Нові книги жовтня 2022

Айзексон, Волтер. Стів Джобс / Волтер Айзексон. — Київ : Брайт Букс, 2020. — 603 с. : фото.

Ця книга – перша та єдина офіційна біографія Стіва Джобса – засновника Apple, однієї з найдорожчих та найуспішніших технологічних компаній у світі, та самого авторитетного гуру у світі високих технологій. За час підготовки книги автор узяв близько сорока інтерв'ю у Джобса, опитав більше 100 людей із його оточення: родичів, колег, друзів, конкурентів.

Бадаль, Жозеп Луіс. Зелений собака : оповідання / Жозеп Луіс Бадаль ; іл. Зузанни Целей ; пер. з катал. Оксани Андрієвської. — Київ : Артвидавництво "Небо", 2020. — 68 с. : кол. іл.

Нові пригоди чекають на друзів у сиротинці «Шерлок». Фернандо, Бальбіна та собака Хопі знов занурюються у детективні мандри. Цього разу трійця буде розслідувати пограбування довколишніх господарств та появу таємничого зеленого собаки... Хто за всім цим стоїть? Чи виявлять вони це раніше поліції?

Бадаль, Жозеп Луіс. Кіто-воїн : оповідання / Жозеп Луіс Бадаль ; іл. Зузанни Целей ; пер. з катал. Оксани Андрієвської. — Київ : Артвидавництво "Небо", 2021. — 73 с. : кол. іл.

У сиротинці Шерлока на друзів знову чекають пригоди. Сібіуда та його помічник — хижий Кіто хоче помститися команді детективів. На Хопі чекає нелегкий двобій з котом, який опанував бойові мистецтва. Але як собаці перемогти в поєдинку? На щастя, у лісі на нього чекає мудрий старий майстер з кількома цінними порадами.

Венсан, Габріель. Вуличні музиканти / Габріель Венсан ; пер. Марія Абрамова. — Київ : Nebo BookLab Publishing, 2020. — 25 с. : кол. іл.

Продовження пригод улюбленої пари – мишки Селестини та ведмедя Ернеста. Вже наближається осінь, а в домі у Селестини та Ернеста протікає дах. Що їм робити, коли нема грошей його полагодити? У Селестини з’являється чудова ідея – що як Ернесту піти грати на вулиці на скрипці? Він же так гарно грає!

Відута, Любов. За вкраденим часом : фентезі / Любов Відута ; дизайн обкл. Віталій Котенджі. — Львів : Сполом, 2022. — 251 с.

Що є найбільшою цінністю в усіх без винятку світах? Час. Невидимий, тож як його торкнутися, як побачити? Здається, що зважитися на злочин відібрати його, спинити його плин чи викрасти будь-яким способом може лише божевільний. А якщо все-таки це сталося і час викрадено, що тоді робити? Боротьба триває…

Гроші : історія та секрети. — Київ : Читанка, 2020. — 93 с. : кол. іл., фотоіл. — (Перша шкільна енциклопедія).

Ця книжка — путівник величезним та складним світом грошей, фінансів, економіки. Тут юний читач знайде цікаві відомості про грошові одиниці та грошовий обіг усіх часів та народів, а також практичні поради, що згодом допоможуть йому стати успішною людиною.

Довгаленко, Олена. Зіркові пригоди Іскри : казка / Олена Довгаленко ; іл. Ольги Кузьмук. — Київ : Видавець Корбуш, 2020. — 119 с. : кол. іл.

Чи бувають розумні собаки? Так, звичайно! Велика вчена собака Іскра, зачарована красою нічного неба, дуже хотіла вчитися, щоб отримати знання про космос, зірки та сузір’я. Несподіване знайомство з казковими героями дало можливість Іскрі здійснити мрію та мандрувати від зірки до зірки, де на неї чекали надзвичайні пригоди.

Дональдсон, Джулія Кетрін. Лікарка Плямка / Джулія Дональдсон ; [іл.] Сара О'Ґілві ; з англ. пер. Катерина Міхаліцина ; літ. ред. Ганна Осадко. — Харків : Читаріум, 2022. — 29 с. : кол. іл.

Історія незвичайної собаки Плямки та її хазяйки Розі, які люблять відвідувати лікарню, щоб порадувати маленьких пацієнтів. Річ у тому, що нічого так не заспокоює, як можливість погладити пухнастого чотирилапого улюбленця. Коли ж сама Плямка захворіла, маленькі друзі роблять все, щоб розрадити її і підняти настрій для швидкого одужання!

Зельтманн, Крістіан. Робін Кіт. Пригоди супергероя / Крістіан Зельтманн ; іл. Крістіне Куґлер ; пер. з нім. Єлени Даскал. — Харків : Видавництво "Vivat", 2022. - 54 с. : кол. іл. — (Серія "У вирі пригод").

У Робіна Кота велика прикрість: закінчилися спеції для соусу до улюблених картопляних чипсів. Де ж караван мініжирафів, які постачають карі? Разом із друзями пухнастий герой вирушає на пошуки пропажі. Долає гейзери, круговерті й гіпнотичні блискітки…

Клопотенко, Євген. Зваблення їжею : 70 рецептів, які захочеться готувати / Євген Клопотенко ; фотографи: Юлія Міницька, Юлія Гамова. — Київ : Книголав, 2022. — 191 с. : кол. фотоіл. — (Серія "Полиця нон-фікшн").

