Вертеп по-джерельчанськи, або Виженемо Ірода з країни і власної душі

Уже другий рік поспіль учасники літературної студії "Джерельце", що діє у нашій бібліотеці, радують не лише наших читачів, але й львів'ян та гостей міста оригінальним трактуванням різдвяного дійства під назвою "Вертеп".

Якщо торік події Майдану диктували одну тематику, то цього року персонажами театралізованого дійства стали Ірод-Путін (Богдан Грицак), Жидівка-Меркель (Ксеня Кисиличин), Українець-Ляшко (Олександр Поляков). Над сценарієм працювали старші "джерельчани" - староста студії Богдана Синякевич, а також Богдан Грицак, Богдан Горон, який майстерно уже другий рік поспіль грає роль Жида, Ксеня Кисиличин, Станіслав Ніколенко. Коли у фіналі дійства колядники виганяють Ірода-Путіна з новонародженої України, ведуча Богдана Синякевич бажає присутнім вигнати Ірода і з душ кожного з нас.

 Глядачам так сподобалося дійство, що вони щедро кидали у капелюхи Жида і Жидівки пожертви (які, до слова, будуть передані хлопцям у зону АТО), аплодували, а потім співали наших колядок "Бог Предвічний", "Бог ся рождає", "Нова радість встала".

 Перш ніж виступити у нашій бібліотеці, "джерельчани" 9 січня презентували свою версію вертепу у Шевченківському гаю у рамках фестивалю "Різдво в гаю".

Фінальним акордом різдвяно-святкового дійства у бібліотеці було віншування на честь незмінного керівника "Джерельця" письменниці Марії Людкевич, яка 7 січня відмітила свій день народження.

Наші партнери

Логотип 'Освітня ГО «ЛАД»'

Освітня ГО «ЛАД»