Зарубіжна література за шкільною програмою

Бальзак, Оноре. Шагренева шкіра ; Гобсек [Електронний ресурс] : текст подано без скорочень, читає заслужена артистка України В. Чайковська / Оноре де Бальзак. - К. : Наш формат, [2006]. - 1 диск. - (Книга вголос).

Оноре де Бальзак називав себе «секретарем французького суспільства». «Гобсек» належить до ключових творів «Людської комедії». Головний герой – людина надзвичайно жадібна та цинічна. Навіть по відношенню до себе. Все його багатство ще більше підкреслює ці риси. Ще один відомий твір Бальзака «Шагренева шкіра» розповідає про Рафаеля Валянтена, який стає власником шкіри, що сприяє здійсненню всіх бажань. Але є одна умова: з кожним здійсненим бажанням шкіра зменшується у розмірі…


 

Бічер-Стоу, Гаррієт. Хатинка дядька Тома [Електронний ресурс] : текст подано без скорочень, читає заслужений артист України Б. Лобода/ Гаррієт Бічер-Стоу. - К. : Наш формат, [2006]. - 2 диски. - (Книга вголос).

У США, у самий розпал Громадянської війни, президент Лінкольн зустрівся з Бічер-Стоу: “Так ви та маленька жінка, яка розпочала цю велику війну?”. Та письменниця не вела воєнних дій, вона лише написала книгу на захист негрів. Чому ж ця книга зуміла пережити скасування рабства в Америці і продовжує жити вже друге століття? Роман сильний тим, що не просто описує історичні події, що відбувалися в далекій Америці, а зворушує нашу душу, викликає захоплення одними героями, обурення – іншими і закликає нас нехтувати будь-яким насиллям, будь-якою нерівністю людей. Роман Бічер-Стоу не про рабство в Америці минулого століття, а про милосердя і боротьбу людини за свою власну гідність.


 

Бредбері, Рей. 451 за Фаренгейтом ; Усмішка [Електронний ресурс] : текст подано без скорочень, читає В. Кошелєв / Рей Бредбері. - К. : Наш формат, [2006]. - 1 диск. - (Книга вголос).

Творчість Рея Бредбері – це поєднання реалістичності і фантастики, сучасності і минулого, страшної містики і казковості. Письменник звертається до проблеми сенсу людського життя, призначення людини на землі. У творі «Усмішка» хлопчик стає у чергу – влада дозволила кожному плюнути на картину Леонардо да Вінчі «Джоконда». Йому до рук потрапляє шматок полотна з посмішкою Джоконди. У повісті «451 градус за Фаренгейтом» йдеться про світ, де читання є державним злочином, зберігання книги – антидержавним учинком, а стіни замінені телевізійним екраном.


 

Верн, Жюль. П'ятнадцятирічний капітан [Електронний ресурс] : текст подано без скорочень, читає М. Міскун / Жюль Верн. - К. : Наш формат, [2006]. - 1 диск. - (Книга вголос).

Це один із найпопулярніших творів усесвітньо відомого французького письменника-фантаста Жуля Верна. У ньому розповідається про небезпечні й романтичні пригоди Діка Сенда, юного капітана шхуни „Пілігрим”, який був бідним сиротою, а став справжнім героєм. Він зумів подолати чимало труднощів і небезпек, підступність, зраду, урятував багатьох людей від неминучої смерті. Дік благородний, рішучий, мужній, уміє самостійно приймати рішення, досягати своєї мети. Динамічний сюжет роману захоплює, інтригує несподіваними поворотами, описами напружених ситуацій, сутичок із піратами, каторжниками, дикунами-людоїдами. Події відбуваються у відкритому морі, в африканських джунглях, на тлі палючого сонця, штормових ночей, тропічних злив...


 

Гете, Йоганн Вольфганг. Фауст [Електронний ресурс] : текст подано без скорочень, читає заслужений артист України Б. Лобода / Йоганн Вольфганг Гете. - К. : Наш формат, [2006]. - 1 диск. - (Книга вголос).

