«П’ята стихія»

Зображення для новини '«П’ята стихія»'

Проєкт інформаційно-психологічної безпеки дітей та підлітків «П’ята стихія»

Львівська обласна бібліотека реалізовує проєкт інформаційно-психологічної безпеки дітей та підлітків «П’ята стихія». Він здійснюється за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

Цілі проєкту: подолання інформаційної нерівності, виховання інформаційної грамотності і критичного мислення, протидія шкідливим інформаційним впливам, прищеплення навичок інформаційної гігієни та кібербезпеки, посилення інформаційної та психологічної стійкості громадян до пропаганди та дезінформації. Завдання - розроблення курсу з інформаційної грамотності і проведення комплексу занять з дітьми та підлітками, які постраждали внаслідок бойових дій. Розповсюдження апробованих практик для впровадження в бібліотеках України, навчання бібліотекарів.

Учасниками проєкту є діти з числа вимушено переселених осіб зі Сходу та Півдня України (пріоритетна група) та діти та підлітки зі Львова. З метою інтеграції переміщених дітей в місцеве середовище ці діти проходитимуть навчання разом (ділення на ВПО і місцевих не буде).  Вікова категорія: 8 - 15 років. Залежно від рівня знань, діти будуть поділені на групи. 

Результатом проєкту буде підготовка дітей і підлітків до грамотного, виваженого і критичного споживання та оцінювання інформації, вироблення психологічної та інформаційної стійкості до дезінформації і фейків. В довгостроковій перспективі ці діти стануть "агентами впливу" в своїх родинах, шкільних колективах, серед друзів. Бібліотека напрацює цікавий досвід, який передасть для наслідування в інші бібліотеки України. Реалізація цього проєкту сприятиме виконанню Цілей сталого розвитку 10 - зменшення нерівності (в цьому випадку нерівність в доступі до інформації і надання рівних можливостей переміщеному населенню) і цілі 16 - мир та справедливість, оскільки діти, постраждалі від наслідків війни, потребують миру, щоб повернутися в рідні домівки. Завдяки набутим знанням та вмінню оцінювати інформацію, вони зможуть протидіяти інформаційним диверсіям і впливу ворога.

У рамках проєкту «П’ята стихія» для дітей ВПО відбувається серія безкоштовних практичних занять з програмування та курс розмовної української мови для дітей 8-12 років:

  • Курс програмування  «Scratch» для дітей 8-10 років
  • Курс «3д моделювання» для дітей 10-12 років
  • Курс програмування  «Java» для дітей 12-14 років
  • Курс розмовної мови «Говоримо українською»
  • Курс англійської мови