Книжка авторських рецептів відомого українського шеф-кухаря, блогера, ведучого, реформатора шкільного харчування та автора першого в Україні кулінарного онлайн-курсу. До книжки входять 70 рецептів, поділених на сім розділів: сніданки, закуски та салати, перші страви, другі страви, страви для дітей, солодкі страви, варення. Корисним доповненням є готові варіанти страв для особливих обідів та вечерь.

Ковальчук, Вікторія. Гусінь Мотя, війна і любов : правдива казочка / / Вікторія Ковальчук. — Львів : Левада, 2022. — 39 с. : кол. іл.

Це правдива казочка про маленьку необізнану дівчинку-сироту Настю, яка щиро вірила, що її батьки стали жертвою агресії «проклятих бандеровцев», і яка була врятована українським воїном Степаном разом з її єдиним другом – єнотом Кльопою. Несподівано, як у казці, Настя знаходить у чужому для неї житті нових люблячих татка і маму та братика Северина у далекому галицькому містечку.

Людкевич, Марія. Кіт Саймон із Солонки / Марія Людкевич ; худож. Ольга Ребдело. — Київ : Видавництво "Мамине сонечко", 2022. — 48 с. : кол. іл.

Нова книга для дітей відомої львівської письменниці Марії Людкевич про захоплюючі мандрівки і таємничі пригоди кота Саймона. Це незвичайний кіт, бо любить організовувати вечірки, ходити на полювання, допомагати іншим, а головне – вміє дружити.

Ментен, Тоска. Мій братик мумія і маска Себек-Ра / Тоска Ментен ; з нідер. пер. Ірина Коваль. — Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2021. — 296 с. : іл. — (Серія "Мій братик мумія" ; книга 4).

Четверта книжка з неймовірної 10-томної саги про пригоди хлопчика-мумії. Клас, у якому навчаються Хоос і Думмі, бере участь в особливому параді! Під керівництвом Думмі школярі майструють чудову сцену-платформу, присвячену Нілу. Однак під час параду стається щось жахливе, і Думмі змушений тікати. Ніхто не знає, куди він подівся. Де Думмі зараз? Хто його знайде? Чи його не умертвлять у музейних лабораторіях?..

Міранда, Меґан. Ідеальна незнайомка / Меґан Міранда ; з англ. пер. Павло Мигаль. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2021. — 372 с.

За спиною колишньої журналістки Лії Стівенс багато невдач і болючих помилок — їх не вийде ні загладити, ні забути, ні притлумити плином часу. Аби якось налагодити життя, Лія втікає в Пенсільванію разом із вірною подругою Еммі. Вона хоче зачаїтися, принишкнути. Але привид минулого невтомно переслідує її. Біля річки знаходять жінку, дуже схожу на неї. Усі довкола тепер дивляться на Лію з підозрою. Здавалося б, Еммі могла б допомогти розплутати ситуацію, але біда — поліціянти в один голос стверджують, що Еммі насправді ніколи не існувало.

Нікуліна, Анастасія. Викрадачі снігу / Анастасія Нікуліна ; худож. і дизайнер обкл. Марія Глушко. — Харків : Видавництво "Vivat", 2021. — 125 с. — (Серія "У вирі пригод").

Дев’ятилітній Річі понад усе любить свого дідуся, який замінив йому всю родину. Він як ніхто розуміє і підтримує онука, а ще розповідає найцікавіші історії! Про воїнів–чорноборців, про різдвяних «павуків», і про те, що колись були морозні та сніжні зими, а не меланхолійна мряка. Коли напередодні Різдва дідусь опиняється в лікарні, Річі вирішує врятувати його. Для цього потрібно просто знайти й викрасти сніг. І допомогти в цьому можуть лише міфічні чорноборці!

Страуд, Джонатан. Тінь, що крадеться / Джонатан Страуд ; з англ. пер. Володимир Панченко ; обкл. Іван Сулима. — Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2022. — 389 с. — (Агенція "Локвуд & Kо" ; книга четверта).

Після того, як Люсі Карлайл залишає агенцію «Локвуд і К°» і переходить до вільної практики, її несподівано відвідує сам Ентоні Локвуд. Йому вкрай потрібен хороший Слухач для виконання складного завдання — знайти та знешкодити Джерело духу відомого злочинця-людожера. Проте навіть під час цієї небезпечної пригоди видно, що стосунки між Люсі та її давніми колегами залишаються напруженими… Чи возз’єднається їхня команда знову?

Якушева, Юлія. Руки, лапи чи копита : дитяча розвивальна книга / Юлія Якушева за підтримки ГО "Кожна Тварина" ; худож. оформл. та іл. Олександр Красних. — Дніпро : "Середняк Т.К.", 2021. — 47 с. : кол. іл.

Перша в Україні веганська книга для дітей, що розповідає про життя тварин на фермах та в різних індустріях. Ця книга - найкращий спосіб розповісти про тварин та тваринництво вашій малечі доступними для них словами. А яскраві ілюстрації допоможуть поринути у світ книги та краще зрозуміти й засвоїти зміст.