Нові книги серпня 2019
Афонін, Михайло. Світ навколо нас. Потяги : фотоенциклопедія / Михайло Афонін ; пер. з рос. та іл. Д. С. Турбаніст ; дизайн обкл. А. М. Недял. - Київ : КРИСТАЛ БУК, 2019. - 47 с. : фотоіл. - (Бібліотека школяра).

Відколи перший потяг вирушив у путь, минуло близько двох століть. За цей час локомотиви стали потужнішими, а вагони — більш комфортними. Якщо на початку XIX ст. люди з побоюванням і скепсисом позирали на перші паротяги, що під’їжджали до станції, то сьогодні важко знайти людину, яка хоча б раз у житті не подорожувала поїздом. Енциклопедія знайомить із потягами, побудованими за останні десятиліття, історією, цікавими фактами. Книга оформлена чудовими фотографіями.
Баумґарт, Клаус. Зіронька Лаури та нічні страховиська / Клаус Баумґарт ; пер. з нім. Р. Матієва ; іл. автора. - Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, 2019. - 25 с. : іл.

Томі благає Лауру про допомогу: страховиська-чудовиська викрали його Боронименепса! Як тепер хлопчикові забрати в них свою улюблену іграшку? Добре, що подруга Лаури зіронька чудово розуміється на снах, адже страховиська-чудовиська родом саме звідти. Зіронька веде Лауру й Томі у світ сновидінь та допомагає відшукати двері, за якими ховаються нічні монстри. Діти сміливо відчиняють двері... А що трапиться далі, розповість ця сповнена фантазії та чудово ілюстрована книга Клауса Баумґарта.
Дерманський, Сашко. Kazka у пошуках себе : за сюжетом Антона Сіянки / Сашко Дерманський ; іл. Г. Кириченко, Г. Терзян, Л. Піщерікова та ін. - Вінниця : Теза, 2019. - 35 с. : іл.

У дівчинки на ім’я Казка є мрія. Але вона здається недосяжною. Бо як стати відомою співачкою, якщо ти живеш далеко від людей, у хащах старого Пралісу? Здається, це неможливо. Але тільки здається. Адже рідні та друзі дарують віру в себе, мрія окрилює, а любов, що можливо зароджується в юному серці, кличе діяти рішуче.
Дікінз, Розі. Scratch. Кодування для майбутніх програмістів / Розі Дікінз та ін. ; іл. Н. Шо ; пер. з англ. Н. Гордієнка. - Київ : КМ-БУКС, 2019. - 96 с. : іл.

Ця книга допоможе ознайомитися з основами безкоштовної онлайн-програми і комп'ютерної мови програмування Scratch, розробленої спеціалістами Массачусетського технологічного інституту (США). Мова Scratch широко вивчається і використовується не лише у школах, а й у багатьох університетах світу. За її допомогою можна створювати власні інтерактивні історії, анімації, ігри, музику та твори мистецтва, ділитися своїми роботами з друзями та знайомими в інтернеті. У простий і дотепний спосіб, однак цілком серйозно та професійно, крок за кроком викладаються основи програмування. Чіткі і зрозумілі пояснення супроводжуються ілюстраціями, що дають повне уявлення про те, якого вигляду на кожному кроці створення програми повинен набувати екран і як має виконуватися код. У книзі міститься чимало корисних порад і рекомендацій стосовно способів виявлення та усунення помилок у власноруч створеному коді. Таким чином, дане видання допоможе не лише ознайомитись із принципами та прийомами програмування, а й здійснити перший крок на шляху до майбутньої професії, в якій можуть знадобитися знання та навички програмування.
Дональдсон, Джулія. Зоґ і летюча допомога : для читання дорослими дітям / Джулія Дональдсон ; худож. А. Шеффлер ; з англ. пер. В. Чернишенко ; літ. ред. Г. Осадко. - Харків : Читаріум, 2019. - 29 c. : іл.

Знайомтеся — летюча допомога у складі дракона, лицаря і принцеси Златки. Кого вони врятують цього разу: сопливого лева, пригніченого єдинорога, чи може, попечену на сонці русалку? Довгоочікуванне продовження Зоґа від Джулії Дональдсон та Акселя Шеффлера — команди мрії дитячої літератури.
Ісерн, Сусанна. Це ж не джунглі! / Сусанна Ісерн ; іл. Р. Бонілла ; пер. Я. Стріха. - Київ : Каламар, 2019. - 33 с. : іл.

