3 квартал 2016

Бардуль, Летиція. Любі казочки для найменшеньких. – Київ : Компанія ОСМА, 2015. – 96 с. : іл.

Чим скінчилися походеньки чемного вовчика і хитрого котиська, як завершилася пригода матінки-квочки, що загубила своє курча, - про все це можна прочитати в чудовій добірці казок для малят. У книзі мало тексту, великі, прості для сприйняття дитиною, ілюстрації.

Безкінечники / іл. Н. Чернишевої. – Київ : Час майстрів, 2015. – 32 с. : іл.

Славне місто Яготин! Під кущем лежить Мартин… Кажуть, для Яготина зовсім це не дивина: Хвицнуло телятко, почнемо спочатку?.. Хто в дитинстві не запитував себе: чи є у всього початок і де всьому кінець? Шедеври народної творчості й авторські тексти, зібрані в цій книжці, об’єднує глибинне сприйняття одного з найзагадковіших понять — безкінечності. Книжка сприятиме розвиткові зв’язного мовлення дитини та поставленню дикції.

Валькер, Ян. Їжачок Пуф шукає нову родину. – Харків : Віват, 2016. – 32 с. : іл.

Їжачок Пуф має все, що потрібно для щастя – затишний будинок, батьків, які його люблять, дружніх сусідів і вірних друзів. Але він все одно раз у раз скаржиться! Малюкові здається, що мама часто його цілує, в тата немає часу з ним гратися, а молодша сестричка занадто галаслива…І якось уранці він вирішує іти шукати ідеальну родину. Чи вдасться їжачкові знайти потрібне? Що станеться в результаті цієї подорожі? Ця ніжна й повчальна історія нікого не залишить байдужим, а прекрасні ілюстрації подарують радість і гарний настрій.

Калинець, Ігор. Сімейка / намал. Ж. Миронюк. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 12 с.

"Сімейка" - це яскрава картонна книжечка, з оригінальними віршиками-забавлянками про сімейку веселого хлопчика: його братика-Нароверігнатика, бабусю-Похатікручуся та дідуся-Пішкиобійдуся. Усіх цих персонажів для дітей тепло і з гумором створила художниця Женя Миронюк. А завдяки тому, що книга виконана з якісного щільного картону, вона витримає навіть найвимогливішого читача.

Кульман, Торбен. Ліндберг. Історія неймовірних пригод Мишеняти-летуна. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 98 с. : іл.

Багато років тому жило у Гамбурзі цікаве до всього Мишеня, яке дуже любило читати людські книжки і мало багато друзів-мишей. Та одного дня з міста зникли всі миші... Щоби знову побачити своїх приятелів, Мишеняті доведеться здолати чимало небезпек, стати справжнім винахідником і навіть перелетіти через океан.

Міхаліцина, Катерина. Бабусина господа. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 14 с. – (Книга брайлем).

Здавалося б, хто живе в бабусиній господі? Звісно, бабуся. А якщо уважно пригледітися, роззирнутися довкола, прислухатися, то виявиться, що тут так багато цікавих мешканців. Тут і ласий до сметанки котик, і збитошні мишенята, і кумедний пес Бровко, і кроленята, каченята, гуси, ластівки, і ще багато іншої живності – тваринок, птахів, комашок, з якими варто подружитися.

Міхаліцина, Катерина. Хто росте у парку. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 34 с. : іл.

Це невеличка історія про важливі речі: про зростання і пошук себе, про схожість і несхожість та важливість мати поряд когось, хто хоч трохи і хоч у чомусь до тебе подібний. А ще - про дерева навколо нас, повз які проходимо, та не завжди знаємо, хто це тут росте. Тому книжка стане в пригоді всім, хто хоче знати на ім'я найпоширеніші паркові дерева, навчитися розрізняти їх: у казковій ігровій формі завдяки чудовим ілюстраціям так легко запам'ятати, як вони виглядають, яка у них кора, насіння, листя, цвіт.

