Нові книги лютого 2020
1000 назв підводного світу – Харків : Жорж, 2019. – 39 c.

У цій книзі наведено аж 1000 різноманітних мешканців підводного світу.
Б'єрк, Кристина. Ліннея в саду художника / Кристина Б'єрк. – Харків, Крокус, 2019. - 49 с.

Героїня книжки - маленька дівчинка Ліннея разом із своїм другом садівником Блюмквістом вирушає у дивовижну мандрівку – на батьківщину знаменитого Клода Моне. Побувають вони у музеї художника, постоять на японському місточку, на власні очі побачать лілеї, що їх він так любив малювати, садибу, сад, будинок Моне.
Брукс, Фелісіті. Усе, що треба знати перед школою / Фелісіті Брукс. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. - 26 с.

Тобі скоро до школи? Що ж, можна підготуватися до шкільного життя й уявити один день у класі з новими друзями та вчителькою. Так ти дізнаєшся, що треба брати із собою до школи, які уроки вивчатимеш і що там відбувається під час обіду та перерви. А ще - познайомишся з новими професіями та дізнаєшся багато цікавого про лічбу, кольори і не тільки.
Буділова, Галина. Дуже ДУЖЕ страшна книжка / Галина Буділова. - Тернопіль : Мандрівець, 2019. - 24 с.

Страх – одна з базових і життєво важливих емоцій, властива людям. У кожен період свого життя ми можемо боятися різних речей. Часто батькам дитячі страхи видаються чимось дрібним і не вартим уваги порівняно зі всіма отими «дорослими проблемами». Проте, повірте, на фізичному рівні дитячі страхи є цілком реальними для малюка. Важливо не знецінювати такі переживання, адже «монстр» під ліжком – це реальність для вашої дитини, що б ви там собі не думали. Граючись із цією книжкою, читаючи її, дитина навчиться справлятися зі своїми страхами, долати їх – так, як це вдалося монстрику Боюськові. І пам’ятайте: боятися – це нормально, але саме ваша підтримка допоможе малюкові сміливо дивитися у вічі всім своїм страхам упродовж життя.
Вдовиченко, Галина. Найважливіше – наприкінці / Галина Вдовиченко. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. - 333 с.

«Найважливіше — наприкінці» — новий довгоочікуваний роман Галини Вдовиченко, української письменниці та журналістки. Чоловік і жінка у стані війни, перемир’я і розчарування, надії та віри. Тридцять п’ять років разом, дорослі діти, складний період життя. Той час, коли нарешті варто зрозуміти, що ж насправді єднало й роз’єднувало цих двох. Ця книжка - про вміння прощати і співпереживати, не розмінюватися на дрібниці, бути уважними одне до одного і до себе, цінуючи кожну мить цього несамовито швидкоплинного життя.
Герберт, Сьюзан. Галерея котів. Кототека окультурених котів / Сьюзан Герберт. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2019. - 319 c.

«Галерея котів. Кототека окультурених котів» - це чудове котяче переосмислення Сьюзан Герберт відомих сцен зі світу мистецтва, театру, опери, балету і кіно. У книзі зібрано понад три сотні кольорових ілюстрацій чарівних представників котячого роду. Роботи Деґа і Ван Гога зберігають свої відмінні стилі, не зважаючи на пухнасті особи, коти сяють в «Багато галасу з нічого» і «Севільський цирульник», а пухнастий хвіст Джеймса Діна у фільмі «Бунтар без причини» дивиться на камеру з сигаретою в роті… Це ідеальний збірник для усіх, хто любить котів та мистецтво.
Де Марі, Сільвана. Останній ельф / Сільвана Де Марі. - Львів : Урбіно, 2019. - 312 с.

«Останній ельф» – перша частина трилогії всесвітньовідомої італійської письменниці. Йорш - останній на світі ельф, добре знає, як воно - бути не таким, як решта. Утративши родичів та загубившись посеред спустошеної країни, у якій безперестанку ллє дощ, він утратив надію на порятунок. І тим більше не сподівався, що допомога надійде від найлютішого ворога ельфів – людини, яка тільки й знає, що звинувачувати ельфів у всіх своїх нещастях. Випадкова зустріч із Сайрою та Монсером змінить їхні життя. Люди навчаться вірити у власні сили й згадають, що крім ненависті та страху на світі є інші почуття. А Йорш муситиме відшукати останнього дракона, щоб здійснилося давнє пророцтво, яке стверджує: саме він, останній ельф спричиниться до народження нового світу, де всі істоти житимуть у згоді... Роман Сільвани Де Марі читається неймовірно легко, та, насправді, це - напрочуд глибока книжка, у якій ідеться про найважливіше: про страх перед самотністю й відсутністю любові, змужніння й відповідальність за світ, у якому живеш.
Дерманський, Сашко. Арктична пасіка / Сашко Дерманський. – Харків : Ранок, 2019. - 31 с.

