«ЖИДАЧІВ – БІБЛІО - ДІТИ»

           Жидачів - один із мальовничих районних центрів Львівщини - розташований у південно-східній частині області на відстані 50 км від обласного центру. У чудовому старовинному місті читали книги давно. До 1939 року у місті діяли хати читальні, потім читали при українському Народному домі.

          Історія завжди з чогось починається. Історія нашої бібліотеки, із документів та розповідей старшого покоління, починається саме із 1948 року. 65 років тому, були зібрані перші 546 книг та відкрито районну бібліотеку для дітей та юнацтва (по вул. Міцкевича). Згодом, книг ставало все більше. Вже через рік фонд нараховував біля 5 тисяч, записалося 2 тисячі читачів, про що свідчать перші звітні документи.

          У 1951 році бібліотеку працювала при  Народному домі. Згодом, у 1955 році бібліотеку перенесли, в будинок по вул. М. Шашкевича,15 (на той час вул. Леніна, 17). Читали  тут діти  аж  до 1986 року, доки приміщення не стало аварійним.

          Жителі міста не бажали бути без бібліотеки для  своїх дітей і тодішньою районною владою було організовано народне будівництво нової бібліотеки, яка б відповідала всім вимогам дитячого обслуговування і відпочинку.

          Робота Центральної районної бібліотеки для дітей завжди була цікавою. Про що свідчать нагороди. За відмінну роботу саме дитячій бібліотеці було присвоєно звання «Бібліотека відмінної роботи», а завідуючу бібліотеки було нагороджено значком «За відмінну роботу», "Переможець соціалістичного змагання", ювілейною медаллю та грамотами.

          Найкращі роки свого життя (41 рік) дитячій бібліотеці присвятили - Парасковія Федосіївна Мороз - завідувала бібліотекою для дітей та юнацтва із 1949  до 1990 року; Ніна Миколаївна Николин -  35 років пропрацювала бібліотекарем, з них 20 в дитячій районній; Олександра Степанівна Мацей - 22 роки….  До цього дня, рідної бібліотеки не забуває Надія Іванівна Мартин - із 1965  року - бібліотекар, методист районної бібліотеки та 26 років – завідуюча читальним залом бібліотеки для дітей.

          Багато зусиль для того, щоб бібліотека мала добру славу доклала Маланія Василівна Гладиш, яка й до сьогоднішнього дня має великий авторитет серед працівників.  Із 1952 року вона працювала завідуючою приклубної бібліотеки. Навчалась у Харківському Державному бібліотечному інституті. Міля Василівна і сьогодні є хорошим старшим наставником, колегою по роботі, цікавою співрозмовницею,читачем нашої бібліотеки.

          Список можна продовжувати…. Їхню справу сьогодні продовжують працівники бібліотеки: Ольга Іванівна Ремиз; Світлана Ярославівна Пеняжок; Надія Миколаївна Стеблій; Уляна Ігорівна Білик та Любов Сидорівна Бімба, заступник директора ЦБС по роботі з дітьми з  1990 року.

          На очах всіх цих працівників виросло не одне покоління читачів, які і досі із вдячністю й теплотою згадують бібліотекарів, які прищепили їм любов до книги.

          З кожним роком бібліотека стає все привабливішою для своїх користувачів. На сьогодні – це територія для спілкування, набуття і закріплення знань, отримання нової інформації. Це не тільки картотеки й каталоги, стелажі з книгами, газетами й журналами. Це і місце зустрічі маленьких інтелектуалів, артистів, художників.

          Працівники  дитячої бібліотеки беруть участь у різноманітних обласних та всеукраїнських конкурсах. Та найбільше сьогодні пишається бібліотека  своїми користувачами. А їх нараховується  біля 2-х тисяч. Це не тільки жителі міста, а й сіл  нашого району, області, гості  Жидачева.

          Бібліотечний фонд становить  35 тисяч  примірників книг та періодичних видань.

          Різноманітні масові заходи, конкурси, вікторини, літературні мандрівки і презентації книг та періодики, що їх організовує бібліотека для читачів усіх вікових груп цікаві бібліотекам-філіям ЦБС. Спільно з районним відділом освіти стало доброю традицією саме в стінах дитячої районної бібліотеки організовувати зустрічі письменників, поетів, літературознавців.

Наші партнери

Логотип 'Освітня ГО «ЛАД»'

Освітня ГО «ЛАД»