Бібліотека насіння

Зображення для новини 'Бібліотека насіння'

Юху! Представляємо вашій увазі наш новий стартап - "Бібліотека насіння": від зернинки до рослинки. Саме так, - окрім книжок, аудіо та електронних книг, періодичних видань, настільних ігор та дитячих іграшок у Львівській обласній бібліотеці для дітей відтепер можна взяти й насіння.

Ми долучилися до міжнародного проєкту Насіннєві бібліотеки ініційованого Благодійним фондом "Бібліотечна країна" спільно з Насіннєвою скарбницею України.

Мета проєкту – наочно продемонструвати міським дітям процес посадки і зростання рослин від зернинки до рослинки, показати, як ростуть рослини (їстівні чи декоративні), познайомити з професіями агронома, садівника, квітникаря, організувати процес обміну насінням між городянами, які мають присадибні або дачні ділянки.

В межах проєкту для дорослих і дітей ми проводимо лекції про здорове харчування, майстерки з виготовлення еколистівок, огляди літератури та інформаційних ресурсів, присвячених збереженню локального біорізноманіття України, цікавим фактам про процес посадки та зростання рослин.

Як працює «Бібліотека насіння»?

  • кожний охочий може взяти в бібліотеці пакетик з обраним насінням;
  • отримати консультацію від бібліотекаря як сіяти та доглядати за насінням, а пізніше за рослиною, та взяти необхідні книги, журнали з питань вирощування рослин;
  • виростити з насіння рослини на власній ділянці;
  • після збору врожаю повернути зібране насіння в насіннєву бібліотеку.

Насіннєва бібліотека - частина великого комплексу екологічних просвітницьких заходів Львівської обласної бібліотеки для дітей - проєкту ЕкоЛеотека.