Прохасько, Мар’яна. Кучеряві повертаються у місто. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 12 с.

Ця книжечка особлива, бо автор Мар’яна Прохасько, не написавши жодного тексту (ані віршованого, ні прозового), приховала його зміст за художніми образами. Ця книжечка також особлива тим, що зображує один день із життя звичайної типової сім’ї із чотирьох членів – тата, мами та двох діток, усі вони мають кучеряве волосся! Сюжет цієї картонки теж незвичний, бо починається… з розв’язки: як минув відпочинок і скільки часу тривав, нам не відомо, зате практично погодинно розписано останній день перед від’їздом – діти сплять, прокидаються, снідають, бавляться, доки тато з мамою пакують речі, потім сім’я від’їжджає власним авто, дорогою з ними трапляється пригода з коровою, й аж під вечір прибувають у місто, так що часу залишається тільки на те, щоб викупатися та лягти до ліжка. За допомогою цих картинок можна легко пояснити малюкові елементарні явища (частини доби та їх видозміни залежно від місця перебування, наприклад, вечір у селі і вечір у місті), значення простих дій (спати, позіхати, молитися, снідати тощо).

Пташині скоромовки / намал. Марися Рудська. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 12 с.

Ця книжечка є своєрідною маленькою «пташиною енциклопедією». Персонажі-птахи нагадують звичайних людей: ворона і квочка мають жіночі сумочки, посмітюха одягнена як людина, що не має смаку, а лелека – у вишиванці та очіпку. Книжечка скоромовок допоможе наймолодшим читачам у вимові складних слів і буквосполучень. А, крім цього, діти навчаться розрізняти різних пташок, яких із крихтою гумору зобразила художниця Марися Рудська.

Робберехт, Тьєррі. Про вовка, який випав із книжки. – Харків : Віват, 2016. – 32 с. : іл.

У кімнаті дівчинки Зої чимало книжок. Хто в них тільки не живе! Динозаври, принцеси, овечки… Але одного разу сталося неймовірне: з однієї книжки випав… вовк! І хоча вовк був чорний-пречорний, із гострими зубами, у незнайомому місці він дуже злякався і став шукати свою книжку. Ох і отримав цей мандрівник на горіхи! Про те, чи зуміє герой знайти свою казку, ви дізнаєтеся, прочитавши цю кумедну й незвичайну історію. Увага! Книжка заряджає оптимізмом і дарує гарний настрій!

Савка, Мар’яна. На болоті. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. – 12 с. : іл.

Чудове видання «На болоті» розповість про те, як жабки готуються до зими. Книжечка містить великі яскраві ілюстрації, які супроводжують короткі віршовані рядки, і призначена для дітей до трьох років. Сторінки виготовлені з цупкого картону, тому їх може часто гортати навіть найактивніший читач.

Стелмащук, Крис. Стелмащук, Агнешка. Кіт Вікентій і острів скарбів. – Харків : Віват, 2016. – 32 с.

Вікентій не був звичайним котом, а швидше відомим дослідником і винахідником. Одного разу на горищі старого покинутого дому кіт знайшов старовинну мапу, на якій було позначено місце, де заховано скарб! Чи знайде він цей загадковий скарб? Кого зустріне на своєму шляху під час захопливої подорожі? Отже, вирушаємо в дорогу! На тебе чекає справній шторм, пошуки скарбів, зустріч із чарівним створінням і ще багато цікавого.

Тичина, Павло. А я у гай ходила / намал. Мар’яна Петрів . - Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 12 с.

Цей улюблений для багатьох поколінь тичинівський вірш, який Мар’яна Петрів убрала у вишукано-вишиваний стрій, може стати для малюка не тільки його першою казочкою про Зайчика-дрімайчика, а й «маленьким посібничком» із навчання лічби (можна запропонувати дитині спочатку порахувати дерева, а потім – квіти у гаю, згодом – й у волоссі дівчинки, а також калинові кетяги, на яких сидить зозуля) та читання (цьому сприяє виразний шрифт з великими літерами і короткими реченнями, які добре привертають увагу дитини).

