Життя, віддане бібліотеці

Напевно, не так багато знайдеться людей, у яких за 50 років праці в трудовій книжці лише один запис про місце роботи, які, прийшовши на роботу в юності, залишаються на своєму місці на все життя.

У нашому колективі така людина є. Це головний бібліотекар Олександра Іванівна Купіна, яка у далекому 1962 році випускницею школи прийшла до Львівської обласної бібліотеки для дітей. Спочатку вона працювала на посаді помічника бібліотекаря відділу обслуговування молодших читачів, потім, закінчивши Львівський технікум профтехосвіти (нині - Львівське державне училище культури та мистецтв), а згодом і бібліотечне відділення Київського інституту культури ім. О. Корнійчука, - бібліотекарем, бібліографом, методистом… Олександра Іванівна пройшла усі щаблі бібліотечної роботи: від помічника бібліотекаря до старшого бібліографа… 23 роки Олександра Іванівна очолювала науково-методичний відділ бібліотеки. Зараз вона – головний бібліотекар.

Народившись у сім’ї військовослужбовця на Далекому Сході, у Владивостоці, Олександра, на зорі своєї юності, опинилася на теренах Західної України - у Львові. Тут вона сформувалася як особистість і високопрофесійний бібліотекар, тут зустріла свою долю – майбутнього чоловіка, тут з’явилися вірні друзі… Львів Олександра Іванівна полюбила всім серцем. Досконало оволоділа українською мовою. Її красномовний, вишуканий, бездоганний стиль є взірцем для написання методичних посібників, творчих портретів колег-бібліотекарів, біографій письменників. З роками цей стиль лише вдосконалювався, збагачувався, набирав нових фарб. Обов’язкова і сумлінна у підході до будь-якої справи, Олександра Купіна завжди ретельно й уважно вивчає матеріал, над яким працює. Якщо це методичний посібник, то, вийшовши з-під її пера, він міститиме вичерпну інформацію і повний перелік використаної літератури. Якщо творчий портрет когось із колег, – то це душевна розповідь про життєвий і професійний шлях, з екскурсами у далеке дитинство і цікавою оповіддю про сьогодення. У кожній такій літературній замальовці відчувалася велика повага, щирий інтерес і непідробне захопленням предметом свого дослідження.

Бібліотечній справі Олександра Купіна віддала 50 років свого життя, сповненого радощами народження й виховання доньки, професійними здобутками… Були й трагічні сторінки, коли, після передчасної смерті чоловіка, доводилося самій йти назустріч життєвим труднощам. Проте, які б події – щасливі чи трагічні – не супроводжували Олександру Іванівну впродовж життя, вона завжди залишалася оптимістом. А ще вона ніколи й думки не допускала, аби змінити місце праці, залишаючись вірною рідній бібліотеці.

Виросла донька, з’явилися онуки, робить перші кроки правнучка. Змінилося не одне покоління бібліотекарів, яким Олександра Іванівна віддавала часточку свого серця, своїх знань, свого душевного тепла і щирості. Працюючи на посаді методиста, а згодом – завідуючої науково-методичним відділом, Олександра Купіна вела велику роботу по наданню методичної допомоги бібліотекарям з районних бібліотек. Їздила у сільські бібліотеки, бібліотекарі з віддалених куточків Львівської області приїжджали до Львівської обласної бібліотеки, аби отримати кваліфіковану пораду, тактовні й мудрі зауваження тощо. Завжди доброзичливу, усміхнену, готову порадити й підтримати, Олександру Іванівну любили і люблять колеги. Вона користується авторитетом і повагою, до її конструктивних порад і мудрих думок завжди прислухаються як працівники Львівської обласної бібліотеки для дітей, так і бібліотекарі районних і сільських бібліотек нашої області.

Професійний ювілей – завжди радісне, але й трішки сумне свято. Це час підбиття підсумків. Це можливість озирнутися назад, згадати хвилюючі моменти життя, спільні радощі й труднощі, які переживалися у колективі. У такі дні замислюєшся не лише над тим, скільки всього зроблено, пройдено, здобуто, але й над тим, скільки іще всього чекає попереду. А попереду – багато цікавого, адже уже майже дорослі онуки приносять щодня якісь новини, діляться враженнями від подій у своєму житті, просять поради… Поради потребують і колеги. Такі люди, як Олександра Іванівна Купіна, - завжди були, є і будуть окрасою і гордістю будь-якого колективу.

Тож, з трудовим ювілеєм Вас, шановна Олександро Іванівно! Щастя, міцного здоров’я, радості, удачі, поваги і многих літ життя! З роси і води!

За дорученням колективу,
провідний бібліотекар Людмила Пуляєва

Наші партнери

Логотип 'Освітня ГО «ЛАД»'

Освітня ГО «ЛАД»