Книга «Це ж не джунглі» сучасного каталонського автора Сусанни Ісерн у жартівливій формі розповідає малюкам про те, як підтримувати вдома порядок і дотримуватись щоденного режиму.
Касдепке, Ґжеґош. Жахасько та інші ко(с)мічні оповідки / Ґжеґош Касдепке ; іл. А. Ґулевича ; обкл. М. В. Присяжний. - Харків : Віват, 2019. - 63 с. : іл. - (У вирі пригод).

Додому до Майї та Філіпа листоноша приносить пакунок. І в цьому нібито й немає нічого дивного, але ж він адресований… Жахаськові! Хто це? І що в пакунку? Виявляється, що це прибулець, який вирішив провести канікули на якійсь дикій, примітивній планеті… На Майю, Філіпа та їхніх батьків чекає багато несподіванок. До візиту прибульця вони зовсім не готові: немає в них ані солоних забарчиків, ані притиканців до гри в босоручки… На щастя, Жахасько приїхав ненадовго — у нього тільки два рочки канікул. Якщо хочете посміятися, прочитайте цю книжку, вона просто ко(с)мічна!
Меламед, Геннадій. Дивний світ / Геннадій Меламед ; худож. О. Хомич. - Харків : Ранок, 2019. - 40 с. : іл. - (Дивні книжки).

Ця дивовижна книжка — поєднання світів художника, поета і дизайнера, вишуканий арт-об'єкт, який цікаво розглядати, розмірковуючи про вічне. Це книга-подорож, книга-ключ, книга-фантазія, книга-загадка... Знайти і розчинитися. Розглянути і посміхнутися. Прочитати і здивуватися. Прийти і залишитися ...
Ментен, Тоска. Мій братик Мумія і золотий скарабей / Тоска Ментен ; пер. з нідерланд. І. Коваль ; іл. Е. Гейс ; обкл. І. Сулима. - Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2019. - 147 с. : іл.

Лишень спробуй уявити собі: ти — звичайний хлопчисько з най¬нуд¬ні¬шого в світі нідерландського села. Одного вечора ти заходиш до своєї кімнати, відчуваєш сморід, роззираєшся і бачиш, що в твоєму ліжку лежить мумія. Що б ти зробив? Звісно, спочатку не на жарт злякався б. А тоді заплющив би очі, порахував до десяти і сподівався б, що коли їх розплю¬щиш, мото¬рошна потворка зникне. Однак уяви, що через десять секунд мумія усе ще лежить у твоєму ліжку... і через десять хвилин теж!.. Це перша книжка популярної серії «Мій братик мумія», яку кілька років тому написала відома нідерландська дитяча письменниця Тоска Ментен. За її мотивами знято одноймен¬ний фільм і поставлено дитячий мюзикл. Переклад книжки вийшов у багатьох країнах світу. На сьогодні в Нідер¬лан¬дах опубліковано 10 книжок про пригоди єгипетського хлопчика-мумії на ім'я Думмі та його друга Хооса.
Мітґуч, Алі. Довкола корабля. Про каное, вітрильники та великі човни / Алі Мітґуч ; пер. з нім. Р. Матієва ; мал. автора. - Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, 2019. - 47 с. : іл.

Люди завжди були у захопленні від безкрайніх просторів морів та океанів, здавна намагалися завоювати собі їхні безмежні плеса. Ріки стали важливими торговельними шляхами, а моря – місцем, де добували харч. Тепер кораблі – важливий транспортний засіб. Загалом, ця книга оповідає своєму читачеві про історію судноплавства. А починалося усе з видовбаних або випалених стовбурів дерев, потім з'явилися вітрила, пароплави, плавучі фабрики, які переробляють виловлену рибу, портові буксири та гоночні човни... Тут багато усього: історія, гумор та величезна кількість неймовірних дрібничок-деталей. Досліджувати, відкривати та винаходити – і є головною ідеєю цієї книги.
Міхаліцина, Катерина. Дмухавка та інші пухнасті вірші / Катерина Міхаліцина ; мал. Ю. Пилипчата. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. - 27 с. : іл.

Як допомогти дитині пізнавати світ цікаво й з гумором? Як навчитися прислухатися до різних ритмів, якими наповнена природа, мова і ми самі? Найкращий рецепт — читати вірші. Вдома чи на прогулянці. Про всіх пухнас-тих (кульбабку-дмухавку, джмелика, кицю Це) і не дуже (слоненятко, тюленів) мешканців цієї книжки. А заодно розв’язувати приклади разом із соменятком, завершити портрет павука (чим не павучковий антистрах?) і розмалювати зай¬чика так, як хочеться юному художнику. І, звісно ж, розгадати таємницю ¬віршика-такогонебувайка, відповівши на каверзне запитання мудрої синьої жабки.
Міхаліцина, Катерина. Ясь та його велокар'єра / Катерина Міхаліцина ; худож. оформл. Т. Загачевської. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. - 58 с. : іл.

