Ви таке чули? Ті, хто стежать за Львівською обласною бібліотекою для дітей у Фейсбуці, уже знають, яка чудова нагода випала 10 читачам та двом бібліотекарям нашої бібліотеки. А тим, хто любить родзинки і не вчащає до Фейсбуку, розповідаємо про неймовірно цікаві пригоди українських читачів у Вроцлаві. 
Отже, 2 листопада ми відправились до Вроцлава шукати... гномів (їх є близько 100).

 Міська бібліотека публічна у Вроцлаві  запросила нас до участі у спільному проекті "Вроцлавські гноми, львівські леви...".  Проект передбачав знайомство польських та українських підлітків - активних читачів бібліотек, пошуки гномів і левів, як символів наших міст, майстер-класи і численні екскурсії.

За тиждень, проведений у Вроцлаві, ми відвідали: Оссолінеум, Вроцлавський університет, Міський музей історії, Зал Сторіччя, зоопарк, Гуманітаріум (центр науки, присвячений людині та навколишньому середовищу), міський стадіон та оборонну фортецю у Клодзко.

Наші читачі побували на мовно-інтеграційному занятті, навчанні у двох Мультицентрах, зустрілись з журналісткою Беатою Мацієвською, піднялись на башту костелу Івана Хрестителя та найвищу будівлю Вроцлава Sky Tower, звідки побачили чарівну панораму міста. 

Впродовж усіх днів йшов активний пошук та фотографування гномів (поляки називають їх краснолюдками).

А на завершення проекту відбулася...чарівна УКРАЇНСЬКА ніч у бібліотеці! До цієї ночі ми почали готуватися ще у Львові: вигадували цікаві конкурси, готували подарунки і почастунки.

Нас гостинно прийняла філія № 16 MBP у Вроцлаві, яка знаходиться при гімназії. Читачі бібліотеки - учні цієї гімназії провели екскурсію своєю Альма-матер та познайомили нас з вроцлавськими левами.

Ми, в свою чергу, розповіли про своїх улюблених львівських левів, та представили фотоальбоми про краснолюдків, створені напередодні в Мультицентрі.

А далі було найцікавіше: мовно-поетична зупинка, творчі майстерні по виготовленню фенечок та святкових конвертів, та вікторина "Що ти знаєш про країну-сусіда?". І це ще не все! На завершення була піцца, солодощі, настільні ігри і, звичайно, обмін подарунками та жваве спілкування. Так, ця ніч дійсно стала чарівною і українською!

Приємним сюрпризом для нашої команди став фільм про наше перебування у Вроцлаві. Ви також зможете його подивитися. До речі, дякуємо п. Янушу, який його відзняв, змонтував та подарував кожному учаснику проекту.

...А тим часом наш колектив із нетерпінням чекав нашого повернення та звіту про відрядження... І ось день настав. Ми (Надія Кіндрись та Катерина Сухоребська) спробували передати усі наші враження та емоції, пережиті під час поїздки.

Колеги уважно слухали нас і трошечки заздрили. Та ми й самі собі заздрили, адже ми побували в одному з найкрасивіших міст Польщі, шукали маленьких казкових краснолюдків,

отримали прекрасні книжкові подарунки

та побували в найкращих бібліотеках Польщі.

Ну і на закінчення фото на пам'ять та прощання з надією на те, що наступна зустріч відбудеться у Львові.

Дякуємо, колеги! Dziekujemy, koledzy!

До побачення, краснолюдки! Do widzenia, krasnale!
P.S. А фотогалерея "Леокадр" на сайті бібліотеки поповнилася новими лев'ячими фото.

Наші партнери

Логотип ''