Львів po polsku - знак якості на повсякдень

Ці дві надзвичайно цікаві жінки, які закохані у рідне місто і скрупульозно вивчають його маловідому історію, у нас в гостях вже не вперше. Ксенія Бородін та Іванна Гонак - авторки серії книг "Львів po polsku" - саме у нашій бібліотеці кілька років тому презентували свою першу з цієї серії книгу - "Ім'я будинку та інші написи". За цей час світ побачили ще дві книги - "Міське життя на повсякдень" та "Знак якості", які дослідниці знову із задоволенням презентували нашим читачам у рамках нашого проекту "Леотека", яким опікується Валентина Шевченко.

"Міське життя на повсякдень" - книга, присвячена написам на організаціях, інституціях та товариствах, яка відтворює життя львів'ян до Другої світової війни (1939 року). Це старі написи на школах, банках, аптеках.

Дослідниці розповідають, що їхня робота безпосередньо пов'язана з пошуками документів в архівах. Збираючи матеріал, вони передусім знаходили "підпис" на будинку чи виробі, і далі встановлювали за ним його автора за допомогою архівних документів.

Найпомітнішими у будинках є написи на кахлях. 

Більшість розміщувала свою фірмову кахлинку з написом на підлозі при вході. Дехто робив це на кожному поверсі... Зазвичай головними елементами напису були прізвища, імена або ініціали.

У третій книзі - "Знак якості" Ксенія Бородін та Іванна Гонак розповідають про польськомовні довоєнні написи, що збереглися у Львові, і якими майстри підписували свої вироби, гарантуючи якість.

Про знаменитого будівничого Івана Левинського, про італійця Джованні Цуліані, який володів різноманітними техніками декорування будинків, а також про родинну фабрику "J. Ryenowski", що займалася як виготовленням виробів з бетону, так і продажем будівельних матеріалів, та ще про багато чого цікавого почули школярі на цій презентації.

Зустріч була настільки цікавою, що у читачів виникло чимало запитань до наших гостей, а після закінчення вони залюбки стали до спільної фотографії.