Art Lion

Зображення для новини 'Art Lion'

Проєкт ArtLion виник із співпраці Львівської обласної бібліотеки для дітей (куратор від бібліотеки – Марічка Романюк) та міжнародного благодійного фонду Aktiv Barnehjelp (Тронхейм, Норвегія, директор – Ева Лакса) і основною його метою є давати надію дітям, котрі її потребують.

Aktiv Barnehjelp – це міжнародна волонтерська організація, яка вже більше 16 років займається благодійною діяльністю в різних країнах, зокрема в Польщі, Нідерландах, Філіппінах, а тепер–  і в Україні, у співпраці з Леотекою.

ArtLion народився  6 грудня 2017 року як святкова майстерня: оскільки це відбувалось напередодні зимових свят, ми вирішили, що будемо разом із читачами нашої бібліотеки власноруч виготовляти елементи декору та прикраси. На заняттях ми створювали ліхтарики, різдвяні віночки, новорічні листівки, розмалювали медові пряники, робили цитрусові новорічні прикраси, оздоблені свічки у техніці декупаж. З січня 2018 року ми доповнили майстерню новим соціально-мистецьким проектом “ArtLion на виїзді”, який розпочав співпрацю бібліотеки з інтернатами, притулками, будинками сімейного типу, сиротинцями тощо.  Ми проводимо різноманітні майстер-класи (виготовляли справжні годинники, декорували підставки під горнятка, розмальовували вазочки, творили у техніці оригамі), їздимо на екскурсії Львовом (чудо-тур), переглядаємо вистави у дитячих театрах, організовуємо літературні зустрічі, спортивні заняття та ін. А ще займаємось терапією – практикуємо сеанси іпотерапії (заняття з кіньми), каністерапії (із собаками), плавання в басейні, а в планах – ще й дельфінотерапія.

Щороку проєкт розширює свої межі, долучаючи щоразу інші установи.

Всі ці роки ми співпрацюємо із:

 1. Спільнотою «Сонечко» з міжнародного християнського руху «Віра і Світло»;
 2. Львівським геріатричним пансіонатом;
 3. Дитячим дошкільним будинком № 1;
 4. Винниківською школою-інтернатом;
 5. Навчально-реабілітаційним центром I та II ступенів «Мрія»;
 6. Центром підтримки дітей при ліцеї «Просвіта»;
 7. Навчально-реабілітаційним центром Святого Миколая (Брюховичі);
 8. Середньою школою-інтернатом № 2 (тепер - Ліцей «Просвіта»);
 9. Навчально-реабілітаційним центром «Довіра» (м. Львів);
 10. Дитячим притулком служби у справах дітей ЛОДА (Левандівка);
 11. НВК школою-гімназією Галицька (м. Львів);
 12. ГО «Щаслива родина».

         Незмінними партнерами, що сприяють в організації заходів соціально-мистецького проєкту ArtLion є ГО «Вільний театр Око» та Планета кіно.