Нові книги вересня 2020
Парр, Марія. Тоня Ґліммердал / М. Парр ; пер. з норв. Г. Кирпи ; іл. О. Шатохіна . — Харків : Крокус, 2020 . — 263 с. : іл

Тоня Ґліммердал – єдина дитина на хуторі. Такого жвавого дівчиська ще треба пошукати. Коли її найкращий друг і хрещений Ґунвальд потрапляє в лікарню, Тоні відкривається його величезна таємниця, що навіки може зруйнувати затишне життя в Ґліммердалі. Поки весна воює зі снігом і змушує гори сяяти, а річку клекотіти, маленька шура-бура Ґліммердала із усіх сил прагне, щоб її друг Ґунвальд був щасливий і знов почав грати на скрипці. Головний її девіз — спритність і самовпевненість!
Генріксен, Леві. Ангел у Пащі Диявола = Engelen i Djevelgapet : з норв. пер. В. Криницький ; обкл. О. Шатохіна / Л. Генріксен . — Харків : Крокус, 2020 . — 182 с.

Астрід скоро одинадцять років, але вона дуже хотіла б назавжди залишитися десятирічною. А ще — аби мама й тато не розлучилися, а знову були разом. Астрід - розумна дівчинка, вона розробляє зухвалий план возз’єднання своїх батьків. От лиш усі плани мають ваду: події завжди розгортаються не за планом. І те, що мало бути відпочинком і примиренням, перетворюється на детективний бойовик. Чи вдасться Астрід таки здійснити свій план і помирити маму й тата?
Коломійчук, Богдан. Моцарт із Лемберга / Б. Коломійчук ; авт. передм. О. Линів ; обкл. Т. Омельченко . — Львів : Видавництво Старого Лева , 2018 . — 282 с.

Дія роману відбувається у першій половині XIX століття у Відні, Галичині та Баварії. Головний герой — молодший син геніального композитора Вольфганга Амадея Моцарта, Франц Ксавер. Попри успадкований талант, Франц не досяг батькової слави, але життя його було сповнене пристрасті, інтриг та пригод, а доля — тісно пов’язана зі Львовом, тодішнім Лембергом. Автор філігранно переплітає реальне та вигадане, з перших сторінок захоплює читача у вир переживань молодого композитора.
Москоні, Ліса. Їжа для мозку = Brain Food : наука розумного харчування / Л. Москоні ; пер. з англ. В. Глінка . — Київ : Наш формат, 2019. — 336 c.

Книга виникла на ґрунті багаторічних досліджень і взаємодій Ліси Москоні з людьми, схильними до хвороби Альцгеймера. Наш мозок - особливий орган. Його робота безпосередньо залежить від їжі, яку ми споживаємо. Однак, поради, які ми щодня бачимо в інтернеті, часто суперечливі й непослідовні. То ж якою має бути їжа для мозку? Чи здатна лише сама оливкова олія врятувати від «Альцгеймера»? Яка глюкоза потрібна нашому мозкові? І як зробити свій корисний раціон не лише поживним, а й смачним?
Дерманський, Сашко. Лімерики / Сашко Дерманський ; худож. О. Петренко-Заневський . — Харків : Крокус, 2020 . — 48 с. : іл.

Лімерики» Сашка Дерманського – перша в історії української літератури окрема книжка лімериків. Тут слова каламбуряться в сливи, Звичний глузд – абсолютно шкідливий. Тут самі диваки, на усякі смаки, Навіть рими й рядки тут брикливі!
Міхаліцина, Катерина. Говерла / К. Міхаліцина ; [іл. Світлани Балух]. — Харків : Крокус, 2019. — [22] с. : іл.

Говерла — найвища гора України. На її вершину щороку піднімається сила-силенна людей. Але що ще ми про неї знаємо? Звідки походить її назва, куди біжить Прутський водоспад? Історія, розказана від імені гори, цікаві факти й дивовижні ілюстрації занурять читачів у розмаїтий світ говерлянських мешканців і нагадають, що все довкола має свій неповторний голос. Навіть каміння.
Шеберг, Лена. Душевні факти про серце / Л. Шеберг ; пер. з швед. Г. Мамчур. — Харків : Крокус, , 2019 . — 45 с. : іл.

Чи знаєш ти, що серце людини — таке ж унікальне, як і відбитки пальців? Що найменша в світі пташка колібрі має найбільше у світі серце відносно розмірів свого тіла? Чи знаєш, чому судини сині, якщо кров червона? Але ти точно знаєш, що складене з пальців серце — жест, що означає любов і вдячність. У серці стільки цікавого! Тож вперед у подорож до його найпотаємніших куточків!
Пере, Туула. Перлинка, наш метелик / Туула Пере ; іл. К. Флорес ; пер. І. Малевич. – Київ : Видавничий центр «12», 2020. – 88 с.

Видання розповідає про історію родини, в якій народжується молодша дитина з інвалідністю, про її очікування, коротке, але яскраве життя та про сприйняття цієї історії старшим братом дитини. Глибокі оповідання про почуття любові, що об'єднує людей і вчить мужності і добру на важких етапах життя. У творі порушено тему прав людини з інвалідністю, їх сприйняття суспільством, ідей толерантності.