Жовківська районна дитяча бібліотека

(Історія, сьогодення)

          Протягом тисячоліть Книга робила життя людини змістовнішим, викликала бажання бути кращим і змінювати навколо себе все на краще. Ще древні єгиптяни говорили: «Ти повинен зігріти своє серце до книги. На світі нічого не має кращого за книги».

          А поки існуватиме Книга, будуть і бібліотеки. Помиляється той, хто вважає що бібліотека – це тільки зібрання друкованих видань. Бібліотека – це орієнтир і покажчик в багатому доробку людського розуму, скарбниці знань. Ідуть роки, змінюються методи і форми надання інформації, та бібліотека не втрачає своїх позицій, свого місця у суспільстві. Більше того, останнім часом, за рахунок новітніх технологій, вона активніше заявляє про себе.

          Жовківській районній дитячій бібліотеці цього року виповнюється 70  років – не так багато, коли всі так щиро бажають світлого майбуття. Які б зміни не відбувалися у житті, ми раді бачити Вас у Будинку Книги. Двері у нас завжди відкриті для всіх тих, хто потребує книги - джерела знань.

          Шановні користувачі!

          Дитяча бібліотека виконає найвибагливіші Ваші запити, надасть можливість більш глибоко вивчити улюблений шкільний предмет.

          Дитяча бібліотека – це місце, де як у кришталевій посудині, різноманітними барвами відображаються всі фантазії і мрії дитинства, де дитина не просто отримує книгу, а прилучається до духовності…

                                                                                                  Надія Хомишин
                                                         заступник директора
                                                    по роботі з дітьми

Сторінки історії

          Жовківська районна дитяча бібліотека розпочала свою діяльність 13 січня 1945 року (створений дитячий відділ при районній бібліотеці), а в 1952 році вона стала як самостійна бібліотека з книжковим фондом біля 20 тисяч примірників.

          В ті роки приміщення бібліотеки знаходилося на другому поверсі Будинку культури по вул. Б.Хмельницького - ліва сторона до 1979 року, з 1979 року в теперішньому приміщенні районного Народного дому - вул.Львівська,37.

          В цей період бібліотека комплектувала свої фонди самостійно, а пізніше комплектування літературою проводилося бібліотекою через бібколектор. Поповнення книжкового фонду відбувалось і за рахунок добровільних пожертв.

          Завідуючими дитячою бібліотекою працювали:

          1950р.        Мигаль Ю. М.

                             Іванова Т.П.

          1951р.        Богданова О.І.

          1952р.        Васильчук Г.К.

          1952р. по 1972р. завідуючою дитячою бібліотекою працювала Плєвако В.І

1.08.1952 р. в бібліотеку була прийнята Світельська Г.М. на посаду зав. абонементом.

          Масова робота проводилася спільно з Будинком школярів, це були: дитячі ранки, обговорення книг, читацькі конференції.

          За сумлінну роботу в розвитку культурно–освітницької роботи серед населення району працівникам дитячої бібліотеки неодноразово оголошувались подяки.

          В 1957 році за підсумками роботи за 1956 рік обласним управлінням культури було нагороджено районну дитячу бібліотеку телевізором.

На цей час обслуговували до 1.500 читачів, фонд становив до 25 тисяч примірників.

          Після 1972 року завідуючими бібліотекою працювали:

1974 – 1977 роки          Фішер Тамара Едуардівна

1977 – 1979 роки          Олешкевич Альфреда Вікторівна

1980 - Пекарська Людмила Пилипівна, Петришак Ольга Теодорівна, Зуєва Світлана Олександрівна, Хомишин Надія Григорівна.

          У 80 роках була створена централізована бібліотечна система. В ці ж роки урізноманітнюються форми масової роботи, інформаційні та виховні заходи. Більше уваги приділяється краєзнавчій роботі, популяризації творчості місцевих авторів. Фонд бібліотеки поповнювався виданнями подарованими авторами.

Сьогодення

          Добрі зміни відбулися за останні роки.

Жовківська районна дитяча бібліотека сьогодні:

До всіх знаменних дат, історичних подій, ювілеїв наших земляків оформлюються книжкові виставки, календарі знаменних і пам’ятних дат, проводяться літературні та тематичні вечори тощо.

          Бібліотека працює в тісному контакті з школами, усіма громадськими організаціями міста. Фонд бібліотеки постійно поповнюється виданнями подарованими авторами, за державні кошти згідно програм, за кошти місцевого бюджету. До комплектування книжкових фондів долучаються окремі автори – краєзнавці, письменники, спонсори в рамках акції «Подаруй книгу бібліотеці».           Щороку ЦДБ відвідують понад 19 тис читачів, видається понад 60 тис. примірників книг, обслуговується 2650 читачів. Бібліотечний фонд нараховує більше 15 тис. примірників.

          Для реклами бібліотеки і бібліотечних послуг використовуємо сторінки районного часопису «Відродження», місцеве радіомовлення, сайт Жовківської ЦБС. На інформаційному стенді представляємо матеріали «Незабаром в бібліотеці», «Що нового в газетах і журналах».

Для сільських бібліотек – філій – методичний центр.

Структурні підрозділи

          У відділ обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів дитина приходить з батьками, вчителями, вперше зустрічається з бібліотекою. Традиційним є проведення «Посвяти в читачі».

           Для них проводяться ігри, вікторини, дитячі ранки, свято казок, зустрічі з письменниками, літературні години.

          Відділ обслуговування учнів 5-9 класів та організаторів дитячого читання: абонемент та читальний зал  - пропонує своїм читачам:

У відділі працює гурток  «Лялька і книга». Дітей захоплює незвичність, сцена. Вони ніби переносяться у казковий світ літературних героїв, де добро перемагає зло.

          Працівники відділу проводять традиційні родинні заходи, свято Матері, свято книги, літературно-мистецькі вечори, диспути, обговорення, круглі столи, презентації книг, організовують книжкові експозиції, тематичні викладки літератури.

Соціологічне дослідження жовківської районної бібліотеки для дітей «книга в сім`ї» показало:

78,2 % батьків вважають користування бібліотекою обов’язковим для своїх дітей та відзначають позитивний вплив читання на їхню дитину.

57,4 % батьків вважають, що читання значно розширює і поглиблює знання дітей.

37,8 % батьків відзначають, що читання сприяє розвитку пам’яті та аналітичних здібностей дітей.

30,6 % батьків вважають, що читання впливає на вдосконалення мови, розвиток комунікативних якостей.

29,8% батьків відмічають, що читання впливає на появу нових захоплень у їхніх дітей. 

Говорять діти:

                                                                   Христина Клепач

                                                                   Олексій Сало

                                                                   Анастасія Панчишин

                                                                   Олена Перетятко

                                                                   Юстина Янкович

                                                                   Ірина Скоропад

                                                                   Олексій Брень

                                                                   Юля Голінка

   Завітайте у Жовківську районну бібліотеку для дітей. І юним, і дорослим вона допоможе прилучитися до джерела духовності, мудрості народу.

Наші партнери

Логотип 'Освітня ГО «ЛАД»'

Освітня ГО «ЛАД»