Це – одна з найвеличніших трагедій Просвітництва, яку поет створював понад 30 років. В основі книги – народна легенда про Фауста, що виникла в ХVI ст., її герой – бунтар, який прагне проникнути в таємниці природи, що виступає проти церковної ідеї покірності. Бунт Фауста, його внутрішні муки, каяття і прозріння, яке полягає в тому, що тільки праця на користь людства робить людину невразливою для нудьги і зневіри – усе це вражає своєю таємничістю і загадковістю…


 

Гомер. Іліада [Електронний ресурс] : текст подано без скорочень, читає заслужений артист України Б. Лобода/ Гомер. - К. : Наш формат, [2006]. - 2 диски. - (Книга вголос).

Одна з найдавніших грецьких епічних поем – “Іліада”, авторство якої приписують напів-міфічному і міфічно-сліпому співцю Гомеру, відкриває чи не першу сторінку світової літератури. Довгий час події, описані в “Іліаді”: Прекрасна Єлена, захоплення в полон якої поклало початок Троянській війні, падіння і зруйнування за допомогою легендарного Троянського коня одного з найсильніших і найбагатших міст тогочасного світу – Трої чи Іліону – здавалися міфами, що породжені уявою славетного народу, прабатька європейської культури. Археологічні розкопки XIX-XX ст. підтвердили існування міста Трої, що лежало на берегах Дарданелли. Його розквіт відбувся близько 5000 років тому. А близько 1900 р. до н.е. пагорб, на якому розкинулося місто, був захоплений іншим плем’ям, яке побудувало ще потужніше укріплення на місці щойно зруйнованого. Згодом, через сім століть, місто ще декілька разів було захоплене, зруйноване і стерте з лиця землі; пагорб стояв пусткою, не олюднений і загублений у віках. Чому одне з найперших і найпотужніших міст світу переслідував трагічний фатум? Почути про це можна на цьому диску.


 

Гомер. Одіссея [Електронний ресурс] : текст подано без скорочень, читає заслужений артист України Б. Лобода. / Гомер. - К. : Наш формат, [2006]. - 2 диски. - (Книга вголос).

Послухай захоплюючу розповідь про подвиги і пригоди грецького героя Одіссея, розумного, хитрого і красномовного володаря острова Ітаки, оспіваного напів-легендарним сліпим поетом Гомером в “Іліаді” та “Одіссеї”. Разом з ним можна вирушити в кількарічну подорож до стародавньої Греції, побитися під стінами Іліону, попереховуватися в череві Троянського коня, за допомогою якого ахейцям вдалося потрапити за надпотужно укріплені стіни Трої, а також стати побратимом в численних подвигах, якими уславився Одіссей, коли він, повертаючись додому, десять років блукав світом, поки вдома його чекала вірна Пенелопа. Краєчком ока глянути на кіклопів, від яких спритному героєві вдалося втекти, на чарівницю Кірку і прекрасну німфу Каліпсо. І, нарешті діставшись з нашим мандрівником додому, перемогти в змаганні ста женихів, які заочно давно вже поховали славного бурлаку, і вибороти право на руку і серце власної дружини. Хочеш стати побратимом Одіссея у всіх цих захоплюючих пригодах? Готуй зброю і вирушаймо!


 

Гофман, Ернест Теодор Амадей. Крихітка Цахес, на прізвисько Цинобер [Електронний ресурс] : текст подано без скорочень, читає заслужений артист України Б. Лобода / Ернест Теодор Амадей Гофман. - К. : Наш формат, [2006]. - 1 диск. - (Книга вголос).

Гофман – найяскравіший представник німецької романтичної школи. Головними прийомами автора стали сатира та гіпербола, які фантасмагорично реалізувались у творі «Малюк Цахес на прізвисько Циннобер». Сатирично вивертаючи образ головного героя – клишоногого карлика Цахеса, майстерно зіставляючи жалюгідний внутрішній світ його із тлом зовнішності, Гофман концентрує усю увагу на реальності навіть романтичних образів. Жалюгідний Цахес – це рядова людина, що нездатна побудувати свою долю, прислуховуючись до внутрішнього голосу.