Велосипед, роверик, двоколісний залізний кінь — екотранспорт, знайомий з дитинства. Усім, хто катався на власному або сусідському, ловив вітер у личко, збивав коліна чи й просто боявся підступитись. У цій книжці Ясь кумедно та по-дитячому розповідає, як велики з'явились у його житті, як росли разом з ним, або ж він із ними. Ясь знає, що коли дуже щось любиш, хочеш дізнатися про це якнайбільше. Тому, він охоче ділиться своїми знаннями про історію та види велосипедів, а також пропонує навчитися малювати свого двоколісного улюбленця.
Патерсон, Кетрін. Міст у Терабітію / Кетрін Патерсон ; пер. з англ. Д. Березіної ; дизайн обкл. О. Железняк. - Харків : Віват, 2019. - 175 с. - (Книжкова полиця підлітка).

Ціле літо Джесс Еронс тренувався, щоб стати найкращим бігуном у п'ятому класі. І досягнув би мети, якби його не випередила новенька, Леслі Берк. Але цей програш не стає на заваді справжній дружбі, і діти цілими днями пропадають у лісі, де вигадують чарівне королівство — Терабітію. А в реальному світі на них чекають труднощі в школі, випробування на міцність, дрібні страхи і… розуміння, що треба завжди рухатися вперед. Зворушливий світ Терабітії, а також щемка історія дружби назавжди залишаться в пам'яті дітей і дорослих.
Рижко, Олена. Мишоловка : повість / Олена Рижко. - Київ : Академія, 2019. - 160 с.

Четверта повість письменниці й експертки підліткового читання – це ще глибший погляд на стосунки в добу технологій. Утікаючи від випробувань реальністю у віртуал, головна героїня Торі потрапляє у ситуацію, яка могла стати для неї фатальною. У її однокласників — свої проблеми. Але навіть із безвиході є вихід.
Русіна, Оля. Мія і місячне затемнення / Оля Русіна ; мал. Г. Олійко. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. - 239 с. : іл.

Мії ніколи нудьгувати. З однокласником Матвієм та його молодшим братом Людожерчиком вони постійно потрапляють у пригоди. І цих пригод стає ще більше, коли на порозі Міїної з Дідусем квартири з’являється незнайомець — її тато. Настороженість змінюється захватом — виявляється, тато працює в астрономічній обсерваторії! А значить, Мія, Матвій і Людожерчик теж одного дня зможуть туди потрапити. Але чи це справді так? Читайте у дотепній повісті Олі Русіної, сповненій кумедних витівок і жартів.
Скотт, Гейлі. Зайці-стрибунці : роман / Гейлі Скотт ; пер. з англ. О. Осмоловської ; іл. П. Кернік. - Київ : КМ-БУКС, 2019. - 127 с. : іл. - (Чайний будиночок).

Знайомтеся: четверо зайців-стрибунців, крихітні іграшки, що мешкають у затишному чайному будиночку. Їх подарували маленькій Стіві саме тоді, коли вона найбільше потребувала друзів. Як і водиться у казках, іграшкові зайчики мають таємницю: вони оживають, щойно Стіві кудись іде! Відкривайте «Чайний будиночок» і зустрічайте чотирьох маленьких зайців-стрибунців з їхніми великими ідеями.
Соловінський, Станіслав. Друг із Мезозою / Станіслав Соловінський ; худож. О. Железняк. - Харків : Ранок, 2019. - 63 с. : іл. - (Пригоди Мишка та його друзів).

Не знаємо, чи траплялося таке з вами, але герої цієї книги опинилися в дещо незвичайній ситуації. У їхній квартирі була виявлена діра у часі – якраз у середину Мезозойської ери! Так-так, тієї самої. Багато мільйонів років тому: спека, динозаври і дерева-папороті. Це виявилося досить клопітно, іноді лячно та трохи потішно.
Феслер, Маріо. Ліззі Карбон та клуб невдах / Маріо Феслер ; пер. з нім. М. Запорожець ; дизайн обкл. К. Келлер. - Харків : Школа, 2019. - 223 с. - (Ліззі Карбон).

Дівчину Ліззі Карбон, як на лихо, переслідують невдачі. А хто ж любить таких, як вона? Таким доля прописана наперед — пасти задніх, ховати очі, присоромлено червоніти й дружити хіба що зі щоденником... Та одного дня оголошений дирекцією шкільний проект долучає її до компанії ще кількох нещасливців. Цікаво, що за проект у них вийде? «Тридцять три нещастя»? «Лиха година»? «Повний провал»? Побачимо, на що здатен цей клуб невдах…