Приватна мистецька премія «Джури»

Премію «Джури» присуджують за нові твори для дітей та юнацтва історично-краєзнавчої тематики, а також за ілюстрації до книжок та літературно-критичні праці, спрямовані на виховання в дітей духовних цінностей та національної лояльності.

Нагороду заснував лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка Володимир Рутківський. Фінансова частина відзнаки – відсотки з банківського вкладення Шевченківської премії, яку отримав письменник, – складає 20 000 грн. Премію можуть надавати неодноразово одному й тому ж авторові, на неї можуть претендувати твори, відзначені іншими нагородами.

На здобуття премії в галузі літератури претендують твори великоформатних жанрів (романи, повісті, об’єднані спільною тематикою низки оповідань, поеми й цикли поезій) для читачів середнього та старшого шкільного віку, видані впродовж двох останніх років.

Переможця конкурсу визначає Рада, обрана засновником премії з-поміж відомих в Україні дитячих письменників, художників, літературознавців-критиків, бібліотекарів. Склад Ради оголошується в ЗМІ водночас із її рішенням про надання премії черговому лауреату.

Першим переможцем премії «Джури» 2013 року став художник-ілюстратор Максим Паленко. До першої ради ввійшли Анатолій Качан, Іван Малкович, Наталя Марченко, Зірка Мензатюк, Тетяна Щербаченко. Голова – Володимир Рутківський.

У 2014 році премію «Джури» вручали вдруге. Нагороду – «за створення високохудожнього образу українського Причорномор’я в книзі лірики та ігрової поезії “Листи з осіннього саду”» – отримав 72-річний письменник Анатолій Качан.

http://www.barabooka.com.ua/privatna-mistets-ka-premiya-volodimira-rutkivs-kogo-dzhuri/

Наші партнери

Логотип 'Освітня ГО «ЛАД»'

Освітня ГО «ЛАД»