Білий ведмідь живе в Арктиці, а Бурий — у Карпатах. Це всім відомо. Але якось Білому ведмедю захотілося скуштувати меду, тож він вирішив написати своєму Бурому родичу. Проте, виконати бажання Білого виявилося зовсім непросто. Дотепний вірш Сашка Дерманського розповідає про дружню допомогу та цінність хорошого товариства.
Жарді, Енрік. Професор Дивоок. У світі оптичних ілюзій / Енрік Жарді ; пер. А. Антоновський. — Київ : Книголав, 2019. — 47 с.

Поринь у світ магічної оптики разом із Професором Дивооком! Крізь свої чарівні окуляри він покаже низку оптичних ілюзій, завдяки яким, ти зрозумієш, на що здатні твій зір та мозок. Оманливі зображення, невидимі кольори, неможливі фігури… У цій книжці ти знайдеш безліч оптичних цікавинок, що надзвичайно тебе здивують!
Ісерн, Сусанна. Це ж не джунглі! / Сусанна Ісерн. – Київ : Каламар, 2019. - 29 c.

Усе почалося того дня, коли Пола вирішила сказати «ні» і «не хочу». Тепер Пола може робити все, що їй заманеться. А потім відбулося та-а-аке! Сталося так, що її дім перетворився на СПРАВЖНІ джунглі — з деревами, ліанами, рясною зеленню… і дикими тваринами, що розгулювали на свободі. Книга допоможе батькам пояснити та налаштувати з малюками важливі побутові процеси. Яскраві ілюстрації до книги зробила художниця Росіо Бонілла.
Кириченко, Віталій. Страшенно-хуліганська книжка / Віталій Кириченко . – Київ : Час майстрів, 2019. - 107 с.

Якось письменники Віталій Кириченко і Юрій Нікітінський пішли у похід із наметами, та ще й власних дітей взяли із собою. А що робити в поході вночі, сидячи біля багаття? Звичайно, розповідати історії. І звичайно, страшенні! А як же діти? Адже вони можуть злякатися! Ну, по-перше, дітей можна вкласти спати, по-друге, історії можуть бути страшенно-веселими й страшенно-хуліганськими! Саме такі й розповіли один одному Віталій і Юрій. Ще й книжку потім написали. Читати цю книжку слід по-особливому: знайдіть якомога темніший куток, ліхтарик з непевним бентежним світлом і дзеркало. Поставте дзеркало перед собою, ліхтарик притуліть до підборіддя, щоб він світив знизу вгору, й починайте читати...
Калюта, Ізабелла. Ман Чжу. Китай для допитливих / Ізабелла Калюта. – Львів, Урбіно, 2019. – 223 с.

Ця книга - своєрідний путівник Китаєм. Прочитавши її, ви неодмінно захочете ближче познайомитися з культурою та звичаями цієї дивовижної країни. Китайці полюбляють смажене морозиво й укриті снігом вулкани, а на день народження замість торта частуються макаронами. Компас, папір, друк і найскладніша настільна гра з’явилися саме в Китаї! А ще китайці годують духів і спалюють штучні гроші на могилах, а в хмарочосах залишають посередині спеціальний отвір, щоб дракон міг вільно пролетіти крізь нього. Про все це та багато іншого ви довідаєтесь із цієї книги.
Кухарська, Нікола. Як це працює? Тіло людини / Нікола Кухарська. - Харків : Школа, 2019. - 31 с.

Про що ця книжка? Клара хоче бути лікарем, і для цього їй потрібно багато інформації про тіло людини: з чого воно складається, етапи розвитку людини, від чого залежить стать людини, чому крутиться голова після каруселі, чому ноги стають ватними. Здається, що інформацію про тіло людини неможливо пояснити дитині у простий спосіб, але авторці книжки це вдається. Окрім інформації про тіло, містяться тут і фразеологізми, пов'язані з частинами тіла.
Матолінець, Наталія. Варта у Ґрі. Артефакти Праги / Наталія Матолінець. – Харків: АССА, 2019. - 415 с.

Гра у Львові закінчилася - темна чаклунка Варта Тарновецька врятувала життя новому знайомому, дізналася найбільшу таємницю свого минулого і принагідно долучилася до перевороту в магічному правлінні. Отож, сповнені ентузіазму, Варта зі Златаном прибувають до Праги, щоби офіційно заступити на посади Вартових Центральноєвропейського конгломерату. Та виявляється, що на шляху до мети ще багато перепон. Могутні судді виплітають нові інтриги, вибори глави насуваються, а втрачені артефакти остаточно забирають спокій. Тим часом, у празькій спільноті ширяться чутки про невловимих викрадачів, які полюють на світлих і темних. Легенди оживають на старовинних вуличках, де кожен крок озивається небезпекою. У незнайомому місті Варті потрібно пізнати все наново: кому вірити, а кого остерігатися? Яка темрява ховається за посмішкою Златана? А головне – чи вдасться дійти до кінця і заплатити ціну перемоги, не зруйнувавши себе?
Моріта, Масао. Математик, який перетворився на мурашку / Масао Моріта. – Чернівці : Чорні вівці, 2019. - 47 с.

