Як пустомитівські дітлахи про Олександра Зімбу книжку писали...

Напевно, невипадково наш перший виїзд у цьому році у рамках партнерського проекту "Бібліотека Малого Лева" відбувся саме 3 березня, у Міжнародний день письменника. 

Протягом минулого року проект набув такої популярності і мав такий успіх, що ми вирішили не лише продовжувати його й у цьому році, але розширити межі - тепер ми виїжджатимемо у районні та сільські бібліотеки Львівщини не лише з Видавництвом Старого Лева, але й з іншими львівськими видавництвами та письменниками, які видали у них свої книги.

Першим не "старлевівським" автором став наш вірний друг - письменник Олександр Зімба, який створив власне видавництво "Вісім лапок" і уже написав 22 книжки для дітей про веселі пригоди песика Бровка і котика Мурчика. Вчора з цими веселими тваринками мали змогу познайомитися дітлахи Пустомит та села Малечковичі.

Приїхавши трохи скоріше призначеного часу, ми були неймовірно вражені, що маленька затишна зала Пустомитівської районної дитячої бібліотеки прикрашена мурчиками-бровками. Дітки зробили стінгазету, куди вклеїли свої фотографії з домашніми улюбленцями,

 а також виготовили весняне деревце, на якому висіли м'які іграшки (котики й песики), любовно пошити дитячими ручками.

Але найбільшим сюрпризом для Олександра Зімби став фотоальбом, який теж виготовили діти. Це своєрідна історія успіху (в основному спортивних досягнень) пана Олександра. 

У своїх творчих фантазіях діти поставили його на перше місце п'єдесталу і посадили на коня. Як з'ясувалося, вони вгадали - Олександр Зімба і на коні їздив...

Коли ж розпочалася зустріч, то другокласники ЗОШ №1 1-3 ступеня разом з вчителькою Людмилою Олександрівною подарували нам стільки позитивних емоцій і радості спілкування, що їх вистачить до наступної поїздки. 

Олександр Зімба не лише розповідав про себе, про те, як почав писати і хто став прототипами героїв книжок про Бровка і Мурчика, 

але й показав відеозапис виступу юних співаків з піснями на його тексти.

 Дітлахи, щоб зекономити час, заздалегідь підготували свої запитання до письменника і поклали їх у шкатулку. 

Олександр Іванович давав вичерпні відповіді, жартував і навіть підкидав дітлахів до стелі. 

Дитячій радості не було меж.

У селі Малечковичі, де у школі навчаються лише 20 учнів, на зустріч з письменником діти прийшли з батьками

 і навіть був песик, щоправда його звуть Чарлі,

але його сміливо можна зарахувати до Бровчик-клубу. Дітки, як і в Пустомитах, захоплено слухали розповідь Олександра Зімби про шлях від спорту до письменницької праці, і просили приїжджати ще. 

Звісно, такі поїздки будуть продовжуватися, адже це так важливо - дарувати дітям можливість спілкуватися з "живими" письменниками і популяризувати книги, піднімаючи престиж читання.

Українська бібліотечна асоціація Громадська організація "Бібліотека інновацій" Національна бібліотека України для дітей Громадська Організація «Форум видавців» Ґете-Інститут в Україні Видавництво «Старого Лева» Генеральне консульство Польщі (консулат) Асоціація бібліотек Польщі Міська публічна бібліотека міста Вроцлава Мишеняткова абетка Вільний креативний простір. Майстерня казок Олександра Зімби Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Батьки в дії Компанія з розробки програмного забезпечення Impulsis Fundacja CultureLab Львівська національна галерея мистецтв імені Б. Г. Возницького Діти в місті Коаліція українських та міжнародних організацій Rise Ukraine Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Перший український театр для дітей та юнацтва Творча майстерня Театр у кошику