 

Грімм, Брати. Казки [Електронний ресурс] : текст подано без скорочень, читає заслужений артист України Б. Лобода / Брати Грімм. - К. : Наш формат, [2006]. - 1 диск. - (Книга вголос).

Народні казки віддавна цікавили письменників і вчених багатьох країн. Декотрі письменники записували й видавали народні казки такими, якими почули їх від оповідачів. Саме так зробили понад сто вісімдесят років тому й німецькі вчені Грімм: Якоб (1785-1863) та Вільгельм (1786-1859). Брати зібрали й видали у двох великих книжках німецькі народні казки, вважаючи, що вони мають таку ж вартість і будуть такі ж цікаві читачам, як і писані художні твори. Думка братів Грімм виявилась слушною. Казки, які вони зібрали, здобули величезну славу, їх читають тепер майже всіма мовами світу. Не раз виходили вони й українською мовою.


 

Дефо, Даніель. Робінзон Крузо [Електронний ресурс] : текст подано без скорочень, читає О. Комаров / Даніель Дефо. - К. : Наш формат, [2006]. - 1 диск. - (Книга вголос).

Цю надзвичайну книжку англійського письменника Даніеля Дефо ось уже кілька століть люди різних поколінь читають і перечитують у багатьох країнах світу. Це твір про те, як людина завдяки розуму, самовідданій праці, мужності, наполегливості, оптимізму здатна вижити в найтяжчих умовах. Тут приваблює все – щира, проста оповідь, екзотика далеких країн, захоплюючий сюжет, непересічний характер героя. У романі майстерно описано незвичайні пригоди моряка Робінзона Крузо, який після корабельної аварії опинився на безлюдному острові, прожив там 28 років… Кажуть, шведські фахівці дослідили, що за останні 350 років найчастіше видавалася книга „Робінзон Крузо”.


Дойл, Артур Конан. Собака Баскервілів [Електронний ресурс] : текст подано без скорочень, читає Л. Уласова / Артур Конан Дойл. - К. : Наш формат, [2006]. - 1 диск. - (Книга вголос).

У захоплюючій повісті відомого англійського письменника Артура Конан Дойля (1859 – 1930) ідеться про те, як ожила страшним злочином – холоднокровним убивством на болоті – сімейна легенда про собаку-привида, що ось уже багато десятиліть переслідує рід Баскервілів. Знаменитий лондонський детектив із Бейкер-стріт Шерлок Холмс за допомогою свого дедуктивного методу, а також за участю вірного товариша доктора Вотсона успішно розкриває його, попереджуючи наступну трагедію. І нині, як і на початку ХХ століття, цей персонаж вважається найзнаменитішим літературним героєм, який будь-коли з’являвся у світовій белетристиці. До того ж твори Конан Дойля найбільш екранізовані, зараз відомо 210 кінофільмів за участю Шерлока Холмса.


Ібсен, Генрік. Ляльковий дім [Електронний ресурс] : текст подано без скорочень, читає заслужена артистка України В. Чайковська / Генрік Ібсен. - К. : Наш формат, [2006]. - 1 диск. - (Книга вголос).

Всесвітньо визнаний норвезький драматург Генрік Ібсен, «батько модерної драми», гострому перу якого завдячуємо постанням реалістичного напрямку в сучасному театральному мистецтві, відкрив модерну еру в драматургії завдяки критичному погляду на вікторіанську мораль. Для нього, як і для багатьох скандинавських письменників, чи не найголовнішим було викриття і спростування всього того, що спадково вважалося священним. Ібсен – предтеча мистецтва ХХ століття з його сконденсованістю, експериментальністю і багатомірністю. Секрет сюжетної композиції ібсенівської драматургії - у послідовному розкритті певних таємниць, які відкривають внутрішню дисгармонію героїв, приховувану за зовнішньою оболонкою щасливого життя. Одним з найяскравіших прикладів такого авторського підходу є п'єса "Льльковий дім", в якій змальований світ автентичних, глибоких переживань людської душі, тих, які не виставляють напоказ.