Фалькович, Григорій. Корова спекла коровай. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. – 36 с.

Вірші Григорія Фальковича - мрійливі, «усміхнені» - немов забава з читачем. На сторінках цієї книжки, яку чудово проілюструвала в ніжних акварельних тонах Євгенія Гайдамака, можна зустріти таргана-хулігана, корову, яка спекла коровай і любить ходити в кіно, нечепур та нечупар, які завжди ходять парами, та багатьох інших кумедних персонажів.

Штеффенсмайєр, Александр. Лізелотта ховається. – Харків : Віват, 2016. – 32 с. : іл.

Вітаю тебе у світі чудернацьких пригод корівки Лізелотти! Ніколи не можна здогадатися, що вона утне наступної миті… Цього разу невгамовна героїня залізла на дерево, а от злізти вниз ніяк не могла! Шукати корівку вирушили її друзі, які згодом усі разом опинилися на найвищій гілці. Хто врятує друзів? І як їм спуститися вниз без драбини? Що з цього вийшло – читай у книжці. Та будь певен: ця казка розвеселить будь-кого!

Штеффенсмайєр, Александр. Лізелотта не може заснути. – Харків : Віват, 2016. – 32 с. : іл.

Одного разу корівка Лізелотта ніяк не могла заснути. До чого тільки бідолашна не вдавалася: блукала подвір’ям, підстрибувала, вдягала товстезні вовняні шкарпетки, випила смачного чаю із лікарськими травами, ніжилася у теплій ванні, та сну все не було. «Може, овечок порахувати?» - подумала Лізелотта. І тоді… Що ж вигадає хитрунка, аби нарешті відпочити? Читай цю веселу книжку - і про все дізнаєшся!

Шуберт, Інгрід, Шуберт, Дітер. Мій друг пірат. – Харків : Віват, 2016. – 32 с.: іл.

Хочеш познайомитися зі справжнім піратом, який зберігає у своїй скриньці безліч морських трофеїв, з-поміж яких є ласт водяника, будиночок Русалочки і акулячий ріг? Цей старий морський вовк, який борознив колись водні простори, ні з ким не хоче дружити. Та одного разу на даху свого будинку злий і відлюдний пірат побачив маленького хлопчика... Чим закінчиться ця історія? Гортай сторінки, милуйся прекрасними акварельними ілюстраціями і... нічому не дивуйся!

Шуберт, Інгрід, Шуберт, Дітер. Офелія, або Що сталося з крокодилом. – Харків : Віват, 2016. – 32 с.: іл.

А чи знаєш, чому в животі з’являються метелики? Може, це страшна хвороба? Чи є інша причина? Хоч там як, а крокодил на ім’я Джонні не на жарт злякався, виявивши у своєму животі отакий «подарунок». Першою йому на допомогу поспішила прекрасна бегемотиха Офелія, а за нею і всі інші жителі лісу. Хто з них поставить бідоласі Джонні точний діагноз? Хто перший простягне руку допомоги лісовому алігаторові? І від чого насправді в животі заводяться метелики? Про все дізнаєшся, коли прочитаєш книжечку!

Бабкіна, Катерина. Шапочка і кит / мал. Ю. Пилипчатіна. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. – 59 с.

У житті Шапочці багато чого наразі не можна – їсти всілякі ласощі, бігати, кататися на лонгборді і навіть гладити собак. А ще потрібно вчасно приймати таблетки, адже Шап (а так хлопчика звуть відтоді, як у нього після хіміотерапії випало волосся і він не хотів скидати блакитну в’язану шапку) досі бореться з лейкозом. Однак хлопчик не впадає у відчай, а спілкується зі своїм новим другом – блакитно-сірим китом, який невідь-звідки узявся в повітрі над містом. Кит навіть може катати Шапа на спині понад хмарами… Книжка «Шапочка і кит» Катерини Бабкіної присвячена дітям, які борються з онкологічними хворобами.

