Історія Трускавецької міської бібліотеки для дітей

         «Гарна бібліотека є книжковим відображенням Всесвіту», – говорив відомий вчений – бібліотекознавець М.Рубакін. Тож слід пам’ятати, що відкриваючи перед дитиною двері бібліотеки, ми ніби даруємо їй Всесвіт.

         Трускавецьку читальню «Просвіта» заснували в 1886 році і до неї записалося 30 читачів. Головою вибрали отця Тадея Скородинського. При читальні згодом заснували аматорський (театральний) гурток. З 1911 року місто Трускавець переходить до рук спілки, яку очолив Раймонд Ярош. Новий господар починає яскраву європизацію курорту. Крім електрифікації та побудови нових віл, власник дбає про культурний відпочинок мешканців. В центрі міста збудовано клуб, який мав назву  «Товариський», де був більярдний зал і бібліотека. В 1924 році знову відкрили читальню після застою, пов’язаного з війною. Тепер вона стала працювати в новому приміщенні по вулиці Стебницькій в домі «Сільського господаря». Головою обрали отця І.Валюха. На цей період до читальні записалося 100 читачів.

         За часів Радянської влади міська бібліотека була відкрита в 1952 році, першим завідувачем її став Іван Семенович Пух. На 15.03.1952 р. в фонді нараховувалось 4018 примірників книг. Через півроку, у вересні, була відкрита дитяча  бібліотека. Тут працювали: О.М.Кириленко та Г.Г.Кобільник.

          5 травня 1978 року була організована МЦБС з єдиним книжковим фондом. Директором ЦБС призначена Н.П.Костриж.

          В 1983 році бібліотека для дітей отримала нове приміщення по вулиці Стебницькій, 70, де знаходиться й в даний час.  Завідувачем дитячої бібліотеки стала Я.М.Комарницька.

          «Бібліотекар повинен любити читачів і тонко відчувати поруч із собою людину з її радощами і тривогами», – В.Сухомлинський. Ці слова стали девізом роботи творчого колективу бібліотеки для дітей.

Бібліотека надає користувачам доступ до необхідної інформації, враховуючи інформаційні потреби і задоволення індивідуальних інтересів користувачів, допомагає в самоосвіті, популяризує кращі зразки української та зарубіжної літератури, виховує в користувачів прагнення до пошуку інформації, навичок особистої оцінки, розвиває інтерес до знань, надає можливість користувачам цікаво та корисно провести вільний час.

          З 1999 року завідувач бібліотеки Зеновія Несторівна Мазур. В книгозбірні працюють чуйні працівники та мають  великий бібліотечний стаж роботи. На їхніх очах виросло не одне покоління читачів, які досі з теплими словами подяки згадують своїх наставників, що прищеплювали любов до книги, читання.

Віра Михайлівна Лучковська – провідний бібліотекар відділу обслуговування користувачів 1–4 класів, Наталя Ярославівна Гнат  – бібліотекар І категорії відділу обслуговування 5 – 9 класів,  Ірина Анатоліївна Бичкова – провідний бібліотекар читального залу, Олександра Михайлівна Цісінська – бібліотекар І категорії читального залу.

          Бібліотека знаходиться в новому житловому мікрорайоні, її відвідують діти нашого міста, вчителі, вихователі дитячих установ.

          Фонд бібліотеки  становить 40049 примірників книг.

          Бібліотека тісно співпрацює з бібліотекарями та вчителями трьох загальноосвітніх шкіл міста, дитячими садочками, Будинком учнівської творчості, Народним домом, краєзнавчим музеєм міста-курорту, Художнім музеєм М.Біласа, з Асоціацією дітей з обмеженими фізичними можливостями.

          Працівники створили кімнату «Бібліотека іграшок». Маленькі користувачі з дитячих садочків приходять до бібліотеки, щоб не тільки почитати, але й побавитись іграшками. Тут дотримуються гасла: «Візьми книжку почитати, візьми іграшку пограти».

          Цікавими заходами заявили про себе об`єднання, що діють при бібліотеці: «Трускавецькі дзвіночки» (це діти, що володіють літературним словом), ляльковий театр «Трускавочка»   та ансамбль сопілкарів  «Дударик».

          Користувачі бібліотеки постійно беруть активну участь у різноманітних обласних та всеукраїнських конкурсах, а також у міських масових заходах.

У 2014 році бібліотека працювала за  «Програмою  розвитку та модернізації Трускавецької МЦБС», яка складалася з двох проектів: «Бібліотека –  центр інформаційної підтримки освіти» та  «Книжковий майданчик запрошує до читання».

          Колектив бібліотеки  неодноразово був нагороджений  грамотами та подяками  міського голови.

          В  бібліотеці працює один комп’ютер, користувачі бібліотеки вільно і безкоштовно користуються Інтернетом.

          У бібліотеці завжди гамірно і людно. Під час масових заходів діти постійно дізнаються багато корисного і цікавого. Вони розуміють, що книга – це друг і порадник, який навчить цінувати працю дорослих, допоможе обрати свій шлях у житті.  

          Заступник директора ЦБС

 по роботі з дітьми

Зіновія Мазур