Камю, Альберт. Чума [Електронний ресурс] : текст подано без скорочень, читає заслужений артист України Б. Лобода / Альберт Камю. - К. : Наш формат, [2006]. - 1 диск. - (Книга вголос).

Найпоказовіший роман-притча відомого французького письменника, лауреата Нобелівської премії Альбера Камю «Чума» вражає своєю катастрофічністю та невідворотністю. Роман подається як свідчення очевидця, який пережив епідемію чуми, що вразила м. Оран у 194… році. Чума приходить в це місто несподівано. Все починається з того, що на вулицях і в будинках з’являються дохлі щурі… Місто переповнює тотальна смертність, розгубленість і безнадія оселяються в душах його мешканців. Та навіть тоді, коли хворобу повністю подолано, лякає усвідомлення того, що мікроби чуми ніколи не вмирають, вони десятиліттями здатні дрімати, а потім прийде такий день, коли чума знову пробудить щурів і відправить їх здихати на вулицях щасливого міста…


Керол, Льюїс. Аліса в Країні Чудес [Електронний ресурс] : текст подано без скорочень, читає заслужена артистка України В. Чайковська /Льюїс Керол. - К. : Наш формат, [2006]. - 1 диск. - (Книга вголос).

Це дивовижна казкова історія англійського математика й письменника Льюїса Керрола (1832 – 1899) про дівчинку Алісу, яка одного разу, провалившись у кролячу нору, несподівано опинилася в химерній Країні Чудес. Там усе було не так, як у реальному житті, бо не діяли звичні правила поведінки й моральні приписи. Птахи, звірі, комахи, риби, фантастичні істоти поводилися як звичайні люди. Аліса стає учасницею багатьох чудернацьких пригод. Вона розумна, допитлива і відважна, тому з гідністю їх витримує, навіть фантастичні перетворення власного тіла, через що мало не втопилася в озері сліз. Однак їй просто забиває дух від усього цього... Аліса в Країні Чудес увійшла до списку 12-ти „символів англійської культури”, складеного Міністерством культури і спорту Великобританії.


Кіплінг, Редьярд. Мауглі [Електронний ресурс] : текст подано без скорочень, читає О. Форманчук / Редьярд Кіплінг. - К. : Наш формат, [2006]. - 1 диск. - (Книга вголос).

Захоплююча історія англійського письменника Редьярда Кіплінга переносить слухача у непрохідні хащі індійських лісів, де малолітнього хлопчика Мауглі прийняла до себе зграя диких вовків. Він жив по законах джунглів, вивчив мову звірів, і це, а також розум і відвага, не раз рятувало його від смертельної небезпеки, котра підстерігала на кожному кроці. Якось потрапив у полон мавп бандерлогів, які віднесли його до зруйнованого міста, загубленого в джунглях, і розважалися ним, наче іграшкою. Йому допомогли друзі й наставники – граційна і грізна пантера Багіра, добрий ведмідь Балу та мудрий пітон Каа. Юнак дорослішає і швидко набирається сил. Однак невпинно спливає час, вожак зграї Акелла старіє і вперше хибить на полюванні. Тигр Шер-Хан та його шакали хочуть розправитись із Мауглі…


Кун, Микола. Легенди і міфи стародавньої Греції [Електронний ресурс] : текст подано без скорочень, читає заслужений артист України Б. Лобода. Ч.1 : Міфи про Богів та Героїв / Микола Кун. - К. : Наш формат, [2006]. - 1 диск. - (Книга вголос).

Книга М. А. Куна, одного з авторитетних учених першої половини XX століття, що займається вивченням давньогрецької культури, містить науково-популярний переказ давньогрецьких міфів, сказань про фантастичних істот: божествах, чудовиськах, героях, що нібито жили за давніх літ у Греції й прилеглих до неї країнах басейну Егейського моря. Книга, на якій виросло вже кілька поколінь читачів, знайомих з діяннями "і олімпійських богів, і великих героїв Еллади" у чудесній інтерпретації Куна.


