія "Романи").
  • Ліщинська, Наталка. Не люди, люди, нелюди / Н. Ліщинська ; дизайн обкл. Я. Каторож. - Київ КМ-БУКС, 2018. - 223 с.
  • Ліщинська, Наталка. Пригоди Хоробрика / Н. Ліщинська ; іл. В. Пертії. - Тернопіль : Богдан, 2023. - 76 с.