Малетич, Наталка. Щоденник Ельфа. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. - 175 с.

Всі діти – ельфи. Принаймні такими вони народжуються. А коли починається їхнє школярське життя - тут вже прозорі крила мають набути сили, аби політ вирізнявся прикметами висоти, переможності, товариської підтримки й звичайного порозуміння з колишніми ельфами – батьками. Герої оповідань Наталки Малетич ходять вулицями різних міст і вчаться в різних школах, і вподобання у них неоднакові, та все ж вони багато в чому схожі, коли прагнуть самостійності у вчинках чи втрапляють у халепу. І навіть якщо ти не вважаєш себе ельфом, книга все одно про тебе.

Нортон, Мері. Роздобудьки. – Харків : Школа, 2016. – 160 с.

Роздобудьки – це крихітні гонористі та уразливі добрі істоти, що ховаються у старих поважних будинках та цуплять різні дрібні людські речі: олівці, сірники, шпильки, голки, нитки, блюдця, ложки. Дивовижні пригоди симпатичних крадіїв починаються, коли маленьке роздобудько Аріетті , яка зовсім не слухається своїх мудрих батьків Пода та Хомілі порушує головне правило — уникати людей.

Нортон, Мері. Роздобудьки в полі. – Харків : Школа, 2016. – 176 с.

Нові пригоди, нові враження та багато цікавого у другій книзі «Роздобудьки в полі». Одного дня великі люди із будинку викурюють родину крихітних роздобудьків із свого безпечного та затишного помешкання, і маленькі істоти потрапляють в поле – в справжні «джунглі» із величезними комахами, дощем, снігом, вітром. Але серед таких негараздів Аріетта знаходить багато приємних речей: смачні суниці, чудові гойдалки та ковзанки, а ще вона знайомиться із новим другом Спіллером.

Андрухович, Софія. Сузір’я Курки. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 45 с.

«Сузір’я Курки» – це історія про дитинство і старість, про зв’язок між живими істотами і природою, про співчуття і страхи, про бабусю і дівчинку, рись і кота, про курку Марічку і велику зоряну курку Іскру, яка дивиться з небес. Головна героїня старенька бабуся Марія живе високо в горах зі своєю улюбленою куркою Марічкою. Марія не припиняє з широко розплющеними очима дивуватись із цього світу і щодня відкриває для себе щось нове. Заради своїх друзів, дідусів Кулінського і Зелінського, Марія долає власні страхи і вирушає до темного лісу, в якому водяться різні чудовиська. На Марію з Марічкою в лісі чекають небезпеки, несподіванки, відкриття і справжні пригоди. Виявляється, що в лісових хатинках не завжди живуть лихі істоти, і що діти бувають хоробрішими й відповідальнішими від дорослих, і що навіть для літньої людини щось постійно трапляється вперше. Ідея "Сузір’я Курки" належить ілюстраторці й письменниці Мар’яні Прохасько, яка стала режисеркою і творцем цілого світу в колажах, магічним чином поєднавши малюнки з фотографіями Олени Субач. Текст написала письменниця Софія Андрухович, для якої ця книга стала першим досвідом писання для дітей.

Вітчер, Муні. Ніна і золоте число / пер. А. Камінчук. – Київ : Рідна мова, 2015. – 403 с.

Пригоди мадридської школярки Ніни тривають. Цього разу на неї чекає немало випробувань, здавалося б, неймовірних для дівчинки, нехай і наділеної алхімічними здібностями. Чи впорається вона, чи зуміє вистояти в смертельній боротьбі зі Злом?.., адже, доведеться поборотися не тільки з Карконом, який зумів звільнитися зі свого кам’яного полону, а й з його могутніми помічниками — примарами. Маг не полишає спроб знищити планету Ксоракс: він задумав зруйнувати Золоте Число, яке забезпечує життя, красу й гармонію планети. І йому це майже вдається, та Ніні і її вірним друзям треба завадити негіднику й злодію.