Лем, Станіслав. Казки роботів Кіберіада [Електронний ресурс] : текст подано без скорочень, читає К. Булкін / Станіслав Лем. - К. : Наш формат, [2006]. - 1 диск. - (Книга вголос).

Перші новели циклу «Кіберіади», в якому автор об'єднав «Казки роботів», власне «Кіберіаду» і всі твори, які розповідають про пригоди конструкторів Трурля і Кляпавція, вийшли у світ в 1960-х роках. Шанувальники фантастики, які підійшли до книги з традиційною міркою, були, певне, здивовані. Адже сюжети більшості «казок роботів» цілком традиційні, фольклорні, хіба що подекуди іронічно перекручені. «Фантастичність» книги також була досить несерйозна, бурлескна - замість фольклорних вогнедишних зміїв у ній діяли якісь кібернетичні потвори, хоча і з повністю аналогічними функціями; місце «тридев'ятих царств» посіли віддалені галактики - ось і вся фантастика. Але вдумливий читач знаходив у ній чимало дотепних спостережень цілком сучасної дійсності, гіркувато-іронічних, але досить глибоких роздумів про людину і людство.


Лем, Станіслав. Сім подорожей Труля і Кляпавція [Електронний ресурс] : текст читає К. Булкін / Станіслав Лем. - К. : Наш формат, [2006]. - 1 диск. - (Книга вголос).

Головні герої Станіслава Лема: Іон Тихий, пілот Піркс, професор Тарантога, вчені роботи Трурль та Кляпавцій. Кожен з них має свою "шухлядку", слугуючи за "фірмовий знак" певного піджанру, і їх неможливо уявити собі героями одного й того ж твору. Виробивши початку у книгах-циклах "Зоряні щоденники", "Розповіді про пілота Піркса" та "Кіберіада" своєрідні чисті культури трьох напрямків літературної фантастики, Лем потім не раз повертається до згаданих циклів, додаючи нові й нові розповіді. Наприклад, книга "Цифраньове виховання", яка містить ще й "Розповідь другого розмороженого" - гостру й дошкульну сатиру на сучасне суспільство, на дегуманізаційні процеси, що в ньому відбуваються. Це твір, який ніби стоїть на межі між пародійно-сатиричною фантастикою та белетризованою есеїстикою - жанром, до якого Станіслав Лем звертається дуже охоче й досить успішно.


Мольєр, Жан Батіст. Комедіїї [Електронний ресурс] : текст подано без скорочень, читає заслужений артист України Б. Лобода / Жан Батіст Мольєр. - К. : Наш формат, [2006]. - 1 диск. - (Книга вголос).

Мольєр – найуніверсальніший письменник XVII століття, що підтверджує і тематика його творів, і оригінальна літературна манера, і характерна мова. В творчості Мольєра немає вузькості, притаманної більшості письменників його часу. В творчому доробку Мольєра багатий спадок – більш, ніж 32 драматичних твори, написані у найрізноманітніших жанрах: фарс, комедія-балет, побутова комедія, висока комедія тощо. Блискучим досягненням Мольєра стало створення особливої форми комедії – комедії-балету, в якій він поєднав поетичне слово, музику і танець. Автор розкриває перед слухачем багату галерею образів, в якій тісняться всі прошарки суспільства: лібертен – «Дон Жуан», вискочка – «Міщанин-шляхтич», облудник – «Тартюф».


О. Генрі. Оповідання [Електронний ресурс] : текст подано без скорочень, читає Л. Уласовська / О. Генрі. - К. : Наш формат, [2006]. - 1 диск. - (Книга вголос).

