Нові книги липня 2022
Мельниченко, Настя. Северин-на-Купі / Н. Мельниченко ; іл. А. Гаврилюк. — [Вінниця] : Теза, 2021. — 188 с.

А що буде, якщо трьох підлітків закинути за кордон без батьків? Думаєте вони не знайдуть якусь нову пригоду? Ставши заручниками обставин, діти знайомляться з дивакуватим власником 40 собак, який одержимий ідеєю знайти русалку. Та підлітків русалками вже не здивуєш, а от стара фотографія і скелет у печері — то інша річ. Надихнувшись, діти кидаються розплутувати клубок, який обов’язково їх до чогось приведе: якщо не до риб’ячого хвоста, то хоча б додому.
Мельниченко, Настя. А тепер усе інакше / Н. Мельниченко ; іл. К. Стеценко, А. Гаврилюк. — Вінниця : Теза, 2021. — 248 с. : іл.

Книжка розповідає історію про групу підлітків, які стикаються з різними труднощами на шляху дорослішання. Підлітки організовуються у групу підтримки (в терапії це називається групи за принципом «рівний-рівному»), де з’являється «ведуча» групи (в терапії – «фасилітатор») і де діти розповідають одне одному різні складні ситуації. Іноді ці ситуації вже вирішені й розмова в групі – це розповідь про досвід, іноді – в процесі вирішування (і група включається в ситуацію з підтримкою, зокрема емоційною), іноді – невирішені. В таких випадках друзі беруться допомагати та знаходять вихід із ситуації. Кожна ситуація супроводжується коментарем фахівця.
Павленко, Марина. Щоденник закоханої ідіотки / М. Павленко ; обкл. О. Мишанська. — Вінниця : Теза, 2021. — 375 с.

Які пристрасті чекають на старшокласницю і які межі вона здатна перейти? Відповідь – у відвертій книжці Марини Павленко "Щоденник закоханої ідіотки".
Матьє, Ніколя. Діти їхні : роман / Н. Матьє ; з фр. пер. І. Славінська. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2020. — 623 с.

Невеличке провінційне містечко на сході Франції в краю шахтарів і металургів переживає свої «лихі дев’яності», ознаменовані відходом індустріальної епохи. Це місто спрацьованих батьків та їхніх дітей, які намагаються урвати собі місце в новому житті. Кожна сторінка — гімн вічним літнім канікулам. Спека, мотоцикли, гаряче шосе, і ти такий молодий і безсмертний. Чотирнадцятилітній Антоні, як ніхто інший, гостро проживає свою причетність до цього місця — як і потребу вирвати коріння та поїхати з рідного міста.
Горак, Роман. Андрей Шептицький : біографія / Р. Горак. - Львів : Видавництво "Апріорі", 2020. — 893 с. — (Серія "Біографії").

Він, митрополит Андрей Шептицький, що почував себе кіринейцем, який допомагав нам нести свій хрест, коли від нас відрікались ті, які нарекли себе проводирями, і тоді, коли нам забороняли нашу мову. ...І зглянувся Господь над нами. І як великий вияв любові до нас зіслав Його, який був приречений пройти з нами свій шлях на Голгофу. Не забуваймо: він постійно був чужим серед тих, задля кого прийшов у цей світ. Його перехід у віру предків сприйняли неоднозначно.
Шоу, Ірвін. Вечір у Візантії / І. Шоу ; з англ. пер. П. Мигаль. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2020. — 475 с.

Він — знаменитий чоловік, він — легенда кіно. Його знають мільйони. Блиск софітів і аплодисменти — звичний супровід його життя. Крейґ не відразу помітив, коли й чому все це зникло. Швидкоплинні інтриги, дріб’язкові вчинки та компроміси, випадкові й невипадкові ігри із совістю — за цим усім талант і успіх чомусь відійшли на задній план. Настав час розбиратися з добром і злом, долати кризу середнього віку, пізнавати біль та прозріння — щоб або примиритися з реальним станом речей, або почати все із чистого аркуша.
Темплтон, Джон Маркс. Всесвітні закони життя : 200 вічних духовних принципів / Дж. М. Темплтон ; пер. з англ. О. Бриська. — Львів : Видавництво "Апріорі", 2020. — 593 с. — (Серія "Споконвічна мудрість").

Ця книга позачасова і позакультурна, у ній зібрана вся мудрість віків. Вона стане вашим добрим помічником у розумінні головних принципів наповненого життя, надихатиме і допоможе здобути гармонію почуттів і вчинків, налаштує на позитивне мислення і, зрештою, стане ключем до пізнання найважливіших таємниць – законів життя.
Корній, Дара. Бузинова сопілка діда Всевіда / Д. Корній ; намал. В. Ковальчук. — Львів : Видавництво "Апріорі", 2021. — 38 с.