Вітчер, Муні. Ніна і сила Абсинтіуму / пер. А. Камінчук. – Київ : Рідна мова, 2015. – 445 с.

Ніна разом зі своїми друзями продовжує відновлення Золотого Числа. Це Число — 1,618 — забезпечує життя, красу й гармонію прекрасної планети Ксоракс. Без нього просто не може існувати Всесвіт! У книжці «Ніна і Золоте Число» дітям вдалося врятувати дві його одиниці, вступивши в жорстоку боротьбу з кам’яними Воїнами князя Каркона — вічного ворога Ніни, який задумав будь-якою ціною знищити Ксоракс. У книжці «Ніна і сила Абсинтіуму» юна алхімік намагається знайти цифру 6 Золотого Числа. Чи вдасться їй ця непроста місія? Адже ж Каркон не дрімає, всі сили Зла стоять на його боці! Та Ніна, відважна, добра серцем дівчинка, не відає страху і без роздумів вступає на шлях боротьби.

Долгова, Віталіна. Обереги. Ляльки-мотанки. – Харків : АССА, 2016. – 64 с.

Лялька мотанка - один з традиційних українських оберегів. Детально про етнічні корені і звичаї, пов'язаних з цим видом народної творчості, можна прочитати у цій книзі. Автор пропонує ознайомитися з техніками і правилами виготовлення виробів. На сторінках посібника представлені 10 майстер-класів, які допоможуть зрозуміти, як зробити ляльку-мотанку. Кожен майстер-клас супроводжений короткою історичною довідкою, де пояснено значення окремих елементів, покроковими фото та детальними інструкціями, також наведено список необхідних матеріалів та інструментів.

Запрудська, Євгенія. Декупаж. – Харків : АССА, 2016. – 64 с.

Декупаж — проста, але дуже ефективна техніка декорування. Ти дізнаєшся, як можна надати індивідуальності таким предметам, як дзеркало, декоративне панно, скринька, глечик, годинник. Майстриня детально описує техніку створення декупажу, пропонує і прості варіанти робіт, які будуть під силу початківцям, і складні, багатоетапні. Надихайся та сміливо берись за створення власного шедевра!

Монтґомері, Лусі Мод. Джейн з Пагорба Ліхтарів. – Львів : Свічадо, 2015. – 251 с.

Книга розповідає історію дівчинки на ім’я Джейн, яка живе зі своєю матір’ю, тіткою та бабусею в похмурому будинку на вулиці Веселій, де всім заправляє бабуся-тиран. Батьки Джейн посварилися, коли їй було лише три роки, і з тих пір вони живуть в розлуці. Та одного разу прийшов лист від батька з проханням «надіслати» Джейн на канікули на острів Принца Едуарда — і життя дівчинки враз перемінилося, набуло розмаїтих барв, смаку і світла... Ця книжка - сповнена тепла повість про те, що мрії здійснюються, і про те, що в кожному з нас прихована велика сила — потрібно тільки трішки віри і любові, щоби її розпізнати.

Парвела, Тімо. Елла та друзі. Веселі пригоди. – Харків : Школа, 2016. – 128 с.

Дитячий бестселер «Елла та друзі. Веселі пригоди» увійшов до переліку найпопулярніших книг Європи. Разом із друзями і, звичайно ж, класним керівником Елла переходить до другого класу. Там на неї чекає перше кохання до нетямущого Пата і блискучий виступ на шкільній олімпіаді, вистежування жорстокого і невблаганного термінатора, що полює на вчителя, і пригоди в нічній школі. А ще в класі з’являється новачок, котрий підозріло скидається на прибульця з іншої планети. Тож нудьгувати Еллі та друзям нема коли!

Славін, Білл, Славін, Джим. Як виготовляють звичайні речі. – Київ : Країна мрій, 2016. – 160 с.

Книга розповідає, як із природної сировини можна виготовити багато простих предметів. Весь процес виробництва речей описано та проілюстровано крок за кроком, в цьому тобі також допоможуть і дотепні малюнки. Ти дізнаєшся: з якого матеріалу роблять компакт-диски, як виготовляють шовк, олівці, пластикові упаковки або дошки для серфінгу та багато чого іншого.