О. Генрі займає в американській літературі виключне місце як блискучий майстер «малого» жанру. Оригінальність його проявилась в майстерному жонглюванні мовними засобами – жаргоном, гострими виразами та загальною колоритністю діалогів. Герої автора різноманітні й живописні: мільйонери, ковбої, клерки, бандити, фінансисти, політики, художники, артисти, інженери. Вони змінюють одне одного в органічному просторі «короткого оповідання». Вмілий конструктор сюжету, О. Генрі не демонструє психологічний бік ситуації, дії його персонажів не отримують глибокої психологічної мотивації, що в результаті підсилює неочікуваність фіналу.


Перро, Шарль. Казки [Електронний ресурс] : текст подано без скорочень, читає заслужений артист України Б. Лобода / Шарль Перро. - К. : Наш формат, [2006]. - 1 диск. - (Книга вголос).

Найголовнішим для Перро завжди лишався моральний бік написаних ним творів. Його казки доводили, як важливо бути розсудливим, добрим, чесним, хоробрим, терплячим, працелюбним: ці якості мають бути притаманними кожній людині. І ще - майже в усіх казках Перро надзвичайно природно користувався традиціями та прийомами усної народної творчості, що робило його твори такими щирими й достовірними.

На цьому диску ви зможете прослухати такі казки: Зачарована красуня; Червона Шапочка; Синя Борода; Кіт у чоботях; Чарівниці; Попелюшка, або кришталевий черевичок; Ріке-чубчик; Хлопчик-Мізинчик; Химерні бажання; Спритна принцеса, або Пригоди розумниці; Осляча шкура;


Рід, Майн. Вершник без голови [Електронний ресурс] : текст подано без скорочень, читає Л. Уласовська / Майн Рід. - К. : Наш формат, [2006]. - 2 диски. - (Книга вголос).

Роман англійського письменника Томаса Майн Ріда “Вершник без голови” – справжня коштовність скарбниці пригодницької літератури світу. Його читають і перечитують покоління книголюбів от вже більше століття, підтверджуючи цінність і магію романтики. З перших рядків можна поринути в стихію вільної, незайманої, дикої природи – невгамовної американської прерії, а за кілька хвилин і зустрітися з такими ж сильними і нестримними в почуттях і діях людьми, нескорених і гідних називатися аристократами крові й духу. Чоловіки тут – сміливі і благородні, жінки – запальні і вродливі. До найпрекраснішої з них прикуті погляди двох, за неї хтось має скласти голову...


Свіфт, Джонатан. Мандри Лемюеля Гуллівера [Електронний ресурс] : текст подано без скорочень, читає С. Пламадяла / Джонатан Свіфт. - К. : Наш формат, [2006]. - 1 диск. - (Книга вголос).

Безсмертний роман англійського сатирика Джонатана Свіфта ось уже кілька століть вражає, захоплює і дивує читачів усіх континентів. У ньому майстерно описуються незвичайні мандрівки хірурга і капітана Лемюеля Гуллівера, який потрапляє до фантастичних країн – Ліліпутії, Бробдінгнегу, де живуть велетні, повітряного острова Лапути, в державу Гуїгнгмів, населену конями і людиноподібними єгу, де з ним відбуваються чудернацькі, а іноді трагікомічні пригоди. Водночас це іронічні та сумні роздуми про долю усього людства, його духовні вади, недосконалість будь-якого суспільного устрою. Можливо, сучасник у героях Свіфта впізнає себе і своє оточення...


Сент-Екзюпері, Антуан. Планета людей; Маленький принц [Електронний ресурс] : текст подано без скорочень, читає заслужений артист України Б. Лобода / Антуан де Сент-Екзюпері. - К. : Наш формат, [2006]. - 1 диск.

Антуан де Сент-Екзюпері, всесвітньо відомий французький письменник і філософ, був професійним льотчиком. Одного разу його літак впав у пустелі. Цей випадок став основою роману «Планета людей» і казки-притчі «Маленький принц». Ремонтуючи літак, приречений на загибель льотчик несподівано знайомиться з Маленьким принцом, який прилетів із мініатюрної планетки «астероїд В-612». Там він залишив свою троянду і три вулкани, котрі потрібно щодня прочищати. Тепер Принц хоче повернутись додому, адже ми відповідаємо за тих, кого приручили… Ця філософська казка цікава і дітям, і дорослим. Вона мудра і людяна, у ній автор просто й проникливо говорить про найважливіше: обов’язок і вірність, дружбу і кохання, про нетерпимість до зла.


