Нові книги листопада 2022

Аліс, Алекс. Зоряний замок. Т. 1. 1869: Підкорення космосу / сценарій та іл. А. Аліс ; асистент із перспектив: А. Сімон ; граф. дизайнер: Б. Брар ; пер. з фр. Л. Дяченко. — Київ : Artbooks, 2020. — 62 с. : іл. - (Серія "Мій комікс").

«Зоряний замок. 1869: Підкорення космосу» – це занурення у неймовірний альтернативний всесвіт, створений французьким ілюстратором Алексом Алісом. Сам автор ще з дитинства захоплювався науково-чарівними романами, добою великих відкриттів й стрімкого прогресу цивілізації. Світ сповнений дивовижних речей та незбагненних можливостей... І є люди, які шукають шляхи до його висот, до неозорого космосу. Безстрашні мандрівники, спраглі до нових відкриттів, спрямовують погляд до зірок і мріють підкорити космос!

Баррідж, Джей Джей. Світ суперзаврів. Райські раптори. Кн. 1 / Дж. Дж. Баррідж ; пер. з англ. Г. Жемерової ; іл. К. Веста та Дж. Джея Барріджа. — Харків : Видавництво "АССА", 2020. - 347 с.

Пригоди починаються тут... Світ суперзаврів майже нічим не відрізняється від того, до якого ми звикли. От тільки в ньому динозаври не вимерли, а живуть разом з іншими створіннями планети. Частина рапторів стала свійськими й тринадцятирічна Беа із задоволенням їздить верхи на алозаврі. А її бабуся Банті тримає ферму, на якій розводять тирантів. Інші заври залишилися частиною дикої природи, яка завжди вабила дослідників і туристів — ось як віддалені Індонезійські острови Ару. Саме туди відправляються Беа та Банті Броунлі у супроводі свого надійного друга Теодора Логана. Але не тільки природа вабить подорожан — вони намагаються розшукати сліди давно зниклих безвісти батьків Беа. Та, чи не стане ця поїздка великою помилкою для мандрівників? І чи зможуть вони вибратися з островів живими...

Бугренкова, Оленка. Як зліпити Сніговика / іл., текст: О. Бугренкова. — Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2021. — 22 с. : кол. іл. — (Про кролика Ронні та жучка Куку ; том 2.).

Двоє нерозлучних друзів кролик Ронні і жучок Кука шукають нових пригод. Минулого разу вони ледве не дісталися до місяця, а тепер вирішили зліпити сніговика. І це їм вдалося на славу.

Бушковська, Наталія. Ці неймовірні віруси / написала Н. Бушковська ; намал. О. Ярмоленко. — Харків : АССА, 2021. — 47 с. : кол. іл. — (Просто про науку. Серія "Читай та відкривай").

Енциклопедія розповість про найзагадковіших створінь нашої планети — віруси. Її авторка, медична журналістка Наталія Бушковська, дає відповіді на найважливіші питання. Що таке віруси і як люди про них дізналися? На які віруси кожному з нас точно доводилося хворіти? Як захиститися від найстрашніших вірусів? Чому віруси можуть бути нашими друзями? Як поводитися під час вірусного захворювання? Про це та багато іншого читайте у книжці «Просто про науку. Ці неймовірні віруси».

Бушковська, Наталія. Просто про науку. Як ми з'являємося на світ / написала Н. Бушковська ; намал. О. Ярмоленко. — Харків : АССА, 2021. — 47 с. : кол. іл. — (Просто про науку. Серія "Читай та відкривай").

Ця енциклопедія розповідає про найбільше диво світу — появу нового життя. Книга дає відповіді на найрозповсюдженіші дитячі запитання. Що відбувається після того, як тато і мама зустрічають одне одного? Як проходять пологи і що чекає на родину після народження дитини? Якими бувають новонароджені малюки і що вони відчувають?

Веґара, Марія. Аґата Крісті / Марія Ісабель Саечес Веґара ; худож. Е. Мунсо ; пер. з ісп. М. Пухтій. — Київ : Видавнича група КМ-БУКС, 2021. — 28 с. : кол. іл.

Зустрічайте неперевершену Аґату Крісті, письменницю, книжки якої запоєм читали від початку ХХ століття й понині. З чого ж почалася її кар’єра? Як Аґата придумувала своїх персонажів? Про це й багато іншого читачі довідаються із книжки.

Веґара, Марія. Стівен Гокінґ / Марія Ісабель Саечес Веґара ; худож. М. Гант ; пер. з ісп. М. Пухтій. — Київ : Видавнича група КМ-БУКС, 2021. — 28 с. : кол. іл.

Хто б міг подумати, що допитливий Стіві, який не надто успішно навчався у школі, у підлітковому віці самотужки збере комп’ютер? І що згодом, попри страшну хворобу, яка паралізує його тіло, він не лишень не зневіриться у житті, а й здобуде докторський ступінь у Кембриджському університеті та стане професором математики. Про це та багато іншого маленькі читачі довідаються, прочитавши книжку серії «Маленьким про великих» «Стівен Гокінґ».