Ця добра казочка про всесильного діда Всевіда, який живе у старому Пралісі, мешкає у бузиновій хатинці, грає на чарівній бузиновій сопілці та товаришує із сестрами Весною, Осінню, Зимою та Літом. Одного сніжного зимового дня хтось поцупив дідову бузинову сопілку і у Пралісі все переплуталося — суниці посеред стужі, журавлині ключі у зимовому небі, розквітлі конвалії на галявині, де ще мить тому лежав сніг... До всього, у пісочному годиннику світу час зупинився. Як це виправити? Хто він — той загадковий крадій? І для чого йому чарівна сопілка діда Всевіда?
Лейно, Пія. Небеса : роман-дистопія / П. Лейно ; пер. з фінської Н. Довжок і О. Ярешко. — Львів : Астролябія, 2021. — 286 с.

Події «Небес» розгортаються 2058 року у Гельсінкі. Внаслідок природних катастроф і громадянської війни у місті запанував тоталітарний режим Світла. Люди майже не спілкуються, діти більше не народжуються, майбутнього немає, минуле забулося. Як єдину розраду Світло пропонує городянам Небеса — платний віртуальний простір, де можна бачити колишній та вигаданий світи, де все принадніше та впорядкованіше, ніж бувало коли-небудь насправді. Але навіть найбездоганніша ілюзія поступається перед жагою справжніх переживань.
Тераковська, Дорота. Там, де падають Ангели / Д. Тераковська ; пер. з пол. Д. Матіяш ; обкл. та форзац К. Сад. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2021. — 350 с.

Маленька Ева п’ятирічною втратила свого Ангела-Хоронителя, що впав із Драбини на землю й приречений тепер жити в подобі Бездомного. Що чекає на дівчинку після цієї втрати і на що доведеться піти Евиному Ангелу-Хоронителю задля її порятунку? Відповідь — у щемкому, але світлому та сповненому роздумів про буття романі польської письменниці Дороти Тераковської.
Чепмен, Ґері. П'ять мов любови до дітей / Ґ. Чепмен, Р. Кемпбел ; пер. з англ. Н. Римської. — Львів : Видавництво "Свічадо", 2021. — 223 с.

Якщо ви зацікавлені, щоб ваша дитина виростала гармонійною особистістю та хочете налагодити з нею діялог взаєморозуміння, навчіться розмовляти мовою, яка властива маленькій людині. Цих мов у кожної дитини є п’ять, проте одна з них завжди домінує. Як її визначити, як навчитися вправно нею спілкуватися, як бути вимогливими і водночас люблячими батьками? Опанувати це непросте мистецтво навчають автори цієї книги. Адресовано батькам, учителям, вихователям та усім, хто опікується дітьми.
Кронін, Арчибальд Жозеф. Юдине дерево / А. Дж. Кронін ; пер. з англ. М. Прокопович. — Львів : Видавництво "Апріорі", 2021. — 318 с.

Дитинство і юність Девіда Морея не можна назвати щасливими. Зате тепер, у зрілі роки, він може насолоджуватися розкішним життям в Швейцарії, відвідувати престижні заходи у вищих колах французького суспільства або оперні прем’єри в Італії. Він може дозволити собі колекціонувати роботи відомих митців. Але все це плата. Ті тридцять срібняків, які він, як Юда, отримав за зраду. Девід Морей зрадив свою любов... Але чи зможе він покаятися і спокутувати свої гріхи?
Вербер, Бернар. Її величність кішка / Б. Вербер ; пер. з фр. С. Мартинович та М. Абрамова. — Львів : Видавництво Terra Incognita, 2020. — 293 с.

«Її величність кішка» – продовження роману Бернара Вербера «Завтра будуть коти». Письменник вкотре повертається до теми співжиття видів і філософських роздумів про три стовпи цивілізації: Гумор, Мистецтво та Любов. Вже знайома нам кішка Бастет безтурботно насолоджується життям у паризькому помешканні своєї «служниці» Наталі – адже саме так, на думку автора, коти сприймають своїх господарів. Одного разу все раптово змінюється. У місті все частіше стаються сутички між людьми, всю планету охоплює хаос, з восьми мільярдів людського населення Землі виживає лише один. Доля людства опиняється в руках невеликої групи котів і людей на чолі з Бастет. Владна кішка намагається знайти загальне порозуміння і примирити між собою всі види. Та чи справдяться її сподівання?
Думанська, Оксана. Казка про дивовижну яблуню / О. Думанська ; іл. Х. Лукащук. — Львів ; Дрогобич : Коло, 2022. — 36 с. : кол. іл.

Містична версія появи яблуні на Кролевеччині. Чарівна історія написана у формі казки Оксаною Думанською, а проілюстрована Христиною Лукащук.
Розен, Майкл. Ведмідь, що вміє літати / М. Розен ; худож. А. Рейнольдс ; пер. з англ. В. В. Міхно. — Харків : Ранок, 2020. — 32 с.