"Є людина, яка віддала все своє життя, щоб знайти відповідь на запитання «Що таке одиниця?». Це Ґотлоб Фреґе, німецький математик, який жив у ХІХ сторіччі. «І що, цей математик не знав, що таке одиниця?» – можливо, здивуєтеся ви. Утім, а як ви поясните, що таке «1»? Хай навіть знайдуться ті, хто покаже одне яблуко чи одну ручку та скажуть: «Ось одна штука». Утім, яблуко й ручка – це не одне й те саме. І про те, і про інше можна сказати «один», але чому так? Думати про майбутнє чисел – це все одно, що розмірковувати про майбутнє людей. Отож, якщо ця книжка з картинками спонукатиме вас думати про майбутнє чисел, я буду щасливий" (Масао Моріта).
Нікітінський, Юрій. Будинок двірників / Юрій Нікітінський. – Київ : Час майстрів, 2019. - 71 c.

В одному місті, можливо, саме у вашому, є незвичайний будинок, у якому оселилися шість дуже важливих персон, що працюють двірниками. У кожного власна ділянка, власні інтереси, захоплення й мрії, та всі вони абсолютно щасливі, бо наводити порядок для них не просто професія, а покликання і справа всього життя. До того ж, кожен із них здатен на справжній вчинок: врятувати незнайомця, полетіти в космос і навіть зробити щасливішим ціле місто. Тому там, де вони з’являються, світ стає світлішим, добрішим і по-справжньому чистішим.
Титаренко, Марія. Комунікація від нуля. Есеї для Мані / Марія Титаренко. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. - 229 c.

Ця книжка — про комунікацію, але цілком із незвичного ракурсу. Порівнюючи спілкування дорослих і дітей (на прикладі своєї доні), авторка робить несподівані відкриття. Зокрема про те, що ми, дорослі, втрачаємо наше дитяче вміння комунікувати по-справжньому: на рівні слів, мовчання, співопису, обіймів, цілунків, запахів тощо. А ще - втрачаємо свіжий погляд на себе, на світ і на речі у ньому. Це книжка про відновлення комунікації від нуля, підкріплена цікавими історіями і прикладами відомих спікерів, авторськими знахідками й помилками, а також жартами, грою слів і уяви. Для усіх, хто бажає переосмислити свою комунікацію і повернути втрачене.
Фовлер, Сьюзен. Націлені на результат / Сьюзен Фовлер. – Київ : Наш формат, 2019. – 166 с.

Традиційна система мотивування працівників не працює — у цьому переконана бізнес-коучка Сьюзен Фовлер. Система нагород та покарань може давати лише тимчасові результати. Потрібне щось більше, щоб зарядити працівників позитивною енергією та налаштувати на стабільну роботу й найкращі результати. Чому мотивація грошима не дає бажаного результату? Чому цінності компанії не стають цінностями працівника? Чи можна навчитися мотивувати?
Шкляр, Василь. Треба спитати у Бога / Василь Шкляр. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. - 315 с.

Ця збірка містить новели та оповідання Василя Шкляра, написані переважно у 1970-х роках. Цікаві колоритні характери, захопливі події та спостереження за людськими вчинками занурюють нас у самобутній світ раннього Шкляра. До книжки також увійшли неординарні, напрочуд відверті спогади автора про видатних письменників, з якими він був у дружніх взаєминах. Розлоге інтерв’ю зі Шклярем, яке взяв у нього В’ячеслав Кириленко, — це своєрідна автобіографічна повість автора «Чорного Ворона», яка проливає світло на його життя, творчість, у тому числі й на літературний доробок, представлений у цій книжці.
Шкляр, Василь. Характерник / Василь Шкляр. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. - 300 c.

У другій половині ХVІІ століття в Запорозькій Січі сталася неймовірна подія, яку зафіксовано в архівах тодішньої Московії і яку не оминув увагою жоден доскіпливий хроніст козаччини. Та особливого чару ця пригода набуває під пером письменника, що на основі документальних джерел творить яскраву історичну реальність з життя «лицарів списа і шаблі». Кошовий Сірко, кинувши виклик самому цареві, розпочинає велику, вкрай небезпечну гру з Москвою. І треба зробити неможливе, аби в цьому поєдинку зберегти козацьку честь і гідність матері Січі. Хто просуне голову в пащу скаженого звіра?
Яґелло, Йоанна. Молоко з медом / Йоанна Яґелло. - Львів : Урбіно, 2019. - 455 c.

Ще вчора Лінка планувала зовсім інше: улюблена журналістика, фотографії, мандрівки з коханим Адріаном. Проте зміни в її житті примусять якщо не забути про свої плани, то принаймні їх відкласти. Лінка чекає дитину. І якщо вона розраховувала, що Адріан зрадіє цьому так само, як вона, то помилялася… Адріан мріє вивчати живопис в Англії, тому зовсім не збирається круто змінювати своє життя. До створення родини й виховання дитини він виявився просто не готовим… Отож, Лінці доведеться давати собі раду з навчанням, доглядати малу Єву й одночасно готуватися до складання іспитів. Утім, найголовніший з них вона, звісно, складе. А впертість і наполегливість і цього разу прийдуть їй на допомогу. Дівчата таки можуть усе! Можуть, якщо дуже хочуть.