Жидачівській районній бібліотеці для дітей - 70 років

Бібліотечний ювілей:
Жидачівській районній бібліотеці для дітей – 70 років

Чудове місто Жидачів, із своєю історією, культурою, звичаями та обрядами. Історія Жидачівської районної бібліотеки для дітей розпочалась з липня 1948 року. Було закуплено 546 книг та відкрито районну бібліотеку для дітей та юнацтва. Фонд бібліотеки поповнювався через книжковий магазин та бібколектор.

Бібліотека для дітей неодноразово змінювала свою адресу. Із документів та розповідей старших жителів міста бібліотеку було відкрито по вул. Міцкевича, де вона прцювала 3 роки.

В 1951 році було перенесено у польський Народний дім, в якому пізніше працював кінотеатр ім.Т.Шевченка. Згодом, у 1955 році бібліотека знову змінює свою адресу на вул. М. Шашкевича,15. Це був польський дім із верандою, невеличким коридором, окремо кімнати абонементу та читального залу. І вже 1955 році налічувалось 10.5 тисяч, записано було до 2-х тис. читачів. Завідувала бібліотекою Мороз Парасковія Федосіївна.

Читали тут 30 років, аж поки приміщення не стало аварійним. Читачів обслуговувати було небезпечно.

Жителі міста не бажали бути без бібліотеки для своїх дітей. У 1986 році тодішньою районною владою, а саме завдяки Володимиру Семеновичу Левку було організовано народне будівництво нової бібліотеки, яка відповідає всім вимогам дитячого обслуговування і відпочинку.

На першому поверсі бібліотеки знаходився відділ обслуговування читачів середнього шкільного віку (зараз читальний зал бібліотеки для дорослих, книгосховище), кімната бібліографії (зараз бібліографічний), кабінет заступника директора по роботі з дітьми (з 1990 року «Товаристо книголюбів» зараз ВК), музична кімната (інтернет-центр), просторе фоє в якому з 1990-92рр. знаходились ігрові автомати – хокей та зебра-качалка (зараз абонемент ЦРБ) працювали два санвузли (для дорослих та для дітей). На другому поверсі було розміщено відділ обслуговування читачів молодшого шкільного віку та дошкільників, та читальний зал для середнього і старшого шкільного віку та окремі книгосховища (методичний відділ та кабінет директора), окрема кімната відпочинку(зараз книгосховище ЦДБ).

Бібліотека обслуговувала більше 2-х тис. читачів, книжковий фонд на той час налічував 48 тис. екземплярів.

З 1997 року бібліотека розмістилася в 2-х просторих залах другого поверху, де працює і сьогодні.

З відкриттям інтернет-центру в 2004 році при районній бібліотеці діти першими встановлювали великі черги для навчання користуватися комп’ютером, інтернет-мережею, проводились практичні заняття з інформатики, писали реферати, відкривали свою електронну адресу, дивились документальні фільми, спілкувались в чатах.

Дитяча бібліотека завжди була однією з кращих в області. Про що свідчать нагороди. За плідну роботу бібліотеці було присвоєно звання «Бібліотека відмінної роботи», завідуючу бібліотеки було нагороджено значком «За відмінну роботу», Переможець змагання, ювілейною медаллю, грамотами.   

Найкращі роки свого життя віддали дитячій бібліотеці – Парасковія Федосіївна Мороз - завідувала бібліотекою для дітей - 41рік. На посаді директора бібліотек працювала більше 40 років Лісікова Тамарв Леонідівна, з 1991-2002рр. директор Жидачівської РЦБС - Басник Леся Ярославівна, з 2002-2015рік - Костирка Віра Петрівна, з 2015 року - Янклевич Любов Павлівна. Завідували Жидачівським районним відділом культури – Бурмісторов М., Дейнека І., Красівський В., Снігура О., Тимофтевич З.Й.

Ніна Николин - 20 років в дитячій бібліотеці, Олександра Мацей - 22 роки бібліотекарем відділу обслуговування читачів молодшого шкільного віку, Надія Мартин завідувала читальною залою 26 років.

Багато зусиль для того, щоб бібліотека й надалі мала добру славу доклала Маланія Василівна Гладиш. Завідувала абонементом, працювала старшим бібліотекарем в районній бібліотеці для дітей. Вже більше 15-ти років Меланія Василівна знаходиться на заслуженому відпочинку, та досі користується великим авторитетом серед працівників бібліотеки, є для них старшим наставником, колегою по роботі, цікавою співрозмовницею, читачем бібліотеки.

Їхню справу сьогодні продовжують працівники бібліотеки:

На очах всіх цих працівників виросло не одне покоління читачів, які і досі із вдячністю й теплотою згадують бібліотекарів, які прищепили їм любов до книги.

Сьогодні районна бібліотека для дітей є головною установою з питань бібліотечного обслуговування дітей та підлітків, керівником дитячого читання, центром методичної допомоги сільським бібліотекам. Це територія дитинства, цікавого відпочинку, читання та спілкування. Це і місце зустрічі маленьких інтелектуалів, артистів, художників.

Працівники бібліотеки завжди йдуть в ногу з часом, беруть участь у різноманітних обласних та Всеукраїнських конкурсах. Це щорічний Всеукраїнський конкурс «Найкращий читач року» - здобували перемогу в обласному конкурсі, Всеукраїнських конкурсах дитячої творчості, обласних конкурсах, працівники відвідують щорічний бібліотечний форум, книжковий форум у Львові, проходять курси підвищення кваліфікації.

Та, найбільше пишається бібліотека вдячними читачами, користувачами дитячої бібліотеки, які приносять нам хороший настрій.

Протягом року бібліотечними послугами користуються близько 2-х тис. читачів:  жителі міста, сіл нашого району, відпочиваючі на канікулах діти та дорослі. Бібліотечний фонд у 2018 році налічує 25 тис. примірників .

Бібліотека бере участь у підготовці та реалізації різних програм, проектів. За п’ять років в бібліотеці змінились наші зали, змінився і підхід до обслуговування користувачів.

Інтерактивні заходи з дітьми проводяться в залах, на бібліотечному майданчику, в парку, на природі. 

Для найменших організовано відпочинковий ігровий куточок «Казковий поїзд». Працюємо із різними громадськими дитячими організаціями - «Пласт», ГО «Щасливі разом», районною службою соціального захисту дітей та молоді.

Цікаво тут всім. Різноманітні інтерактивні тематичні заходи, сучасні форми бібліотечної роботи з дітьми дають змогу популяризувати книги сучасних письменників, організовувати зустрічі письменників, поетів, літературознавців, презентації книг в бібліотеці та в школах, дошкільних установах. 

Вдячні читачі часто дякують бібліотекарям за цікаві заходи, змістовний відпочинок. Завдання працівників бібліотеки - всебічно сприяти вихованню у дітей гордості за своїх предків, необхідності звернення молодого покоління до книги як до духовної спадщини, історичної пам’яті нашої України.

Більше дізнатись про Жидачівську районну бібліотеку для дітей на блозі: ЖИДАЧІВ-БІБЛІО-ДІТИ та на сторінці у фейсбук Любов Бімба 

Наші партнери

Логотип 'Освітня ГО «ЛАД»'

Освітня ГО «ЛАД»