Віллемс, Мо. Мій друг засумував / текст та іл. М. Віллемс ; пер. Г. Лелів. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2021. — 57 с. : кол. іл. — (Із серії "Пригоди слоника і свинки").

«Мій друг засумував» — книжка-картинка з дотепної серії «Пригоди Слоника і Свинки» американського автора-ілюстратора Мо Віллемса, чия творчість відзначена багатьма нагородами. Знайомся зі слоником Джеральдом і Свинкою! Джеральд — обачний, Свинка — ні. Свинка весь час усміхається, Джеральд — не завжди. Джеральд дбає, щоби Свинка ніколи не хвилювалась. Джеральд і Свинка — найліпші друзі. Джеральд чомусь засумував. А хіба Свинка може бути весела, якщо Джеральд сумує? Тож Свинка береться зробити все, аби розвеселити свого найкращого друга.

Гейґ, Метт. Еві в джунглях / М. Гейґ ; іл. Е. Ґраветт ; пер. з англ. Г. Яновської. — Харків : Видавництво "Жорж", 2021. — 92 с. : іл.

Після того як Еві довелося розсекретити свій Дар — уміння подумки розмовляти з тваринами, — вона стала справжньою суперзіркою. Її показували по телебаченню, про неї писали в газетах і журналах, у неї з’явилися сотні тисяч підписників в інстаграмі. От тільки Еві така надмірна увага не надто подобалася, тому разом з батьком вони вирішили поїхати з міста і провести відпустку в джунглях Амазонії. Там, серед дикої природи, здібності дівчинки розкриються на повну силу. Вона потоваришує з рожевими дельфінами, врятує лінивця, візьме інтерв’ю в ягуара і навіть вигадає план, як захистити дощові ліси від знищення.

Гейґ, Метт. Еві і тварини / М. Гейґ ; іл. Е. Ґраветт ; пер. з англ. Г. Яновської. — Харків : Видавництво "Жорж", 2021. — 250 с. : іл.

Усі вважають Еві звичайнісінькою одинадцятирічною дівчинкою — хіба що занадто тихою та непримітною. І ніхто, крім її тата, не знає, що в Еві є особлива здібність. Вона має Дар, який дозволяє їй чути думки тварин і розмовляти з ними. Тільки от ця здібність дуже небезпечна (принаймні так каже батько дівчинки), тому треба тримати її в секреті. Та коли в місті починають коїтися дивні речі, заради порятунку близьких людей і всіх тварин Еві доведеться викрити себе. Дівчинка мусить дізнатися таємницю свого минулого і перемогти загадкового чоловіка, який має таку ж суперсилу, як і в неї, але набагато потужнішу.

Гірш, Енді. Коти : природа і піклування / Е. Гірш ; дизайнер обкл. С. Кривошей ; пер. з англ. С. Орлової. — Харків : Видавництво Vivat, 2021. — 124 с. : кол. іл. — (Серія "Щось цікаве". Серія "Наука в коміксах").

Здається, котики повсюди. Вони захопили наші домівки, ба навіть перебралися у простір інтернету. Цей комікс розповість, як пухнастикам вдалося стати домашніми улюбленцями, яка в них будова тіла, як вони полюють та чому інколи так солодко муркочуть. Разом із грайливим персонажем, кмітливим кошеням, ви дізнаєтеся багато цікавого про життя різноманітних котів і киць, у тому числі й хижих.

Грем, Кеннет. Дракон-лежебока / К. Грем ; пер. з англ. Н. Куровської ; дизайн обкл. М. Шутурма ; іл. А. Музичишин. — Львів : Апріорі, 2020. — 52 с.: іл., фотопортр. — (Серія "Літературна скарбничка").

Що робити, коли ти не є типовим представником роду драконів: не викрадаєш принцес і не б’єшся до смерті з лицарями, що прийшли їх визволяти, не пустошиш міста і села та ненавидиш дихати вогнем? Що робити, якщо ти надто лінивий, щоб виконувати перелічені драконівські обов’язки, і надто освічений, щоб не знати, чим закінчуються поєдинки? А тут ще лицар кинув виклик! І не хто-небудь, а сам Святий Юрій, — отже, поєдинку бути!

Гунель, Лоран. Людина, що хотіла бути щасливою / Л. Гунель ; пер. з фр. Ю. Кузьменко ; дизайнер обкл. П. Вихорь. — Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2021. — 202 с.

Жуліан почувався цілковито нещасним, хоча мав молодість та здоров’я. Незадоволений життям, молодик палко бажає віднайти щастя. Доля скеровує його до загубленого селища, що розташовано в самому серці балійських лісів. Там, подалі від гамірного світу, мешкає мудрий цілитель душ Самтьян. Йому відома істина, якої так прагне Жуліан. Це знання могло б змінити реальність та мільйони життів, обернути нещасних на щасливців. Але його так легко не отримаєш, не купиш і не забереш силою. Бо справжнє щастя можна лише збагнути…