Скотт, Вальтер. Айвенго [Електронний ресурс] : текст подано без скорочень, читає М. Міскун / Вальтер Cкотт. - К. : Наш формат, [2006]. - 2 диски. - (Книга вголос).

Історичний роман «Айвенго» – один із кращих творів шотландського письменника Вальтера Скотт. Події розгортаються в середньовічній Англії, де бушують феодальні міжусобиці, а підступний принц Джон готується захопити престол. Молодий лицар Айвенго в одязі пілігрима таємно повертається з хрестового походу. Його позбавили спадщини та доброго імені, розлучили з дамою серця леді Ровенною. На пишних лицарських турнірах і у кровопролитних облогах замків він буде відновлювати справедливість своїм вірним мечем. Пліч-о-пліч із ним виступають благородний розбійник Робін Гуд, чернець Тук і таємничий Чорний рицар, який своєю могутністю нагадує короля Річарда Левине Серце...


Стівенсон, Роберт Льюїс. Острів скарбів [Електронний ресурс] : текст подано без скорочень, читає О. Форманчук / Роберт Льюїс Стівенсон. - К. : Наш формат, [2006]. - 1 диск.

Найвідоміший роман Стівенсона «Острів скарбів», що вийшов окремим виданням у 1883 році, приніс автору широкий успіх. А усе почалося з забави. Як розповідав сам автор: «Один раз я накреслив карту острова; вона була старанно і красиво розфарбована. Я нарік свій утвір «Островом скарбів». Я чув, бувають люди, для яких карти нічого не значать, але не можу собі цього уявити! Імена, обриси лісів, напрямок доріг і рік, доісторичні сліди людини – от невичерпне джерело для всякого, у кого є очі і хоч на гріш уяви. Коли я спрямував замислений погляд на карту свого Острова, то серед придуманих лісів заворушилися герої моєї майбутньої книги. Засмаглі обличчя і блискуча зброя висувалися із самих несподіваних місць; вони снували туди і сюди, боролися і шукали скарб на декількох квадратних дюймах щільного паперу...»


Твен, Марк. Пригоди Тома Сойєра [Електронний ресурс] : текст подано без скорочень, читає заслужена артистка України В. Чайковьска / Марк Твен. - К. : Наш формат, [2006]. - 1 диск. - (Книга вголос).

В 1876 році побачила світ книга Марка Твена, що не тільки закріплює його в якості видатного американського письменника, але і назавжди внесла його ім’я в історію світової літератури. Це були знамениті «Пригоди Тома Сойєра». По суті, письменникові видумувати нічого не довелося. Він згадав дитинство в Ганнібалі і своє життя в ті роки. І от на сторінках книги з’явилося містечко Санкт-Петербург, у якому легко можна розрізнити риси Ганнібала, як утім, і риси безлічі інших дрібних населених пунктів, розкинутих по берегах Міссісіпі. А в Томі Сойєрі можна легко впізнати юного Семюеля Клеменса (Марк Твен), який дуже не любив школу й у 9 років уже палив. Успіх книги перевершив усі сподівання. Книга, наповнена простим гумором і написана доступною мовою, сподобалася широкій масі звичайних американців. Адже в Томі багато хто впізнав себе в далекому й безтурботному дитинстві.


Твен, Марк. Принц і злидар [Електронний ресурс] : текст подано без скорочень, читає заслужена артистка України В. Чайковська / Марк Твен. - К. : Наш формат, [2006]. - 1 диск. - (Книга вголос).

