Дитячий фестиваль "ETNOBOOK". Литва-Україна

Зображення для новини 'Дитячий фестиваль

Україна- Литва: праця для майбутнього.

27 лютого – 2 березня 2018 р. Українська бібліотечна асоціація та Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв провели VІIІ Міжнародну конференцію «Сучасна бібліотечно-інформаційна безперервна освіта: стратегічні орієнтири», що вже традиційно відбулася у смт. Славське Львівської області.

         Серед основних питань конференції – орієнтири бібліотечної освіти в контексті розвитку бібліотечної справи та міжнародних бібліотечних трендів; актуальні виклики у діяльності вітчизняних бібліотек та їх вплив на формування програм з підвищення кваліфікації бібліотечних працівників. ( Детальніше про програму та виступи на конференції див.  www.ula.org.ua )

         Цього року конференція об’єднала наукову бібліотечну еліту та практиків з бібліотек України та Євросоюзу, зокрема Литовської Республіки, з бібліотекарями якої кілька років тому налагоджена тісна співпраця і реалізуються спільні проекти. Гостею конференції була Діана Ціпарієнє, заступник директора Публічної бібліотеки ім. Йонаса Ланкутіса м. Гаргждай, Клайпедського району. Її доповідь на пленарному засіданні викликала  зацікавлення всіх присутніх. 

         Литовські колеги вже пройшли складний етап оптимізації бібліотечної системи, і нам було корисно познайомитись з їхнім досвідом.

         Звичайно, вражають не тільки цифри - на закупівлю книг бібліотека цього невеличкого містечка отримує щорічно 45 тисяч євро, але й розуміння місцевим керівництвом, що підтримка проектів бібліотеки є важливою для розвитку громади, і, особливо, молоді.

         У минулому році потужна праця наших колег, щирість та відкритість до співпраці, підтримка керівництва Клайпедського району, литовських міст Гаргждай та Скуодас, дали старт Міжнародному проекту Children’s fest «Etnobook - 2017». Проект реалізують три бібліотеки: Публічна бібліотека ім. Й. Ланкутіса м. Гаргждай, Муніципальна Публічна бібліотека ім. Р. Гранаускаса, м. Скуодас (Литва) та Львівська обласна бібліотека для дітей (Україна).

 

         Виникненню проекту передувала низка важливих заходів: завдяки тісній співпраці Української бібліотечної асоціації та Асоціації муніципальних  публічних бібліотек Литовської Республіки, бібліотечні працівники двох країн мали можливість познайомитись та поділитись досвідом під час участі у міжнародних конференціях, професійних візитах до бібліотек Литви та України. У 2016 році литовська делегація взяла участь у щорічній Міжнародній науково - практичній конференції «Сучасна інформаційно-бібліотечна освіта: європейські орієнтири», а делегація українських бібліотекарів та освітян, членів Української бібліотечної асоціації, відвідала міжнародний семінар «Ринок електронних книг та бібліотечне партнерство», який відбувся 19-20 квітня 2016 р. у м. Аникщяй, Литовська Республіка. Також у 2016 році делегація українських бібліотекарів здійснила черговий професійний візит до дружньої Литовської Республіки. Протягом тижня українські бібліотекарі відвідали бібліотеки Вільнюса, Клайпедського та Скуодаського районів, Паланги та взяли участь у XV Бібліотечному зльоті бібліотекарів Жемайтії.

         Завдяки налагодженню дружніх стосунків між Публічними бібліотеками міст Гаргждай та Скуодас і Львівською обласною бібліотекою для дітей й народився Міжнародний проект Childrens fest «Etnobook - 2017». Мета  проекту – зміцнювати культурні зв’язки між Україною та країнами ЄС, зокрема Литвою, знайомити читачів бібліотек обох країн зі звичаями, традиціями, етнікою, музичною культурою українського та литовського народів.

         У 2017 році приймаючою стороною цього фестивалю була Литва. Українські підлітки – читачі бібліотеки знайомились з культурними та природними пам’ятками Литви, традиціями та звичаями, охоче брали участь у литовських народних забавах. Для своїх литовських однолітків вони провели майстер-класи, завдяки яким господарі познайомились з основами петриківського розпису, милувались барвами українського костюму, насолоджувались звучанням бандури.

         Проект продовжується, і цьогоріч територією фестивалю Children's fest «Etnobook - 2018»  буде Україна. Вітаємо нових партнерів по проекту:  команду працівників та читачів  Обласної  дитячої бібліотеки м. Івано-Франківськ, та ООО «Буковель», а також запрошуємо до співпраці волонтерів, які володіють литовською мовою, всіх, хто хоче підтримати фестиваль і сприяти інтеграції української молоді в культурний простір Європи.

Якщо ви хочете допомогти нам зробити фестиваль цікавим, потужним і незабутнім для наших читачів та їх литовських друзів, - будемо вдячні за допомогу:

Рахунок Львівської обласної бібліотеки для дітей:
р/р 31558373124404
ГУДКСУ у Львівській області
МФО 825014 ЗКПО 02221768

Усі новини

Наші партнери

Логотип 'Освітня ГО «ЛАД»'

Освітня ГО «ЛАД»