Скільки левів у місті Лева?

09.02.2012 12:57

На це запитання відповідає у своїй книзі «Леви Львова» Юрій Гайда.

У Львівській обласній бібліотеці для дітей відбулася презентація книги Юрія Гайди «Леви Львова». «Леви Львова» - це багаторічний колективний проект, який здійснює галерея «Равлик». Це перше систематизоване дослідження – понад 4000 зображень левів – містить впорядковану інформацію про будівничих, архітекторів, скульпторів; проілюстроване майже 1500 світлинами.

Презентація цієї книги відбулася у рамках проекту «Леотека», започаткованого Львівською обласною бібліотекою для дітей. "У місті Лева читають навіть леви!" - це гасло нового проекту. «Леотека» (лео-лев, тека - зібрання, тобто, зібрання левів) - це бібліотечна літературно-туристична ініціатива, метою якої є ознайомлення школярів з літературною історією рідного міста та організація літературного туризму для їх ровесників - гостей з інших куточків країни.

В планах проекту - екскурсії по музеях, літературні квести, читання біля пам`ятників, туристичні маршрути по одній книзі, створення літературної карти Львова та багато інших захоплюючих акцій.

На презентації були присутні Юрій Гайда – директор галереї «Равлик», автор книги «Леви Львова» та Іван Сварник – віце-президент Товариства шанувальників Львова, директор Львівської обласної наукової універсальної бібліотеки, автор праці «Печатки та герб Львова», яка стала одним з розділів книги. Пан Іван, зокрема, зазначив, що Львів став першим містом у колишньому СРСР, де було прийнято міський герб. А Юрій Гайда на запитання «Скільки у Львові левів?» відповів: «Не важливо, скільки левів, важливо, що наші предки – скульптори, архітектори, художники – вважали лева своїм звіром. Втім, у Львові ми нарахували близько 4500 зображень левів. Лише на будинку на проспекті Свободи, де розташовано Гранд-Готель, їх 99. А найбільший лев (понад 4 метри) – при в’їзді до Львова зі сторони Сихівського цвинтаря – у 160 разів більший за найменшого – на дверній ручці. Найбільша відстань між левами у Львові – від того ж Сихівського лева до лева на проспекті Шевченка – 18 кілометрів…»

Наші партнери

Логотип 'Освітня ГО «ЛАД»'

Освітня ГО «ЛАД»