Марк Твен — оригінальний та неповторний американський письменник, сатирик, журналіст та лектор. По-справжньому живий та по-дитячому активний, в час найпотужнішого злету власної кар’єри він був найпопулярнішою постаттю Америки. Інтригуюча повість «Принц і злидар» переносить читачів в інший світ – одночасно реальний та фантастичний у розумінні комічності ситуації. Своєрідність твору в гармонійному поєднанні реальних динамічних пригод та мрії простого американця піднятись на щабель вище – розбагатіти. Нереальна для жебрака ситуація – одним стрибком опинитися в королівській мантії, – була із захватом прийнята читачами (а нині й слухачами) усього світу.


Уайльд, Оскар. Казки [Електронний ресурс] : Текст читає заслужений артист України Борис Лобода / Оскар Уайльд ; Звукорежисер - Гнуча І.І. - К. : Наш формат, [2008]. - 1 диск. - (Книга вголос). - Час звучання 5 год.

Казки, написані Оскаром Уайльдом, відомі всьому світові. Існує безліч казок таких і сяких, довгих, віршованих, народних, чарівних, смішних, повчальних, захоплюючих. Але чи багато Ви пригадаєте таких казкарів, як Уайльд? Таких, чиї казки вмістили стільки любові до людини, що не побоялися вмістити заодно і всі її недоліки у справжній їхній непринадності? Важко навіть уявити, скільки тепла потрібно носити в собі, аби не відступити перед холодом людських недоліків – і не осудити... А Уайльд, здається, розповідав саме так. Бачив, розумів, хотів допомогти, а не засудити – і тому розповідав максимально чесно, щиро, нічого не приховуючи, на відводячи погляду, не заплющуючи очей. Власне, ніщо не очищує так, як правда – якщо маєш силу дивитися їй прямо в очі. А ці казки, не зважаючи на всю метафоричність – максимально правдиві, і в цьому їхня сила і краса.


Уайльд, Оскар. Портрет Доріана Ґрея [Електронний ресурс] : текст подано без скорочень, читає Л. Уласова / Оскар Вайлд. - К. : Наш формат, [2006]. - 1 диск. - (Книга вголос).

«Портрет Доріана Грея» - шедевр світової новелістики готичного хоррору, створений Оскаром Уайльдом на межі ХVIII і XIX століть. Це історія молодого красеня Доріана, який, захопившись ідеєю власної вроди, палить у її вогнищі кохання, істину, а з нею і людяність. Бажання бути завжди молодим настільки сильне, що справджується, і тоді помирання душі героя відображає його портрет, що старіє з кожним наступним злим вчинком Грея.

За змістовим тлом повісті проглядаються проблеми людського, надто людського: співвідношення краси і моралі, концепт подвійного життя, гедонізму – насолоди як самоцілі, декадансу, гомосексуальності, вікторіансько-готична одержимість злом, віра у взаємозв’язок зовнішності і характеру. Після скандальної появи в 1890 році, ця книга залишається «однією з класичних праць західноєвропейської модерної літератури.


Шіллер, Фрідріх. Вільгельм Телль [Електронний ресурс] : текст читає В. Обручов / Фрідріх Шіллер. - К. : Наш формат, [2006]. - 1 диск. - (Книга вголос).

Шіллер – блискучий німецький поет, драматург і теоретик мистецтва періоду Просвітництва. У світлій уяві Шіллера найбільшими цінностями постають краса, любов та гармонія. Проте він розуміє, що не усе людство солідарне із ним. За Шіллером, лишився єдиний шлях, яким можна повернути людину до стану первісної гармонії. Це – мистецтво. Воно, як засіб, здатне вдосконалити відчуття прекрасного кожної людини, таким чином виховуючи цілісну та гармонійну людину. Шіллер став засновником жанру історичної драми, одна з яких представлена в цій аудіокнизі. «Вільгельм Телль», остання із його завершених п’єс, являє собою масштабну картину боротьби чотирьох швейцарських лісових кантонів проти тиранії імператорської Австрії.

Наші партнери

Логотип 'Освітня ГО «ЛАД»'

Освітня ГО «ЛАД»