55 років від заснування Перемишлянської районної бібліотеки для дітей (1958)

Є дати і події в історії кожної установи, які сміливо можна назвати визначними. Це  55 років Перемишлянської районної бібліотеки для дітей.

       Ювілей – добра нагода, щоб підвести підсумки минулого, дати оцінку сьогодення і поринути в майбутнє.

       Історія Перемишлянської районної бібліотеки для дітей починається з 1958 року, коли районна бібліотека переїхала в окреме приміщення по вулиці Леніна, 52 (нині Галицька), де 3 маленькі кімнатки виділили для дитячої бібліотеки.

       До того в бібліотеці для дорослих було виділено лише декілька стелажів з дитячою літературою. Опікувалась маленькими читачами Козлова Віра Миколаївна, а згодом на зміну їй прийшла Пилипенко Марія Андріївна.

       У 1958 році завідуючою районної бібліотеки для дітей стала Бохонко (Трофим'як) Ореста Володимирівна. Працюючи вчилася заочно в Харківському інституті культури, який закінчила в 1965 р.

       40 років свого життя Болонко О.В. присвятила дитячій бібліотеці. Спочатку завідувачем, а потім заступником директора по роботі з дітьми центральної бібліотечної системи.

       При реконструкції приміщення у 1972 році, проводилась надбудова другого поверху, куди перенесли дорослу бібліотеку. А на першому поверсі залишилась районна бібліотека для дітей.

       Зараз у районній бібліотеці для дітей до послуг читачів великий читальний зал на 20 місць, абонемент для дошкільників та учнів 1 – 4 класів, абонемент для учнів 5 – 9 класів.

       Найкращі літа свого життя присвятили дитячій бібліотеці Вавренюк Л., Стахів О., Майданій О., Петришин Л. На їхніх очах виросло не одне покоління читачів, що і досі із вдячність й теплотою згадують своїх наставників, які прищепили їм любов до книги.

       Багато зусиль для того, щоб бібліотека й надалі  мала добру славу доклали і нове покоління фахівців: Гладун І. – бібліотекар абонементу, Харчук М. – бібліотекар читальної зали.

       Більше ніж 36 років  працює  в  дитячій бібліотеці Людмила Петришин, спочатку бібліотекарем читального залу, а далі заступником директора по роботі з дітьми.

       З кожним роком це книжкове царство ставало все привабливішим для своїх користувачів і на сьогодні  центральна районна бібліотека для дітей – це територія дитинства, спілкування, набуття і закріплення знань, отримання нової інформації.

       Дитяча книгозбірня не лише видає книги чи періодичні видання, надає довідки та інформації з будь - якої галузі знань, задовольняє найвимогливіші запити юних користувачів, а є і центром відпочинку і плідної праці колективу. Та найбільше нині пишається бібліотека своїми користувачами. А їх нараховується 1301. Бібліотечний фонд налічує близько 23,9 тисячі екземплярів книг, підшивки періодичних видань, зокрема районної газети „Перемога” (тепер „Перемишлянський Край”) з 1963 року.

       Найрізноманітніші тематичні заходи, конкурси, вікторини, літературні мандрівки і презентації книг та періодики для читачів усіх вікових груп, стають прикладом для наслідування та творчого переосмислення бібліотекарями району.

        Тут завжди людно. Декотрі книголюби, яких колись привели до бібліотеки родичі чи перша вчителька не поривають зв’язку із дитячою читальнею й у зрілому віці. Забігають, щоб дізнатися про нові видання чи просто погомоніти з бібліотекарями. Чимало й таких, що вже ведуть сюди за руку власного сина чи доньку. Це, напевно, найкраще свідчення того, що традиція, яку запровадили колись перші працівники дитячої бібліотеки, не переривається. А двері до країни Читалії завжди і для всіх гостинно відчинені, лише варто переступити поріг бібліотеки.