65 років від заснування Яворівської районної бібліотеки для дітей

ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ДІТЕЙ
м. ЯВОРІВ

Яворівська районна бібліотека для дітей відзначає свій ювілей. Згадку про цю книгозбірню знаходимо в першій бібліотечній інвентарній книзі, яка датована січнем 1948 року, та в районній газеті «Вільне життя» від 28 серпня 1948 року: тодішня завідувачка бібліотеки О. Колеснікова повідомляла, що «бібліотека з фондом у 7 тисяч книг користується великим попитом серед читачів: щоденне відвідування тут складає 60 – 70 читачів».

Йшли роки. Книжковий фонд поповнювався, більше ставало читачів. Змінювалась країна, змінювались потреби суспільства, а це в свою чергу вимагало змін в обслуговуванні читачів. Бібліотекарі районної дитячої бібліотеки, продовжуючи традиції своїх попередників, обслуговували читачів, творчо та натхненно пропагували кращі зразки художньої літератури. Бібліотека стала для дітей надійним помічником у підготовці до шкільних занять та добрим порадником у змістовному проведенні дозвілля.

Довгий час дитяча бібліотека знаходилась в темному, вологому, маленькому приміщенні. Неодноразово завідувачі бібліотекою Колеснікова О., а слідом – Дробашко Л. (завідуюча бібліотеки з 1950 року) зверталися до місцевої влади з проханням виділити інше приміщення для дитячої бібліотеки, однак до 2009 року ця проблема залишалася не вирішеною. Бібліотекарі сподівалися хоча б на капітальний ремонт, якого так потребувала районна дитяча бібліотека! Адже його тут не було понад 20 років.

Направду кажуть, що «не було би щастя, та нещастя допомогло». Яворівській дитячій бібліотеці «допоміг» буревій 2008 року, зірвавши дах з двоповерхового приміщення, в якому вона займає перший поверх. Ось тоді з державного бюджету для ліквідації наслідків стихії для Яворівського району були виділені відповідні кошти, з яких й було профінансовано перекриття даху дитячої бібліотеки. Тоді ж до доброї справи долучилися також перші особи району - Степан Новосядло та Іван Карпа. Завдяки їхньому сприянню профінансовані ремонтні роботи приміщення районної бібліотеки для дітей, під час яких проведено нове освітлення, замінені вікна, двері, закуплені нові меблі, доріжки, штори, телевізор. Нарешті в бібліотеці стало світло й затишно.

Пройшовши крізь складні історичні перипетії, Яворівська районна бібліотека для дітей від невеличкої книгозбірні поступово виросла в районний центр підтримки дитячого читання, а під час централізації отримала статус Центральної районної бібліотеки для дітей.

Обслуговування читачів дитячої бібліотеки забезпечують 4 спеціалісти: Конанець Наталія Андріївна, Горуна Світлана Петрівна, Телегей Олександра Богданівна та Клюс Любов Іванівна. Всі вони мають спеціальну фахову освіту, стаж роботи понад 20 років. Книжковий бібліотечний фонд сягає 24958 примірників книг, який містить «золотий» фонд дитячої літератури, українську і світову класику, сучасну українську і зарубіжну літературу для дітей, фонд краєзнавчої літератури, велику кількість довідкової літератури – словники, довідники, енциклопедії. Її читацька аудиторія – це дошкільники, учні 1 – 9 класів, дорослі, які опікуються читанням дітей, та й всі бажаючі, кому потрібна література для дітей та про дітей.

Бібліотека дотримується своєї головної місії, яка полягає в популяризації української книги, сприяє національному відродженню, є осередком краєзнавчої пам’яті. Діяльність бібліотеки спрямована на гармонійний розвиток дітей. Працівники бібліотеки добре розуміють, що робота в сучасних умовах – це постійний пошук невикористаних резервів, нових інноваційних методів в роботі з юними читачами. Маючи статус методичного центру, районна дитяча бібліотека позиціонує себе по – новому: багато уваги приділяє навчанню бібліотекарів, методично забезпечує сучасний рівень обслуговування читачів – дітей сільських книгозбірень. Навчання в системі підвищення кваліфікації тут носить випереджувальний характер для професійного розвитку бібліотекарів. Їх навчають новим технологіям, які, можливо, будуть впроваджуватися лише завтра., формують інноваційне мислення бібліотекарів, виховують готовність до змін в роботі.

Усі успіхи бібліотеки – це заслуга згуртованого колективу яким керує з 1984 року Конанець Наталія Андріївна. Під її керівництвом бібліотека виросла, набула заслужений авторитет, позитивно вирішує професійні питання з місцевою владою, розширює партнерські зв’язки, стала майданчиком для цікавих зустрічей, робить все можливе, щоб кожна дитина змогла стати завзятим читачем.

У бібліотеки великі можливості, плани на майбутнє, а, головне, працівники, які люблять свою бібліотеку, люблять своїх читачів.