Стрековська-Заремба, Малгожата. Філіпек і весела сімейка. – Харків : Школа, 2016. – 160 с.

Кумедні історії про веселого бешкетника Філіпека, «дуже чемної, розважливої та розумної не на свої роки дитини», як він каже про себе, написала польська письменниця Малгожата Стрековська-Заремба. Її родзинка — здатність у яскравій манері та з витонченим гумором розкривати злободенні теми, цікаві дітлахам, та навіть змушувати батьків переосмислювати власну поведінку. У творі немає нав’язливого наставництва, бачення складного світу дорослих здивованими дитячими очима і пізнання його непростої логіки в пошуках відповідей на, здавалося б, наївні запитання.

Сульберг, А. Аудгільд. Хто проти суперкрутих. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 203 с.

Дванадцятилітня Анне Беа вважає себе потворою, та й у школі на неї поглядають співчутливо. А дехто з їхнього класу взагалі відверто з неї глумиться. Тому дівчинка мало з ким спілкується, і якби не найкращий друг Нільс, її життя було б зовсім нестерпним. Але Анне Беа доведеться поглянути в очі своїм найбільшим страхам і дати відсіч суперкрутим. «Хто проти суперкрутих» - ця книжка про те, як вистояти "на лінії вогню", як відстояти свою гідність, як це воно - мати друзів, які не зрадять, і як батькам любити своїх дітей.

Архів

Нові книги вересня 2023

Нові книги серпня 2023

Нові книги липня 2023

Нові книги червня 2023

Нові книги травня 2023

Нові книги квітня 2023

Нові книги березня 2023

Нові книги лютого 2023

Нові книги січня 2023

Нові книги грудня 2022

Нові книги листопада 2022

Нові книги жовтня 2022

Нові книги вересня 2022

Нові книги серпня 2022

Нові книги липня 2022

Нові книги червня 2022

Нові книги травня 2022

Нові книги квітня 2022

Нові книги березня 2022

Нові книги лютого 2022

Нові книги січня 2022

Нові книги грудня 2021

Нові книги листопада 2021

Нові книги жовтня 2021

Нові книги вересня 2021

Нові книги серпня 2021

Нові книги липня 2021

Нові книги червня 2021

Нові книги травня 2021

Нові книги квітня 2021

Нові книги березня 2021

Нові книги лютого 2021

Нові книги січня 2021

Нові книги грудня 2020

Нові книги листопада 2020

Нові книги жовтня 2020

Нові книги вересня 2020

Нові книги серпня 2020

Нові книги липня 2020

Нові книги червня 2020

Нові книги травня 2020

Нові книги квітня 2020

Нові книги березня 2020

Нові книги лютого 2020

Нові книги січня 2020

Нові книги грудня 2019

Нові книги листопада 2019

Нові книги жовтня 2019

Нові книги вересня 2019

Нові книги серпня 2019

Нові книги липня 2019

Нові книги червня 2019

Нові книги травня 2019

Нові книги квітня 2019

Нові книги березня 2019

Нові книги лютого 2019

Нові книги січня 2019

Нові книги грудня 2018

Нові книги листопада 2018

Нові книги жовтня 2018

Нові книги вересня 2018

Нові книги серпня 2018

Нові книги липня 2018

Нові книги червня 2018

Нові книги травня 2018

Нові книги квітня 2018

Нові книги березня 2018

Нові книги лютого 2018

Нові книги січня 2018

Нові книги грудня 2017

Нові книги листопада 2017

Нові книги жовтня 2017

Нові книги вересня 2017

Нові книги серпня 2017

Нові книги липня 2017

Нові книги червня 2017

Нові книги травня 2017

Нові книги квітня 2017

Нові книги березня 2017

Нові книги лютого 2017

4 квартал 2016

3 квартал 2016

2 квартал 2016

1 квартал 2016