Хіба ведмеді можуть літати? Якщо сильно забажати і залучитися підтримкою друзів — можуть. Ця книжка-картинка вчить читачів іти до своєї мети і нічого не боятися. Ритм і часті повтори у віршах допоможуть малятам швидко запам’ятати історію про ведмедика і наспівувати її разом із вами.
Соломонс-Моут, Джастін. За кожною видатною жінкою стоїть видатна котяча особистість / Дж. Соломонс-Моут ; іл. Л. Майо ; пер. Г. Яновська. — Харків : Видавництво "Жорж", 2020. — 88 с. : іл.

Від актрис та мисткинь до дослідниць і науковиць - знайомтеся з дивовижними жінками різних професій та їхніми мурКІТливими друзями. Крім того, ви навчитеся котячої життєвої мудрості, побачите в Залі слави котів-рекордсменів і пройдете тест на ідеального муркучого компаньйона.
Хмілевський, Леонід. Казка про Рожеву Пташку Фламінго / Л. Хмілевський ; іл. Я. Мотицька. — Київ, 2021. — 38 с.

Казка на ніч, що створить дитині уяву про добро і зло, про мрію, якої не можна зраджувати. Про те, що на шляху до мети потрібна допомога друзів. Про Наставника. Про вдячність – її ніколи не можна забувати. Про справжній Вчинок. Про цінність волі і прагнення до того, що за обрієм.
Тараненко, Ірина. Книга-мандрівка. Незалежність / І. Тараненко ; автори текстів: Є. Нєвєжина [та 3 інших] ; іл. М. Лешак. — Київ : Green Penguin Media, 2021. — 68 с.

«Книга-мандрівка. Україна» — це 1200 непересічних фактів про Україну та українців. Автори відшукали не лише найдивовижніше, але й найважливіше, що варто знати про Україну: унікальні місця, де слід побувати, культурні здобутки, видатних особистостей та поворотні моменти, що вплинули на хід історії та життя кожного українця. Ця книга створена з відкриттів. З нею ви зможете поглянути на Україну по-новому. Формат книги-мандрівки особливий — це не довідник і не підручник. Це карта-розповідь у форматі «едьютейнмент», на якій зазначені найцікавіші історико-географічні та статистичні факти про країну в авторських ілюстраціях.
Ковалишена, Інна. Крута історія України. Від динозаврів до сьогодні / написала І. Ковалишена ; намал. Г. Чепурна. — Київ : Видавництво "Моя книжкова полиця", 2021. — 141 с.

Історія - це нудно і незрозуміло? Герої цієї книги - четверо друзів - спершу теж так думали. Але всього одна цікава знахідка може підштовхнути до того, щоб познайомитися з історією ближче і виявити, що вонa можe бути зaхопливою, яскравою й такою близькою до кожного з них.
Кирилова, Валентина. Коні та портрет мого дядька / В. Кирилова ; іл. Т. Калюжна. — Київ : Видавництво "Моя книжкова полиця", 2021. — 152 с.

Платон Горинь здобув перемогу у Всеукраїнському конкурсі із французької мови та отримав можливість поїхати до Франції, пожити там два тижні і познайомитися з країною. Разом з Марісою, дівчинкою з французької родини, де жив Платон, він пізнає та досліджує відомих митців, які були вихідцями з України та яких знають у світі. Вони відкривають для себе різноманітні стилі та напрямки, творчість Давида Бурлюка, Олександри Екстер, Соні Делоне та інших.
Смирнова, Наталія. Крим Керіма / Н. Смирнова ; іл. Л. Стецькович. — Київ : Портал, 2021. — 92 с. : іл.

Дім, родина, квітучі гранати, дитячі пригоди. Одного дня усе це змітає Другою світовою війною. А іншого дня, після вже стількох утрат, виявляється, що бути кримським татарином — вирок. Поспішна депортація, тижні в товарняках, ще тяжчі втрати, непривітне нове місце мешкання, тяжка праця. Спогади про втрачений Крим. Як віднайти сенс, силу жити і віру в людей?
Максименко, Олена. Пси, які приручають людей / О. Максименко ; іл. студії "сері/граф". — Київ : Портал, 2021. — 124 с.

Бути підлітками непросто. А бути підлітками в прифронтовому містечку на українському Сході року 2014-го… дуже-дуже непросто. До одвічних викликів дружби і закоханості, ревнощів і внутрішніх страхів, самовираження і шкільних проблем додаються нові. Прийняти однокласника-переселенця, опанувати домедичну допомогу, пересидіти обстріл у підвалі, побачити смерть, урятувати життя. Відстоювати свою історію і свої цінності.
Дужак, Ольга. Україна понад усе! Що було б, якби..? / О. Дужак ; намал. Ю. Ганик. — Київ : Видавництво "Моя книжкова полиця", 2021. — 130 с.

Богдан під час літніх канікул знаходить козацький скарб – чарівну булаву Богдана Хмельницького, і та відкриває йому портал до паралельної реальності – сучасної України, але вкрай заможної. Потрапляючи в альтернативний Київ, хлопець бачить навколо найдорожчі машини, багатих та усміхнених людей. З цікавості, чому все так змінилося, він іде до історичного музею. Тамтешній Хранитель знань відправляє його в минуле, а саме туди, де все пішло не так.